Опасни ли са парфюмите през бременноста?

  • 3 036
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Според мен най-добре е да се вслушваш в собственото си чувство и интуиция, те няма да те излъжат. Аз например много обичам парфюми, но в момента нямам абсолютно никакво желание. И не че изпитвам някаква непоносимост към миризмата, а просто не ми идва отвътре да се парфюмирам. Не мога да го обясня по по-добър начин. Тръгвам към парфюма съвсем съзнателно, и в един момент осъзнавам, че не мога да си представя да се напарфюмирам. Държа да кажа, че не съм чела нищо по въпроса, всичко е само някакво вътрешно чувство.

Не знам ти в коя седмица си, аз имах много силни пристъпи на главоболие преди около месец. Не съм взимала абсолютно нищо, търпях си ги. Говорих с лекар и ме посъветва да избягвам стреса и да не взимам лекарства. Е, стреса не го избегнах, защото няма начин, но с времето главоболието ми отмина.

Не страдам от безцъние. Поне не все още. Страдам от хронично недоспиване. Рядко ми се събират 6 или повече часа сън. Това е моята рецепта, като си легна късно, просто не мога да страдам от безсъние. Не го правя умишлено, просто перманентен недостиг на време.

# 16
  • Мнения: 2 952
По-голям процент от бебетата с  алергии  са на майки редовно пръскащи се  с  парфюм по време на бремеността.Ползвяй по леки  рол-он(4ета) и така , не  силни  миризми .Не  става  въпрос  на теб дали ти става лошо , а ,4е вдишва6 миризмата , а още пове4е бебето усеща   силните миризми още  в утробата.(Дискавъри....някакво предаване    за бебета ....ве4е  гледах 1 милион такива ...не помня кое то4но)

# 17
  • Мнения: 93
ползвай си парфюмчета , лакове и каквото си искаш! Дай сега каквото чуем и да се хващаме???!!! А и аз в началото до 4 месец докато да влезна имах страшно главоболие но отмина и сега вече нямам! За главоболието казват , че било нормално по време на бременност - аз не пих нищо!


























!

# 18
  • Мнения: 2 952
То зависи кой го казва ... Grinning 

# 19
  • Мнения: 2 755
Не са вредни. Аз, обаче, от вторият месец на бремеността, не можех да понасям дори любимият ми парфюм, както и аромата на кафето, на което по принцип съм голям фен. Цялата бременност изкарах без парфюми, защото от тях ми ставаше зле. Ако на теб не ти прилошава от тях, използвай ги. Мисля, че няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт