Към майките, кърмещи дълго - давали ли сте си срокове?

  • 2 056
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
Максималният ми срок беше 6 месеца,толкова е кърмила и майка ми, но като станах на рагади и направих мастит си мислех, че ако изкарам и 4, ще съм майка героиня. И преди съм писала, как като ви четях момичета как се прехласвате по кърменето, какво удоволствие било, докато за мен беше само адска болка, си мислех, че тоя форум е пълен с побъркани мазохистки...  Twisted Evil А Бу ми се струваше най-луда от всички- 2 години мъка, горката, и още иска да кърми...  Twisted EvilПосле и аз се побърках покрай вас, глътна ме млечната секта, и сега се надявам да кърмя поне до годинката, а, ако иска, и след това  Praynig . Повечето майки покрай мен вече отдавна не кърмят, отнасям подигравки, ама пука ми, та ми дреме.  Mr. Green

# 16
Не съм си давала срокове, но и не съм предполагала,че ще кърмя до 1 година и след това. На хората около мен им се струва меко казано странно, че на днешно време има все още майки готови да кърмят толкова дълго време. В интерес на истината, ако не бяха форумите може би щях да съм в процес на отбиване. Бях се нагласила тъкмо преди да ви открия да кърмя до септември-октомври. Но в момента , в който открих съмишленици на тази идея реших, че и две години е рано за отбиване. Дъщеря ми суче с най-голямо желание, а пък и на мен ми е приятно, че още не съм загубила напълно връзката помежду ни.

# 17
  • Мнения: 4 242
Срокове не, но се молех горещо да мога поне до 3, после поне до 6 месеца Mr. Green да мога да избутам. След това вече знаех че зависи само от нас с Ивката. Става все по приятно, весело и интересно. Heart Eyes Като станахме на 6м , понеже слушам че там някъде приключва кърменето ме беше обзела невероятна тъга че всичко свършва и се тюхках и вайках как ще го преживея това отбиване(сега таткото ми се хили за това Mr. Green)
Не мога да си представя аз да я отбия newsm78. Когато тя реши, аз не мога...

# 18
  • Мнения: 353
Ами и аз като повечето мами тук първоначалните ми срокове бяха до 6 месеца. Е те минаха и сега ще видим колко ще продължим.

# 19
  • Мнения: 1 283
АЗ пък като родих сина ми в България много исках да го кърмя,но имах много проблеми с гърдите-подуване,рагади,Т. SadИ благодарение на свеки и докторите детето въобще не можа да засу4е Close И така запо4нах да се изцеждам!Това продължи 4 месеца.Беше ми много трудоемко и болезнено и накрая млякото запо4на да недостига и дохранвах!Вси4ко това беше комбинирано с ходене в университета последна година,дипломни работи,изпити и неможах да издържа Confused и го отбих!
Сега ве4е с малката бях сигурна,4е няма да се предам и ще си я кърмя! Peace
Пак имах адски болки първия месец и полу4их съвет(от свеки Wink) да се изцеждам,4е да й бъдело по-лесно!ДА,ама не!НАу4и си се детето да су4е и сега го прави с голямо удоволствие...което дължа и на вси4ки вас!Благодаря ви! Hug

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Може би от психологическата нагласа и поставянето на крайни срокове(като да изпълниш норматива Mr. Green) ми се отразяват и затова изведнъж кърменето ми дотежава.
Бу,какво мислиш?Има ли такова животно?
Малко оф-топик, но не, не мисля, че има връзка с поставянето на срокове. Всяка майка сама решава докога да кърми. Може би по-скоро има връзка с това, че ти основно се грижиш за детето - пробвай да го оставяш повечко на тати и бабите, а ти излизай на по кафе или по магазини без детето. Гледах Мая до 1г 11м, когато тръгна на ясла и в един от първите дни окачих работата на пирона и се вдигнахме с Белята на басейн - беше ми страшно необичайно да съм без дете, никой да не иска нищо и цялото ми време да е само за мен. Толкова необичайно, че чак не можах истински да се отпусна Wink

# 21
  • Мнения: 75
Не съм си давала срок. Докато бях бременна само бях чувала че е хубаво до 6м. поне. Не, че бях наясно защо точно. Дори не се бях интересувала  Embarassed. После в болницата получих брошурки, където прочетох за пръв път нещо за кърменето и реших, че нямам право да лишавам бебо от това. Към 5 м. на малката видях форума и ... Никога не съм мислила, че ще кърмя и след годинка. Винаги съм кърмила в началото "до като имам мляко", а после докато и двете имаме физическата възможност и вътрешна мотивация. Сега вече ходим на ясла и все още намираме основания  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 2 249
Не.
Но си спомням преди около 5г как питах сестра ми, "няма ли да го отбиваш това дете", а детето по онова време на 1г+. Е, детето се отби само на 2г2м и вече имах пример пред себе си как това става естествено.
Колкото до Ради, силно се надявах да го кърмя до 2г без да предполагам, че ще стигнем и до тук. Не си давам срок, но се старая да наблюдавам детето и да улавям сигналите му кога е готово за това или онова. Говорили сме за това, че големите не сучат. Предлагам му вечер за заспиване приказка вместо кърмене и понякога предпочита приказката, друг път отговаря"утре приказка".
Та тъй.

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ще започна малко отдалече....
Майка ми почина рано. Не можах да я попитам за много важни неща: За прословутата и рецепта за солена риба, за бременностите и, за това как съм се родила и колко ме е кърмила...
Исках да кърмя дълго ощи първия път, но представата ми за дълго кърмене беше 6-8 месеца. Така се получи че всъщност кърмих точно толкова-6 месеца.
Вторият път обаче, поради патилата си с алергиите на сина ми, реших да кърмя колкото може повече. Заинатих се и се надявах да е поне до годинката на дъщеря ми. Признавам, че три години ми се виждаше доста неприемливо време....постепено смених нагласата си ...
Бях при баща си нагости преди двайсе дни. Трябваше да кърмя Мими и отидох в другата стая, а баща ми казва-"Браво на Крали Марко- и тя като майка си ще цока до три години". Добре, че баща ми помни подобни неща, защото всъщност няма кой да ми ги разкаже...
Сега нямам срокове- когато дойде времето ще стане както си трябва.

# 24
  • Мнения: 1 722
Малко офф, но да не пускам отделна тема, пък и има връзка .... та въпросът ми е към дългокърмещите - след годинката колко кърмения имате? Аз в другата тема споменах, че искам да кърмя до годинката, но ако е например само сутрин или вечер, а през деня да бачкам, може да се пробвам и до втората ...

# 25
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Малко офф, но да не пускам отделна тема, пък и има връзка .... та въпросът ми е към дългокърмещите - след годинката колко кърмения имате? Аз в другата тема споменах, че искам да кърмя до годинката, но ако е например само сутрин или вечер, а през деня да бачкам, може да се пробвам и до втората ...

Ами ние сме малко ненормален случай, ама все пак на въпроса ти: през деня яде около 5-6 пъти, а през нощта около 3-4. Но ние май поддържаме максимума, мисля, че при по-нормална ситуация, можеш спокойно да кърмиш след годинката сутрин, вечер и нощем Grinning (Вики просто отказва да яде много твърди храни и набляга повече на кърмата)

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...след годинката колко кърмения имате?...
Зависи кой как Simple Smile Аз гледах Мая до 1г 11м, след което тръгна на ясла. Съответно суче сутрин рано, следобед след ясла и вечер (и нощем). На обед в яслата си спи като всички и не търси нищо от лелите Wink
Много майки кърмят по това време вече само сутрин и вечер - зависи от нагласата на детето и майката.

# 27
  • Мнения: 2 531
Аз гледах Мая до 1г 11м, след което тръгна на ясла.
Блазе ти ,аз пък вече мисля как да съчетая кърменето с ходене на работа.Така че едва ли ще кърмя толкова дълго..
Искам да попитам дълго кърмещите майки за колко време си върнахте килцата?
Малко офф но искам да попитам и премането на  кърма от шише брои ли се към времето на кърмене , или само до самото сучене?А ако е от друга майка?

Последна редакция: пн, 19 сеп 2005, 21:55 от veni-b

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607

Малко офф но искам да попитам и премането на  кърма от шише брои ли се към времето на кърмене , или само до самото сучене?А ако е от друга майка?
Разбира се че се брои- то за това е кърмене- от кърма, а не цицане от Цица Mr. Green

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Така като се замисля, в началото и аз си поставях срокове. Но не толкова като план, а по скоро от рода на "дано да устискам до 2м", после до 3 и може би след 4-я месец (или по-точно след прекараната втора криза на растежа) вече се чувствах доста уверена в себе си. Някъде оттогава и спрях да мисля за времена и срокове.

Сега съм се оставила на течението и ми е едно лееееко и приятно...
...освен когато дъщеря ми реши да си излее яда на другата гърда smile3517

Общи условия

Активация на акаунт