Бременна с варицела - дайте моля съвет

  • 1 875
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
И така в 33 седмица се оказах с варицела Лекарите ме увериха че вече няма никаква опастност за бебето- което разбира се не ме успокоява особено, но проблема ми сега е в това че вече втора вечер не мога да мигна - ще ме побъркат тия пъпки а все още продължават да ми и злизат нови Моля ви ако сте се сблъсквали с проблема посъветвайте ме какво мога да направя, ако въобще нещо е в състояние да ме облекчи- мажа разни спиртове и прахчета но без резултат а аз като не спя и бебка не спи- не зная до кога ще избутаме така Дано някой ми даде ефективен съвет

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Знам, че понякога препоръчват антихистаминови препарати, напр. зиртек, за облекчаване на сърбежите, но не знам дали може да ги вземаш като си бременна. Попотай лекаря си!
Имай предвид, че пъпките излизат за около 3-4 дена.
Пожелавам ти скорошно оздравяване и гледай да не допускаш висока температура.

# 2
  • Мнения: 211
Многооо те разбирам и съчувствам!!!
Преди 1 и 1/2 месец и аз се разболях от варицела, но не съм бременна. Много е кофти, каквото и да ти кажа, няма да ти стане по-добре...
Пъпките излизат на 3 етапа, като първите 4 дни са най-кофти, после само излизат пъпки, но сърбежът и паренето намалява. Ако вдигаш температура, пий панадол /разтворим/, знам че се разрешава на бременни, ще ти свали температурата и болките в главата. Къпи се с не много топла вода и леко нанасяй бебешки сапун /penaten/, сменяй си дрехите всеки ден, по възможност с памучни и по-широки.
Ако варицелата преминава нормално на 9-тия ден от появата на първата пъпка спира излизането на нови и започва да падат коричките. Не чопли пъпките по главата, знам че са най-много там и дразнят, но недей. Също така не пипай тези по лицето и не ги мажи с разни цветни мазила. За облекчаване на сърбежа нека ти купят ментолов спирт и с памуче леко ги докосвай, това малко помага. За зиртек-а незнам дали може да пиеш, питай гинеколога.
Ами това е от мен за сега, ако имаш други въпроси съм готова да ти отговоря. Когато бях болна се рових в интернет и научих доста неща за варицелата....
Най-искренно ти желая скорошно оздравяване и късмет!!!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 94
Благодаря ви момичета за отговорите, така поне съм наясно какво ме очаква Толкова съм зле че не мога да се вдигна от леглото Дано наистина нямя проблем за бебето - мисълта за това ме ужасява

# 4
Доколкото знам варицелата не засяга плода след третия месец, защото плацентата го защитава. Опасна е само в първите три месеца. При мен имаше опасност да се заразя от сестра си когато бях в първия месец през февруари и имах контакт с нея, а тя се оказа болна. Не мога да ти опиша какъв ужас преживах тогава, защото не съм я карала като малка. Но, слава Богу, размина се по чудо. Тогава научих това, което ти казвам - наистина няма опасност вече. А за съня на бебенцето не се тревожи - той не се влияе от това кога спиш ти. То спи около 16 часа на денонощие, може да е будно, когато ти спиш и обратно.

Общи условия

Активация на акаунт