Влагалищна пластика

  • 35 438
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549
Аз пък съм обратното повече се харесвам след 2 нормални раждания по 4 кила бебета и нещо, имах епизотомия с първото раждане , шевове и тн. Това го казвам ,че четох някой писа че затова е ужас нормалното раждане ,ама ето няма връзка

Според мен не става въпрос за това, че ще си по-широка долу. Когато виждаш, че вътрешностите ти са тръгнали да изскачат обаче, естествено ще дойде и въпроса дали щях да си го спестя при секцио. Да не говорим и за момента, когато вече не можеш да задържаш урина... Малко образно, но такова е положението  ooooh! (надявам се поне да не стигна до там и да закърпим нещата  Praynig)




 Peace Хайде авторката няма ли да се включи?   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 128
Хайде да се включа и аз в клуба. При мен нещата не са чак толкова зле, в смисъл, че вътрешностите ми не са тръгнали да изкачат, но проблема си е на лице. При мен е изсипана горната стена. И аз си мисля, че е от скачането на доктора по корема ми, ама как да го докажа -  нали уж било за доброто на детето!!! Най-големият ми проблем е изпускането. Вече не си спомням откога не съм ходила без превръзка (макар и ежедневна). Това обърка целият ми живот! А на операция не се реших, защото доктора ми обясни, че никой не може да ми даде гаранция колко време ще държи операцията - може 10 год. може и 1 год. , всичко зависи от съединителната ми тъкан, но в никакъв случай не е до живот. А за второ раждане - задължително секцио!

# 17
  • Мнения: 245
               Тези операции по принцип трябва да се правят при нужда. И аз съм за нормалното раждане. Родих нормално и ако пак ми предстои бебче, ще си го родя нормално. Може би с пластиката мога да изчакам...

                Все пак мъжете ни си ни обичат както сме си  smile3521

# 18
  • Мнения: 549
Абе знам ли? newsm78 Профилактично питам мъжа ми как е когато правим секс-осеща ли промяна някаква?Отговорът му е -не !Ама знам ли newsm78 Аз не се чувствам комфортно,като се погледна с огледалце нещата не са така както би трябвало да са ooooh! При мен влагалището седи отворено-ужасна гледка е според мен ,а да не говорим ,че така е склонно към инфекции и гъбички ловя редовно Whistling

# 19
  • Мнения: 245
                  Хайде, хайде Simple Smile Баба като е раждала да не е била по- добре. Ако нямаш проблеми като изпускане или излизане навън, не се подлагай на излишни интервенции. Преди 10- тина години хората настръхваха като чуеха операция, а близките на някой, който е за опериране се побъркваха от притеснения и от евентуални последици.

# 20
  • Мнения: 164
Абе знам ли? newsm78 Профилактично питам мъжа ми как е когато правим секс-осеща ли промяна някаква?Отговорът му е -не !Ама знам ли newsm78 Аз не се чувствам комфортно,като се погледна с огледалце нещата не са така както би трябвало да са ooooh! При мен влагалището седи отворено-ужасна гледка е според мен ,а да не говорим ,че така е склонно към инфекции и гъбички ловя редовно Whistling

Абсолютно описваш и моя изглед отдолу  Tired, както и гъбичките...
Моят мъж и той казва, че не усеща разлика.

# 21
  • Мнения: 47 985
Според моя доктор, дори и да се роди секцио, ако си предразположен към смъкване, пак ще се получи от тежестта през бременността.
Чела съм го и в разни чужди сайтове, но дали е така, според мен не знам как може да се каже със сигурност...освен ако в някоя паралелна вселена не родя секцио примерно  newsm78
Моите бебета бяха едри, но се родиха супер лесно- просто съединителната тъкан е слаба.
Иначе операция включваща пластика на мен ми е правена с епидурална, самата пластика отнема около 10 -20 минути може би
Гаранция колко време ще е "перфектна" няма, но пък защо да се лиша от години комфорт? След време, ако усетя нужда, бих си направила отново. Защо от сега да се  обричам да не се харесвам и да не ме харесват, като с една малка корекция може да се реши проблема.
Може да се направи само пластика или пластика плюс други манипулации,в  зависимост дали има смъкване и на матката, пикочния мехур и т.н. Много е важно изпускането по малка нужда кога  как става, в зависимост от това е възможно да се постави "платно", което да подпомага сфинктера и да се намали изпускането и т.н. Всичко това един добър хирург би трябвало да прецени много внимателно. Освен това при много тежки случаи може да се оперира през корема, но преполагам че това е при рецидиви и в много късна възраст, не знам.
Цената в частните клиники се вижда на сайтовете им, а в държавните, ако има медицински показания (ако не е само козметична, а има наистина смъкване на влагалищна стена, матка и т.н.) би трябвало да е безплатна, заплаща се за избор на лекар, което обикновено е наложително, защото не всеки лекар прави подобни операции.
За мен лично дори и ако просто някоя жена не се "усеща" комфортно, има основание да се оперира, а пък ако има изпускане, просто задължително

# 22
  • Мнения: 7
Здравейте! Прочетох правилата на форума и никъде не пише, че не може да се споменават имената на лекари и др. За това се реших да питам. Вие всички сте младички и сте далече от проблема ми. Става дума за майка ми - на 75 години със смъкване на матка и стени. Трябва да се оперира и то бързо. Нямам идея на кой лекар а се спрем. От София сме. Моля ви дайте ми съвет - при кого да се оперира?

# 23
  • Мнения: 47 985
За съжаление в този случай вероятно ще й направят хистеректомия- ще й отстранят матката,  и евентуално биха й помогнали ако има незадържане на урина
Дано някой те насочи към лекар, аз бих препоръчала да се свържете с някой хирург от МД, например Славчев (но взима доста скъпо)

# 24
  • Мнения: 7
Да така ще стане, вече се консултирах. И тя знае, но това не я притеснява, наясно е. Притеснява се от това, че ще претърпи операция, за пръв път и е. Слава Богу, иначе е добре. Ще се консултирам и със Славчев, ще преценим какво ще правим, другата седмица ще ходим и в Света София. То парички навсякъде искат. Много ти благодаря за отговора! Като мине всичко, дай Боже да е добре, ще споделя опита ни. Ей, момичета - ПАЗЕТЕ СЕ, вижте какво става! Легените с пране, май мъжлетата ви трябва да  мъкнат!

# 25
  • Мнения: 47 985
Успех, надявам се всичко да е наред
Операцията е неприятна(мястото е деликатно), но сравнително лека, така че всичко ще е наред

# 26
  • Мнения: 7
Бях обещала да споделя как мина операцията на майка ми. Преди месец я оперираха в Св София. При преглед се установи киста в ляв яйчник, 58мм, та станаха 2 операции в 1 - хистеректомия и пластика. Поради дългото отлагане на операцията, след това имаше проблем с възстановяване функцията на пикочния мехур, но с лекарства за стимулирането му и този проблем вече е почти решен. От това което видях в болницата, оставам с впечетление, че тези пластики трябва да се правят навреме, тогава проблеми със сфинктерите на пикочния мехур няма.

# 27
  • Мнения: 112
Здравейте,

И аз съм в същото положение.Отлагам пластиката от 1-2 година, но другият месец съм решена да я направя.
Моля да споделите на лични при кого я направихте и колко струваше цялата манипулация.

# 28
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Здравейте, аз си направих задна пластика при д-р Марков във Майчин дом, той е в екипа на д-р Славчев така че е доста добър и внимателен. Бях със спинална упойка и морфин тъй като не исках да съм напълно в съзнание, 24ч в реанимацията иначе болничния престой е точно 5 дена от постъпването. Всичко е ок и аз само се гледам с огледалцето и сега 2 седмици след операцията все едно не съм оперирана, бях със разграждащи конци. Не съм правила избор на лекар не ми беше препоръчан и не знаех кой, така че отидох на сляпо, платих само 24лв за 5 нощувки. В реанимацията са адски внимателни. Друго не се сещам, ако имате въпроси питайте.

# 29
  • Мнения: 1


Е те тъй ми цъфнаха и мойто цвеке - щерката ли, докторът, дет ми скача по корема или докторът, дет се учи да бродира върху ми... Изпускане при кихане и кашляне или ако пикочният ми мехур е поел 1/2 бира... Много досадна история!
Но ме е шубе.
Викате страшно няма, а?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт