Опасни ли са парфюмите през бременноста?

  • 3 053
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 108
Parvo da se izvinq 4e ne pi6a na kirilica, no mi e golqm problem. Otne mi 5 minuti samo da napi6a zaglavieto. No obe6tavam 4e malko po malko 6te svikvam  Wink Kak ste bade6ti i nastoq6ti majki? S golqm interes pro4itam vsi4ki temi vav foruma i mi e mnogo priqtna va6ata kompaniq. Imam edno vapros4e: Opasni li sa parfiomite i dezodorantite po vreme na bremennosta? I o6te ne6to - vie stradate li ot bezsanie i glavobolie? Za6toto az ve4e prevarnah denq v no6t i no6ta v den. A za glavobolieto namerih edin lek - slagam si karpa s led na 4eloto i me pootpuska. A kakvi hap4eta vzemate kato vi ma4e glavobolie? iskah da popitam samo edno, a te stanaha sumati vaprosi. Na vsi4ki majki pojelavam mnogo spokojstvie i da se radvat na vseki mig prekaran s malkite slanca, a na vsi4ki bade6ti majki - gore glavata.  Laughing 4ao asega ot men!

# 1
  • Мнения: 7 186
Не са опасни, пръскай смело. Peace
Относно главоболието- имах го до към средата на бременността, много неприятно беше. Гледах да търпя, без да пия хапчета, но ако е силно съм пила няколко пъти Ефералган.
С безсъние се обзаведох в началото на бременността и така си карам до ден днешен, нищо не помага, дори кафе не пия. Отвратително е да не можеш да спиш. Sad
А ти в кой месец си?

П.П. Ако ти е трудно да пишеш на кирилица може да си превеждаш постингите с КРЕДОР.

# 2
  • Мнения: 2 674
мисля че не , само ми се гадеше от някои миризми.
главоболие не съм имала през бременността , веднъж след раждането и тъй като кърмих лекарката ми каза че мога Парацетамол да пия. Бил най- безвреден в случая.
И аз тогава - през бременността - бях тотално сменила режима със съня Wink

# 3
  • Мнения: 3 423
ей ме на от отбора на неспящите съм и аз #Crazyбудя се вече към 3 през ноща и после не мога да заспя до сутринта #Crazy-поне с парфюми си се пръскам съвсем спокойно а за главата пиех хомеопатични но взеха ,че ignatia amara 15-основното лекарство ми изчезнало от всички аптеки и складове -може и затова да не спя защото то беше и за спокоен сън Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бе, що да са опасни?Ако не ти става лошо от тях..какъв е проблемът?

# 5
  • Мнения: 582
А, бе, я не се стягай! Има някои дето се вманиачават-не можело да се лакираш, не можело да се парфюмираш... smile3513
То, който както се прецени, де, но аз мисля, че това са глупости!

# 6
  • Мнения: 1 038
Не не са опасни,зависи обаче доколко се понасят миризмите през бременноста.Имам приятелка която изобщо не понасяше миризмата на парфюм,аз имах много лека бременност и такива неща не ми действаха,пръсках смело. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 142
Аз пръскам смело. Лакирам се, дори си боядисвам косата. Какво да правя- суета!

# 8
  • Мнения: 603
Как може да ти навреди парфюм newsm78
Освен, ако не можеш да понасяш миризмата и ти се гади от нея. Но аз лично обожавах миризмата на хубави парфюми и цветя, защото я усещах много по-силно от всякога. Но пък имаше др. миризми, които ме побъркваха.
Инъче за главоболите, ако не издържаш, само парацетамол...от лекарствата де.
Всъщност, много често причината за главоболието е някакво притеснение. Опитай се да се отпуснеш и да се утърсиш от всички притеснения. Това може да е причина и за безсънието.
Наслади се максимално на бременноста. Това е един чудесен период от живота. Особено, ако е първа. Сега ти си двойно по-важен човек. Възползвай се от вниманието на околните и не се притеснявай Laughing
Успешно и приятно бременеене!!!
 Peace

# 9
  • Мнения: 122
Мила, не се шашкай толкова за това какво трябва и не трябва да се прави. Аз си мисля, че всичките тези правила са само да ни сплашват... Аз например в петия месец избухах 3 упсарина- както знаете строго забранено!!! Но аз не си направих труда да прочета листовката предварително...но нищо не се случи.(за щастие!) пиех си каквото ми се пийваше, хапвах си също така и не му мислех - и нито главоболие имах, нито безсънни нощи. Само дето често ми течеше кръв от носа, ама това е друг въпрос.
Айде успех и дай по-спокойно!

# 10
  • Мнения: 1 336
Не мога да си обясня, кой ги измисля тия глупости да не се боядисваш да не ползваш козметика, да не се лакираш и т.н Момичета всички сте с претенции,че сте интелигентни и образовани, ами ако всичко това е вредно през бремеността защо да не е през останалото време  newsm78....Освен това при локално приложение на подобни препарати, при здрава кожа, шансът да попаднат в кръвта и да стигнат до бебето 1:10000000, а и в концентрацията в която има шанс да попаднат в кръвта  е безвредна за детето...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
1. Парфюмите не са опасни: на мене ми се гадеше целодневно най-вече от...миризмата на собствената ми коса (която на моя мъж му миришеше на шампоан или балсам)..., та се киснех в любимия си парфюм (Allure на Chanel), не само от суета, а най-вече за да притъпя тази миризма. Та важното е миризмата на парфюма да ти понася.
2. Главоболие нямах, но гинеколога ми беше казал ако се наложи нещо болкоуспокояващо - Парацетамол или Аналгин.
3. За неспането: не знам какво е, аз поначало не спя много и вечер седя до 24-1 часа, но като забременях, майко мила, заспивах където ми падне. Вечер обикновено още в 18.30-19, на дивана както си гледам телевизия, по-късно мъжа ми ме будеше за да се местя в спалнята, но на следващия ден дори не си спомнях момента на местенето. Сутрин започнах да ходя на работа чак към 10, защото не можех да стана по-рано от 9-9.30. През деня в службата се насилвах да не задрема и да не стана за резил - спяща на стола пред РС-то. Не спах само през цялата нощ  преди плановото секцио, от притеснение. След раждането пак съм на предишния си режим.
Но например боядисването на косата и взимане на вана гинеколога ми забрани, защото 6 месеца преди това имах спонтанен аборт, без да се разбере от какво. Той е наш приятел и при тази бременност (чакана години преди предходния аборт) мина в краен консерватизъм с цел да изолира всички опасности, дори и минималните, за които науката само има съмнения. 

# 12
  • Мнения: 108
Iskah da popitam za parfiomite za6toto znam 4e kogato bebeto se rodi ne e jelatelno da se izpolzvat parfiomi ot horata koito sa okolo nego. A 4etoh edna statiq v internet, 4e izpolzvaneto im po vreme na bremennost vodi do problemi s u6ite ne beb4eto sled tova. Az sam vse o6te vav vtori mesec i polovina no da znam vse pak. Blagodarq vi iskrenno na vsi4ki za otgovorite.

# 13
  • Мнения: 9 905
A 4etoh edna statiq v internet, 4e izpolzvaneto im po vreme na bremennost vodi do problemi s u6ite ne beb4eto sled tova. 

Ура, и днес научих нещо ново Simple Smile
може ли линк?

# 14
  • Мнения: 108
Не помня точно каде го бях го четох това. Ще се поразровя и ако го открия с удоволствие ще го изпратя като линк.

# 15
  • Мнения: 4 399
Според мен най-добре е да се вслушваш в собственото си чувство и интуиция, те няма да те излъжат. Аз например много обичам парфюми, но в момента нямам абсолютно никакво желание. И не че изпитвам някаква непоносимост към миризмата, а просто не ми идва отвътре да се парфюмирам. Не мога да го обясня по по-добър начин. Тръгвам към парфюма съвсем съзнателно, и в един момент осъзнавам, че не мога да си представя да се напарфюмирам. Държа да кажа, че не съм чела нищо по въпроса, всичко е само някакво вътрешно чувство.

Не знам ти в коя седмица си, аз имах много силни пристъпи на главоболие преди около месец. Не съм взимала абсолютно нищо, търпях си ги. Говорих с лекар и ме посъветва да избягвам стреса и да не взимам лекарства. Е, стреса не го избегнах, защото няма начин, но с времето главоболието ми отмина.

Не страдам от безцъние. Поне не все още. Страдам от хронично недоспиване. Рядко ми се събират 6 или повече часа сън. Това е моята рецепта, като си легна късно, просто не мога да страдам от безсъние. Не го правя умишлено, просто перманентен недостиг на време.

# 16
  • Мнения: 2 952
По-голям процент от бебетата с  алергии  са на майки редовно пръскащи се  с  парфюм по време на бремеността.Ползвяй по леки  рол-он(4ета) и така , не  силни  миризми .Не  става  въпрос  на теб дали ти става лошо , а ,4е вдишва6 миризмата , а още пове4е бебето усеща   силните миризми още  в утробата.(Дискавъри....някакво предаване    за бебета ....ве4е  гледах 1 милион такива ...не помня кое то4но)

# 17
  • Мнения: 93
ползвай си парфюмчета , лакове и каквото си искаш! Дай сега каквото чуем и да се хващаме???!!! А и аз в началото до 4 месец докато да влезна имах страшно главоболие но отмина и сега вече нямам! За главоболието казват , че било нормално по време на бременност - аз не пих нищо!


























!

# 18
  • Мнения: 2 952
То зависи кой го казва ... Grinning 

# 19
  • Мнения: 2 755
Не са вредни. Аз, обаче, от вторият месец на бремеността, не можех да понасям дори любимият ми парфюм, както и аромата на кафето, на което по принцип съм голям фен. Цялата бременност изкарах без парфюми, защото от тях ми ставаше зле. Ако на теб не ти прилошава от тях, използвай ги. Мисля, че няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт