Платено раждане в чужбина-информация, цени?

  • 13 917
  • 130
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 668
Вяра не се тревожи за моите документи, не съм пуснала тема да питам как да си легализирам документите, най-малкото защото знам-преди няколко седмици си легализирах документи. Легализацията става в България, независимо от къде е документът. Ако съм родила и не ми се ходи навън, понеже фирмата е на баща ми ще ми направят документите и без да съм там. Както казах-това не ме тревожи изобщо и не питам това.Надявам се да знам как стоят нещата в чужбина след като съм гражданин на друга държава освен България и съм завършила образованието си в трета държава.В посолството на България не се "виси" най-малкото защото не сме САЩ или Китай и няма такъв наплив-ходила съм и изчаках 2 минути на опашка от 3-ма души. Не виждам какво се мъчиш да ми докажеш-че има непреодолими документи и административни пречки да родя извън България ли? Това е абсурд.И да -известно ми е, че се издава пасаван и не го намирам за никакъв проблем.


Интересен е въпросът защо всяка 2-ра българка иска секцио.Хората не са тъпи и за да искат нещо, явно мислят, че имат някакви ползи от това. Ако прочетеш разказите на майките тук за преживяванията им в българските родилни домове, ще  разбереш защо искат секцио.

Както и да е, не виждам за какво имаме да спорим. Аз знам какво искам и ще направя така, че да съм там където мога да го получа.Ако това е България-още по-добре, но понеже ми се струва доста безнадеждно, реших да проуча други варианти.Ти не се ядосвай на моите избори и желания, нали си получила, каквото ти си искала, какъв е проблемът? Peace







Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 22:26 от Archangel

# 61
  • Мнения: 2 563
Кво сте наскачали, все едно някой в лицето ви е казал, че сте лоши майки?  newsm78

Раждането е много лично нещо. За някои е ОК да раждат като безгласна струна, други искат да участват активно, да не говорим пък колко отиват да раждат без да знаят какво им се случва.

Не разбирам що трябва да нападате Архангел. Щото не иска да ражда като вас?

# 62
  • Мнения: 1 335

1. обръснаха ли те там?
Не

2. направиха ли ти клизма
Да, но след като ме попитаха дали неискам да ми дадат хапче от предната вечер,и аз не посмях да го изпия в къщи не знам защо и на сутринта казах че не съм го пила. Клизмата и ходенето то тоалетната траеше не повече от 15 мин

3. сложиха ли ти система с окситоцин, но шпа или други лекарства?
Не

4. спукаха ли ти мехура?
Не, спукали са го по време на секциото

5. накараха ли те да лежиш на легло или възана с колани към монтор?
Да, но ми казаха че мога да ставам на всеки половин час, и да се разхождам половин час, за леглото не са ме връзвали

6. имаше ли възможност да заставаш в каквато си искаш поза, включително на колене и т.н?
Да, но не съм имала контракции

7.сигурна ли си, че усложненията не са причинени именно от техните действия от точка 3 и 4, 5 и 6 и още нещо друго?

8. имаше ли възможност да родиш  НА СПОКОЙСТВИЕ, БЕЗ НЯКОЙ ДА ТЕ ПРИШПОРВА и да си брои минутите, защото му отнемаш времето?
Както написах, 2 момичета родиха докато аз лежах и ходех нагоре надолу, никой не ги е пришпорвал, чакаха ги.

9. Имаше ли възмможност да родиш във вода?
Не, но не мисля че при всички нормални раждания е възможно, Вечерница да каже тук.

10. имаше ли възможност да има придружител по твой избор с теб?
Да, имат специална зала в която бащата може да присъства, аз отказах, сега мисля че това е грешка

11. оставиха ли ти бебето ВЕДНАГА след раждането да се видите, да постои с теб, да се успокои и да засуче веднага, което нормално става след около 20 до 40 мин след раждане, ако се остави на мира бебето?
Бях в реанимация, след като се освестих, ми го дадоха и питаха искате ли го при вас, или при нас. Аз казах да стои още 2 часа при тях, след това детето беше само при мен, както ти казах исках да го вземат за да мога да спя защото ревеше. И на двете жени които родиха пред мен, им дадоха децата веднага, преди да ги измят на гърдата

12.оставиха ли бебето ти с теб през цялото време докато бяхте в родилния дом, ако си била в съзнание естествено и правиха ли всички манипулации пред теб?
Да, оставиха го, и ме викаха всеки път като ги взимаха за смяна на памперс и др.

13. дадоха ли ти избор дали да го ваксинираш и изобщо питаха ли те какви манипулации и лекарства да му се дават и правят?
В България, както и в други държави има закон за ваксинациите, доколкото си спомням на всички здрави деца правят ваксинациите както е по закон, ако има проблем не правят. Преди да бият БЦЖ и Хепатит Б, ми казаха

14. храниха ли го с АМ без твое знание и изрично съгласие и помогна ли ти някой да го кърмиш и показа ли ти как става?
Не, не са го хранили с АМ. ПОказаха ми как се кърми

15. след колко време ви изписаха и сигурна ли си че е било оправдано да стоите там толкова дълго, колкото сте стояли?
След 4 дни, и да беше абсолютно оправдан престоя

16. беше ли мило и подкрепящо отношението на персонала?
Да, беше. Пожелаха ми да се върна пак при тях, за още едно бебе.

17. при раждането крещяха ли ти  да напъваш, че ще си задушиш бебето?
Не съм чула да крещят на момичетата които раждаха нормално



 

# 63
  • Мнения: 4 399
Нищо не се мъЧа да ти доказвам. Обяснявам какви са нормалните процедури. Вероятно можеш да си извадиш паспорт и без да ходиш в посолството. Ако и то е на баща ти. И позволи ми да знам малко по-добре какви са процедурите в българските посолства в Европа най-малкото защото ми се е налагало да минавам през няколко от тях. Също и как се вадят паспорти на бебета в Чужбина, кое как и къде се превежда. Темата наистина не е за това, но и по този въпрос коментариите ти са толкова далеЧе от действителността, както и за всиЧко останало. Не вярваш на никой, ти знаеш най-добре, ами никой от нас не те е спрял да живееш както намериш за добре. ОбаЧе не е нужно нито да се опитваш да ни убеждаваш как това дето сме минали през него не е така и ти го знаеш по-добре. Нито пък да ни казваш така директно Че те лъжем. Малко грубо ми се струва когато не можеш да излезнеш с друг аргумент главно поради липса на опит да кажеш 'не ти вярвам'. Не мисля Че който и да е от нас си прави труда да пише тук за да те излъже.

# 64
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Не прочетох цялата тема, но тъй като се питаше за цени в ЕС, то мога да споделя, че през 2006  родих в Германия с частна застраховка, като сметката за раждането излезе около 4500 евро (не си спомням точно, беше повече от 4,000, но по-малко от 5000). Раждането ми беше с Цезарово сечение по спешност и седмица болничен престой след това (бях в двойна стая, не исках единична или семейна). Много... хммм... забавно ми беше, че в сметката бяха треснали тарифа за завеждащ родилно, чиито очи не видях (знам кой ми е правил Цезаровото тъй като пишеше в документите). В случая не отправих реплика, тъй като застраховката ми покриваше болничен престой на 100%, т.е. след прекрасното отношение на болничния престой си спестих репкликата (от застрахователната компания ми бяха изпратили сметката с молба за коментар и евентуално посочване на нередности...обаче аз не съм приятелка на застрахователните компании). Отделно доста сметки за гинеколог, който разбира се като приват пациент ме викаше на 3 седмици, а не на 4 като останалите безпроблемни  пациентки...това бяха малките весели трикчета на докторите от немско....Доволна съм безкрайно  Peace


1. обръснаха ли те там?
Да, за Цезарово е ясно (но ме бяха обръзнали след като вече бях под упойка, т.е. не си спомням този превелик момент).

2. направиха ли ти клизма
Не...поне докато бях в съзнание, тъй като моето Цезарово по спешност беше с пълна упойка

3. сложиха ли ти система с окситоцин, но шпа или други лекарства?
Да, окситоцин, тъй като бях с изтекли води и без родилна дейнсот (около 24 часа след изтичане на водите)

4. спукаха ли ти мехура?
Ъъъъ, не

5. накараха ли те да лежиш на легло или възана с колани към монтор?
Аз и без каране си лежах да мерят тоновете на бебето, ама никой никъде не ме е възрзвал

6. имаше ли възможност да заставаш в каквато си искаш поза, включително на колене и т.н?
естествено....и на глава можех да застана

7.сигурна ли си, че усложненията не са причинени именно от техните действия от точка 3 и 4, 5 и 6 и още нещо друго?
Сигурна съм


8. имаше ли възможност да родиш  НА СПОКОЙСТВИЕ, БЕЗ НЯКОЙ ДА ТЕ ПРИШПОРВА и да си брои минутите, защото му отнемаш времето?
100% на спокойствие


9. Имаше ли възмможност да родиш във вода?
Да, но не пожелах.


10. имаше ли възможност да има придружител по твой избор с теб?
Не знам дали по избор, но от мъжа ми се очакваше да е там. С изключение на операционната зала на края (след цял ден в предродилна стая), но то при операция така или иначе не се допускат немедицински лица


11. оставиха ли ти бебето ВЕДНАГА след раждането да се видите, да постои с теб, да се успокои и да засуче веднага, което нормално става след около 20 до 40 мин след раждане, ако се остави на мира бебето?
Да, като излазох от упойката там бяха мъж+бебе


12.оставиха ли бебето ти с теб през цялото време докато бяхте в родилния дом, ако си била в съзнание естествено и правиха ли всички манипулации пред теб?
Имаше 24ч.руминг, но аз през ноща го оставях при тях, а те ме викаха когато се събуди за кърмене. Караха ми го сутрин  Crazy Манипулации - не всички пред мен

13. дадоха ли ти избор дали да го ваксинираш и изобщо питаха ли те какви манипулации и лекарства да му се дават и правят?
Попитаха ме рпедварително дали имам специални изисквания за неща от стандартния набор, котио не искам да се правят. Нямах.

14. храниха ли го с АМ без твое знание и изрично съгласие и помогна ли ти някой да го кърмиш и показа ли ти как става?
Не са го хранили с АМ, но пък му бяха дали вода с глюкоза (когато разбрах помолих да не го правят). Показаха ми и ми бяха от изключителна полза при кърменето

15. след колко време ви изписаха и сигурна ли си че е било оправдано да стоите там толкова дълго, колкото сте стояли?
Седмица...доколкот разбрах това беше стандартно за тези 2%, които раждат с Цезарово  Confused

16. беше ли мило и подкрепящо отношението на персонала?
излючително

17. при раждането крещяха ли ти  да напъваш, че ще си задушиш бебето?
НЕ!

преди да родя едва ли бих могла да формулирам и една трета от въпросите...Споко, това не е ракетостроене, това е едно начало...няма нужда да си по-начетена от персонала (предполага се, че им имаш доверие?)

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 13:10 от Loreley

# 65
  • Мнения: 668
Biskara ако това е така както казваш, не ми остава друго, освен да те попитам-в коя болница роди, как се казва лекарят и акушерката/ите?

# 66
  • Мнения: 668
Нищо не се мъЧа да ти доказвам. Обяснявам какви са нормалните процедури. Вероятно можеш да си извадиш паспорт и без да ходиш в посолството. Ако и то е на баща ти. И позволи ми да знам малко по-добре какви са процедурите в българските посолства в Европа най-малкото защото ми се е налагало да минавам през няколко от тях. Също и как се вадят паспорти на бебета в Чужбина, кое как и къде се превежда. Темата наистина не е за това, но и по този въпрос коментариите ти са толкова далеЧе от действителността, както и за всиЧко останало. Не вярваш на никой, ти знаеш най-добре, ами никой от нас не те е спрял да живееш както намериш за добре. ОбаЧе не е нужно нито да се опитваш да ни убеждаваш как това дето сме минали през него не е така и ти го знаеш по-добре. Нито пък да ни казваш така директно Че те лъжем. Малко грубо ми се струва когато не можеш да излезнеш с друг аргумент главно поради липса на опит да кажеш 'не ти вярвам'. Не мисля Че който и да е от нас си прави труда да пише тук за да те излъже.

не виждам защо продължаваш да ми говориш абсурдни неща за документи
изобщо не ме притесняват никакви документи-не съм дете, мога да се оправям чудесно с такива неща, както до сега съм могла, дано пак успея с един елементарен документ.Имам и мъж, да се занимава с тези неща.

темата е за съвсем друго и макар да не мисля, че някой има материална сметка да ме лъже, мисля, че има някои които имат емоционална нужда да изкарат, че това през което са минали не е чак толкова зле и всички трябва да минат през него. Съжалявам, но аз имам съвсем друго мнение по този въпрос. Това не значи, че ти не си права за себе си, значи само, че имаме различни гледни точки и това, което за теб е приемливо или дори хубаво, за мен не е такова.  Peace

# 67
  • Мнения: 668
Не прочетох цялата тема, но тъй като се питаше за цени в ЕС, то мога да споделя, че през 2006  родих в Германия с частна застраховка, като сметката за раждането излезе около 4500 евро (не си спомням точно, беше повече от 4,000, но по-малко от 5000). Раждането ми беше по с Цезарово сечение по спешност и седмица болничен престой след това (бях в двойна стая, не исках единична или семейна). Много... хммм... забавно ми беше, че в сметката бяха треснали тарифа за завеждащ родилно, чиито очи не видях (знам кой ми е правил Цезаровото тъй като пишеше в документите). В случая не отправих реплика, тъй като застраховката ми покриваше болничен престой на 100%, т.е. след прекрасното отношение на болничния престой си спестих репкликата (от застрахователната компания ми бяха изпратили сметката с молба за коментар и евентуално посочване на нередности...обаче аз не съм приятелка на застрахователните компании). Отделно доста сметки за гинеколог, който разбира се като приват пациент ме викаше на 3 седмици, а не на 4 като останалите безпроблемни  пациентки...това бяха малките весели трикчета на докторите от немско....Доволна съм безкрайно  Peace

благодаря  bouquet

п.п видях, че си добавила отговор на въпросите-звучи доста добре Simple Smile

п.п 2 не, нямам никакво доверие на лекрите, защото са се опитвали да ми съкратят живота и на няколко пъти почти са успявали. имам една операция по спешност с перитонит, зради лекарска грешка, с последващо адско изгаряне с йод при промиване на раната, един опит за извършване на неужна операция, която слава Богу отказах категорично, тежки проблеми след напълно идиоткси и ненужни интервенции, и доста щастливи измъквания от безобразните им напъни да ми дават грешни лекарства, след като им задавам въпроса--защо искат да ми дадат точно на мен това лекарство с тези странични ефекти, като имам абсолютни противопоказания и те мълчат и гледат надолу или ми казват, че то точно на мене няма да ми се случи. Просто....вярвай-имам основателни причини да не им вярвам с едно-две изключения на мои приятели-лекари, за които знам как работят и с каква етика и познания са.

Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 23:59 от Archangel

# 68
  • Мнения: 1 335
Biskara ако това е така както казваш, не ми остава друго, освен да те попитам-в коя болница роди, как се казва лекарят и акушерката/ите?



http://1agb.com/page/single/id/35

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410407.45
това е тема от форума, не съм я чела цялата, доколкото видях има положителни и отрицателни мнения, но това важи за всяка една болница.

# 69
  • Мнения: 668
Biskara ако това е така както казваш, не ми остава друго, освен да те попитам-в коя болница роди, как се казва лекарят и акушерката/ите?



http://1agb.com/page/single/id/35

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410407.45
това е тема от форума, не съм я чела цялата, доколкото видях има положителни и отрицателни мнения, но това важи за всяка една болница.


Света София
при коя лекарка или лекар беше и кои са били акушерките?

в Света София е раждала една приятелка преди 5 години, със секцио по медицински причини и завеждащата отделение, с която с абили близки и която и е направила секциото и е казала да дойде рано сутрин, защото има твърде много секцио и не успявят да стерилизират добре инструментите и затова има много инфекции, та да дойде рано докато са още чисти... Sick Sick Sick

има и някой съвсем пресни случаи на страшни злоупотреби с жени там....

# 70
  • Мнения: 2 093
Archangel пробвали си да пуснеш темата за болници в друг форум. постави си въпросите точно така както го направи тук и виж какво ще ти кажат. Има една теория от маркетинга, според която лошата реклама/ревю на даден продукт или услуга се разпространява много по-бьрзо отколкото положителната. Сьщата работа и с раждането в Бьлгария. Аз сьщо сьм попада на няколко кошмарни истории, разказани от жени в форума, но не мисля че може да се направят генерални изводи за всичките доктори и болници.
Ако все пак решиш да раждаш извьн Бьлгария (някак си ми е странно че обсаждаме нероден Петко) планирала ли си как точно ще стане. Смяташ ли да заминеш в началото и лекар в съответната страна ще ти следи раждането. При това положение, ще имаш доста разходи. Ако решиш да отидеш само за да родиш, трябва да се съобразиш с изисквания на самолетните компании, т.е. можеш ли да пьтуваш в 8-9 месец. Допълнително, болниците ще те приемат ли само за раждането т.е. без медицинска история рискьт за съответната болница е по-голям. Сещам се и за други неща като гражданство на детето и т.н. За това е по-добре да си провериш сьс съответната болница и какви са изискванията. Иначе сигурна сьм че сьс заплащане, ще получиш добра грижа в частна болница, вьпроса е дали човек може да си го позволи. Сестрата на сьпруга ми, която живее в Сирия, ни беше разказвала за нейната приятелка, която е раждала в Канада и е излязло около $20,000.

# 71
  • Мнения: 146
Не разбирам защо някои подходиха така грубо към Архангел Shocked
За да си зададе въпроса тук и пусне тема, значи момичето е проверило и  е преценило защо не желае да ражда в Бг, а това колко ще й струва, как ще си легализира документите си е неин ангажимент.
Целта на отговорите ни е да дадем обективно мнение или  меродавно инфо, доколкото можем, а не да нападнем някой, че не е доволен от болница Х. Това е въпрос на преценка.

# 72
  • Мнения: 1 132
Не разбирам защо някои подходиха така грубо към Архангел Shocked
За да си зададе въпроса тук и пусне тема, значи момичето е проверило и  е преценило защо не желае да ражда в Бг, а това колко ще й струва, как ще си легализира документите си е неин ангажимент.
Целта на отговорите ни е да дадем обективно мнение или  меродавно инфо, доколкото можем, а не да нападнем някой, че не е доволен от болница Х. Това е въпрос на преценка.
И аз това се чудя. Ако някой има желание и възможност да роди другаде какъв е проблема. Аз също не мисля, че издаването на документите е чак такъв  проблем ако става въпрос за Европа. Говоря в частност за Холандия. Пък и дори да е, това е личен проблем на Archangel и мъжа и.  Peace
Това лято бях  дълго време в България и доста приятелки бях бременни.  Честно казано се ужасих. Мисля, че преди години наистина положбението беше по-добро. На 34 си дърт и се препоръчва секцио, ако си дебел пак, ако имаш очила също,  профилактично се изписват хормони и магнезий. Бебетата в болниците задължително се дохранват. Аз ходих на преглед в 20 г.с. в известен софийскии МЦ при известен  доктор, който като разбра, че живея в Холандия каза, че там раждали първично.  ooooh!  За мен лично по-първично, дори унизизително е в момент като раждането да се чекнеш да те бръснат и да ти правят клизма, но явно имам различни разбирания.

# 73
  • Мнения: X
Архангел, извинявай, но ми се струва, че не си наясно с много неща...и вместо да подхождаш с рогата напред, послушай многото съвети, които ти дадоха раждали и в България, и в чужбина жени.
Омаловажаваш неща, които биха се превърнали в големи проблеми при неправилен подход.
Каквото и да решиш, успех.

# 74
  • Мнения: 215
До колкото знам, по една болница / дали е добра или не/ се съди по броя естествени раждания,колкото повече,толкова по-добре.Аз раждах във Франция миналата година,частна клиника,просто моя личен лекар ме изпрати там.В последствие разбрах,че тази клиника е най-добрата / за раждания/ през 2006 и е задминала и доста добри клиники в Париж.Родих със цезарово,защото 1.водите ми изтекоха 1м по-рано 2. бебето не беше обърнато / имах час 2 дни по-късно да ходя да го обръщат,но той не дочака/Между другото ми казаха,че ако искам мога да опитам и естествено,но има повече рискове и затова с мое съгласие ми направиха операция,която мина много успешно и навсичкото отгоре ми я прави гинеколожката,която ми следеше цялата бременност.Бебето ми го дадоха, още не бях излязла от упойка / частична/ и единствено първата вечер ми го взеха,защото трябвало след операция да си почина,после си беше при мен през цялото време.Не са му давали АМ,защото аз исках да кърмя,но не се получи,бяха ми осигурили помпи и всичко необходимо,но така и не стана и бебо почна да отслабва и затова аз поисках АМ.За условията,просто фантастични,персонал-невероятен.Фактурата беше 6500евро,но с моите 2 осигуровки не съм платила нищо с изключение на 5-те евро на ден,тъй като исках да имам ТВ.
Аз също мисля,че не бих се наела да раждам в БГ,просто от това ,което чета и чувам ми настръхват косите.

Общи условия

Активация на акаунт