МАЙките не спират да ядат, а коремите им видимо растат! N6

  • 17 227
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6
Mishenka, devil kin, много ме развълнувахте, а тази кратка притча за нероденото бебе направо ме разрева!  newsm45

Аз съм твърдо ЗА йогата!!! Одеве правих йога за бременни и много добре ми подейства  newsm53

# 676
  • Мнения: 111
Много ми се иска след няколко седмици и аз да почна с йогата за бременни. Моля някой ако  може да ми даде линк към сайт от който мога да изтегля такова филмче. За съжаление в моя град няма такива организирани занимания. Вие  от къде взимате упражненията?

# 677
  • Мнения: 120
vivid_v и аз бях така като я прочетох . бях на работа и се чудя как да се крия ,че очичките ми се пълнят със сълзи.Днес пак така,с това много сладко стихче Heart Eyes

# 678
  • Мнения: 40
angelka, Tani4ka*  И на мен ми се случва от време на време, точно една такава прерязваща болка ниско долу за няколко секунди и после отминава. Но до сега не съм му обръщала особено внимание защото реших, че е нещо нормално в такъв случай. А и май не съм само аз.  Rolling Eyes

Аник По отношение на плодовете, по-рано хапвах от време на време банани, въпреки че не винаги ми понасяха и нищо друго. С ябълките се скарах отдавна, а за цитросови плодове особено портокали и тем подобни не съм си и помисляла защото ми миришеха на лекарство. От няколко дни обаче вечер обикновенно след като си върна поръчката (за жалост почти няма вечеря която да се е задържала в стомаха ми) хапвам киви или грейфрут. По принцип почти с всичко което ям, не ми е толкова гадно докато го ям колкото след това. Остава ми някакъв гаден вкус в устата от който ми се  Sick. Затова след като си хапна плодовете, веднага си лягам преди да ми се е догадило, че барем да задържа някое друго витаминче ... и за моя радост за сега се справям. А и от друга страна, аз нямам проблеми със стомаха, гастрит, киселини и тем подобни (да чукна на дърво), докато при теб май положението е доста по-сложно.  Confused

Прекалих с писането, но все пак да попитам, на какви цени горе долу вървят креватчетата като това което Аник е показала например? Просто ориентировъчно.

# 679
  • Мнения: 1 420
Лукс, благодаря  Hug Много интересна статийка  Peace

Тинайна, даде ми страхотна идея сега за леглото. Тук също съм гледала тези легла с пързалките и си мисля, че Кари много ще се радва на едно такова и с удоволствие ще се качва да спи там. А нейната кошарка с радост ще даде на бебчето, която пък после ще трансформираме в детско легло и проблема се решава. Е, добре го намислих сега, ама на практика ще видим какво ще излезе  Crazy Тинайна, а има ли опастност детенце да падне от това легло? Аз гледам, че твоето момченце е на 3 годинки, а Кари ще стане на 3 през март, когато ще се местим и в нова къща и евентуално тогава ще подреждаме детската стая  Peace

Мишенка, страхотно стихче! Някой обаче го беше пускал и преди в нашата темичка. Мен винаги ме просълзява  Peace

Абсолютно съм за спорта по време на бременност - йога, плуване, лек фитнес - изобщо каквото ми кара да се чувствате добре. Тук съм си взела ДиВиДи фитнес за бременни, но още не съм почнала, тъй като ми се гади и ще чакам да поотмине. Главно мисля да спортувам активно след като изляза по майчинство и се заседя вкъщи - аз ще излизам в края на февруари и ще има близо 3 месеца до края на бременността - точно когато се трупат най-много килца  Peace Сега ми се събират по минимум час и половина ходене пеш на ден с моята работа и се чувствам страхотно  Peace

# 680
  • Мнения: 6
Winnie -Радвам се че ти харесва  Heart Eyes ...за носенето на  Кари мисля,че постъпваш много правилно като и обясняваш като на голям човек те децата разбират доста повече от колкото си мислим.Лично аз въобще не харесвам майки които говорят на децата си като на извънземни нещо от типа на "Ще папаш ли мами?" " "Хайде да да правим бубу с колата?"  #Crazy
Направо ме влудяват такива думи и изречения.....

# 681
  • Мнения: 234
хахахха никол направо ме уби, или още едно " хайде да правип Пишшшшшшш!

# 682
  • Мнения: 6
Ами даааааааааааааааа  smile3511 Ти представяш ли си детето не може да говори ти се обръщаш към него с такива лигавщини а то 100% си мисли "Мамо защо ми говориш като на малоумно,ще видиш ти като порасна.. Shocked "

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 4 521
Winnie, имаш страхотен аватар  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Аз също бих се притеснявала да не падне от горното легло. Габи е на 4, но много се върти и дори сега сме сложили една детска преграда на леглото му. Понякога само тя го спира нощем. Иначе и нашата идея е за легла на два етажа (дори и разнополови да са Wink )
Стихотворението май Синя Птичка го беше пускала  Peace Габи не го вдигам, откакто разбрах, че съм бременна - той е 15кг.
˙·•● milkinis ●•·˙, хапвай си, цитрусите са много полезни  Peace Гадният вкус трябва да мине полека-лека. Вчера си купих сушени кайсии и се сетих, че с предишната бременност ходех да си купувам стафиди, да си оправям вкуса. Явно и тогава ми е било гадно  Sad Аз по принцип плодове ям 1/2 час преди ядене или пон 1-2 часа след хранене, з'то те ферментират в стомаха. Банани не ми понасят и на мен Sad

Снощи си говорихме с мъжа ми, че нито той, нито аз имаме някакво "дежа-вю" от предишната ми бременност. Хайде той добре, ами аз - все едно, че ми е за първи път  ooooh! онякога връщам по някой спомен из от глъбините на мозъка си  Joy

NICOLEEE, ами "да чуркаш в кукуто" - да ме прощава някой, никой не искам да обидя, но моите "свекита" са от Нова Загора и там така говорят на Габриел. Хем свеки е учителка и е много разбрана жена. Помолих я да не го учат на такива думи, които в градината никой няма да разбере.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 584
Аз пък покрай тези "смешни" думички се сетих нещо друго: нали съм върла фенка на Depeche Mode, с една приятелка се смеехме, че като родя детето ще излезе с едната ръка напред с боен вик "Reach out, touch faith!", или пък нещо а ла Нова Генерация: "Ние сме нова генерация завинаги!". А Явор се смееше отстрани и по едно време вика: "Мен ако питате, ще излезе и ще каже: Мамо, смени тая депресия, моля ти се!"  Laughing

# 685
  • Мнения: 6
 Laughing aniK - направо ме озадачи какво имат в предвид с "кукуто" гърнето ли?

# 686
  • Мнения: 2 559
да "куку" е гърнето, в голяма част от Южна България го наричат така  Mr. Green

# 687
  • Мнения: 7
NICOLEEE , абсолютно си права за това как трябва да се говори на децата.И освен, че е много грозно от страни да му говориш по бебешки както се казва и детето не се научава да говори правилно.Когато Виктор се роди мога да кажа , че не съм си позволявала да му говоря така ( е може и да е имало такива моменти ,но са били много рядко), а и бях забранила абсолютно да му се говори по този начин.Много се ядосвах когато някой започне да ми се лигави и да му говори така  #2gunfire
Миналата година в градината бях свидетелка как една от майките говори на детето си по този начин  #Crazy - дете на 4 години newsm78.
Много смешно ми стана и в същото време чак го съжалих детето , защото не беше от децата , на които им се разбира какво иска да каже именно по тази причина Thinking

# 688
  • Мнения: 467
Winnie,aniK Преместихме се тук Март. Коци тогава е бил  на 2 и половина. Той също много се вътри и ако го оставиш в еиния край на сутринта е на другия. Свекърва ми беше против да спи на такова легло, от страх да не падне, но аз не се притеснявах изобщо. Има си достатъчна преградка леглото и не може по време на сън да я прескочи. От самото начало сам се качва и слиза по стълбичката. От както му сложихме това легло, другото го ползва само за игра и казва , че е за бебета.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 4 153
змейковица след пукнати води времето за което задължително трябва да родиш е не 6-7 а 24 часа. Аз родих на 13/тия.


Може - но при мен не рискуваха повече да ме оставят - аз в 34 г.с. , без никаква родова дейност, бебето косо седалищно и с много ниско тегло... Ако бяха чакали можеше да развие инфекция и поради горните причини да не е много добър края...

Кенга, благодаря ти за отговора - значи при теб наистина е наложително  Praynig Този път дано всичко е наред до края  Praynig Praynig Praynig

Уини, страхотен нов аватар  Heart Eyes Невероятна е госпожицата - това сигурно са от новите дрешки  Laughing

Нашата детска, която ще е полуготова другата седмица е с легло-сандвич. Бебето ще е в кошарката на Кали - дървена.

Хахаха, Грийни, много ме разсмя за депешарчето  hahaha

Калина я дресирах да не я вдигам още като почнахме да бебеправим - така за няколко месеца напълно свикна, че мама не я носи вече Peace

Общи условия

Активация на акаунт