маска с аспирин за лице по време на бременност???

  • 7 240
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мили мами,на скоро разбрах, че съм бременна Simple Smile)))) преди да забременея ползвах маска за лице с кис. мляко и аспирин както и почиствах лицето си всяка вечер със спирт с разтворен в него хлорнитромицин, смея да кажа, че имам добре поддържана кожа. Сега не ги ползвам, защото не искам да навредя на бебо, но ми избиха една две пъпчици. Опитах се да намеря нещо по въпроса , но единственото което открих беше , че е противопоказно да приемам хлорнитромицин, нямаше нищо специфично за мазане на лицето с него по време на бременност. Моля ви се ако някоя от вас има информация за това дали не е вредно да прилагам тези процедури сега, моля да пише ще съм ви мн благодарна. В момента живея в чужбина и първата ми консултация, ще бъде чак след няколко седмици . Няма кой да попитам , ще ми е от полза ако някоя от вас знае нещо по въпроса. Благодаря предварително Simple Smile)))

# 1
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Sluntse, миличка не искам да те отчайвам или да ти казвам неща, които при тебе може да не се случат. Моята история е такава - изключително чисто лице,само няколко подкожни мазнини, които са на хормонална почва. Нито в пубертета съм имала проблеми, нито когато и да е било. Поддръжката беше много лесна, тоник 2-3 пъти седмично и 1 път на 2 месеца козметик, за дребните детайли. Така беше до преди да забременея. Първите 3 месеа от бременността нямах проблеми , но от там нанатък, до сега (вече съм почти в 9-я месец), не мога да изчистя лицето от черни точки, които преди да станат такива са едни гадни ситни пъпчици, главно по челото и врата. Пробвах с какво ли не, не става просто! А навсякъде бях чела,че като забременее жената й се изчиства лицето. Е не при всяка жена е така! Няколко момичета от форума,в който пиша редовно, също се оплакват от проблеми с лицето. Единственото , което успокоява "гадините" поне малко е ролката на Гарниер!
Късмет мила и леко бременеене,а за пъпките не се притеснявай! По-важно е сега бебчо да е добре, след като родиш лицето ти ще се изчисти от самосебе си отново!   bouquet

# 2
  • BG
  • Мнения: 2 458

Разбира се, че е вредно! Антибиотик и аспирин - само ако е крайно наложително и рискът е пресметнат. Не мисля, че за една - две пъпчици трябва да рискуваш, особено в първите месеци. Все пак са лекарства и то не безобидни и през кожата се резорбират също толкова успешно, както и през устата. Туширай само със спирт, а и можеш да ги преживееш, предполагам, докато родиш.



# 3
  • Мнения: 925
По време на бременността ми кожата ми беше повече от прекрасна, косата също, ноктите супер здрави - ама "промоцията" свърши като родих  Whistling
По темата: консултирай се с гинеколог и/или дерматолог  Peace

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Попитай гинеколога си.  newsm78

# 5
  • Мнения: 5
Много ти благодаря bubeto d Simple Smile))) ще проверя в магазина за този рол-он, а щом е безвреден значи мога да го ползвам спокойно Simple Smile))пъпчиците са от хормоните надявам се да минат по скоро,  заради бебчо всичко се търпи Simple Smile))) Аз в пубертетеа съм имала тук таме, но рядко. а след това лицето напълно ми се изчисти, сега като видях, че са излезнали няколко не ми стана особено приятно, но четох във форумите, че е нормално. Днес също така четох, че черни точки се махат със маска - мед и сода бикарбонат, действало като ексфолиант. Значи на теб ти остава съвсем малко докато гушнеш своето мъниче, желая ти безпроблемно раждане и на финала едно здравичко бебче Simple Smile))  Benisima мерси за информацията, наистина ще ми е от полза. Аз затова спрях да ги ползвам още щом разбрах, че съм бременна. Бях чела, че е абсурдно да се приемат вътрешно, но нищо не знаех за това дали мога да ги прилагам на кожата. А не исках да направя нещо, което ще увреди на бебчо, то все пак е най- важното нещо. За сега ще пробвам с ролката на Гарниер и някакви плодови маски за почистване. BubSSSS ти поне си хванала тази "промоция" , дано всички бъдещи мами успеем да се наслаждаваме наред с разстящото ни бебче в корема и на красива кожа Grinning това ще бъде като бонус Simple Smile)) kaleii първата ми среща с гинеколог , ще бъде другата седмица от сега си записвам всички въпроси, които трябва да попитам, да не забравя нещо. Вече научих отговора на въпроса , който ме чувъркаше ,за което благодаря на всички включили се в темата Simple Smile))

# 6
  • Мнения: 59
аз пък съм в 7 месец и от около месец ми се появиха папчици, ситни с бели връхчета по деколтето и раменете, а преди да забременея несъм имала подобни проблеми с кожата.Някои знае ли решение на моя проблем? Thinkingмоля споделете...

# 7
  • София
  • Мнения: 128
Съветвам те да не си правиш експерименти точно сега. Моето лице беше чисто, но откакто забременях е кошмар. Мазах се с разни лосиони, но нищо не помага, така че изчакай да мине бременността и продължи с мазането

# 8
  • Мнения: 3 483
Ели, предвид състоянието ти много е вероятно да е лека локална алергия към дреха (материя), контактен дерматит.
Обтривай се 1-2 пъти на ден на мястото с памуче, напоено със сребърна вода.

По темата - нормално е кожа ,свикнала на грижи, сега да си ги търси Grinning Но пък понякога каквито и маски и почистване да правиш, влизаш в "бременния пубертет" и пъпките са неизбежни. Възможно е и да чистиш токсини. Предвид обаче голямата абсорбиращо и дишащо свойство на кожата, аз бих избягвала аспирина! Камо ли другата химия....

# 9
  • Мнения: 9 481
Аспирин не се препоръчва по време на бременност, и категорично не се дава на бебета и деца до 12 години.
Това означава, че не само не се поглъща, но и не се маже, втрива и т.н...тъйкато пак, чрез кожата (който е най-големия човешки орган-споменавам го заради разтривките с аспирин+ ракия и от сорта), влиза в организма.

# 10
  • Мнения: 5
 По съвет на една моя приятелка от снощи започнах да си правя маска с мед и много малко сода за хляб на лицето и след това изплаквам с чаена лъжица ябълков оцет разреден в чаша вода. Тази сутрин я направих пак тази процедура, но без содата и смятам, че има ефект имах една две пъпчици но сега вече ги няма. Ще продължавам така поне два пъти седмично и ще пиша резултатите Simple Smile))Ели може да пробваш и този рол он на Гарниер , който бубето препоръча . Друго много ефикасно нещо казват, че е сокът от алое вера. Аз днес си купих растението в саксийка и смятам да го пробвам и това. А за сребърната вода съм чувала много добри отзиви, нали казват, че действала противовъзпалително. Преди да забременея, се възползвах от силата на "химикалите" за да почисвам лицето си, но сега като бъдеща мама най- важното е бебо да е добре, затова започвам да се възползвам от природата - маски с плодове и зеленчуци , хем полезно хем безвредно Grinning

# 11
  • Мнения: 3 483
Алое вера, поне чаят, също не се препоръчва за бременни

# 12
  • Мнения: 59
благодаря ви , ще опитам природната козметика, без химия Peace

# 13
  • Мнения: 43
След като забременях, кожата ми стана по-зле от на пубертет  ooooh!, но намерих своята рецепта Simple Smile. След измиване на лицето обтривам кожата си с кислородна вода, после розова вода (след като е попила и изсъхнала), после мажа с пантогел. Процедурата може да се изпълни  3 пъти дневно и съм общо взето доволна  Grinning. Ползвам и Cicalfate na Avene. Пъпки не са спрели да ми излизат, но много бързо се справям с тях, така че може да се пробва  Wink

И да,  никакви антибиотици и аспирин без значение дали се прилагат външно , освен по лекарско назначение  Naughty!!!

# 14
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Много ти благодаря bubeto d Simple Smile))) ще проверя в магазина за този рол-он, а щом е безвреден значи мога да го ползвам спокойно Simple Smile))пъпчиците са от хормоните надявам се да минат по скоро,  заради бебчо всичко се търпи Simple Smile))) Аз в пубертетеа съм имала тук таме, но рядко. а след това лицето напълно ми се изчисти, сега като видях, че са излезнали няколко не ми стана особено приятно, но четох във форумите, че е нормално. Днес също така четох, че черни точки се махат със маска - мед и сода бикарбонат, действало като ексфолиант. Значи на теб ти остава съвсем малко докато гушнеш своето мъниче, желая ти безпроблемно раждане и на финала едно здравичко бебче Simple Smile))  Benisima мерси за информацията, наистина ще ми е от полза. Аз затова спрях да ги ползвам още щом разбрах, че съм бременна. Бях чела, че е абсурдно да се приемат вътрешно, но нищо не знаех за това дали мога да ги прилагам на кожата. А не исках да направя нещо, което ще увреди на бебчо, то все пак е най- важното нещо. За сега ще пробвам с ролката на Гарниер и някакви плодови маски за почистване. BubSSSS ти поне си хванала тази "промоция" , дано всички бъдещи мами успеем да се наслаждаваме наред с разстящото ни бебче в корема и на красива кожа Grinning това ще бъде като бонус Simple Smile)) kaleii първата ми среща с гинеколог , ще бъде другата седмица от сега си записвам всички въпроси, които трябва да попитам, да не забравя нещо. Вече научих отговора на въпроса , който ме чувъркаше ,за което благодаря на всички включили се в темата Simple Smile))
повечето продукти на Гарниер за почистване съдържат също аспирин не знам дали е безвредно...питайте в аптеката!!!

Общи условия

Активация на акаунт