как се пекат лешници?

  • 17 621
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте,
търсих,но не намерих точен и конкретен отговор на въпросът ми!Затова ви питам,как се пекат лешници?Трябва ли предварително да ги кисна в топла вода за да им падне обелката като на бадема или не?На колко градуса и колко мин. ги печете в обикновена фурна???

# 1
Опичам ги цели. После вадя ядките Не си спомням на колко градуса, но предполагам че съм ги пекла между 150-180, с често разбъркване и след 20-та минута чупя и пробвам.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Аз не ги пека, обичам ги сурови. А и така са полезни, иначе са само мазнини и калории.

# 3
  • Мнения: 182
Печа ги като фъстъците.Навлажнявам ги,посолявам и пека на около 150градуса, като разбърквам периодично.

# 4
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Дори и вече да са печени /от пакетче/ - в тигана със сол или захар на средна температура до получаване на приятен кафеникав загар. Стават много ароматни. Иначе във фурната , навлажняваш, ако искаш солта да полепне по тях. На слаба температура, защото бързо изгарят.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 044
Аз ги пека в микровълновата след като съм ги измила подсушила и поръсила леко със сол

# 6
  • Мнения: 27 524
Аз не ги пека, обичам ги сурови. А и така са полезни, иначе са само мазнини и калории.

Откъде след печенето идват повече мазнини и калории?  Wink

Навлажнявам ги с вода, соля, един суров белтък, обърквам добре и пека с непрекъснато разбъркване.
След това разстилам на вестник, покривам и отгоре с вестник. Обира влагата  Peace

# 7
  • Мнения: 371
Необелени в микровълнова.
Без сол.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 044
Аз не ги пека, обичам ги сурови. А и така са полезни, иначе са само мазнини и калории.

Откъде след печенето идват повече мазнини и калории?  Wink

Навлажнявам ги с вода, соля, един суров белтък, обърквам добре и пека с непрекъснато разбъркване.
След това разстилам на вестник, покривам и отгоре с вестник. Обира влагата  Peace
Имала е в предвид ,че като са сурови са полезни и калорични,а като са печени и осолени -само са си калорични,нищо полезно не е останало PeaceИ ние ядеме предимно сурови-бадеми,лешници и орехи ги миксирам,някой път им слагам и мед и става супер,но е и супер калорично  261uuНо иначе не отказвам и печени ядчици Flutter

# 9
  • Мнения: 86
момичета,вчера ги направих но малко ги попрепекох.не са лоши...пуснах ги на 200 градуса,не съм ги мокрила или солила.Само ги метнах в тавата на един ред и  бърках докато незапочнаха да се цепят и белят люспичките.Мъжо беше много доволен.Благодаря много че ме светнахте как става.

# 10
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Аз ги пека в микровълновата след като съм ги измила подсушила и поръсила леко със сол
Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Имала е в предвид ,че като са сурови са полезни и калорични,а като са печени и осолени -само са си калорични,нищо полезно не е останало Peace
newsm10 Точно това имах предвид, благодаря  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт