4уждоезиковото обу4ение там, където живеете

  • 1 535
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
Исках да кажа 1 клас  ама съм натиснала ч  до  единицата ...та   от  1  клас ..

# 16
В частните училища има избор. Дори има изучаване на руски език Wink.
В държавните чуждоезиковото обучение е задължително в гимназията. Изборът е френски или немски, ама колко го и учат  Confused
И тук е така. Само дето освен френски и немски има и испански, но не мисля, че наблягат кой знае колко на тия езици. Оправданието на "нацията" е, че нали останалите говорят и разбират английски, те що да се мъчат да учат други езици Crazy
Мире, направо ме изненада с това училище. Сигурна ли си, че е държавно. В Абърдийн имаше една детска градина (експериментална) с изучаване на френски език, но цените си бяха люти (частна разбира се)

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
Май сме единствената област с грамър скулс( момичета и момчета отделно).

ееее, ама това хубаво ли е? те чужди езици хубаво ще научат, ама други, по-важни неща ще вземат да им убегнат newsm78 ...

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тук доколкото знам децата запо4ват да ги "у4ат" на елементарен английски оЩе в scuola materna ( детската градина и преду4илиЩна ).  След това се продължава в у4илиЩе и доколкото знам пак е английски ,но от кой клас не съм сигурна ( трябва да питам племеницата ми  newsm78 ). После в гимназията мисля,4е може да се избира и друг 4ужд език.
Друг е въпросът,4е аз имам огромни резерви по отноШение на методите на преподаване на 4ужди езици тук в Италия, достатъ4но е да видите как италианците говорят 4ужди езици  Twisted Evil
Най_привилегировани са жителите на Трентино_Алто Адидже,автономна областна границата с Австрия, в която официален език освен италианския е и немския и там у4илиЩата са билингвисти4ни ( има ли такава дума на бг  Embarassed )
Да живеят разните ПЛАТЕНИ Дой4е Шулета , БритиШ институти и тям подобни култрурни центрове,но аз пак Ще кажа ,4е според мен такава езикова подготовка каквато полу4авахме ние ( поне по мое време) тук могат само да я сънуват  Twisted Evil

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Аз добре казах, че при нас не се учи и баткото вече има часове по френски в училището Wink Не плащам нищо допълтелно, като редовно занятие си е  Party

# 20
  • Мнения: 5 183
м_е_р_и, браво на вас!!!
Френски ще у4и баткото, а? А той колко е голям?

# 21
  • Мнения: 139
Доколкото съм запозната,освен иврит се учат английски и арабски,но от кой клас не знам,още не сме стигнали до там

# 22
Аз добре казах, че при нас не се учи и баткото вече има часове по френски в училището Wink Не плащам нищо допълтелно, като редовно занятие си е  Party
Мери, Жорката кой клас е? Тук май от 8-ми български да го наречем започват с вторият език (мисълта ми е, че е късно). Трябва от Р1 да почнат според мене (най-късно). Очудващо, че тук като втори задължителен език не е въведен Гаелик. Май само по островите е останало хората да го знаят Confused

# 23
  • Мнения: 2 452
Аз добре казах, че при нас не се учи и баткото вече има часове по френски в училището Wink Не плащам нищо допълтелно, като редовно занятие си е  Party
Мери, Жорката кой клас е? Тук май от 8-ми български да го наречем започват с вторият език (мисълта ми е, че е късно). Трябва от Р1 да почнат според мене (най-късно). Очудващо, че тук като втори задължителен език не е въведен Гаелик. Май само по островите е останало хората да го знаят Confused

Не зная как е при вас, но в Уейлс се учи езика; дори има училища, където основното обучение на уелски, а не на английски. В резултат децата говорят перфектен английски (с типичния за региона акцент, естествено), но се затрудняват да пишат - аз съм помагала на една приятелка да пише картичка на английски - не знаеше как се спелуват елементарни думи. А иначе е мед. сестра с магистратура. Laughing

# 24
Лауричка, аз съм чувала за Уелс и за това се очудвам, че скотовете са го зарязали този език. Днес дори питах едната учителка на Ели (понеже е по-възртна, и понеже спомена, че има роднини по островите, които говорят гаелик) дали знае Гаелик. Тя каза, че знае само думички (то това и аз го знам от детските предавания, които пускат в определени дни само на Гаелик Laughing), но до там. Докато живяхме в Абърдонската част на няколко пъти чух младежи да си комуникират на Гаелик, но сега си мисля, че са били по-скоро екскурзиянчето от островите. newsm78.  Колкото и познати до сега да съм питала дали го знаят, отговорът е бил все отрицателен, а сред тях има хора и над 65 години Thinking. Очевадно отдавна е премахнат от системата им на обучение (жалко за което)

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Ами, ние сме на 8 години. Сега сме четвърти клас или втора година от Key Stage 2. Досега имаше френски, но само след училище, веднъж седмично, срещу заплащане. Тъй като аз не съм фен на този език, не обръщах внимание. Все се надявах да намеря някъде испански за деца, но уви  Rolling Eyes Трябва да си призная, че и на китайски за деца бих се зарадвала повече, но това вече граничи с абсурдното  Laughing

# 26
Ti v koi grad ziveesh v nova Zelandia. Nie sme vuv Wellington?
Ne sum pitala oshte za ezichi vuv ucjilishtata, no znam che ima  naprimer frensko uchilishte kudeto moshesh da pratish deteto si da uchi ot 3 godishna vuzrast.
Plashta se razbira se.

Общи условия

Активация на акаунт