КГО 2008 7-ма част

  • 35 347
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 21
Дари, добре завърнала си се ( в кой квартал сте?). Сигурна съм, че ще си намерите златната среда и в България, въпреки някои трудности, които са неминуеми. Сега остава и Фльор да се върне ( btw. някой има ли новини от тях).

Аз пък не виждам нищо лошо в " дресирането", "възпитанието" или както там ще го наречем. Човекът е така устроен, че не може да гради върху опита от предходното поколение, а започва от нулата - ако беше обратното щяхме да се раждаме проходили и говорещи, например. Та, в тази връзка, смятам, че на децата трябва да се показва и обяснява. И всички ще се съгласим, че децата сами избират какво и как да възприемат. Така че, нашето дресиране  се пречупва през тяхната гледна точка. Темата е много обширна и затова спирам дотук.

Облаче, браво на Вики. Аз отчитам за себе си грешка в това отношение - не давам много, много на Валерия да се храни сама, щотото мръсотията и цапаниците " малко" ме поизнервят. А рано или късно ще се ходи на ясли и там никой няма да й деверува ( много я харесвам тази думичка).

# 31
  • Мнения: 11 063
А "единият друг пост" се появи, защото на фона на постиженията примерно на Дени на Сисилия (двигателни) и сладкото Мише на другата Мариана (поведенчески) е възможно много майки да изпаднат в паника. Особено тези с първо дете. Примерът на Капучино го показва.

Аз лично притеснения нямам - тази една година ме срещна с, как да кажа, по-ексцентрични майки, които не робуват толкова на норми. (Някои са прекалено ексцентрични дори за моите разбирания, да). Но не съм фен "да си ги мерим". Това са деца, а не някои други работи Wink

Благодаря за разбирането Simple Smile
 

# 32
  • Мнения: 920
Момичета аз отдавна не съм се включвала, но държа да ви кажа, че в сравнение с вашите деца, моето е като малоумно. Не ще да говори, да имитира движения, да пляска, да казва чао, бау, мяу, фау, аууу, кръц, мръц,или пръц и т.н. Не се тревожа, че е болно от нещо свързано с речевото му развитие, слава богу. Значи в сравнение с вас съм като най - лошата майка на света, защото се отказах да го уча на каквото и било, единственото от което не се отказах е, да му говоря като на възрастен. Това е, не мога да се включа в надпреварата за най - всеотдайна и любяща майка Mr. Green hahaha Това последното е шега, не ми се обиждайте Wink Peace
За яденето - не иска да яде от едно известно време, сигурно са зъби, това не ме притеснява особено.Тони , Софко, няма човек, който да не яде, нали? Затова спокойно, не се косете, ще прояде Момото и Викито тоже, изведнъж ще стане. Ще видите Heart Eyes
За пиенето - ами не съм убедена, че децата които дъвчат биберон се научават да пият по- късно от чаша, напротив, строго индивидуално е, едни се научават по -рано, други по - късно, не мисля, че децата трябва да се слагат под общ знаменател, и да се казва това така, онова иначе.
Детето ще започне да пие от чаша, да говори, да яде, да спи под режим и т.н., само и единствено, когато е готово. Така мисля аз Peace

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 14:05 от Bebo4ka

# 33
  • Мнения: 920
BTW, Дари добре завърнала се! Ще се оправите, не се притеснявай.

# 34
  • Мнения: 678
Само заради някой от вас  Peace

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 14:21 от manana

# 35
  • Мнения: 13
Ей, моля ви, момичета!

# 36
  • Мнения: 11 063
Между другото, децата, отглеждани в "привързано родителство" много често (не винаги, но често) в първата година "изостават" в двигателното развитие. Те ви сега бомба, като ме обвинявате в тенденциозност...

Горния пост ще подмина. Отивам да си приспивам детето.

# 37
  • Мнения: 920
Лелелеее, ще пукна от смях, стига бее мацки, я си налейте по едно винце или ракиджос, кажете по едно Наздраве и туй то hahaha
Параход какво е тенденциозно родителство? Я кажи бързо, че ме заинтригува?
Калоянчето се разхожда с прашките ми на главата си и разнася един сутиен, като трофей цял ден Flutter

# 38
  • Мнения: 13
Bebo4ka, той е малък, но вече знае. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 920
Bebo4ka, той е малък, но вече знае. Simple Smile
Така, така, май ще излязат верни думите на една приятелка, че сваляч щял да става Mr. Green

# 40
  • Мнения: 132
Здравейте
Мойта Деа спокойно мога да кажа че се отглежда сама.Тези които ни познават значт за какво говоря.Ходи, пляска, играе с батко си и го бие за играчки.Танцува под команда и ми обяснява нещо като ме гледа в очите.Никога не е приспивана на ръце, заспива сама в леглото, лигаване, дондуркане и т.н. НЕ Като и се доспи сама се виси на леглото някой да я качи.Яде всичко откако е на 8 месеца.Сутрин закусва филийка намазана с нещо, а после яде от кухня.
Не спорете моля Hug  bouquet

# 41
  • Мнения: 132
Bebo4ka, той е малък, но вече знае. Simple Smile
Така, така, май ще излязат верни думите на една приятелка, че сваляч щял да става Mr. Green
Ти внимавай със зетя Naughty

# 42
  • Мнения: 558
Ей, сега ако надушвам дрязги- по добре спрете овреме, и не се хващайте за думите  Peace... Нали сме готини  Wink Peace!!!

Хъ- хъ, аз думата дресировка я използвам в реалния живот, когато говоря за възпианието на "местните"... Някак имам чувството, че всички други са по- послушни и поддаващи се на книжовно описаните стандартни методи на възпитание от моите деца (визирам големия).

Дарина, много голяма промяна сте направили, за добро сигурна съм! Вие сте блестящи млади хора, които могат да се развиват добре навсякъде. Желая ви успех на родна земя. България има нужда от вас. Бояна ще е много щастлива да е близо до всички роднини и ще има много приятелчета. Браво за смелостта!

Капучино, май и друг път съм споменавала, че мой Данни и ваш Радо са като родни братя (с тенденция Данни да е малко по- инатлив), всичко, което описваш, че прави и не прави беше и при нас така 1:1 (включително и домошарстването), някои от изброените от другите момичета неща и досега не иска да ги прави, не защото не може или не знае, а защото не иска и не вижда смисъл... Проходи на 14 месеца около елхата с играчките (изобщо не съм го учила- той не желаеше, както се досещаш).
Бебочка и Ел са прави- децата започват да правят неща, когато са готови за тях. Извинявам се, че повтарям една и съща дума по 15 пъти, но мозъчната клетка, дето ми е останала много се озорва, ако правя повече от 2 неща едновременно  hahaha...
Ще ти пиша на лични да ти досаждам по един хоби- въпрос  smile3509 Flutter...

Ако се сетя нещо, пак съм тука...

# 43
  • Мнения: 1 020
Софи Вики е страхотна Simple Smile Алекс няколко пъти съм и давала да яде кус кус сама и се справя... ама такива по-цапащи не смея  Embarassed И аз на тема мърляне съм много зле... а нищо няма да стане ако детето помаже малко хубаво Sad ще се препрограмирам и ще й дам и на нея да си хапне кремче сама Simple Smile Но сигурно няма много да изцапа, че тя тез кремчета много ги обича и сигурно няма да ги използва за декорация на стените и пода Simple Smile
Да я нацелуваш, аз вчера как така пропуснах клипчето не знам Sad

Благодаря ви много за добрите думи за моето отроче Simple Smile тя също доста се самообразова... тези неща, които описах никога не съм я учила да ги прави... визирам повиването на бебетата, слагането на памперси, люшкането на братовчедката... всичко е от наблюдение на това какво правя аз... По-впечатлителна ми е явно  Whistling И да не забравяме, че тя все пак е по-голяма от повечето октомврийчета Simple Smile А + това както се базикаме тук с етърва ми... други си е като съм завършвала докато съм била бременна  hahaha Така де... аз затова сега записах магистратура, за да може и номер 2 да намаже някоя теория  Joy
Иначе сега на 16-ти ноември сме при Марков на 3Д... да видим имаме ли пишка или нямаме Simple Smile стискайте палци да имаме, че много искам и едно момченце да си имам и мен да ме боготворят  Embarassed Алекс като види баща си и се разтапя... Искам пък  Crossing Arms  Sunglasses
между другото и свекър ми явно тръпне да узнае, щом ме пита знаем ли какво ще е бебето  Shocked Той горкия с 3 внучки... явно в нашия N2 му е надеждата за продължаване на фамилията  Rolling EyesДругоооооооооооооооооооо...... май няма... аз уча сега за изпит и да видим дали ще се справя, че нещо и аз имам проблем с моята мозъчна клетка  #Cussing out

# 44
  • Мнения: 678
Ели пишката не е признак, че ще бъдеш боготворена  Joy По вероятно е свекър ти Сашо да се надуват. В къщи и двамата преминаха през периоди. Веско, когато беше на около годинка, не ме визираше въобще - само тате и като се прибереше Боби от работа се забравяха всичи околни. Сега обаче ела да видиш за кой се е залепил като сянка  Crazy В момента забелязвам същото поведение и при Цеци - даже през нощта, като дойде в нашето легло и търси баща си да се гушне в него - аз съм за по злободневните неща, като смяна на памперс или приготвяне на манджата  Joy
Бебоч и аз искам да разбера какво е това чудо "тенденциозно родителство"  hahaha
Относно развитието - забелязвам, че при Цеци става скокообразно, а не постепенно. Докато Веско ми проходи по класическата схема - пълзене, придвижване по мебелите, нежелание да бъде воден за ръка и просто тръгна, когато се почувства готов, то Цеци дълго време искаше да го водиш за ръчичка и се пусна изведнъж - буквално се затича и от тогава ... няма мирка и спирка вкъщи  Joy
С баткото ни се сблъсках с един много сериозен проблем - цяла седмица ми разнася тампоните и превръзките и ме пита "Мамо това какво е? За какв служи?  ooooh! А аз се надявах, че ще поизчакаме с тези въпроси  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт