предстои ми операция - упойка, отбиване..?

  • 1 241
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Предстои ми относително спешна операция -  имам заклещена пъпна херния ( без много тежки оплаквания). след 2 дни предстои да влезна в болницата и ако няма усложнения (и нищо непредведено - паз боже) би трябвало в понеделник да ме изпишат. такаа... анестезиолога ми каза, че не трябва да кърмя около 6 дни след упойката, но не ми е ясно как ще стане това.. освен това ме е страх да не се отбие ако не му давам да суче и това ще го стресира. Чета на доста места, че остатъчната упойка не е толкова опасна и детето може спокойно да бъде кърмено, стига да не е веднага след операцията.  
та въпроса ми е какъв е вашия опит. за 2-3 дни сигурно няма да се отбие, но за 6? а и толкова ли е опасна упойката ( пълна) ?
как да ппостъпя? ( дано всичко мине по план)
в библиотеката не намирам по въпроса, а в инернет информацията е най-различна.

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 13:25 от Baduizm

# 1
  • Мнения: 199
30 прегледа.. няма отговор. е ок (: има още 2 дни  Joy

# 2
  • Мнения: 9 487
newsm78 Е аз със пълна раждах /секцио/ и на 3-ия ден кърмех..чак пък 6 дни да не кърмиш Rolling Eyes
Коментирай с анестезиолога за спинална евентуално..

# 3
  • Мнения: 199
да де, и аз кърмех след секциото след 24ч. ама бях със спинална. просто и хирурга и анестезиолога като им казах, че още кърмя и натъртиха, че не трябва да кърмя. сега незнам. знам, че след секцио с пълна също кърмят веднага, н тогава е по- важно.  най-вероятно ще сси му давам. ама пък ако е опасно...дали просто да не сведа за няколко дни до миниммум кърменето...? ух

# 4
  • Мнения: 9 487
Набави количества кърма колкото можеш до операцията, обикновено упойките се излъчват от организма до 24часа-т.е. добре е през това време да цедиш и изхвърляш кърмата...естествено зависи от вида упойка и количеството ѝ Peace

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Неприятна ситуация - не ти стигат притеснения около самата процедура, ами и това за некърменето...

Защо не попиташ анестезиолога каква упойка смята да използва (или по-скоро - какъв коктейл, защото най-често ползват няколко неща), за да може да се провери? И също така - колко време след интервенцията се очаква да се събудиш? Питай ги как ще се чувстваш след упойката, дали ще има гадене и т.н.

Всички тези неща ще те ориентират горе-долу какво се използва - бързодействащите и краткосрочни упойки се излъчват много бързо и обикновено човек се чувства нормално след тях, без да е дезориентиран, без гадене и т.н. (то си е индивидуално как ще се чувстваш, де - но очакванията на лекарите ще могат да те ориентират за това какво ще се ползва).

Такава операция може да се прави без проблем със спинална упойка, ако настояваш - на баща ми му я правиха така преди няколко месеца Peace

# 6
  • Мнения: 85
Извинявам се, момичета, че малко встрани, но се зачетох и се сетих нещо. Предстои ми операция на врастнал нокът, с местна упойка и забравих да питам доктора след колко време ще мога да кърмя. След като е местна упойка сигурно ще е по- скоро. Ако на някой му се е случвало нека да сподели.

# 7
  • Мнения: 199
Неприятна ситуация - не ти стигат притеснения около самата процедура, ами и това за некърменето...

Защо не попиташ анестезиолога каква упойка смята да използва (или по-скоро - какъв коктейл, защото най-често ползват няколко неща), за да може да се провери? И също така - колко време след интервенцията се очаква да се събудиш? Питай ги как ще се чувстваш след упойката, дали ще има гадене и т.н.

Всички тези неща ще те ориентират горе-долу какво се използва - бързодействащите и краткосрочни упойки се излъчват много бързо и обикновено човек се чувства нормално след тях, без да е дезориентиран, без гадене и т.н. (то си е индивидуално как ще се чувстваш, де - но очакванията на лекарите ще могат да те ориентират за това какво ще се ползва).

Такава операция може да се прави без проблем със спинална упойка, ако настояваш - на баща ми му я правиха така преди няколко месеца Peace

Ох, ами аз го разпитвах, но може и да не съм разбрала нещо. В момента съм в Германия и вярно, добре говоря немски, но малко медицинските термини са  ми убягнали в училище. Ще говоря отново с него за вариантите. Но от предваритерителния разговор разбрах, че обикновено се прави с пълна. Ако добре си спомням, каза че ще има предвид, че кърмя и навсякъде по картоните ми пишеха - Пациентката кърми! . И все пак последното беше, че не трябва да кърмя 6 дни. Особено като чуят, че детето е по-голямо казват - е, значи ще се справи.  newsm78 На което аз отговарям колебливо, че не съм много сигурна...

Освен всичко ми казаха, че горе долу 1ч ще съм под упойка. За гаденето им казах, че повреме на спиналната при секциото повръщах ( е, нямаше какво да повръщам, защото не бях яла нищо, но ако имаше - анестезиолога до мен и сестрите щяха да си вземат.. ) каза, че ще ми даде предварително хапчета против това. А и после имах доста силно втрисане около 3ч ( незнам защо никой от наще не предприе нищо срещу това като не можех да държа шише с вода и говорех през тракане на зъбите - от упойката било, е мерси..) , без температура,  не съм сигурна до колко е подходяща спиналната.
За капак, днес бебчо вдигна температура и отказва да яде друго освен мама  Joy и ако продължи така до операцията - тамън ще ми се е увеличило количеството ( е, по-важно е да ми се оправи момченцето)  ooooh!  Помолиха ме, ако имам помпа да си я нося. Имам си, но е в София. На ръка също ще се оправя. Не ми остава друго освен да говоря пак с тях и да се съветвам по-подробно, че на предварителните разговори бях малко стресната.
Благодря ви! (((:

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сирена, местните упойки не представляват проблем - можеш да погледнеш тук за повече информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103642.0

А ето и една хубава и подробна информация за пълната упойка и кърменето:
http://www.anesthesiologyinfo.com/articles/01052002.php

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 21:48 от hedra

# 9
  • Мнения: 199
Благодаря, Хедра! като дадеш ти линка, това донякъде ми гарантира достоверност. Поправи ме, ако греша   thumbsup
 Hug
И все пак, ще им напомня, че кърмя.. да го имат предвид наистина.  Peace

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 22:23 от Baduizm

# 10
  • Мнения: 387
Baduizm аз съвет не мога да ти дам, но мога да те окуража... Hug Hug Hug да нос е правите и 6дни без кърмене, ако се налага да не се окажат фатални за кърменето...успех...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 148
На мен ми се наложи 1 год. и половина след раждането да срежат отново по белега от секциото, за да изчистят един "прекрасен" дебел конец (като рибарски), с който ме бяха зашили отвътре. Та, направиха ми пълна упойка, преди това бях попълвала една анкетна карта, в която написах, че още кърмя и анестезиологът сложи упойка, съвместима с кърменето. Операцията беше в 15:00 часа, някъде в 22:00 часа усетих, как мъжът ми пъха малката в леглото при мене за да суче за приспиване. Аз си бях в полусвяст през цялото време докъм 3:00 часа посред нощ. Нямаше никакви последствия за дъщеря ми. 

# 12
  • София
  • Мнения: 6 702
На моя приятелка правиха операция с пълна упойка /за да извадят мъничко парченце останала плацента/, сложиха й съвместима с кърменето упойка и й казаха, че няма проблем да кърми веднага след това. Би могло и на теб да сложат такава.

# 13
  • Мнения: 199
Благодаря ви! ((((:
Утре е деня, ще видим.  Предполагам, че след като знаят, че кърмя, няма да ми сложат нещо, за което знаят, че би могло да е много вредно, ако не се придържам към 6те дни срок.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 9 487
Стискам ти палци всичко да е ок, и бързо да се възстановиш Praynig

Общи условия

Активация на акаунт