За манипулацията, мъжете и жените

  • 7 552
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Какво мислите по темата, развита тук, мили татковци:)  Peace
http://pzarnavoina.blogspot.com/2009/11/blog-post.html

# 1
  • Мнения: 3
Ами.. нека по-опитните кажат де, но това е безмислено за мен.
Или живееш ъпфронт, или.. смисъл ясен е варианта - живееш, манипулирайки в различна степен хората около себе си. Какъв е смисълът? По-важно е да те виждат такъв, какъвто си. Така ще платиш (може и доста) за недостатъците си, но добре ще се научиш. Това последното е вярно в доста по-малко случаи в последно време, съвременните хора като цяло са доста снизходителни ако си напълно директен/честен/ъпфронт с тях и много се дразнят, ако си ги манипулирал и някак разберат. Като нито едно от тия двете не трябва да е фактор де. Да манипулираш значи да лъжеш другите по някакъв въпрос - понякога по много начини (например какъв си, какво точно мислиш, каква е мотивацията ти..).

Сега, за малки неща, като това, че на жената тази миналогодишна рокля наистина не и стои добре - предполагам, че често се случва да кажем не това, което мислим. (То това не е кой знае какъв сложен тип манипулация, но с такъв пример е по-добре.) Което не създава парадокс в твърдението, че трябва винаги да си честен, напротив. В случая трябва да се запита човек защо мисли по такъв начин, и защо му е такава преценката. В случая: роклята може да е действително малка, което не би трябвало автоматично да води до заключения за "добър/лош" външен вид. Трудничко ще ви е в случая да се "обяснявате", ако кажете, че роклята е малка, но аз лично бих настоявал за изрично ясно разясняване - и в крайна сметка на жена ви ако не и е напълно ясно какъв характер имате, ще разбере, че е това е част от него.
Просто алтернатива Simple Smile. Защото често мислим в релси.

# 2
  • Мнения: 2 448
"Ако някой покаже на една жена, че я желае и е готов да отиде до края на Света за нея, това ще стимулира силно нейното въображение. Дори и да е нечестен и неморален това ще го прави още по-желан. Странното е, че един мъж, който е неприкрито безчестен, непочтен и изобщо не се интересува от брак, би се харесал на жените. Но именно този тип е оказвал фатално въздействие през цялата история и във всички култури. За разлика от обичайния представител на мъжкият пол, които е ангажиран с всичко друго – работа, спорт, кола, хоби, един съблазнител е очарователно неубоздан и „роб на своята „любов” /обект/. Той предлага това, което обществото не позволява – тръпката от докосването до риска."

Kakво е това противопоставяне - все едно мъжете са или неприкрито безчестни съблазнители или други, които са ангажирани с всичко останало, но не могат да те съблазнят или предложат тръпка от живота???  newsm78
Пълни глупости са това , поне според мен. Колкото по нечестен и неморален - толкова по желан. Да бе, да.   ooooh!

# 3
  • Мнения: 0

Никога не прикривайте и не се оправдавайте за лошото си име, напротив изтъквайте го и дори го преувеличавайте. Думите са „оръжието” – думите са слабост на жените. Да не си въобрази някой, че трябва да изиграе всичко, което е наговорил, няма нужда от това. Сега можете да продадете парфюм, хапче за отслабване, масажен гел и какво ли не, стига да е предназначено за жени.
                                                                                                                     LORD OF STRATEGY

Определено считам, че личните изводи и словоизлияния на  Лорда се разминават със смисъла на оригиналния текст, малка част от който е :  

Войната- това е пътят на измамата.

Затова, дори ако ти можеш нещо, показвай на противника, че не можеш.
Ако се възползваш от нещо, показвай му че не се възползваш.
Даже и да е близо , показвай че си далеч.
Привличай го с изгода, разстрой го и го плени.
...
Приемайки смирен вид, подбуди неговото самомнение.
...
Атакувай когото не очаква.
                                                                                    "Трактат на военното изкуство"
                                                                                       Сун Дзъ

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 10:02 от nely_dk

# 4
От блога се вижда, че авторът добре познава източните стратегии... вкл. видях и презентация за Сун Дзъ.
Да издекламираш нещо преписано, което не се вписва много в контекста не е демонстрация на познание, а по-скоро на невежество. Всеки знае, че най-откритото се оказва най-скрито.
Мисля, че коментара, няма много общо с манипулацията, но е добър сондаж, за общото й неразбиране.
Една шегичка: "шопът видял жирафа и казал: Нема такова животно!"

# 5
  • Мнения: 116
Без да съм 'татко' мога да кажа,че публикацията е плагеятствана от Робърт Грийн,въпреки,че създателя на блогът я представя като своя авторска и забранява използването и взаимстването и.За тези които се интересуват повече,книгата се казва 'Изкуството да съблазняваш'.

# 6
  • Мнения: 3
Всяка манипулация - лъжа, лицемерие, хмхъкане, интриганстване - принизява човека до нивото на червей.
Човек  е ,такъв, за да е благороден, обичащ, съчувстващ... , а не е хиена или лешояд с присъщите за тези видове качества! Ако не разбира това дадено човешко създание, най-вероятно в другия си живот,  /ако има такъв/ си отива директно в животинския свят, където му е мястото!

# 7
  • Мнения: 11
Манипулацията е средство за оцеляване, а в джунглата която за кратко наричаме "свят" това е най-важното. Така че блазе му който я владее. Аз не мога... ooooh!

# 8
  • Мнения: 212
Не ми се чете статията,ще говоря по заглавието Simple Smile
От малка някак си съм овладяла манипулирането.
В училище съм го използвала (никога с лошо),за това бях и председател на ученическия съвет и отговорник на класа Twisted Evil
Вкъщи ми се е случвало по един или друг начин да изманипулирам нашите за нещо,и гаджета съм манипулирала,но сега няма смисъл!
Стигнах до фаза,в която не ми се налага да манипулирам когото и да било,за да получавам това,което искам Wink

# 9
  • Мнения: 763
Тъкмо да си отворя устата и да кажа, с колко неща съм съгласна и прочетох, че е статията явно е лоша интерпретация на някои доста по-умни и по-рано написани неща, та ще си затрая.....
И да, изкуството да манипулираш определено е талант. На някои им идва отвътре, другите не е лошо да се позамислим...Във всички случаи го намирам за полезно качество и  ценно умение.... Peace

# 10
  • Мнения: 575
Не ми се чете статията,ще говоря по заглавието Simple Smile
От малка някак си съм овладяла манипулирането.
В училище съм го използвала (никога с лошо),за това бях и председател на ученическия съвет и отговорник на класа Twisted Evil
Вкъщи ми се е случвало по един или друг начин да изманипулирам нашите за нещо,и гаджета съм манипулирала,но сега няма смисъл!
Стигнах до фаза,в която не ми се налага да манипулирам когото и да било,за да получавам това,което искам Wink


Ми така де, за какво имаме дадености- ум, цици, дупе- да манипулираме с тях. 80% от спечелените малки войни на една жена са чрез манипулация. Дали ще е пърхане с мигли, мили очи, с*ирка или нещо друго- все е манипулация. Аз все чувам първо "не" на желанията си. Такъв ми е, отрицателен...и от там има два варианта- да обяснявам дълго и широко защо искам това и това или да приложа женски трик (манипулация) и да си го получа. И двата варианта ми вършат работа, втория е по-кратък Simple Smile

П.П. аз пък си мислех че съм председател на класа , щото съм симпатична Simple Smile А то всъщност..о , колко облаги имаше това навремто.. Хасс върна ме в златното тинейджърство Simple Smile

# 11
  • Поморие
  • Мнения: 51
Леле каква съм дъртофела аз бях отряден председател  Laughing,в едни далееечни времена  newsm41,с пионерски лагерчета и други подобни екстри.Иначе по темата манипулирам с акъл  Wink.

# 12
  • Мнения: 3
Манипулирането е маскировката при отсъствието на любов в съответната личност - не мислите ли?
Да изчезват авторите на тъпите книги за манипулацията - пфу! smile3534

# 13
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не се нуждая от манипулация за да постигам това което искам... Wink

# 14
  • Мнения: 165
манипулиране
действие, операция, акция,
опериране, работа, изпълнение, задвижване, начин на управление


знам, че сте наясно, но искам да подчертая, че не всичкото манипулация е лошо  Mr. Green

в тоя смисъл съм ЗА манипулацията между мъже и жени  Mr. Green Mr. Green hahaha

Общи условия

Активация на акаунт