Малко бременни въпроси

  • 8 263
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
така ли? аз не знаех..... мен продавачките ме уверяваха, че това били нумеро уно буйки в българия. Rolling Eyesи аз наивницата 3 пъти се лъгах да ги купувам. уж не съм такава паточка, пък Crazy Crazy
за 20 дена 3 чифта кундури сменихме и накрая си дойдохме с испански.
поръчах на баща й като идва да ни взема да ни донесе едни свестни.

# 16
  • Мнения: 4 244
Сори за оффа, ама да ви кажа, нали почти всяка година си ходя и мога да сравнявам. Определено сега има много по качествена стока по детските магазини в сравнение с друг път. Цените са доста скъпи за джоба на българина (според мен) но като качество са много добри. Говоря и за българските неща, които взех на децата. Аз им търсих бельо за двамата и обувки за каката, и останах много доволна от нещата, които намерих.
Вярно че има какво още да се желае, но все пак е някакъв напредък.

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами я да помисля  newsm78
Зна4и, аз си бях купила от една тукаШна верига за детски и премаман стоки ( Prenatal ) крем4ета против стрии за гърдите и корема. Мазах се ,но не особено редовно и за награда имам тук там по някоя стрия  Embarassed Мажех се и с бадемово масло,което ми подейства добре  Flutter
По въпроса за дреШките от Бг не мога да дам кой знае какъв съвет,заЩото вси4ко съм си купувала оттук  Embarassed Майка ми ми донесе няколко неЩа,но от много малко съм доволна.  Confused Най_добре е като идеШ там да видиШ на място какво предлагат и дали Ще ти грабне окото ( и като ка4ество и като цена )  Peace
Ина4е за акупунктурата мисля,4е няма да сбъркаШ. Имам позната която така роди и е много доволна.  Flutter

# 18
  • Мнения: 4 244
Аз пак за пазаруването - дано не ви досадя  Praynig Laughing
Значи предлагам ти най напред да се поразходиш по местните магазини, преди да си идеш на България, за да имаш база за сравнение.
Можем да ти хвалим или да плюем, ти като можеш сама за себе си да сравниш, ще е най добре
И пак за акупунктурата. Значи освен за бързото и почти безбполезнено раждане, помага и за по добрата лактация. Млякото ми слезе много бързо, почти без проблеми, нямах отоци по краката, както беше с щерката.
Работи се главно по точки, които влияят на отделянето на окситоцин, който е в основата на родилната дейност и добре влияе лимфния поток.
Освен това, може да помогне за обръщане на бебето, както стана с едно маме с което бяхме на курса - бебока и не щеше да се обърне, ама като понабоцкаха майка му и ела да го видиш какво акробатики извъртя.
Но.... винаги има едно но. По медицински показания ако е не може да те спаси от секцио. Да ти кажа отсега

# 19
  • Vienna
  • Мнения: 266
Аз ползвах Виши , Авент, и Милупа и сега фрай, доволна съм от вси4ки, поне на мен мн ми понасят, то си е до кожа нали знаеш!
от бГ ние си купихме, креват4е на хаук с матрак, 4аршафи, олекотени завивки, одеалца, шап4ици и ръкави4ки, на Авент сет фюр нойгеборене, залъгалки, пелени и лигавници, коли4ка Куини с макси кози за кола и зимен вариант макси кози кош, вси4ко се закрепя за основата на Куини, има и лятен вариянт.сравнявала съм мн цените и за вси4ки тези неща сме спестили около 500лв, което за мен определено си заслужава, това ми е полета и престо в бг. А вси4ки дрехи съм купила от тук, в бг ка4еството е лошо, купих и хавлии от тук 3 разли4ни,от 10Е и от 29.90Е и трите са пален боклук, скъпата я изпрах и видях дупка!!! яд ме е 4е не си ги купих от бг, там са по 10лв! купи си щиллкиссен, родих се с нея, цяла бременност си спя с нея между краката, мн е удобна!
Успех

# 20
  • Мнения: 4 399
Много ви благодаря на всички за отговорите. Малко съм разочарована да чуя че качеството в Бг е толкова лошо колкото всички казвате. Мислех че поне това мога да купя от там и да спестя някое ?. Иначе по местните магазини съм се разходила и не ми е известен някои от който да нямам каталог вкъщи. Но съм потресена от цените. Може ли едно парцалче каквото и да е за новородено да струва между 15 и 25????  ShockedИ къде ще му излезне края?  Rolling Eyes Все още не съм проверила H&M, идеята е добра, ще погледна.
А защо всички пишете за пелени. Те имат ли приложение във времената на памперса? Аз между другото много се замислям за използване на платнение пелени вместо памперс, само не знам дали ще ми стигнат нервите. Има ли някой подобен опит?

Фиди, ама не ние досаждаш, ни най-малко даже. На мен ми е интересно да чуя за акупунктурата. Аз съм правила по други поводи, много не ми помогна. А иначе ясно е че ако има медицински показания за секцио нищо не може да те спаси. Но пък ако няма, според мен рязането е излишно. А и нещо не съм фен на упойките... Sunglasses Поне не zасега... Wink

Патенце, щилкисен имам, дадоха ми една употребявана, но мисля само да я изпера и да си я ползвам. На мене ми е още рано де, защо почти нямам корем, камо ли пск таксв дето да го положа на въzглавницата. Но съм я скатала заедно с всичко останало което ми връчиха.

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Вер4е и аз се бях оШаШавила преди три години от цените на детските дреШки  #Crazy Спомням си ,4е първото плЮШено гаЩеризон4е,което купих на дъЩеря ми преди да се роди струваШе 25,99 евро.  ooooh!
Един съвет от мен: за първите месеци не се презапасявай с дреШки поради две при4ини. Първата:беборанковците растат бързо и ако имаШ голям запас от дреШки рискуваШ да не успеете да ги износите. Вората при4ина е ,4е поне при мен дойдоха и много подаръци ,така,4е в един момент се оказахме с доста позапълнен гардероб  Wink
Имайки предвид ,4е появата на малкото боб4е се о4аква през февруари ( нали така беШе  Thinking ) зна4и Ще можеШ да се "развихриШ" и покрай намаленията след Коледа  Wink
Освен това аз успях да намеря ка4ествени и симпати4ни неЩа в големите търговски вериги. Е,имахме и един, два "по _официални тоалета" от по_скъпите,но само толкоз  Wink

# 22
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз като казах пелена имах пред вид,че така му викат в БГ-иначе е като малко одеалце,но не толкова плътно и непромокаемо-много лесно се пере/почиства. другото на което му викат пелена е т.нар. muslin square ,което аз в началото слагах във ваничката да не се подхлъзва или просто да имам под ръка ако повърне и т.н.,но не съм ги ползвала много наистина. иначе наистина няма да ти трябват много дрешки-аз като знам колко много не ги е обличала и един път,а и бързо порастват.
а сега видях и МакДирок какво ти е написала-моето бебе също е февруарче и по разпродажбите и купихме много хубави неща Grinning да не говорим майка ми като се яви с два куфара дрехи и после всеки който дойде да види бебето. ама като ми беше мерак да и купувам...и сега знам ама пак си намирам оправдание Mr. Green

# 23
  • Мнения: 533
Аз пелените ги използвам предимно за покриване на повивалника, 4е някак си не ми се струва добре да я сложа направо върху тая му6амяна повърхност.
А за повиване не мисля, 4е бих издържала да ги използвам вместо памперс. Като си представя колко трябва да се глади, а и бебето винаги 6те е мокро. Определено според мен памперсът е по-добрият вариант.

# 24
  • Мнения: 4 399
Определено според мен памперсът е по-добрият вариант.

Не zнам, аz съм раzдвоена... Навсякъде чета че пелениете са по zдравословни от памперса. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 452
Определено според мен памперсът е по-добрият вариант.

Не zнам, аz съм раzдвоена... Навсякъде чета че пелениете са по zдравословни от памперса. Rolling Eyes

Вяра,
Аз ползвах еднократен памперс, но имам две познати, които решиха да си гледат децата с памперс от плат, но не издржаха и много бързо минаха на еднократни.
Моето мнение за българските стоки е много добро. Изабела има зимно костюмче от България, което носи вече трета зима. За рокличките, които ми подарява съпругата на братовчед ми нямам думи - тук просто няма такива или ако има са от порядъка на стотици долари. Имала е и и доста дрешки тип "анцуг", ватирани отвътре, както и български обувки и от всички съм доволна. От България и бях купила и красив комплект от чаршафче с калъфка за детско легло - с бродерии и апликации. Много сладко! От близки и роднини бях получила най-различни бебешки дрешки, които оползотворих рационално. Изобщо, доволна съм от българските стоки, но моите бяха все подаръчета, та не мога да преценя цените. Възможно е да не си струва да купуваш.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Това за пелените (платнените) и аз преди бях ревнала тук. Свеки ми подари 2 комплекта, тензухените използвам за лигавче, за покривка на викелауфлаге-то, за перденце в колата, за подсушаване след баня ..абе за всичко друго, но не и за повиване. Много практично нещо са. Иначе ползвам Памперс, по-скъпи са от дрогерийните марки, но имах купони за намаление, не са изпускали, не са предизвиквали кожни проблеми. минутки за реклама  Wink те са и Testsieger все пак

Друго се сетих, ще ти подарят и без това доста неща, като се роди бебе, тъй че, не се оливай да купуваш много Strampelanzug, това май е най-подаряваното нещо Party

# 27
  • Мнения: 10
Az v nachaloto na bremennoste polzvah Vichi no izliza dosta skapo.Krema e mnogo hubav no edna tubichka ne mi stiga za poveche ot 1 sedmica a struva 20 E.I sled tova edna poznata mi kaza za Nivea Milk für trockene Haut /siniata tubichka/.Struva  ~ 6 E.V naprednala bremennost se majeh po 3 pati na den i niamam nikakvi strii.Naistina sam mnogo dovolna.
A kolkoto do dreshkite v Bg ne sa chak na tolkova losho nivo.Tova liato si biah v Bg i si nakupih dosta neshta koito ne sa po-losho kachestvo ot tukashnite.Imai v predvid che v H&M i C&A vsicho e kitaisko ili tursko. a da kupuvash ot drugi po skapi magazini za v nachaloto prosto ne si struva.Deteto mnogo barzo gi izrastva.Ako iskash neshto "po taka" pogledni v Beneton tam ima mnogo sladki neshta.
Leka bremennost ti pojelavam  pregnant

# 28
  • Мнения: 239
Първо честито и леко бременеене!
От БГ съм си купувала чаршафи, които са на доста прилична цена и добро качество. Колкото до дрехите в БГ съм купувала и много качествени и много сладки неща - рокли, яке, блузки, но най-качествените неща са произведените в БГ за износ. Имам и много големи боклуци, купени или подарени от БГ-едно изпиране и са за изхвърляне. А и номерацията никога не отговаря, всичко трябжа да си го мериш и оглеждаш. Тук пазарувам детски дрехи предимно от H§M и C§A, дори и да са произведени в Турция и Китай не съм имала проблеми с качеството, а и има много сладки неща.
поздрави

# 29
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз съм мама от БГ, не сме чак толкоз зле. Не че нямаме буклуци, на високи цени!
Има си и готина козметика. Аз лично ползвам на Виши, но си имам стрии. Може би без крема ще са повечко.

За дрехи аз лично предпочитам да пазаря стоки на Захитекс. По скъпи са, но не заминават на първото пране. За жалост баткото не влиза вече в техни дрехи.

Обувки на Колев и Колев твърдо не. Ползваме обувки на Делфи Прим - Добрич. Работят само за износ, предимно Италия и Германия.

Но едва ли има нещо което го има тук и няма хиляди неща по - хубави при вас.

Когато баткото беше бебе, тати пътуваше и ни носеше страхотни дрехи.Вярно скъпи, но много качествени. След всичкото носене и пране, пак са като нови!

Така че ако имаш възможност не пазари от БГ!

Общи условия

Активация на акаунт