Голи пред децата

  • 48 660
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 463
Дъщеря ни ни вижда голи, как пък да не се крием. Пишка баща й не развява пред лицето й, че да е извратено.

За какво е темата? Браво ли да ти кажем? Ми браво, щом те радва.

# 16
  • Мнения: 940
Незнам вие как се разхождате пред децата си, но аз до ден днешен (25 години по-късно), помня как видях баща ми гол. Тогава и сега ми е еднакво гадно като си представя гледката. 
Да се разхожда гол мъж пред сина си или гола жена пред дъщеря си е ОК, но обратното ми се струва извратено.

съгласна съм напълно. и аз като малка съм виждала многократно случайно баща ми гол и до ден днешен потръпвам при мисълта за това. и то не от срам от голотата му, не съм била и шокирана, просто ми беше крайно неприятно. чужди мъже не ми пречи и никога не ми е пречело да гледам голи  Mr. Green  не смятам че е нормално. не съм против децата от малки да знаят човешката анатомия и да не се срамуват от голотата, това няма да е тема табу и при нас, но затова си има филмчета и книжки вече много. не мисля че е нормално да гледат точно родителите си от противоположния пол, други хора да, но родителите - тц.  Peace
и наистина не е въпрос до срам. мен днес не ме е срам да се събличам по съблекалните и не търся къде да се завра, то е въпрос до това какво самочувствие ще изградиш на детето чрез възпитание, а не дали си бил облечен или съблечен пред него. аз например нямам никакво намерение да се разхождам гола пред сина ми, живот и здраве като се роди и поотрасне. както и мъжът ми не би се разхождал пред дъщеря ни евентуално.  Peace

# 17
  • Мнения: 6
Лизбет, не е достатъчно само вкъщи, за самото общество беше това беше табу, косвено влияе Peace

Незнам вие как се разхождате пред децата си, но аз до ден днешен (25 години по-късно), помня как видях баща ми гол. Тогава и сега ми е еднакво гадно като си представя гледката ...

Определено е шок, ако не си го виждала никога, да го видиш на една вече съзнателна възраст.
Не съм била на години, които биха се отнесли към съзнателна възраст и най-странното е че от тогава почти нищо не помня, имам само откъслечни и бледи спомени за други случки.

# 18
  • Мнения: 431
Израснала съм на майната си извън България, та не знам как е било и дали е било чак табу. С приятелчетата не сме си споделяли кой какви родителски части е виждал. Децата приемат своето семейство като нормално и предполагат, че във всички редът е еднакъв. Така че не знам какво влияние би ми оказало някакво общо невидимо табу. То и телевизия нямаше да влияе.

Не бих натрапвала голотата си на децата си. Много са въпросите. До каква възраст си "дете", какво е решението при другополово дете, авторът ще се показва ли пред евентуалната си щерка и докога, какво е мнението на детето... Защото то фактически няма избор. От желание да се избяга от патриархалния модел се навлиза в друга крайност. Според мен.

# 19
  • Мнения: 593
Голи... да, ама не изцяло голи.
Все пак искам да науча дъщеря си, че някои органи от тялото не бива да се показват наляво-надясно.

# 20
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Аз стоя гола пред дъщеря си, но баща й - не. Ако имаме момче, ще е обратното. Както казва авторът, има норми, които не бива да се прескачат, колкото и модерни да сме Naughty
Мразя разкрепостеността, а съм сигурна, че оттам се почва.


От желание да се избяга от патриархалния модел се навлиза в друга крайност. Според мен.
И според мен.

# 21
  • Мнения: 5 308
Ние се къпем заедно,понякога ги къпе баща им,понякога аз. Не се делим на мъже и жени Simple Smile Засега не мисля,че е проблем,не виждам те да обръщат особено внимание на нашите голи части,нито пък един на друг.Един ден,когато започнат да се къпят сами, да се осъзнават като момче и момиче ще спрем да се показваме голи,поне изцяло,но не искам да смятат това за голям срам,както съм го чувствала аз.
Но до 3-4 г. не мисля,че не е чак такъв проблем.

# 22
  • Мнения: 5 710
Не съм виждала баща си гол, нито дядо си, нито брат си.
Не мисля да отглеждам деца в либералност спрямо голотата на противоположния по пол родител. Аз съм за стария патриархален модел, в който свенливостта е добродтел,  и всички си държим първичните полови белези покрити.

# 23
  • Мнения: 46 600
Не съм била на години, които биха се отнесли към съзнателна възраст и най-странното е че от тогава почти нищо не помня, имам само откъслечни и бледи спомени за други случки.

За 2-3 годишно също би било шок, ако не е ивждало до тогава.

Лизбет, натрапване е да се съблече и да седне да гледа телевизия, ненатрапване е да остави банята отключена, тъй като си имаме една и ако й се допишка, няма къде на друго място.

Децата са различни, всяко показва дали и докога.

# 24
  • Мнения: 96
Аз пък смятам, че не е редно момчето да вижда майка си гола или момичето баща си. Вече казах, че за едно момче е напълно нормално да вижда баща си и други мъже голи, както и за едно момиче да вижда майка си гола. Но майката да се разкава пред сина си по организъм или бащата пред дъщеря си е недопустимо. Може да съм ограничен, може да съм селянин, но аз мисля така!

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пак да питам - въпрос има ли в цялата работа или само си споделяме виждания?

# 26
  • Мнения: 96
Аз пак да питам - въпрос има ли в цялата работа или само си споделяме виждания?
Чудя се какво е мнението на другите.

# 27
  • Мнения: 46 600
Аз пък смятам, че не е редно момчето да вижда майка си гола или момичето баща си. Вече казах, че за едно момче е напълно нормално да вижда баща си и други мъже голи, както и за едно момиче да вижда майка си гола. Но майката да се разкава пред сина си по организъм или бащата пред дъщеря си е недопустимо. Може да съм ограничен, може да съм селянин, но аз мисля така!

Хм, а как си сигурен в ориенатцията на детето? Ако се окаже гей какво правим?

# 28
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Аз пак да питам - въпрос има ли в цялата работа или само си споделяме виждания?
Чудя се какво е мнението на другите.
Споко де, нали видя, не си сам в селяндурността си Laughing

Офф: Белинда, отдавна се каня да ти кажа, че малкият на аватара ти е страхотен. Всеки път като скролна в някоя тема и го забележа, се усмихвам. Simple Smile Не правя комплименти Naughty



Хм, а как си сигурен в ориенатцията на детето? Ако се окаже гей какво правим?
Човече, ще навлезем в една друга тема - гейовете раждат ли се или се възпитават? - и там пак ще сме на различно мнение Grinning

# 29
  • Мнения: 5 308
Ако майката не може да се показва пред сина си,то тогава  сестрата може ли пред брат си и обатно?
Няма човек,който може да ме убеди,че трябва да си обличам децата отделно едно от друго,да не говорим,че те и в градините си пишкат в общи тоалетни. А и при положение,че имаме само една детска,не виждам как ще се крият и като по-големи  newsm78 Може да не е по организъм,но не си представям как единия ще каже на другия - Айде излез ако обичаш да се преоблека . Rolling Eyes
Затова си мисля,че до една възраст,в която те самите не забеляват половите белези не е проблем.Пък и е лошо според мен да им се вменява колко е срамно да те видят гол. Отживелица е това,защото който има баба или дядо на село,знае как те гледат и те одумват комшийките ако си с къса пола или с потник,че даже и с панталон,така че мерси. Тялото си е наше и не трябва да се срамуваме от него. Не съм любител на нудистите,но чак да се крия като се преобличам - не,не е за мен.

Общи условия

Активация на акаунт