Дайте да проведем една смислена дискусия за дългото кърмене

  • 4 760
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 161
Цитат
Емем, детето ти не е ли вече към 4 годишно? Не си мисли, че се заяждам, (ако искаш изобщо не отговаряй) , ама понеже нямаш лентичка, та се зачудих дали не ме лъже нещо паметта?

Защо да не ти отговоря? На нормален въпрос - нормален отговор. Аз съм свикнала да се заяждаш, каквото и да кажа за кърменето (е и ти свикна напоследък да се заяждат с теб - много е гадно, нали?  Wink)

Точно го е казала Хедра. Моята дъщеря е родена октомври 2003, Шейново, секцио при Богословова (исках нормално без упойка, както го описва [desi], ама на - порнаха ме накрая). Като си помисля, може и да сме се срещнали по коридорите, Мамо Кенга. Понякога си мисля не сме ли една и съща личност с обратен знак. И между другото, и аз имах препълнени гърди, запушени канали, проблеми в началото - главно заради режима в болницата и некомпетентността на акушерките (описвала съм в други теми).

A може ли и аз един въпрос:

Цитат
Имате доста  екземпляри, които са само и единствено фанатични и много злобни.

Кого точно визираш с тези думи?

Последна редакция: вт, 20 сеп 2005, 11:21 от emem

# 91
  • Мнения: 109

Освен това сама знаеш,че в докладите има статистики,които се правят чрез наблюдения върху широк кръг хора,а не върху изолирани единични случаи - защото по тази логика всяка от нас може да ти приведе веднага примери като аз с моята баба - кърмила е 6 деца до късна възраст,баща ми като последен е кърмен 3години и отгоре и жената почина на 89 години,без никога да е имала проблеми с гърдите Grinning И така съответно чрез наблюдение над примери около нас и ние си изграждаме представите Wink

Точно за това става въпрос и в психоаналитичнат теория за стадиите в сексуалното развитие на децата. Теорията се базира на практиката и е много повече от написан единичен доклад...
Зависимостта се изгражда към майката, но и към удоволственото преживяване, свързано с кърменето . Пак подчертавам, че става въпрос за кърмене на над 3 годишно дете. Особено ако е момче...Какви са мотивите на майката .- няма ли и там някакви смесени чувства... Няма ли тази майка проблеми с отделянето...и ред такива въпроси. Има и такива статии, но те не са от лигата на кърмачките...

# 92
  • Мнения: 1 383
За зависимостта да кажа. Отбих големият си син рано - на 9 месеца, точно защото започна да ме дразни със силната си привързаност към мен. Сега е почти на 5 и продължава да иска да седи в мен, да спи при мен и постоянно повтаря "много ще ми липсваш" като го водя на градина, оставям го при баба му и пр. /но пък не ревнува от бебето, противно на очакванията ми/. Не мисля че зависимостта има нещо общо с кърменето, т.е . кърменето да създава по-силна зависимост. Възмзожно е дори обратното - да прави детето по-сигурно и по-лесно да преодолява зависимостта от майката. Трудно е да се сравмяват кърмени и некърмени деца, защото всако дете е различно и се намесват много други фактори, освен кърменето.
За имунитета - повечето деца започват да боледуват като тръгнат на ясла/градина. При дълго кърмените това съвпада с отбиването, така че според мен започват да боледуват не защото вече не са кърмени, а защото са изложени на много агресивни вирусни атаки, ако мога така да се изразя. Племеницата ми например не беше пила дори Проспан преди да тръгне на градина, а не е кърмена. Като тръгна на градина започна да влачи едни безкрайни сополи , изкара мононуклеоза и сума ти грипове и пр.
Що се отнася до мен, преди да родя мислех да кърмя колкото първия път. Като ви чета тук се навивам да кърмя по-дълго, но не категорично. Не гледам на кърменето като на задължение и бих продължила единствено ако го искам, не знам на какъв акъл ще съм тогава. Така че аз съм "център".

# 93
  • Мнения: 3 161
Точно това искам да кажа - будят се, щото знаят, че ще им дадем да сучат. Иначе няма да се будят гадинките!  Laughing
Според мен с дългото кърмене наистина удовлетворяваш някаква необходимост на детето, но пък преди това я създаваш. Нещо като рекламите - не знаеш, че имаш нужда от точно такава паста за зъби, преди да я видиш по телевизията!  Joy

Може и така да е, а може и да не е. Може би се будят, мрънкат, ама като няма кой да ги утеши - заспиват. Но нали се разбрахме, че утехата е само една от функциите на кърмата - има по-съществени, така че... нищо лошо да създаваш тази необходимост за нощното. Не е същото като с рекламните продукти, от които реално нямаш много нужда.

Общи условия

Активация на акаунт