Бебета през МАРТ очакваме, вече здраво си похапваме.(22)

  • 17 892
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
,е немога да съм катоооо...смотла.

 newsm62 newsm62 newsm62 това ми хареса


# 76
  • Мнения: 521
Айде сега и за щолена...

На връщане от работа минах и напазарувах и като се прибрах си пуснах коледни песни (ахъм, аз съм много луда на тема Коледа, мъжа ми ме нарича "коледен терорист" щото всички подлудявам с моите ритуали) и омесих щолена. Направих няколко снимки в процеса и като се изпече след малко ще направя и на готовия продукт.

Принципно има много видове щолени, аз правя един, на който викат плодов... не е плодов а вътре се слагат от тия захаросаните лимонени резенчета, най-добре в различни цветове. Намерих една снимка в нета, горе долу ей така изглежда готов:



Разбира се, ако човек не харесва такива дивотии може и да сложи само стафиди, но в по голямко количество. Какво слагате вътре и колко зависи единствено и само от личното предпочитание. Аз принципно слагам и марципан, обаче ме досрамя след забележката на доки за килцата вчера и тоя път не сложих. Тия с марципана изглеждат горе долу така:



Ето я рецептата>

Продукти:

500 гр. брашно
1 пакет бакпулвер
2 яйца
150 гр. захар
1 пакет ванилия захар
250 гр. цедено кисело мляко
125 гр. масло
125 гр. натрошени на едро бадеми
150 гр. стафиди
50 гр. лимонени резенчета...портокалови, каквото купите... може и от тези захаросани парченца плодове, които продават понякога на бутките с ядките...
20 мл ром или есенция от ром
1 щипка сол


Приготвяне:

1. В голяма купа се забърква брашното с бакпулвера.
2. В отделен съд се смесват яйцата, захарта, ванилиевата захар, киселото мляко, солта, рома и маслото. След като се разбият добре се прибавят към брашното.
3. Меси се меко тесто
4. Към тестото се прибавят бадемите, лимоновите резенчета и стафидите, размесва се добре и се оформя - разточва се на кора дебела около 2 см и се навива на руло ето така:



5. Пече се на 180-200 градуса (предварително загрята фурна, аз пека на 180) 35-40 минути.
6. След като се извади, докато е още топъл се намазва с масло и поръсва обилно с пудра захар


Ами това е... Не е много сложно както виждате!


Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 12:11 от Tink

# 77
  • Враца
  • Мнения: 94
Хехе Тинк даде рецептата и всички изчезнаха от форума пред печките.
Обаче със ванилената захар нема да се разберем-алергична съм към ванилия Sad

Айде и аз отивам да го забъркам cook

Тинк newsm20

# 78
  • Мнения: 365
Браво бе мамчета,пак нова тема! Hug  bouquet

# 79
  • Мнения: 47
И аз много се чудя за подстригването,знам че е смешно...Моят мъж изобщо не ми дава,особено сега като му казах това за малкото на малкото,съвсем,нали чакаме момченце,но и аз съм постоянно на изсушаване и чак до март...няма да стане...Решила съм да изчакам фазата на луната след две,три седмици и поне връхчетата...

Тоооолкова ви завиждам че пазарувате,на мен ми забраниха...   ooooh!

Общо взето доста неща не ми дават ,ама аз съм си виновна,че много слушам... Laughing

# 80
  • Мнения: 16
тинк щолена ще го забъркам събота или неделя дотогава ще си събирам лигите от  ваште вкусотии
ения абе какви са тия глупости бе момиче,я марш във фризьорския салон
незнам кой питаше ама мойте пръсти са хем подути, хем изтръпнали, хем ме болят- егати екстрите
е вече забравих какво четох после ще се включа с другите мнения като си ги припомня newsm78

# 81
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Охооо, Тинк, браво! Ти вече сготви за коледа! Записвам рецептата, ама ще го правя като имам фурна  Blush че сега с този ремонт още малко ще почакам.

Tasty, за предварителна отпуска не знам, ама да ти кажа нещо, което със сигурност знам - имаш право на допълнителен отпуск за прегледи, изследвания и т.н. (мисля, че беше бл.153 от КТ). Ти с толкова много познати лекари около теб, предполагам, можеш даже и да докажеш, че ти е бил необходим. Аз ползвах такъв отпуск и не са ми искали никакви доказателства. Но при мен ситуацията е съвсем различна - с шефовете много добре се разбираме  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 11
Ехее, и аз се цопвам в темата Simple Smile Този път направо съм в първите редици Simple SmileSimple Smile Simple Smile  bouquet

# 83
  • Мнения: 68
ох момичета искам да ви споделя нещо.сигурно ще м и се смеете на разказа,то си е за смях де,но вече за трети път това ме разстроива и стигам дори до плач smile3518
значи на сватбата когато стигнахме до тортата и аз помолих мъжа ми ако ме цапа с торта поне да не е по лицето,като тои си е мислил че аз ще го цапна малко,е да ама аз направо го размазах...а тои мен грам не ме цапна,даже ме целуна и започна да бърше със салфетка първо мен а после себе си...лелекато гледахме видеото и сега като се сетя толкова жал ми стана и ми се къса сърчицето как можах така да направя,много съм лоша...

ох мамчета знам че е тъпо,ама нещо много чусатвителна,още повече съм станала и това наистина ме разстроива,а тои всеки път ме уверява че че няма никакъв проблем да не се притеснявам а аз още повече се натъжавам.
е излях си мъката сега малко ми поолекна,със сигурност е голяма глупост извиняваите,ама......благодарства че ме излушахте

# 84
  • Мнения: 135
Добро утро Simple Smileчетох за подстригването  Crazyи се изцъклих мноооооого много не съм си и помисляла даже,че трябва да ходя като абориген Joyа тези бабините и точно това за момченцето го знам от време оно...,но не искам и да си представя как една жена спира тази си поддръжка цели 9мс.(не исках да го пиша даже това са 9мес.) #CrazyЛично мнение и по тази причина сигурно съм виждала жени които нито се стрижат,нито боядисват ама е на суеверие Simple SmileХубав ден  bouquet

# 85
  • Мнения: 521
Добро утро и от мен!

Ехоооо къде се загубиха всички! Ама как може такава ниска активност! Направо се изнасям при февруарките... аааамаха!  hahaha

# 86
  • Мнения: 1 768
eniq  мила , ти си една постоянна драма .Каквото и да напишеш то поне 50% е супер драматично.Как може да ревеш за нещо токова весело и смешно.Хормоните са те побъркали вече  то не че на мен са ми простили де  Crazy Ама де, спокойно малко усмихни се на живота  Hug Гушкам те и стига се шашкала за глупости. Hug

# 87
  • Мнения: 3 246
добро утро и от мен Hug
Тинк, непременно ще пробвам рецептата със щолена изглежда вкусно и лесно Hug
Еня, не се притеснявай, наистина настроението ти е от хормоните, пък и това че се налага да си стоиш в къщи самичко, след време сигурно много ще се смееш над тази случка Hug
зяа подстригването, изобщо не мисля да ходя като разплетена кошница, боядисвам се, гримирам се, ами иначе си представям март месец ще приличам на плашило вероятно

# 88
  • Мнения: 2 926
Маринексче в петък ли ще са ви готови резултатите?

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 291
Карамел и всички очакващи началото на Март: Честито влизане в 6ти месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт