Моля, дайте съвет- много притеснителни проблеми с паметта!

  • 1 384
  • 6
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравейте, бих желала да споделя един проблем, който ме тревожи много . Аз съм на 23 години. В последните няколко години забелязвам, че паметта ми постепенно отслабва. Притеснявам се , защото преди това запомнях лесно, не съм и предполагала 4е ще имам подобни проблеми. Вчера дори се замислих коя година сме, но това по-скоро ми е смешно, разбира се веднага се сетих за отговора  Laughing По стряскащото е, че си намислям какво трябва да свърша, а след секунди напълно съм забравила ....Не ми се разказва колко пъти съм забравяла ютията включена, не си спомням коя вещ къде съм прибрала и все такива обикновени неща, които ми пречат да си върша дори домакинските задължения. Усещането е много неприятно, повярвайте ми....Може да звучи маловажно, но аз се притеснявам, че това може да е началото на някаква болест. Ако някой знае как мога да си подсиля паметта(храни, таблетки, билки) ,или към кого да се обърна, моля да сподели! Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 121
Възможно е да е началото на болест, но по-вероятно е да си преуморена или стресирана. Ако се притесняваш, най-добре говори с личния си лекар дали е повод за притеснение и трябват ли изследвания.
Най-простото изследване е ЕЕГ. Изследва функционалността на мозъка. Съветвам те да го направиш за свое успокоение.

# 2
  • Мнения: 3 121
О, забравих, най-доброто лекарство за подобряване на паметта е достатъчен и пълноценен сън.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Рибено масло  Peace


п.п. питай Пинко

# 4
  • Мнения: 700
Гинко Билоба.
Също - не си пълни главата с излишна информация, избягвай да се натоварваш с телевизия или да четеш излишни неща. Нали знаете - колкото повече информация възприемаме, толкова повече неща се изтриват от паметта.
Да - здрав сън също.
Има и разсеяни хора по принцип, но ако се стегнеш и спазваш горните неща, дали няма да се променят нещата?

# 5
  • Мнения: 1 495
Мила , спокойно . Съвсем наскоро се бях уплашила като теб . Първо започнаха проблеми със съня ми , не спях добре, не се наспивах и т.н. С течение на времето (говоря за период от 1 месец и половина) започнах много да забравям . Не помнех току - що какво съм казала на мъжа ми , смисъл мисля си да му кажа нещо , после му го казвам и забравям . След малко го питам - аз казах ли ти еди си какво. След това с бойлера  Grinning. Пускам бойлера и не помня дали съм го пуснала , дали съм го изключила , по хиляда пъти на ден проверявам печката , котлоните . Бях се побъркала . Какво се оказа - първо трябвало ми е малко повече почивка , мозъка си го усещах адски превъзбуден , второ - обръщах внимание на неща , които преди не съм забелязвала (примерно дали съм пуснала или не бойлера) и трето - малкото сън си оказа думата . Като елиминирах тези фактори всичко си дойде на място.

# 6
  • Мнения: 800
Проблемът е най-вероятно емоционален. Проблем с паметта е да гледаш банан и да не си спомняш как се казваше. Това е при възрастни хора. Ти не си за лекарства.

Подкрепям категорично Desss. Пий рибено масло. И за паметта и по много други причини.

Общи условия

Активация на акаунт