Ще ме научите ли да готвя?

  • 7 493
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
Ако на някой му се обяснява, как се прави пилешка супа, с фиде и дреболии, много ще се радвам  Blush

Слагаш 1 пилешко бутче,2-3 пилешки дробчета,2-3 воденички.Наливаш студена вода в тенджерата,колкото да покрие месото.Слагаш на котлона.Като започне да се отделя пяна я махаш с лъжица или дупчена лъжица.
Като престане да се отделя тази пяна и бульона стане бистър се посолява на вкус и се добавят 1 глава лук на полумесеци,4-5 зърна черен пипер,1 морков на търкалца,1 резенче целина и пащърнак(ако имаш).
Като се свари месото се вади и се обезкостява и нарязва на дребно.Връщаме в бульона.
Нарязваме 1-2 обелени картофа и нарязани на парчета и няколко щипки чубрица.След като поомекнат се добавя фидето.
Накрая се поръсва с нарязан пресен магданоз

Ако искаш супата да бъде застроена:

В малка тенджерка разбиваш 1 яйце с 1/2 кофичка кисело мляко,1 с.л. брашно и 2 с.л. олио.Слагаш на котлона и бъркаш с телата за разбиване на яйца,за да стане гладко и да няма бучки.След като започне да се затопля с черпак сипваме от бульона на супата.Продължаваме да бъркаме и да сипваме от бульона.Като клокне се добавя в готовата супа.Изчакваш цялата вече застроена супа да клокне и се дърпа от котлона.

Готово! Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 5 606

Пиле с ориз на Нана - Пак ми се слепи този ориз  Cry Cry Cry

Шуши, аз ориз не мога а готвя и никога, ама никога не ми е ставал, скоро ме светнаха да си купувам бланширан и той става по-добре. Пробвай. Peace

# 32
  • Мнения: 3 499
Как се готви с бланширан ориз  newsm78 ?

# 33
  • Мнения: 122
Как се готви с бланширан ориз  newsm78 ?
ми като обикновен само че е по малко количеството вода което се слага. аз слагам 2.5-3 чаши вода
ако като готвиш ориз на фурна-  преди си запържвала ориза с лука - с бланширания не е необходимо.
аз само с такъв готвя - защото не слепва  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 5 606
Как се готви с бланширан ориз  newsm78 ?
ми като обикновен само че е по малко количеството вода което се слага. аз слагам 2.5-3 чаши вода
ако като готвиш ориз на фурна-  преди си запържвала ориза с лука - с бланширания не е необходимо.
аз само с такъв готвя - защото не слепва  Peace
Да, и аз така го правя.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 692
Тема точно като за мен.  Hug

# 36
  • Мнения: 7
Здравейте! Ще ви предоставя две рецепти, за които гарантирам, че ще Ви харесат!
Задушено пиле

Пилето се нарязва на порции.
В тенджера се загрява олио и месото се пържи до златисто.
Нарязва се около 1/2 кг. кромид лук на дълго, 2-3 моркова, 2-3 скилидки чесън, 4-5 по едри домата (може и салца). Ако има гъби, около 300 гр. се нарязват на едро.
Всички зеленчуци и изпържените порции месо се връщат в тенджерата. Прибавя се сол на вкус, 2-3 дафинови листа, черен пипер на зърна. Залива се с топла вода и се слага да ври на тих огън. Около 15 мин. преди края може да се прибави 1 ч.чаша черв. вино. След увиране на месото,  ястието се сгъстява с малко размито във вода брашно. Наръсва се обилно с магданоз.
За гарнитура се приготвя или катофено пюре, или варен ориз поръсен с малко черен пипер на вкус.

Задушени джолани

2-3 джолана /аз съм ползвала телешки/, 40 мл. вино, 200 гр. бира, 20 гр. чесън, 8 гр. черен пипер, 8 гр. чубрица, 1/2 пак. разтопено масло и 10 гр. горчица.
Джоланите се почистват и измиват добре. Поръсват се със сол, смлян чере пипер, чубрица и се намазват със счукан чесън и горчица. Нареждат се в тавичка, заливат се с топла вода и част от бирата и виното и разтопеното масло. Покривате тавичката с фолио. Пече се час и 1/2- а. 10 мин. преди да е готово, ако е необходимо се долива останалата маст от виното и бирата и се запича до зачервена коричка.  Гарнитурата е по избор. Добър апетит и наздраве!

П.С. Ако Ви е харесало ще се радвам да предоставя още рецепти! Laughing

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
п.п. Чоколина и ти ли с моята съдба на пишман chef ?  

Аз мога да правя торти и дотам. Като спазвам рецептите в разни готварски книги ми се получават, но пък те са все едни завъртяни. Баш класическите, ежедневни манджи хич не ги знам, а няма откъде да им прочета рецептите, освен от тук. Wink
Та, и аз съм в кюпа. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 054
Аз не мога да се съглася с Нана, че за да задушиш гъби трябва да им сипеш и вода. Първо гъби можеш лесно да измиеш както са си още в плика мокриш ги и ги поръсваш с брашно. Като ги повъргаляш малко в плика с брашното и водичка стават много белички Simple Smile Та плакнеш ги после, нарязваш ги слагаш ги в тиган с олио покрило дъното и след като ги посолиш бавно започват да пускат водичка.. Пускат толкова много, че ми е писвало да ги чакам Wink След като изври тяхната си вода изчакваш да се запържат и готово Simple Smile

Друго, друго... за леща... че и за боб. Ако има някой проблем със стомаха /в нашето семейство повечето имаме/ може и да не запържваш. Слагам лещата да се вари без значение в топла или студена вода, след като омекне /около половин час най-често/ слагаш 1-2 домата /аз ги беля и режа на много ситно, защото не обичам да си личат/, 1 чушка, 1 глава лук и 1 глава чесън /но само белиш скилидките и ги слагаш цели/ Веднага след като заври лещата вече със зеленчуците слагаш смес от 5с.л. олио, 1с.л. червен пипер, 3-4-5 с.л. брашно /зависи колко ти е голяма тенджерата, опитай с 3, ако не ти хареса гъстотата следващия път сложи повече и така/, сол на вкус и 1-2с.л. ронена чубрица. Сипваш в тенджерата и вариш още около 20 минути... Аз предпочитам да ври съвсем бавно, а не да "пльока" навсякъде Simple Smile

За муската.. казваш, че ти е ставала с меки картофи отдолу и твърди отгоре... Ами проблема можеш лесно да решиш като сложиш по-малко вода /не да покрие продуктите, а да е наполовина примерно/ и покриваш с алуминиево фолио... 40-50 минути и е готова /махаш фолиото и опитваш картофче отгоре.. ако е омекнало си ок Wink /. Ако ти се вижда водниста /това пак е въпрос на вкус/ оставяш без фолио, че да изври водата. Тогава заливаш с кофичка кисело мляко, 1-2 яйца, и 1ч.л сода за хляб /имай предвид, че млякото ще започне да "ври" от содата затова я сложи точно като ще заливаш/ Аз лично не слагам брашно.. много на кекс ми става. Печеш докато покафенее приятно отгоре. Към рецептата на Нана за мусаката слагам и чубрица, а картофите обичам да ги режа на по-едри кубчета... може би със страна по 1см.


Общо взето питай и ще ти бъде казано  Peace


Аааа ориза... най-сигурно е да четете етикета на всички бланширани и всякакви различни видове ориз.. Пише си на колко ориз колко вода да се сипе.

# 39
  • Мнения: 383
Ако на някой му се обяснява, как се прави пилешка супа, с фиде и дреболии, много ще се радвам  Blush

Слагаш 1 пилешко бутче,2-3 пилешки дробчета,2-3 воденички.Наливаш студена вода в тенджерата,колкото да покрие месото.Слагаш на котлона.Като започне да се отделя пяна я махаш с лъжица или дупчена лъжица.
Като престане да се отделя тази пяна и бульона стане бистър се посолява на вкус и се добавят 1 глава лук на полумесеци,4-5 зърна черен пипер,1 морков на търкалца,1 резенче целина и пащърнак(ако имаш).
Като се свари месото се вади и се обезкостява и нарязва на дребно.Връщаме в бульона.
Нарязваме 1-2 обелени картофа и нарязани на парчета и няколко щипки чубрица.След като поомекнат се добавя фидето.
Накрая се поръсва с нарязан пресен магданоз

Ако искаш супата да бъде застроена:

В малка тенджерка разбиваш 1 яйце с 1/2 кофичка кисело мляко,1 с.л. брашно и 2 с.л. олио.Слагаш на котлона и бъркаш с телата за разбиване на яйца,за да стане гладко и да няма бучки.След като започне да се затопля с черпак сипваме от бульона на супата.Продължаваме да бъркаме и да сипваме от бульона.Като клокне се добавя в готовата супа.Изчакваш цялата вече застроена супа да клокне и се дърпа от котлона.

Готово! Grinning
TheNMaster, дали е възможно застройка на пилешка НЕкрем супа да се направи с прясно мляко? В пицарии Виктория пилешката супа има много приятен млечен вкус и се чудя дали не е застроена с прясно мляко?  Thinking
И още нещо да ви попитам като по-опитни кулинари, искам да направя пилешка супа от остатъци от печено пиле, които останаха, защото пилето не беше добре изпечено, та затова реших вместо да го хвърля, да накъсам на парченца месото и да ги досваря в една супичка  Party Но дали и как ще стане, пък и застроена с прясно мляко  newsm78 За първи път ще правя застройка, затова ви моля за помощ  Praynig

# 40
  • Мнения: 5 001
Ако на някой му се обяснява, как се прави пилешка супа, с фиде и дреболии, много ще се радвам  Blush

Слагаш 1 пилешко бутче,2-3 пилешки дробчета,2-3 воденички.Наливаш студена вода в тенджерата,колкото да покрие месото.Слагаш на котлона.Като започне да се отделя пяна я махаш с лъжица или дупчена лъжица.
Като престане да се отделя тази пяна и бульона стане бистър се посолява на вкус и се добавят 1 глава лук на полумесеци,4-5 зърна черен пипер,1 морков на търкалца,1 резенче целина и пащърнак(ако имаш).
Като се свари месото се вади и се обезкостява и нарязва на дребно.Връщаме в бульона.
Нарязваме 1-2 обелени картофа и нарязани на парчета и няколко щипки чубрица.След като поомекнат се добавя фидето.
Накрая се поръсва с нарязан пресен магданоз

Ако искаш супата да бъде застроена:

В малка тенджерка разбиваш 1 яйце с 1/2 кофичка кисело мляко,1 с.л. брашно и 2 с.л. олио.Слагаш на котлона и бъркаш с телата за разбиване на яйца,за да стане гладко и да няма бучки.След като започне да се затопля с черпак сипваме от бульона на супата.Продължаваме да бъркаме и да сипваме от бульона.Като клокне се добавя в готовата супа.Изчакваш цялата вече застроена супа да клокне и се дърпа от котлона.

Готово! Grinning
TheNMaster, дали е възможно застройка на пилешка НЕкрем супа да се направи с прясно мляко? В пицарии Виктория пилешката супа има много приятен млечен вкус и се чудя дали не е застроена с прясно мляко?  Thinking
И още нещо да ви попитам като по-опитни кулинари, искам да направя пилешка супа от остатъци от печено пиле, които останаха, защото пилето не беше добре изпечено, та затова реших вместо да го хвърля, да накъсам на парченца месото и да ги досваря в една супичка  Party Но дали и как ще стане, пък и застроена с прясно мляко  newsm78 За първи път ще правя застройка, затова ви моля за помощ  Praynig
Ами аз не съм дала рецепта за крем супа  Laughing

Може да вариш месото в минимално количество вода и когато омекне да добавиш прясно мляко.После можеш да застроиш по горното описание.  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 12 555
Ако на някой му се обяснява, как се прави пилешка супа, с фиде и дреболии, много ще се радвам  Blush

Слагаш 1 пилешко бутче,2-3 пилешки дробчета,2-3 воденички.Наливаш студена вода в тенджерата,колкото да покрие месото.Слагаш на котлона.Като започне да се отделя пяна я махаш с лъжица или дупчена лъжица.
Като престане да се отделя тази пяна и бульона стане бистър се посолява на вкус и се добавят 1 глава лук на полумесеци,4-5 зърна черен пипер,1 морков на търкалца,1 резенче целина и пащърнак(ако имаш).
Като се свари месото се вади и се обезкостява и нарязва на дребно.Връщаме в бульона.
Нарязваме 1-2 обелени картофа и нарязани на парчета и няколко щипки чубрица.След като поомекнат се добавя фидето.
Накрая се поръсва с нарязан пресен магданоз

Ако искаш супата да бъде застроена:

В малка тенджерка разбиваш 1 яйце с 1/2 кофичка кисело мляко,1 с.л. брашно и 2 с.л. олио.Слагаш на котлона и бъркаш с телата за разбиване на яйца,за да стане гладко и да няма бучки.След като започне да се затопля с черпак сипваме от бульона на супата.Продължаваме да бъркаме и да сипваме от бульона.Като клокне се добавя в готовата супа.Изчакваш цялата вече застроена супа да клокне и се дърпа от котлона.

Готово! Grinning
TheNMaster, дали е възможно застройка на пилешка НЕкрем супа да се направи с прясно мляко? В пицарии Виктория пилешката супа има много приятен млечен вкус и се чудя дали не е застроена с прясно мляко?  Thinking

Да, аз правя застройката с прясно мляко. Повече се харесва у дома.

# 42
  • Мнения: 383
TheNMaster, nana77 , благодаря ви за бързите отговори!  Hug
Нарязах месцето, картоф и морков на кубчета и сложих да врат в тенджерата с вода+пил. бульон. Сега се чудя за следващите стъпки:
1. да слагам ли лук? newsm78 и ако да, да го запържа ли в тиган с мазнина преди това?
2. Мисля да направя  и застройка с един жълтък и прясно мляко или сметана (имам и двете)  newsm78, но не знам да спазвам ли технологията в отделен съд да ги затопля и постепенно да добавям от бульона на супата или направо да ги сложа в основната тенджера със супата?  Thinking

Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете с компетентните Ви мнения!  bouquet  chef
TheNMaster, написах НЕкрем супа, защото си мислех че само на крем супите се добавя прясно мляко  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 12 555
TheNMaster, nana77 , благодаря ви за бързите отговори!  Hug
Нарязах месцето, картоф и морков на кубчета и сложих да врат в тенджерата с вода+пил. бульон. Сега се чудя за следващите стъпки:
1. да слагам ли лук? newsm78 и ако да, да го запържа ли в тиган с мазнина преди това?
2. Мисля да направя  и застройка с един жълтък и прясно мляко или сметана (имам и двете)  newsm78, но не знам да спазвам ли технологията в отделен съд да ги затопля и постепенно да добавям от бульона на супата или направо да ги сложа в основната тенджера със супата?  Thinking

Не, не пържи лука. Просто го нарежи на ситно и го пусни при другите зеленчуци.

Ами ти няма да слагаш белтък, но е хубаво поне 1-2 черпака да сложиш от бульона към застройката. И тогава да я изсипеш.
А по отношение на това мляко или сметана - каквото избереш - въпрос на вкус.

# 44
  • Мнения: 5 001
Подкрепям мнението на Нана ( Hug)

Аз съм за мляко,не за сметана....Предполагам,че говориш за готварска сметана?

Общи условия

Активация на акаунт