Черен списък на хотелите в България!

  • 377 042
  • 1 807
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 904
Да напиша, Елбрус Велинград сменя на атракционният басейн всяка вечер водата, лично проверено.

Е, то това твърдение си е за белия списък ,не за тук. Simple Smile

# 1 006
  • Мнения: 646
Искам да изразя негативните си впечатления от хотел Риу Правец.  Не мисля, че си заслужава 250-те лева за двойна стая. Въобще не е добре поддържан, а персоналът е под всякаква критика. 
Учудвам се на такъв коментар, аз останах с отлични впечатления от хотела преди месец, цената също не ни беше 250лв./по спомен160/. Перфектен басеин, ресторант, местоположение, природа, спа центърът е голям, имам някакви забележки по отношение на поддръжката, но като цяло хотелът ми хареса.

# 1 007
  • Мнения: 190
Всяка година посещавам РИУ Правец за Моцартовите празници и всяка следваща година е все-по зле.Такива раздърпани хавлии и мухъл в баните не са приемливи и за 1звезда вече.

# 1 008
  • Бургас
  • Мнения: 6 898
Аз не съм толкова навътре в технологията по пречистване на вода, но пък наистина в хотелите, в които съм била се вижда откъде навлиза топла вода непрекъснато, басейнът не прелива, тоест водата се подменя непрекъснато, или може би филтрира. Но е топла, факт. И е доста по-евтино за хотела да ползва мин.вода, която е топла, отколкото да затопля вода и то до 35-38 градуса, щото ще му хвръкне електромера......

Сериозно ли смятате, че непрестанно се налива вода? Това, че навлиза постоянно вода не означава, че тя е нова. Всъщност се върти една и съща вода. Затворен кръг. От едната страна водата се източва чрез помпа, минава през филтри  и нагревател и се връща отново от другата страна. Иначе стандартно водата се подменя веднъж седмично. Поне реномираните хотели я подменят всяка седмица, за другите не знам.

# 1 009
  • Мнения: 6 299
Нека и аз да се намеся, т.к. често ми се е налагало да боравя с материя, касаещи минералните води. От друга страна многократно съм ползвала лечебните свойства на различни минерални води и имам пряк поглед върху нещата. Да, сериозно смятам, че в повечето хотели с минерална вода, такава се сменя всеки ден/вечер с нова гореща. Била съм в доста такива и съм свидетел на нейната подмяна, най-често нощно време. Сутрин като влезеш във водата в много от случаите е дори прекалено гореща. Това не се прави от хотели, които нямат пряк достъп до сондаж с минерална вода, а ползват такава чрез допълнително сключен договор с друг ползвател. Тези с издадено разрешително за ползване на мин. вода разполагат с достатъчно капацитет, за да черпят вода денонощно. Дори ако не знаете за сондажите на мин. вода е необходимо водата непрестанно да тече, за да не се загуби, респективно сондажа да се компрометира. Никой не подгрява минерална вода! Вода в басейните се подгрява, когато същата е обикновена чешмяна вода. Когато минерална вода се ползва от сондаж или свободно извираща тя обичайно е с висок градус/повечето от минералните води в БГ/. Пуска се в топила с по-висок градус и там от самосебе си се разхлажда до 38 - 40 градуса. Тези места са за топене  и провеждане на лечебни процедури. Където водата се ползва в по-големи басейни, ползвани за плуване и плацикане може да бъде и доразреждана с обикновена чешмяна вода с цел разхлаждане. Така същата може да бъде с температура от 30 до 35 - 36 градуса. Това вече зависи от самите хотели, които решават колко топла вода да подават към басейните за плуване, т.к. високата температура затормозява работата на сърце, бял дроб и мускулатурата. Не случайно е преценено, че неподходящата температура за плуване е 28 -30 градуса.

# 1 010
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Добре е, че има хотели, които подменят водата всяка вечер. Но на места съм виждала как вечер хвърлят хлор, или дори да не съм била пряк свидетел, усещам по мириса, че такъв е използван. Явно доста хотели подменят по-рядко водата. Визирам минерални басейни, за тези с чешмяна вода е ясно.

# 1 011
  • Мнения: 6 299
Добре е, че има хотели, които подменят водата всяка вечер. Но на места съм виждала как вечер хвърлят хлор, или дори да не съм била пряк свидетел, усещам по мириса, че такъв е използван. Явно доста хотели подменят по-рядко водата. Визирам минерални басейни, за тези с чешмяна вода е ясно.
Ами това се прави от хора, които си нямат идея как се ползва мин. вода. Този хлор само унищожава полезните й свойства. По принцип мин. вода, поради химичният си състав не е преносител на бактериални инфекции, т.е. не е нужно изобщо да се хлорира. Просто някой е решил да печели без да разходва средства за мин. вода, а да ползва една и съща незнайно колко време.

# 1 012
  • Мнения: 1 121
За басейните съм съгласна, че не се подменя водата вечер. Виждала съм колко време е нужно за да се напълни басейн. Обаче да не се подменя водата в джакузи е неприемливо. В един 4-звезден хотел, вечерта преди да затворят СПА центъра, видях един от служителите да хвърля шепи соли в джакузито. Ако го прави всяка вечер, без да се подменя водата (а това не го видях), сигурно след месец водата ще е като саламура. В друг, също 4*, водата в джакузито беше потресаващо мръсна. От него току що беше излязла една майка с двете си дъщери тийнейджърки. Как не я беше гнус тази жена и как допусна две момичета да влязат в тази мърсотия!? Това може да има сериозни последици за тях.

# 1 013
  • Мнения: 1 231
По-мръсно джакузи от това в Парадайс - Огняново не съм виждала.

# 1 014
  • Мнения: 433
Искам да изразя негативните си впечатления от хотел Риу Правец.  Не мисля, че си заслужава 250-те лева за двойна стая. Въобще не е добре поддържан, а персоналът е под всякаква критика. 
Учудвам се на такъв коментар, аз останах с отлични впечатления от хотела преди месец, цената също не ни беше 250лв./по спомен160/. Перфектен басеин, ресторант, местоположение, природа, спа центърът е голям, имам някакви забележки по отношение на поддръжката, но като цяло хотелът ми хареса.

Всяка година посещавам РИУ Правец за Моцартовите празници и всяка следваща година е все-по зле.Такива раздърпани хавлии и мухъл в баните не са приемливи и за 1звезда вече.


Поддръжката е под всякаква критика. Дори във фоайето има голямо жълто петно на тавана. Личи си, че не се чисти добре. Отвън плочките пред хотела са изкъртени, цветята са неподдържани, фонтанът не работи. Персоналът няма никакво отношение към клиента. Идва сервитьорка да ти иска сметката и ти казват "Еди колко си Ви е сметката, може ли да платите, че ми свършва смяната" без да ти носи самата сметка. Застава до теб  и те чака да си бръкнеш в чантата да платиш, няма да те остави 2 минути на спокойствие да си извадиш парите.

Не знам кога цената за нощувка е била 160 лв, при нас обикновена двойна стая беше 250 лв през буукинг.

Не бих посетила отново хотела.  Peace

# 1 015
  • Мнения: 3 791
Бях спечелила нощувка в къща за гости"Пандеа" в с.Бачево до Разлог.Играта беше тагни свой приятел роден през ноември за да отпразнува рожденния си ден при тях безплатно със специална вечеря.И когато спечелих решихме да отидем на рд на мъжът ми.Оказа се полуразпадната къща,с голяма компания пияници заседнали да пият и пушат в ранния следобяд.А стаята,която ни предоставиха беше точно над ресторанта и всичко се чуваше ужасно.Беше голяма веселба да звъним по хотелите следобяд в събота и да търсим свободна стая.А жената която ни посреща ни гледаше като просяци дошли на аванта по-нелюбезен човек не бях виждала.По неприятно преживяване не бяхме имали направо ме е срам,че набутах мъжът ми в онази дупка!

# 1 016
  • Мнения: 19 490
Ами то като няма домашно възпитание и съответното образование е така, в съзнанието на тези "хотелиери" вие сте наистина някакви авантаджии, дошли на ударят кьоравото. В един такъв хотел насред вечерята собственичката дойде да си иска цялата сума за нощувките за два дни напред, ама няма значение, че точно сега се храним и че не сме престъпници, които смятат да забегнат.

# 1 017
  • Мнения: 3 791
Тъпото е,че те ни поканиха-елате да отпразнувате рожденния си ден при нас с празнична вечеря,а ни посрещнаха по ужасен начин.Все едно сами сме се натресли и за лично удоволствие сме се вдигнали с дете да пропътуваме стотина километра.

# 1 018
  • София
  • Мнения: 655
Скрит текст:
Искам да изразя негативните си впечатления от хотел Риу Правец.  Не мисля, че си заслужава 250-те лева за двойна стая. Въобще не е добре поддържан, а персоналът е под всякаква критика. 
Учудвам се на такъв коментар, аз останах с отлични впечатления от хотела преди месец, цената също не ни беше 250лв./по спомен160/. Перфектен басеин, ресторант, местоположение, природа, спа центърът е голям, имам някакви забележки по отношение на поддръжката, но като цяло хотелът ми хареса.

Всяка година посещавам РИУ Правец за Моцартовите празници и всяка следваща година е все-по зле.Такива раздърпани хавлии и мухъл в баните не са приемливи и за 1звезда вече.


Поддръжката е под всякаква критика. Дори във фоайето има голямо жълто петно на тавана. Личи си, че не се чисти добре. Отвън плочките пред хотела са изкъртени, цветята са неподдържани, фонтанът не работи. Персоналът няма никакво отношение към клиента. Идва сервитьорка да ти иска сметката и ти казват "Еди колко си Ви е сметката, може ли да платите, че ми свършва смяната" без да ти носи самата сметка. Застава до теб  и те чака да си бръкнеш в чантата да платиш, няма да те остави 2 минути на спокойствие да си извадиш парите.

Не знам кога цената за нощувка е била 160 лв, при нас обикновена двойна стая беше 250 лв през буукинг.

Не бих посетила отново хотела.  Peace


Учудена съм от негативните коментари за хотелския комплекс. Личното ми впечатление е много по-различно, от години го посещавам 2-3 пъти годишно, резервирам или през букинг или по телефон (преди месец за двойна стая гледка към езерото платих 149 лева, резервация през букинг с вкл.закуска, вечеря, бутилка вино, игра на боулинг и урок по голф). Винаги персоналът се е държал любезно и учтиво, каквото сме консумирали извън цената сме записвали на сметка на стаята и после при напускане на хотела сме си плащали. Стаите винаги са били с гледка към езерото, чисти, без мухъл и нередности. Това от което не съм доволна е занижения контрол при използване на басейна, повечето посетители влизаха без плувни шапки. Предполагам никой няма да си измисля неверни коментари за нередности, но аз лично не съм била потърпевша към дадения момент. Признавам не съм търсила счупени или разнебитени плочки около хотела, не съм изследвала също и тавана за петна, но обслужването и стаите са били винаги на ниво. Обичам приятните и хубави комплекси и определено ако нещо не ми допадне повече няма да посещавам мястото.

# 1 019
  • Мнения: 190
[video][/video]ами и ние така правим-повече не посещаваме мястото...Но ако вие сте посещавали срещу скромната сума от сто и ...лв.на нощ,аз на Моцарт фестивал посещавам за 200 и нещо лв.  на нощ и повярвайте ми,най-последната ми грижа тогава е да отида за да се взирам в нещо.И мога да публикувам снимки.

Общи условия

Активация на акаунт