СЕПТЕМВРИйчето ни сладко вече става кака, батко!

  • 26 231
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 745
Хекси,ще ти кажа при нас как са нещата.Преди заспиваше с бибата,сама в стаята,без проблеми.Като реших да махнем бибата се свърши с този рай и започна само на спалнята да спи и само с мен.За часовете-на обяд я слагах към 13:30-14,но започна да заспива все по-късно.Просто си играе,дивее си по спалнята и заспива  към 15 часа.Аз през това време полудявам там,та за това вече не я слагам толкова рано,щото няма смисъл-така или иначе не заспива по-рано!Сега лягаме и след 10-15 минути е заспала!После става към 16:30-17 и няма как да я сложа в 20-пробвала съм-същата работа като на обяд-играе си,бъбри си... Crazy Та защо да я мъча като не й се спи? Simple Smile Може би ако ходеше на ясла или ако излизахме на дълги разходки пеша,да изразходва енергия,щеше да е друго,но в момента нямам физическа възможност за тия неща. Laughing А ако си и се доспи по-рано,си отива самичка,ляга си и заспива.Ходя само да я завия,но това както казах е рядко! Simple Smile Също така ако заспи много рано вечер,спи неспокойно,мрънка,буди се посред нощ да пишка,да пие вода,започва пак да играе с нещо,да бърбори... Crazy И така!За това нейния режим е такъв,но аз се водя по нея-ако видя,че не са добре нещата,веднага се променят! Wink
Лекси,ще мине и това,но какво да правиш,не знам! Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 6 246
Лекси, Дани беше така като махнахме бибата януари-февруари, реввв, яко, стоях до него и го галех по главичката и така се успокояваше, после само седях до него да усеща, че съм там и постепенно се налагаше все по-малко да стоя, докато си мина на стария начин сам да заспива. Аз по принцип съм против приспиването на ръце, но пак си зависи от детето, ако е неспокойно или плашливо, защо да му причинявам стрес, ако гушкането ще го успокои. Все още спим всички в една стая и всеки си знае леглото, но предпочитат да видят, че и ние сме легнали и тогава и те; иначе има 'ще чакам мама' Laughing и се е случвало баща им да легне с Емко, а Дани да ме чака. Сега се местим и ще си имат детска, но в началото ще спим при тях, много ще им дойдат промените - ново място, отделна стая...

# 17
  • Мнения: 229
Веси, чак ми стана съвестно като те четох... Излязох като някой тотален цербер.  Rolling Eyes А то не е така. Достатъчно много го гушкам Алекс и получава цялото ми внимание, през деня когато е с мен, но за вечер съм непреклонна - детето трябва да се наспива добре. Не мисля, че той се мъчи самичък в тъмното. Понякога мрънка или си говори нещо сам 10-15 мин, да, но като цяло е свикнал и не мисля, че за него това е нещо неприятно и не в реда на нещата. Освен това той следобед спи малко и в по-ранен час, така че в 8 вече е изморен и не си ляга насила. Факт е и, че ние с баща му изцяло се съобразяваме с неговия режим на сън и живот и дори и лятото никъде не сме ходили вечер (освен ако не го е гледала майка ми), за да може Алекс да се наспи и да не му се разбива режима. Не правя изключения по 'специални' поводи и не ходя по никакви заведения с детето. Може да ви звуча крайна, но за мен освен родителската топлина и обич, за организма на едно дете е най-важно да получава достатъчно сън и качествена храна и докато мога и той е малък да ме слуша, спазвам тези правила. Като порасне още малко и започне да ми говори на въпреки, нито ще мога да го убедя да не яде боклуци, нито да си ляга рано. Докато е по силите ми и зависи от мен, Алекс ще живее така - ще си ляга в 8 (най-много 9 през лятото), ще яде предимно месо, зеленчуци и плодове без никакви зрънчовци, чипсове и шоколади. Интересувам се и чета много за здраве, имунитет и ваксини и се старая да му дам всичко, което считам, че е здравословно за него. И колкото и спечена да ви изглеждам с моите режими, за нас те са нещо естествено и част от ежедневието ни, което иначе не се различава от това на повечето семейства с малки деца. На Алекс не му пречи това, че си ляга рано, нито е нещастен от факта, че не яде захари, пържено и Е-та.
Но аз си говоря от моята "камбанария" и осъзнавам, че децата са различни. И както Алекс на Лекси е заспивал по същия начин, сега не е така и аз не знам какво да я посъветвам. Всичко се променя с дни и минути при малките деца и няма универсални съвети.

Пебси, далеч съм от мисълта да те критикувам.  Hug  Само съм мислено много често с теб и се надявам да успяваш да се справиш, когато дойде бебчето с двете деца. Дано има кой да ти помага поне в началото.  Hug  Добре, че Лизи е кротичка и сигурно ще стане много добра и изпълнителна кака.  Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 391
Хекси и аз не съм съгласна с мнението ти относно "както свикне". При нас също се получи изведнъж. Калоян си заспиваше сам както вечер, така и на обед, както в неговото легло, така и на почивка, на гости и където и да е. Дойде ли време за сън, обличаме пижамите, завиваме се, чао мамо, чао тате и е заспал до 5 минути. Просто изведнъж един ден каза "няма да спя на обед"! Бях като шокирана, но си помислих че този ден нещо не е наред. Стоя от 2 до 4 в леглото, игра, пя, не заспа. На другия ден отново. И така. Просто изведнъж спря да иска да заспива, както на обед ,така и вечер. Направо съм в ужас. И аз като Пебс , го свързвам с махането на бибата. Около седмица след като я махнахме се получи това....Напрво се чуствам безсилна и не знам какво да правя. Опитвам с добро - пеем песни, разказваме приказки - не става. Опитвам с лошо - карам се, строга съм, даже днес го ошамарих.Не се получава.
 Не става въпрос за критикуване и сърдене, явно при всички е различно. Но явно има някакъв такъв период през който повечео деца преминават. Сякаш ни изпитват....

# 19
  • Мнения: 295
Ох и при нас приспиването е кошмар....иска да го нося,хваща по 5-6 играчки,да носим и тях,наистина това с носенето с епояви след като беше болен и го носихме,когато имаше афти,а и махнаме бибата тогава.
Сега с еопитвам да го залъгвам с приказки и да го изморявам,ама като се събуди нощем и ревнв-дигни мамоооо!!!И съвсем откачам.

# 20
  • София
  • Мнения: 771
Привет от нас с пожелания за оздравяване на всички болни.

Кали , поздравления на мъжа ти за леглото, супер е!

Хекси и аз не съм съгласна с теб. Грешно е да приемаш за своя заслуга, че детето заспива само и то в 8,30. Това е просто стечение на обстоятелствата. Например, имала си бебефон като е бил малко бебе и си го оставяла сам (не всички хора имат и по тая причина стоят до детето докато заспи, а бебето вече свикнало, докато се усетят); разполагате със самостоятелна детска стая от раждането (не всеки може да си го позволи), има семейства които живеят и в една стая, как да заспи дете в 20 ч докато другите му говорят на главата; спи много малко през деня и в този час вече е достатъчно преуморен (т.е. това си е неговия режим и си го спазва); Има много поспаливи деца и такива които спят по задължение. Никъде не каза в колко часа става сутрин Алекс?
Има една приказка много вярна за мен "На каквото съм се начудила, все ме е стигнало", за това избягвам да се чудя и да съдя хората. Децата са толкова непредвидими и различни, че не могат да се слагат в калъпи.

Пепи например много спи през деня, през уикенда, ако не го събудя, ще спи и до 17.30, при положение, че е заспал към 14, а сутрин е станал в 9-9,30. Е как да заспи в 20? Ако пък вечер реша да го сложа да спи, без да му е дошло времето, просто ще ореве света.   

# 21
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ЗДРАВЕЙТЕ
Влизам за малко  само, Mr. Green
не съм ви чела,скоро ще стана по редовна понеже ми се наложи да напусна работа Confused
Т.к. няма кой да гледа Влади докато е болен,а на моята длъжност отсъствия не се допускат .Та поради таз причина ми се наложи да напусна.От другия месец съм поредовна с включването.
Толкова хубаво ми  е да работя и да съм сред хора,но в името на детето на всичко се жертвам Blush
та ще си изкарам сигурно още някоя годинка у дома Sick Sick Sick
айде набързо се оплаках Embarassed

# 22
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
И аз да се включа с едно здравейте!
Напълно разбирам Хекси.И моят синковец от бебе си ляга в 8,30-9 ,а за заспиването -от 5 месечен си спи сам.Всички около мен ме обявиха за луда,че го слагам тогава да си ляга.Да рано го слагам,но и рано ставам сутрин/в  6,30 всеки божи ден -мислите ли,че не ми се спи в събота и неделя до по-късно/.Ами той на 1,3г. ходеше по 4 км пеш и не щеше да го нося и да си вози в количка.И ме гледаха ей така  Shocked,че мъча детето насила да ходи.То ако се равнявам по всички значи аз не съм в ред.Има неща на които държа- да спят на креватите си ,а не в количката и да се хранят на масата с цялото семейство,а не в количката/най-малкото от хигиенни съображиения/ и други,които търпят вариации.А иначе ги гушкам по сто пъти на ден,целувам ги и им повтарям ,че ги обичам постоянно,дори ги оставям от време на време да ми се качват на главата.

Затова съвети избягвам да  давам Naughty,мога само да споделя опита си. Peace

Оф,да се редактирам.
Ани,съжалявам,че напускаш работа.
Кали,не мисля,че Хекси го приема като заслуга заспиването в 8,30.Останах с впечатление,че на него му се приспива по това време и тя се съобразява с Алекс.Поне при нас е така.За обстоятелствата си права.За поговорката също. Grinning

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 16:02 от Вилиан

# 23
  • Мнения: 38
Лески, Пебси, благодаря ви за инфото и съпричастността  Hug Hug Hug

Не виждам защо така нападате Хекси, след като тя за себе си е права. В никакъв влучай не е някакъв цербер и не обича по-малко детето си или пък се грижи за него по-малко, или пък Алекс получава по-малко внимание, грижи и обич.
Деси също заспива сама (пу-пу!), но има моменти, в които също плаче, доста често безпричинно, и нищо не я успокоява, освен някой да стои при нея. Напоследък се оказа, че плаче преди/след сън "щото мама няма я". Обаче й обясняваме постоянно, че мама дори да не е в стаята е някъде вкъщи и не я е оставила, че дори мама да я няма, защото е на работа, баба или тати са си вкъщи и тя никога не е сама. Мисля, че това почна да хваща дикиш. Естествено, че когато положението стане неудържимо, се е налагало да си легна с нея на моето легло. Но винаги първо гледам да се оправят нещата по друг начин. И за мен си, си мисля, че това е правилният начин. Не съм я оставяла да реве с часове без да й обърна внимание, но и винаги я оставям да си заспи сама.
В къщи има място за спане отделно, но спим в една стая с Деси, просто защото още не сме се реорганизирали коя стая за кого и как ще е Wink. ОБАЧЕ, Деси винаги я слагам да си заспива сама, а аз си лягам по-късно, но пак в същата стая при нея. Наистина смятам, че всичко е до свикване на детето и до 'поддатливост' и нерви от страна на родителите.
Не казвам, че родителите, които спят с децата си, правят нещо лошо, напротив - хубаво е. Просто не разбирам защо им пречи, че децата не заспиват бързо, а пък искат да спят с тях (не визирам тук случая на Лески, той е различен). Ако искате да не ви притесняват докато спите (или докато детето заспи), значи детето трябва да спи отделно или да заспива само, а после вие да отивате да спите в стаята при него (както е при нас).

Кали, режимът на Деси за спане е като на Пепи Wink а вечер си ляга към 21:30. На това в колко да си легне детето наистина не можеш да го научиш, т.е. там е много силно зависимо от самото дете и не всичко е подвластно на нашите намерения, докато със заспиването сам положението е съвсем различно  Peace

# 24
  • Мнения: 116
Забравих: моля ви, кажете някой ефикасен илач за гърло и за кашлица за деца. Бяхте споменали за един сироп, Мари беше го казала първо, но забравих как се казваше, той отхрачващ ли е или успокояващ кашлицата?
На Криси много добре й понася Мукоплант на д-р Тайс. Той е успокояващ, давахме й един отхрачващ, но се раздираше от калшица милото и пак не помогна  Sad
Лизи пък ми вика "Покойно,мамо,покойно!" ,ама с едни жестове и интонации... Laughing Хем ми става смешно,хем се държа,щото нали й се карам! Joy Смях!
hahaha Joy И Криси е същата, като ми каже "Спокойно" и направо падам  hahaha Даже се е научила като не става нещо на нейното и вика "Напаво пекаляваш!" (направо прекаляваш) Laughing
Големи маймунки са ей  Mr. Green
Пебс, радвам се, че писа  Hug А Лизи е много сладка на аватара ти  Heart Eyes

Хекси и ние напоследък преди 22ч не можем да я сложим в леглото  Confused За яслата като става в 7.30, там спи по час най-много и в 20 ч вече взима-дава, ама сега спи по 3 часа следобеден сън, сутрин пак не по-късно от 8 става, но не иска да си ляга вечер и това е. Снощи дори се тръшна детско да гледа като се засилих да я слагам в леглото в 21ч   33uu  И аз си мислех, че съм научила моето дете да си спи следобед(сама), вечер като я сложа в леглото и за 5 мин е заспала, но уви, промени се изведнъж и това си е. Наистина всички дечковци са различни и се нагаждаме според тях  Hug
Та в този ред на мисли, Лекси , като не й се спи на моята госпожица, я оставям да се надивее и да омалее съвсем и тогава лягаме  Simple Smile То така или иначе ще сме будни (пробвала съм, като я сложа без да й се спи), по-добре да сме в хола сред играчките, от колкото да се караме в леглото...
Ками и ние имахме такъв период, но около годинката, като се научи в онази люлка да заспива... Не искам да си спомням колко кошмарни бяха нощите тогава, но свикна постепенно, с повече търпение и обяснения ....  Hug Дано и вие го преодолеете бързо този период  Praynig

Ани, много неприятно с напускането  Confused Ама като гледам  и ние как през седмица боледуваме, не знам и мен колко ще ме изтърпят  ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 899
...има семейства които живеят и в една стая, как да заспи дете в 20 ч докато другите му говорят на главата.  

Е те такова семейство сме ние, но да ти кажа честно проблеми със заспиването на Тони нямам. Слагам го към 20ч. в леглото, казвам му, че мама отива сега да мие чиниите, гася лампите и оставям само тази в кухнята да свети, и наистина, докато приключа с домакинската си работа, нашият спи вече.
През това време мъжо кротко си цъка на лаптопа. Т.е. нито се говори, нито има пуснат телевизор, нито се вдига шум (изключая течащата вода в мивката). НО!!! Тони става всяка сутрин в 7:00ч. - дали сам, дали го събуждам, това си му е часът за ставане за яслата. До 12ч. дивее и щурее там, следва обядване и от 13 до 15 спи, просто физически не удържа - хаби много енергия. Следобяд като си дойде в 18ч. вкъщи, задължително един час щурее на воля, играем си, гушкаме се, скача по спалнята, търчи и го виждам как за този един час буквално се радва, че си е вкъщи. В 19ч. влиза в банята, следва вечеря и пак в 20ч. е в леглото, като вече очичките сами му се затварят. Има и изключения, когато беснее и до 22:00ч., но това е мнооооого рядко.
В тази връзка си мисля, че по-скоро си е до самото дете, а не че родителите могат да сбъркат или да не сбъркат с изграждането на режима му, както и да повлияят по някакъв начин на това кога да заспива.

Не правя изключения по 'специални' поводи и не ходя по никакви заведения с детето. Може да ви звуча крайна, но за мен освен родителската топлина и обич, за организма на едно дете е най-важно да получава достатъчно сън и качествена храна и докато мога и той е малък да ме слуша, спазвам тези правила. Като порасне още малко и започне да ми говори на въпреки, нито ще мога да го убедя да не яде боклуци, нито да си ляга рано. Докато е по силите ми и зависи от мен, Алекс ще живее така - ще си ляга в 8 (най-много 9 през лятото), ще яде предимно месо, зеленчуци и плодове без никакви зрънчовци, чипсове и шоколади...

С това съм съгласна на 100% и по същия начин гледаме и Тони.
Но пак казвам, че според мен си зависи повече от самото дете какво е, а не за "възпитание".
За моето - това е най-доброто, което мога да му осигуря и ще продължа да го правя, докато мога.

Ани  Hug ! Съжалявам за работата, мила, много добре те разбирам - точно по същите причини отказах работата в БНТ. Децата са ни по-важни.
Ще се радвам на по-честото ти "присъствие" сред нас   bouquet !

Аня♥♥, леко да е преместването ви, че като знам как всяко нещо ще мине през твоите ръце, после ще ти трябва дъъъълга почивка. Дано да можеш да си я позволиш. Да се похвалиш като се подредите!

Пебси, цунки и на тричките  Hug !

# 26
  • Мнения: 1 425
Привет привет.....изчетох ви на бързичко....че се занимавам с нашия батко..нали е във ваканция и сега в къщи четем,пишем,решаваме задачки....но поне е здрав..... Praynig
Гледам за спането разисквате......честно казано всяко дете си има характер и си иска своето.....някой искат сами да заспиват,някои не искат.За това мисля че е по-добре да се ръководим по тях....но като станат на по7-8год.вече хич не ни искат....и както моя син ми казва"Ох мамо кога ще излезеш от стаята ми...Искам спокойсвие".....така е Crossing Arms ooooh!......а с Ерай нямам проблеми със спането....както и с нищо друго. PraynigМного разбрано и тихо детенце се пръкна/въпреки батко си/.Като му кажа хайде да хапваме.....взима си лигавчето и сяда на масата и чака,нахранва се отива в банята да се мие и си играе после,като кажа хайде да спинкаме-отива взима си пижамките,обличаме се и отива да си ляга на леглото....ляга и заспива,може да имаме гости да се вдига вява до небето,това нищо не променя/вечер заспива в 9 и се събужда в 7-без да мръдне през ноща,а на обед спи от 13 до 17ч./.....като кажа хайде да прибираме играчките сяда и прибира с мен.....абе вообще не протестира за нищо,разбрано и непретенциозно за нищо,страшно спокойно улегнало дете....точно и пълно противоположно на батко му,който за всяко нещо ми отговаря с не мога,не сега,не искам,нервен,агресивен/понякога/,с него имам и много проблеми в у-ще че нещо много тартор го раздава.Имам си и от двата модела..... Crossing ArmsЩастлива майка....... Mr. Green

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет,
Хекси, не те смятам изобщо за цербер или нещо подобно. Напротив, убедена съм че обожаваш Алекс и му даваш цялата си любов!
Просто наистина децата са различни и на всяко действа различно нещо. Искам да Ви кажа, че Алекс заспива към 22.00 сутрин става най-късно в 7.00 и денем спи чайс, час и петнадесет минути. Просто не знам как издържа, двамата с баща му много обичаме да спим, но уви имаме петленце ранобудно в къщи.
Съгласна съм и с мнението на Кали, Вилиан, Аня!
Напълно разбирам всички ви!
Пебси, много целувки за послушната кака и голяма прегръдка за теб и коремчето!
Анитка, съжалявам че си останала без работа, но наистина здравето на детето е по-важно!
До после че ми се е покатерил на главата!

# 28
  • Мнения: 1 745
Лекси,голяма ще трябва да е прегръдката,че корема ми вече ходи 2 минути преди мен! Joy
И за всички  Hug Hug Hug от нас!
Хекси,не съм и помислила,че ме нападаш или критикуваш! Wink Просто си разказах как са нещата при нас!А при вас много добре се е получило и дано си продължавата все така! Hug
За заведенията-и ние не ходим.То сега не ми е и до ходене  Mr. Green,но и преди.Имаме няколко следобяда,в които не е спала,но са прецедент и гледам да не се повтарят! Peace
Аз сега я обработвам Лизинка,че пролетта ще й направим ремонт на детската и ще си спи самичка,ще има много играчки,като при кака Ники (племнничката)-тя си има нейна стая,пълна с играчки и т.н. И тя вече го разбира и се надявам да нямаме много големи драми.Щото през нощта се буди само ако много й се пишка,иначе не ме търси.Дано се оправим! Wink
Илиянче,страшни са направо!Запаметили всички реплики и даже точно кога се използват! Joy Лизи също така като не стане на нейното ми вика "Мамо,подлудяваш ме!" Laughing Също "Така не трябва,мамо!" или "Децата не правят така!",това било "ужасно",онова било "страхотно" ... hahaha Бисери колкото искаш!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 246
Аня♥♥, леко да е преместването ви, че като знам как всяко нещо ще мине през твоите ръце, после ще ти трябва дъъъълга почивка. Дано да можеш да си я позволиш. Да се похвалиш като се подредите!
благодаря ти за съчувствието! Hug още не сме започнали, а съм толкова изморена... Tired Tired първо ще боядисваме (сами!) на новата квартира (кофти, че пак на квартира, но за същите пари сме на много по-широко и съм доволна  Grinning), после смяна на мокет, поръчка на ново легло за нас, нанасяне на багажа и подреждане на всичко  ooooh! просто не ми се мисли... ще имаме доста помощници, но мечтата ми е да е декември, всичко да е минало успешно с пренасяне и ремонт и да вадя елхата да украсявам. Grinning Flutter

като ви чета как си приспивате децата в 8 вечерта чак леко ви завиждам  Rolling Eyes или при нас това е непостижимо или нещо ние не можем да се организираме, но по-рано от 9, че и 9:30 не се е случвало май да ги приспиваме. Rolling Eyes аз ги взимам 6-6:30 от детската, 7-7 и нещо сме в къщи, баща им се прибира към 8ч., вечеряме - понякога, ако са много гладни децата хапват преди да е дошъл, играят, приказваме кой как му е минал деня и то ей го 9 минава... напоследък осъзнавам колко малко време прекарвам с децата си  Sad, да не говорим, че вечерите предимно баща им се занимава с тях, за да мога аз да сготвя и поизчистя.

Общи условия

Активация на акаунт