Аденом на хипофизата - 4

  • 69 947
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Здравейте, ето ме и мен, с аденом съм на хипофизата и продължавам да се лутам.Без мензис съм и пия фемостон, после ми изписха ясмин, а пролактина ми е в нормата, в началото беше около 650-66, пиех парлодел, после поради неговата ли пса ми изписаха бромкрептин. Искам да ви попитам при кои лекари ходите на кои да вярвам много съм объркана. Живеч в софия.Благодаря Ви. А забравих да спомена вече съм на 20г.

# 61
  • Мнения: X
Искам да питам аз : трябва ли да има нередовен цикъл, за да се предполага аденом? Защото моя е изключително редовен.
Пролактина  ми е на горната граница, но в граници..Не съм ходила още на ендо обаче. Но преди дъго време имах при стискане секрет от гърдите.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 302
Рени, може, мила. Аз винаги съм имала абсолютно редовен цикъл. Секрет от гърдите не съм имала. Не ме е боляла глава. Нищо. Но като не ставаше бебето и почнахме с изследванията.... и изскочи тоя висок пролактин. После аз прочетох в нета, че може да е аденом, отидох и си платих ЯМР и се оказа, че наистина имам.

ros_f, аденома ти е доказан, така ли? Аз ходех известно време при д-р Темелкова от Александровска болница. Много е мила и внимателна, но ако искаш час по касата, се чака доста. Наскоро лежах в Ендокринологията (10-етаж в Майчин дом). Лекуващ лекар ми беше Шигарминова, за нея също мога да кажа хубави думи, но тя преглежда само на частно в болница Вита. Д-р Начев също е вариант, макар, че за него има противоречиви мнения във форума. Желая ти успех!

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Рени, може, мила. Аз винаги съм имала абсолютно редовен цикъл. Секрет от гърдите не съм имала. Не ме е боляла глава. Нищо. Но като не ставаше бебето и почнахме с изследванията.... и изскочи тоя висок пролактин. После аз прочетох в нета, че може да е аденом, отидох и си платих ЯМР и се оказа, че наистина имам.

Все едно аз съм го писала. Пролактинът ми беше леко завишен, но се оказа, че аденом има.

# 64
  • Мнения: 7
Рени, мила аденомът ми е доказан с 2 бр. ЯМР, последния контрастен . 1-вия в ал.бо,ница 11мм, след 2год. 2-рия в ВМА с контраст - 4мм. 2007г.лежах в ендокринологията на захариева. Д-р Начев, също го познавам, но нито добро нито лошо ми е мнението за него. /основно администратор/. При д-р Темелкова бях, но тя е само за щитовидна жлеза специалист и лично тя ме изпрати при д-р Г.Коларов, тъй като той е ендокринолог-гинеколог. А той за мен е внимателен но си разсъждава неговите научни методи и ме лекува със страшно много лекарства, от които не се чувствах добре особено.Но въпреки всичко уважавам неговото мнение много.Страхотен диагностик е, но бързо забравя пациента и вски път си разказваме отново и отново.Дразнеше ме това, че едновремено лекуваше 2-3 пациента - сядаме на столчетата и всеки слуша историята ти.В ендокринологията на Захариева, си вървят по платените пътеки и толкова, даже пишат и неща, които не са ми изледвали, за да не се отклоняваме от пътеката и да плащам - отново бюрократщина и в крайна сметка, епикризата ми включваше неща, които не се отнсяха за мен, но така трябвало да бъде. Подразних се ,защото нали след време пак ще стигна до ендокринологията, все пак това е заболяване което се приема като даденост и трябва да се прави профилактично изследвания поне 1-2 пъти в годината, да се следи. С такава епикриза естествено, че нещата се променят и не отразява действителното положение на нещата. Ето защо съм объркана, няма на кого да разчитам, всички гледат на теб като на бъдещи влезли "пари" "доход за тях" и никой не го интересува ти какво мислиш какво ти е сътоянието, а съм млада само на 20 години съм. С аденома се сблъсках когато бях на 15 години. Почина дядо ми и след 2-3 месеца мензисът ми спря и беше установен АДЕНОМ. Разбирате ли ме не мога да се примиря с нещата, толкова хора са с аденом, а нищо не се прави...на кои лекар да вярвам.
Рени благодаря ти мила, но тия дето ти ги споменаваш са мои вече познати, но виждам, че са готови всеки момент да кажат аз бях до тук иди при еди кой си, той ще ти помогне. А кой е той?

# 65
  • Мнения: 7
Zazzy за теб го написах, но без да искам споменах Рени.Извинявайте!

# 66
  • Мнения: 190
ros_f , аз упорито препоръчвам моя ендокринолог, преди ходех при друг но слава богу ме насочиха към него - проф. Протич, можеш да напишеши в интернет да видиш отзиви за него. Той е специалст женски хормони и наистина е добър човечеца като специалист и най- хубавото е че продължава да чете и да се обучава и ми е казвал, че като срещне случай, който не е срещал нищо че е към 60 години може и повече ама като срещне нещо което не е срещал или чете или звъни на колеги във франция и германия и много се ядосва на колегите му, които просто изписват лекарства ей така на поразия. Та ако искаш ми пиши на лични ще ти дам координатите му. Той не мисли само за пари даже много пъти ме е викал в болница МВР и ме кара сега да му звъня всеки месец да му казвам какви са ми изследванията.

# 67
  • Мнения: 7
Писах ти!   newsm10 newsm10 smile3520

# 68
  • Мнения: 73
Здравейте,момичета.От няколко дни чета тази тема и реших и аз да си споделя мъката.Откриха ми аденом  2007 декември.Правих ЯМР в Александровска,но без контраст.По това време много изследвания правих,защото ми предстоеше и операция за премахване на сливиците.А имам и висока кръвна захар плюс висок инсулин.Та след като ми откриха аденома на 3.12.2007 на 12.12.2007 ми махнаха сливиците и не съм пила никакви лекарства за аденома,дори спрях и метфогаматакоято пиех за инсулина.Като се възстанових от операцията само продължих метфогамата и за аденома пак нищо,трябвало първо да си нормализирам инсулина и да сваля някой друг колиграм(бях качила 15) и тогава да се види пак пролактина и още някакви др.хормони(за съжаление всичко ми остана в Исул).И февруари 2008г.отново си изледвах инсулина  и после и пролактина,инсулина ми беше посдаднал,а пролактина пак ми беше висок и ендото ми изписа парлодел,но след дълго време търсене по аптеките ми казаха,че са го спрели или нещо подобно и си купих бромокриптин.Пих го 5-6 дни и разбрах,че съм бременна.Спрях го веднага.Най-интересното беше,че гинеколога ми беше казал,че деца аз НИКОГА няма да имам,а бях на 21.Родих ноември 2008 и кърмих 8 месеца.След това ендото ми назначи само изследвания за инсулина и нищо друго.Сега пак си пия само метфогама и пак за аденома нищо.Януари живот и здраве ще се видя с ендото пак и ще я питам кога пак ще го изследваме този пролактин.А иначе се чувствам много зле.Нямам сили за нищо.Цикъла сега след раждането ми е страшно редовен,което донякъде ме успокоява.Ох,сега май ми поолекна.Извинявам се за дългия пост.

# 69
  • Мнения: X
Джита, благодаря за мнението ти!
Аз също търся причината за пролактина. И моята захар е 5,7 при норма 5,5 и аз качих 15 кг..
Предстои ми ново изследване на захарта.
Значи има връзка между захарта и пролактина..

# 70
  • Мнения: 73
еми,Рени според моята ендокриноложка има и то голяма.Тя ми каза,че инсулина ми е висок,защото имам аденом.Това и бяха думите.Иначе моята кръвна захар беше 11,а инсулина ми беше със 113 над нормата.

# 71
  • Мнения: X
С една дума стига пасти и торти и да свалям..То се мъча от доста време де.. Hug
Нисковъглехидратна диета.

# 72
  • Мнения: 73
еми да ти кажа,преди да забременея за около 5-6 месеца  свалих 15 кг,само като ограничих сладкото и плодовете.Ядях само сладкиши за диабетици иначе всичко друго си ядях.Но сега след като спрях да кърмя за 2 седмици качих около 15 кг,при положение,че съм била на диета(Дюкан,но в по лекия режим,като за кърмачки).

# 73
  • Мнения: 202
Здравейте, момичета!
Къде се изгубихте всички?
При мен нищо ново. Вече съм в 9 и чакам. Мисля само за раждането. Вече се чудя дали да не родя секцио. Вие какво мислите как е по-добре?
Лек ден!  Hug  Hug  Hug

# 74
  • Мнения: X
Здравейте всички!
Аз свалих малко килограми-не съм се теглила,но вероятно са около 4-5. Преди седмица ходих на изследване на хормони-пролактина си е в норма - 509 при горна граница 619.
Нищо не пия почти два месеца. ей така спрях медокриптина..на своя глава. Зная,че не се спира изведнъж,но се питам изобщо трябвало ли е да го пия.

Та така. Спокойна съм засега.

Общи условия

Активация на акаунт