въпрос към майките които си гледат близнаците сами

  • 29 514
  • 341
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 103
  И аз ползвам схемата с едно столче за кола, другия в ръка, чантата на рамо до колата, количката е в багажника. Там оставям и другия в другото столче докато разпъна количката, нагласям ги, връщам столчетата в колата и потегляме. Напоследък ми стана много трудно и гледам да излизам само ако можем да стоим поне 3 часа навън иначе не си заслужава упражнението. А по-леки и по-топло навън май няма да става в близките седмици, та направо и аз не знам как ще е с излизанията.

# 16
  • София
  • Мнения: 260
И ние паркираме количката в колата, а децата под мишка. До сега все някой помага да ги сваля, защото съм много кекава в ръцете...
Без помощ май ще е трудно.

# 17
  • Мнения: 291
гледам си ги почти сама от как са се родили.като повечето майчета и аз така оставям ги в креватчетата смъквам първо  количката с багажа(живея на 7 етаж )влиза само сгъната ,после обличам децата и с тях под мишница заключвам .Така е си с прибирането качвам първо децата събличам ги в креватчетата и бегом за количката.Сега ми е по лесно но пак смъквам количката първо и после с тях за ръчичка.Вече съм спец,но на мен зора ми е докато ги облека обличам единия другия вече се е събул и съблякал и така наново хваща ме доста време докато стигнем до количката Simple Smile
Ще се справиш Hug

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 13:44 от plampetq

# 18
  • Мнения: 41
Ние сме на 2 етаж в блок. Количката ми стои в коридора на апартамента, слагам децата и багажа в нея и се понасяме по стълбите на задни гуми. Схема за прибиране: 2та на ръце ги качвам в апартамента и ги слагам в кошарите,после се връщам за багажа и количката. Друг вариант е да помоля съсед да стои до количката и да ме изчака да ги кача един по един, а след това и количката на задни гуми. Този вариант е приложим само за колички с големи гуми Wink

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
На 8ия етаж живеем, количката не се събира в асансьора. Оставили сме я в багажника на колата. Свалям децата с кошниците за кола до долу, оставям ги в колата, вадя и сглобявам количката и ги нагласям вътре. Чантата с багажа ми е на рамото, в колата си държа бутилки вода, одеалца, някоя и друга играчка за да не ги мъкна и тях всеки път.
В началото като бяха по-малки ги свалях едната в кенгуруто, другата в ръце, чантата през рамо, но се притеснявах, че ще се изтърколят от седалката на колата докато аз приготвя количката, затова с кошниците ми е доста по-удобно.  
Излизам веднъж дневно, рядко два пъти като гледам да седя максимално дълго навън. Случвало се е и по 6-7 часа да сме навън при хубаво време.

# 20
  • Мнения: 25
О,като се сетя какъв ужас беше преди да проходят ooooh! ooooh! ooooh!Аз правех чудеса за да излезем на разходка.Точно докато бяха бебета бяхме на квартира на  етаж.Беше кошмар.Процедурата протичаше по следния начин.Децата облечени,готови.Слизам първо смъквам количката,приготвям я и бягам горе при бебоците.Когато бяха по-малки ги взимах двамата едновременно.С хиляда маневри заключвах и слизах долу.Когато поотраснахме и взехме да тежим спасението ми беше някой близък комшия да си е вкъщи или някоя приятелка.Беше ужасно,но хубавото,е че трае само година. Hug

# 21
  • Мнения: 48
Благодаря ви за отговорите , аз нямах време да ги прочета затова се забавих. Носега намерих 5 мин .Сачувствам ви на всички защото знам колко е трудно .Мои близки се шегуват с мен че само един автомат ми липсва към униформата на КОМАНДОС.
Героини .

# 22
  • София
  • Мнения: 803
Докато се усетя , че мога да си държа количката в багажника на колата мина много време в "Хамалски услуги" , но пък смених много колички и на момчетата им беше интересно по различен начин да се друскаме по осемте стъпала до изхода  Laughing Laughing Laughing
То си беше като на София ленд , веднъж един срещу друг на влакче , после двамата на пейката и т.н. все си е веселба .
Носталгично гледам към периода с количката ,това е време когато все пак упражняваш някакъв контрол  Laughing всички са на борда  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 10
Ние си държим количката в колата ! Когато няма кой да ми помогне ги свалям самa... нямаме асансьор.... грабвам ги под мишница и гледам да не падна 4 етажа надолу :/ Както съм го казала мами с едно да не съм чула да се оплакват  Shocked

# 24
  • Мнения: 43
И аз свалям първо количката(естествено сгъната в асансьора)и багажа,след което се връщам за бебетата.Звънкам на комшийката и двете ги сваляме,а ако я няма гушкам единият в едната ръка другия в другата.

# 25
  • Мнения: 27
Моя вариант беше -едното бебе в кенгуру, другото го гушках и така слизахме. Така ми беше многато удобно, дори чантата с принадлежностите си я носех с бебета.Докато са малки и не тежат не е толкова трудно. Най-трудно ми беше когато поотраснаха, но не можеха да ходят- сабираха ми се към 16-17 кг. бебета без багаж.
 Ще се справиш просто трябва да намериш най-удобния за теб начин.

# 26
  • Мнения: 6
Х, всички явно ги смъквате заедно, аз досега само една по една съм ги смъквала. Живеем на третия етаж количката стои в гаража на хазяите. Едната стои облечена горе в кошарата, на бегом слизам отварям закопчавам с коланите другата, багажа съм го метнала някъде, тичам на бегом нагоре, между временно съм заключила едното бебе долу да не ми го открадне някой Laughing вземам другата и пак на бегом я свалям, аналогично  така ги качвам, но в повечето случаи  гледам да излизам следобед и да се прибирам когато татко ни си е дошъл за да ги вземем наведнъж. Обикновено свалям тази която е по-кротка и няма да плаче първо. Имаше и един случай в който количката ми стоеше на стълбите тогава слисам вадя количката по стълбите и после още два курса на бегом за бебетата, но беше само 1 път и умрях от притеснение щото трябваше да оставя едната бебка сама във вътрешния двор Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 803
а защо не ползвате самари?

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Дъмпер, стана ми интересно какво е това приспособление.  Laughing Че вече едва ги мъкна с кошчетата, тежат яко.

# 29
  • Мнения: 7 803
самара е нещо като раница сметална рамка. носи се на гърба, но може да се остави дететои на земята, става като столче. има колелца и става за дърпане като количка. не всички модели са с колелца де.

http://cgi.ebay.de/Babytrage-Rueckentrage-Kindertrage_W0QQitemZ1 … sh=item19b90ce9c8

Общи условия

Активация на акаунт