избрахте ли домоуправител ?

  • 63 466
  • 775
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 229
избрахте ли  си домоуправител? доброволно или доброзорно стана това? купихте ли домава книга ?

# 1
  • Мнения: 353
Домоуправител си избрахме още на първото ни събрание на блока, гласувахме му заплата от 250 лева мисля че беше, и той на практика ни оправи всички неща около кооперацията. Човекът не се натискаше, но и не отказа бих казала че доброволно се съгласи, много сме си доволни от нашия домоуправител и стискаме палци дълго време да е така всеотдаен и точен Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
това със заплащането има ли го в новия кодекс или вие си го решихте newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
доброзорнокакво означава

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
домава ей,трудно ти разбирам....

# 5
  • Мнения: 4 187
Няма какво да избираме, от както съществува кооперацията има такъв ! Домова книга не знам дали има.

# 6
  • Мнения: 1 844
Избрахме-мъжът ми. Peace Mr. GreenБеше доброволно,макар и не много ентусиазирано решение. Mr. GreenДомова книга няма,дори още не се е регистрирал като домоуправител по новия закон. ooooh!"Заплата"няма,всичко е на добро желание.

# 7
  • Мнения: 2 926
Не, и не изнам дали изобщо ще успеем.
Всички съседи за възрастни хора и всички разчитат мъжа ми да поеме този ангажимент, а той въобще няма такова намерение и въпроса с домоуправителя си остава ей така висящ във времето....

# 8
  • Мнения: 236
В нашата кооперация са почти само млади хора и естествено никой не иска да се нагърбва с това "во веки". Ето заради това възприехме метода на редуването, т.е. всеки апартамент поема щафетата за по шест месеца - така няма сърдити или онеправдани(в момента даже е нашият ред Mr. Green). Иначе домова книга нямаме, предават се там доументациите и паричките с протокол и така - не е кой знае каква филисофия Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Иначе домова книга нямаме,

А трябва да имате. Новото име е "Книга на собствениците". Има срок до края на месеца, да се представи в кметството по район. Също и заявление за вписване на сградите в публичен регистър. Вижте в сайта на кметството в което живеете, трябва да ги има тези неща. Не знам дали има глоба, ако не се спази срока.

# 10
  • Мнения: 599
Вчера са залепили съобщение на входната ни врата за събрание в петък, но ако е до края на месеца, значи че изпускаме срока.
Домоуправител си имахме досега, но разбрах, че се избират общо 6 човека, като не трябва да са повече от един на семейство.
Защо толкова народ и какви ще ги вършат незнам.
Като ни мине събранието, ще се включа да разкажа за какво иде реч  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 708
Трябва да се изберат домоуправител,касиер и контрольор.
Трябва да се подпишат всички собственици,да се опише всеки апартамент колко са идеалните части в проценти/в нотариалния акт го пише/.
Това знам от нашето събрание! Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Иначе домова книга нямаме,

А трябва да имате. Новото име е "Книга на собствениците". Има срок до края на месеца, да се представи в кметството по район.
Срокът не е ли 2 седмици от провеждане на събранието? Поне нашият управител така ни каза. Книгата я имаме, но още не сме я попълнили.
Ето тук пише, че 31 октомври е крайният срок за провеждане на събрание на собствениците.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=422422

Макар че аз в закона не срещнах срок по отношение на съществуващи вече сгради. Нито пък има срок за въвеждане на книга на собствениците. Има посочени срокове само за нови сгради

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 10:33 от Месечинка виторога

# 13
  • Мнения: 2 132
Трябва да се изберат домоуправител,касиер и контрольор.
Трябва да се подпишат всички собственици,да се опише всеки апартамент колко са идеалните части в проценти/в нотариалния акт го пише/.

Точно така!И до края на октомври трябва да са готови домовите книги!

# 14
  • София
  • Мнения: 8 932
Нещо тоя срок не виждам как ще го покрием. Ние редовно си правим събрания, имаме си касиер-управител, но домова книга не. Не съм и чула да се пише. А ако собственика трайно живее извън България, как се подписва? Сигурно трябва пълномощно? Нещо тоя закон така го приеха тихомълком, да не говорим, че хората не са готови още за такива взаимоотношения. Особено в големите блокове, които побират цели села.

Общи условия

Активация на акаунт