Свински грип - Грипна ваканция

  • 28 263
  • 264
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
   В тази връзка детето вчера правилно отбеляза, че грипната ваканция била по-дълга от наближаващата коледна.  Joy

# 241
  • Мнения: 48
Като гледам на моите колко им е хубаво във ваканция, наистина се замислям дали училището не създава само проблеми. Е, не чак да го няма, ама да е по-спокойно, с по-малко часове, по-човешка организация. Питателната храна в грипно време е много доба за здравето....
Направо ме разби с този пост - ами че нали всичко на техен гръб се пише - ще трябва да наваксват с материала, учителите ще го претупат...А и тъкмо бяха свикнали с ранното ставане и бяха влезли в ритъм..., това олежаване ще ги върне на 15.09. Дано не я удължат.

# 242
  • София
  • Мнения: 560
Ваканцията е прекратена.В по ранните постове беше публикувана информация от DIR.BG

# 243
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, как така ще ги върне на 15 септември? Децата да не са малоумни, че да не помнят какво са учили два месеца? Ако толкова бързо им изветряват знанията, то колко стабилни знания изобщо са имали? И какво означава това, че били тъкмо свикнали с ранното ставане? На теб да не би да ти пее сърцето като трябва да ставаш в шест сутринта? На хубавото лесно се свиква, а от непроятното лесно се отвиква.

Да, отглеждам прасенца! Зимно време и без това пада имунитетът, а точно като има грип силната и редовна храна влияе положително на организма. Заедно със съня. Последното се пренебрегва масово от хората.
Ясно е, че ваканцията няма да бъде удължена, защото родителите съвсем ще изперкат да се чудят какво да си правят децата. Не ме притеснява наваксването. Преди години заради стачката не учиха сума време, пък нито им съкратиха ваканциите, нито нищо. Само много се плашите. Най-много напролет да не ходят на зелено за една седмица.

# 244
  • Мнения: 7 161
И какво означава това, че били тъкмо свикнали с ранното ставане? На теб да не би да ти пее сърцето като трябва да ставаш в шест сутринта? На хубавото лесно се свиква, а от непроятното лесно се отвиква.

И после работодателите се оплакват, че служителите им закъсняват за работа.
Ами те от най-ранна детска възраст знаят от мама, че не е приятно да се става рано и че човек може да си почива когато си иска, а и да си поспива....до когато иска.

# 245
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Стига сте спорили за тази ваканция. Важното е децата да са здрави.

# 246
  • Мнения: 48
Е, как така ще ги върне на 15 септември? Децата да не са малоумни, че да не помнят какво са учили два месеца? Ако толкова бързо им изветряват знанията, то колко стабилни знания изобщо са имали? И какво означава това, че били тъкмо свикнали с ранното ставане? На теб да не би да ти пее сърцето като трябва да ставаш в шест сутринта? На хубавото лесно се свиква, а от непроятното лесно се отвиква. ...
Не си чела внимателно - имах предвид режима като казах, е се връщат на 15.09, за знанията нищо не съм писала. Естествено, че се свиква с ранното ставане - на моите само в понеделниците им е по-трудно. "На хубавото лесно се свиква..."  - ясно, ама защо трябва с дълги ваканции да ги отвикват от изградени навици?

# 247
  • Мнения: 48
Стига сте спорили за тази ваканция. Важното е децата да са здрави.
Разбира се, че най-важно е да са здрави. Просто разсъжденията "по-добре ли е децата да ходят на училище или да са си в къщи" разцепи мрака.  Laughing

# 248
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Стига сте спорили за тази ваканция. Важното е децата да са здрави.
Разбира се, че най-важно е да са здрави. Просто разсъжденията "по-добре ли е децата да ходят на училище или да са си в къщи" разцепи мрака.  Laughing

 hahaha hahaha hahaha

# 249
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм поставяла въпроса дали децата да ходят на училище или не, а за това, че всяка ваканция може да се превърне в пълноценна почивка.

А за работодателите ми е точно през  censored. Не отглеждам децата си за радост на работодателите, както и не ги възпитавам за улеснение на работодателите. Впрочем, децата ми знаят що е то трудова дисциплина, защото естеството на извънучебните им занимания са благодатна възможност за изграждането им и са много по-съвестни от много възрастни, както и от повечето от съучениците си. Не разчитам на училището да ги научи на трудови навици, нито смятам, че ранното ставане е белег за работоспособност. Има много възрастни, които стават рано, но после дремят на работа и само се чудят как да се скатаят. Хайде, не съм расла в саксия, зная какво е на работа!

# 250
  • Мнения: 7 161
А за работодателите ми е точно през  censored.

Не мога да не ти отговоря...просто ме къртиш от кеф. Joy

То и на работодателите ще им е точно през.... censored.
Или ти твоите ги гласиш за началници????

# 251
  • София
  • Мнения: 62 595
Както се пееше в една песен "это взаимно".  Laughing
Каквото и да ти приказват, винаги става въпрос за власт и пари, а не за трудолюбие или ранно ставане.  Wink

# 252
  • Мнения: 7 161
Каквото и да ти приказват, винаги става въпрос за власт и пари, а не за трудолюбие или ранно ставане.  Wink

Четирите неща вече вървят ръка за ръка / има и изключения разбира се/.
Комунизма си отиде.
Вероятно тук- там има остатъци, но те са предимно в нечии болни мозъци.

Андариел, аз лично отивам да си говоря с радиото.
Съветвам те и ти да направиш същото.

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 17:23 от ana_

# 253
  • Мнения: 48
...Каквото и да ти приказват, винаги става въпрос за власт и пари, а не за трудолюбие или ранно ставане.  Wink
Е, покрай грипната ваканция стана въпрос за трудолюбие и ранно ставане... Wink

# 254
  • София
  • Мнения: 62 595
Ана,
Май си се назобала с много книжки за идеалистичния капитализъм. Я малко прочети история и тогава ми приказвай как трудолюбието и властта и парите вървят ръка за ръка. Да, вероятността чрез ранно ставане и трудолюбие да се добереш до последните две е по-голяма, но не е задължително. Спомни си вица за Рокфелер и ябълките му.  Wink Чудно,  с какво Парис Хилтън, например е заслужила богатството си? Само с труд и ранно ставане (пардон, лягане) ще да е!

Общи условия

Активация на акаунт