МБАЛ Бургас

  • 74 947
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
здравейте,аз раждах с уговорка с акушерка,на смяна когато отидох да раждам беше др. Миринчев,от когото сам много доволна.първия път ,когато раждах бях при др. Душепеев,но беше много трудно раждане ,тогава пак нямах уговорка с лекар.

# 76
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ирина йод мисля,че искат за нормално раждане,май се разтваря с вода и се миеш.За пелените казаха,че зимните бебета ги повивали първите 24 часа,може би за това 2 комплекта искат.Моника беше през целия престой в интензивното,а там само памперси искат,без дрехи и пелени.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 959
А също така и днес една приятелка ми даде списък за болницата,ако може някои да каже дали още нещо ще трябва,мисля след празниците да преготвя багажа. ..
За бебето.
2-3 комплекта пелени
2 броя камизолки и 2броя ританки
10броя памперси
1 хавлийка,1 сапун
олио за мазане
кле4ки за уши-бебешки
биберон-залъгалка
3-4 еднократни 4аршафа
За родилката
2 броя нощници
1 пакет превръзки
1 пакет лиглин
тоалетни принадлежности
4ехли за баня,термометър
шишенце йод
Комплект 4аршафи-по желание.

Здравей, най-важното е това, което ти трябва веднага при раждането - еднократни чаршафи, лигнин, памперси и пелени за бебето. Естествено и твоите си принадлежности, нощница и всичко друго, от което ти си преценила ,че имаш нужда.
Но никой не те задължава да носиш даже и сапуни, шампоани, клечки, а за йод - изобщо не съм чувала.
Ако по принцип не смяташ да ползваш камизолки за бебето, не купувай. Вземи си това, което ти си харесваш като дрехи - бодита, ританки, гащеризони.
Не забравяй зарядното за телефона  Simple Smile

# 78
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Благодаря ви   bouquet

# 79
  • Мнения: 10
Здравейте,

Моят термин беше вчера - на 17.12 и сме се уговорили с акушерка от болницата за самото раждане. Относно лекаря е който се падне на смяна, но вече две мои познати родиха там наскоро и са много доволни. Така че успех от мен на всички бъдещи мами и стискайте палци и за мен  Grinning

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте,

Моят термин беше вчера - на 17.12 и сме се уговорили с акушерка от болницата за самото раждане. Относно лекаря е който се падне на смяна, но вече две мои познати родиха там наскоро и са много доволни. Така че успех от мен на всички бъдещи мами и стискайте палци и за мен  Grinning
Леко раждане!

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 75
Момичета,моля Ви ,който е раждал или ще ражда скоро в МБАЛ Бургас нека да дава подробна информация за това ,как е протекло раждането-нормално или секцио;с уговорка или без е раждал;отношение на персонал;искат ли си пари под масата и друго което му се е сторило интересно за споделяне/добри и лоши впечетления./
Аз лично се чудя къде да раждам,имам възможност да си платя,но не съм и от капризните.И ако условията и отношението в МБАЛ Бургас е на добро ниво защо да пръскаме излишни пари и без това ще ни трябват за бебчовците после!
Ние първескините ще Ви бъдем много благодарни!!!!
Поздрави на всички бургаски мами!!! Hug

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 6 241
Условията сега са наистина добри - аз лично ги видях с очите си. Отношението сигурно ще си го променят, щом вече работят в условията на конкуренция. За пари под масата не мога да кажа нищо, но на моя позната, която скоро ражда, не са й искали.
Ако ми предстои на мен да раждам, доста ще се замисля относно това какво би могло да се случи, защото въпреки слуховете бургаската болница е единствената с денонощно разположение на специалисти, а и реанимацията е на много високо ниво. Кръвен център също, неонатология... Защото ако се случи нещо във Ветрен, бебето пак ще го докарат в бургаската болница, както и родилката, ако се закучат нещата. В Сливен например ако стане нещо с родилките или бебетата - в смисъл усложненията, пак ги карат в държавната болница...
Абе не знам, божа работа...

# 83
  • Мнения: 1 280
... Защото ако се случи нещо във Ветрен, бебето пак ще го докарат в бургаската болница, ...


  С всичко съм съгласна, но цитираното не е вярно  Peace

# 84
  • Мнения: 723
... Защото ако се случи нещо във Ветрен, бебето пак ще го докарат в бургаската болница, ...


  С всичко съм съгласна, но цитираното не е вярно  Peace
Вече има родили във Ветрен и бебета,родили се с проблеми,
не са ги докари в МБАЛ,има си неонатология и там,да не говорим,че в нея работят лекарите ,които са били в МБАЛ

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 316
magi_iiko желая ти леко и успешно раждане.

Аз също се надявам някой да сподели конкретна история от раждането си в МБАЛ, която да ни даде актуална информация за положението там.

# 86
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
както съм писала по-напред,аз раждах в МБАЛ на 17.09.09, второ секцио, уговорка с д-р Георгиев /една от последните оперирани от него,преди да отиде във Ветрен/.Раждах със спинална / местна/ упойка.Акушерка Младенова ми вклюяи оводняващи системи и катетър,през това време дойде анестезиолога д-р Милушев и ми обясни всичко за действието на упойката,какво ще усещам и какво не.След това заедно с него и акушерката отидох в операционната зала,където беше д-р Георгиев и една млада и много мила сестра,сложиха ме да седна на масата.Измериха ми кръвното,анестезиолога леко ме боцна с игла в гръбнака,някъде една педя над дупето.не ме заболя а той не спираше да ми обяснява какво точно ще усещам,как ще загубя чувствителност на краката,после по-нагоре и някъде малко над пъпа.проверяват честичко кръвното.След това ме зсложиха на зад за да легна,някакъв параван пред очите за да не гледам и започнаха.През цялото време анестезиолога ме питаше как се чувствам,усещам ли главоболие или световъртеж или нещо друго,беше много мил както и всички останали.Казваха ми какво точно правят и ме разсмиваха,след някъде 15 мин бебчо изплака и ми го показаха.зашиването е бързо и ме преместиха на подвижното легло и ме откараха в интензивната стая за родилки.в системите  слагат и профенит заобезболяване и наистина не ме е боляло,акушерките са грижовни и внимателни.Микропедиатрите са невяерочтни,те спасиха живота на моят син и го запазиха неувреден от интервенциите/неразгънат достатъчно бял дроб,беше на командно дишане и в критично състояние /,изписаха го напълно здрав на деветия ден.Сега Христо е на три месеца и е здраво и жизнено дете.
Ако някой се интересува за нещо друго да пише,с радост ще отговоря

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 6 241
... Защото ако се случи нещо във Ветрен, бебето пак ще го докарат в бургаската болница, ...


  С всичко съм съгласна, но цитираното не е вярно  Peace
Вече има родили във Ветрен и бебета,родили се с проблеми,
не са ги докари в МБАЛ,има си неонатология и там,да не говорим,че в нея работят лекарите ,които са били в МБАЛ

Сигурно сте прави, просто съм останала с такива впечатления...

# 88
  • Мнения: 27
Здравейте,някоя мама може ли да ми каже добра акушерка от МБАЛ Бургас и съответно някакъв номер за връзка.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 6 241
Руска Ганчева - старшата акушерка - 0899 421 235.

Общи условия

Активация на акаунт