Анимация

  • 18 995
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте! Интересува ме има ли сред вас такива, които са работили като аниматори в България или чужбина. Моля споделето опита си, къде сте попаднали, с коя фирма и какви са ви впечатленията от вашия работодател. Допадна ли ви тази професия или смятате, че има и по-подходящи длъжности за вас. Коректна ли беше фирмата, за която работихте? Търсят ли се аниматори или в момента и там има криза

# 1
  • Мнения: 1 175
Аз от две години работя като аниматор в Бостън  Grinning Фирмата е малка, към 30-ина човека. Занимаваме се с образователна мултимедия за деца - филмчета, игри, илюстрации. Професията аниматор най-много ми допада от всичко, защото там ми е силата и я обожавам. Работодателите ми са много разбрани хора, много весели и сърцати, но за сметка на това не особено професионални и напредничави, затова малко ме дразнят. Общо взето мога повече и предпочитам в по-развита фирма да работя, но около Бостън няма много алтернативи, за съжаление, пък и с тая криза много трудно се намира каквото и да било. Нашата фирма заради кризата не може да наема повече хора и в момента не назначават нови.

# 2
  • Мнения: 6 206
Добри аниматори винаги ще се търсят.
И дори и да е криза, за добрите винаги ще има работа - просто взимат работата на некъдърните, които при липсата на криза обират това, което професионалистите не могат да поемат.
И за какъв аниматор става въпрос спортен, детски?
Защото аз съм виждала хора, които и хабер си нямат да наричат себе си аниматори.
След малко очаквам някои от тях в темата.
Лошо няма, който иска да се научи, ще го направи.

# 3
  • Мнения: 1 175
Каспър, за съжаление това за добрите аниматори не винаги е вярно. В нашата фирма например има една супер некадърна мацка, те знаят че не я бива за нищо, но въпреки че една страшно добра аниматорка кандидатства за работа, я отхвърлиха, за да си задържат тяхната, вместо да ги "разменят". Не можах да повярвам, особено защото некадърната ни коства толкова пари и време в поправки и препоправки на грешките й. Но ми обясниха, че "философията" на фирмата била такава, че е по-важен екипа и всички да са щастливи и да се държат заедно, отколкото това колко качествена им е работата. И уволненията били забранени. Представяте ли си? И сега, щем не щем, ще трябва да я търпим тая и да отхвърляме добри кандидати, защото такава била философията.

Това не се среща често по принцип, но аз успях без да знам да се набутам баш в изключението, и сега им гледам сеира и се ядосвам. Заради такива странности, добрите аниматори обикалят без работа...  Sad То някой рано или късно ще ги грабне, но не е гарантирано, заради такива изцепки в комбинация с кризата.

# 4
  • Мнения: 54
по-важен екипа и всички да са щастливи и да се държат заедно, отколкото това колко качествена им е работата.
и аз имам това впечатление от фирмата, в която работих през летния сезон. лично за мен нещата стоят по друг начин, защото силата ми е в професионалните умения. явно това не е изключение.

# 5
  • Мнения: 88
Аз от пет години работя като детски аниматор ( за малките от 3-5 год., от 7-12 год, тинейджърите от 12 -17 год., и това лято за първи път, заедно с още 10 момичета, които от няколко години също така бачкат като такива във фирмата, открихме в Гърция, Египет и България първите Baby clubs) към варненска фирма, която има лиценз от туроператорските компании ( втори по големина и обхват на туристите в Западна Европа) Thomas Cook Germany and Neckermann Family club  за обучение по немска система на детски, спортни, бебешки и Club Vital-аниматори.

Обучението е едномесечно и много сериозно.Не е от типа "Ти гледай другите кво правят и се учи".Няма такъв филм и за това са малко фирмите или хората в БГ, които могат професионално да обучат аниматори в тънкостите на тоя занаят.

Разбира се трябва и малко лични качества и за това опираме до проблема с "некадърните аниматори".

Аз съм повече от доволна от работата си с тази фирма и тези хора.Работиш много, получаваш добри пари и признание за добре свършената работа.

Дори и сега, когато през зимата  съм в БГ, уменията, които съм усвоила, или Ноу-хау, както съм чувала да му казват разни хора, са ми от огромна полза в начинанията, с които съм започнала( откриване на бебешки клуб, по същата система, която работих и лятото, където не всичко опира до визията на клуба, а и до това какво правиш  като занимание с тази много трудна и специфична клиентела Grinning, как спомагаш да се развие креативността ( визирайки базисните знания за бебета от 12 мес. до 36 мес.) и моториката им.
Нещата са нови, не са лесни и дори и аз все още има какво да науча..., но това е меракът на мераклията-начинаещ.

А иначе за работата и кризата съм съгласна с написаното преди мен...за тези аниматори, които  "са в час" ще има работа,другите...  "не е виновен този, които яде баницата, а който му я дава" е казал умния народ Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 54
Аз от пет години работя като детски аниматор....
а ти самата на колко години си Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Аз от пет години работя като детски аниматор....
а ти самата на колко години си Grinning

За анимацията, не е необходимо да е на много, за да натрупа стаж. Laughing

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 21:11 от Хексе

# 8
  • Мнения: 88
Аз от пет години работя като детски аниматор....
а ти самата на колко години си Grinning

малко над 25...

# 9
  • Мнения: 88


За тази анимация, не е необходимо да е на много за да натрупа стаж. Laughing
[/quote]

??????

# 10
  • Варна
  • Мнения: 18 050


За тази анимация, не е необходимо да е на много за да натрупа стаж. Laughing

??????
[/quote]

Сега видях, че както съм написала поста звучи малко обидно. Исках да кажа, че повечето аниматори започват още като ученици, особено тук във Варна лятото повечето са 15-16 годишни. Така че на 20 могат да имат 5 годишен стаж. Peace

# 11
  • Мнения: 88


За тази анимация, не е необходимо да е на много за да натрупа стаж. Laughing

??????

Сега видях, че както съм написала поста звучи малко обидно. Исках да кажа, че повечето аниматори започват още като ученици, особено тук във Варна лятото повечето са 15-16 годишни. Така че на 20 могат да имат 5 годишен стаж. Peace
[/quote]

Да,права си, аз имам колеги (точно от Варна и Бургас), които са  току що завършили гимназия.

# 12
  • Мнения: 6 206
Като гледам какви аниматори си дойдоха това лято от морето, направо нямам думи.
Пък нека имат едномесечни обучения. Laughing

# 13
  • Мнения: 145
Я пояснете за кой тип аниматори е темата Wink

# 14
  • Мнения: 88
Като гледам какви аниматори си дойдоха това лято от морето, направо нямам думи.
Пък нека имат едномесечни обучения. Laughing

Аз коментирам себе си и хората с които съм работила в тази фирма, както и тези, които са ни обучавали.Говоря за ясна концепция на анимация-  изготвяне на седмични програми за детските клубове, подготовка на детски шоу- програми, за спортните аниматори - обучение по Пилатес, водна гимнастика и т.н.

Не коментирам батковци/каки- аниматори от вчера, които си мислят, че като са на морето на работа, купона и веселбата започва, ще пощипнат дебелите англичанки по дупетата и те (англичанките) след това ще са "доволни" от анимацията на хотела.

Обучението е основата без която не може да се започне.На други места и това дори не ти предлагат.Хващат те от улицата и уж да погледаш в началото как стават нещата и след това си шест! Това е безхаберие и вече съм се сблъсквала с него.
 самоинициатива и работа в добър тим-за да развиеш себе си като добър аниматор.

Я пояснете за кой тип аниматори е темата Wink

Аз визирам хотелската анимация - такава каквато има по хотелите на морето.А тва дето сега правя с партита и рожденни дни си е за мен "организатор на детски тържества и мероприятия", защото като структура и провеждане няма нищо общо с анимацията дето си я правя лятото.

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 23:01 от valinia_ruska

Общи условия

Активация на акаунт