Скъсена шийка на матката

  • 97 648
  • 148
  •   1
Отговори
# 135
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
стискам палци всичко да е наред, важно е да не е мека; но има възможност и за серклаж, все още (писах ти в другата тема)  Hug макар  newsm78 с тази ниска плацента  newsm78 бих ти препоръчаола да те види и Колева в Токуда

# 136
  • Мнения: 384
Вчера бях в Шейново. Наистина имам скъсяване на шийката - в момента е около 2см. По принцип от прочетеното по статии и форуми пише, че под 2,5 см е опасно. Късно ми е за серклаж, защото съм в напреднали седмици, а и според доки е нож с две остриета, ако се направи сега, понеже може да предизвика инфекция и преждевременно раждане. Хубавото е, че в момента е напълно затворена, а и обикновенно при скъсяване над нея се образува нещо като вклиняване, което при мен го няма. За съжаление не ми е мерена в началото, но доки се съмнява, че е възможно да е по-къса по начало и всъщност да няма поводи за притеснения. Каза да не се тревожа и на 21.12 пак да отида да ме види. Да почивам повече и така. На работа за сега да ходя, понеже аз цял ден съм седнала и нямам натоварване. Ще видим след 21.12, дано нещата да са си същите.
За плацентата каза, че още има време да се повдигне нагоре с нарастването на матката. Все пак положението ще се следи по-изкъсо.

# 137
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!
Виждам, че е дискутирана тази тема, но ще се радвам да споделите за подобни случки, като моя, защото виждам, че повечето не споделят колко точно е скьсена.
Вчера бях на поредния преглед, като сьм в 16 г.с и имам конезациум преди години, като сега установяват скьсяване на шийката 1.7 см. Взето е решение от лекаря зашиване, но не знам ще помогне ли!?
Много, много ме е страх, защото ми е пьрва бременност, а е много чакано бебе.

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 11:59 от aangelche

# 138
  • Мнения: 1 038
Aangelche,взето в най-правилнотп решение.Серклаж +постоянно лежане и хапове прави чудеса.Може да прегледаш т3мата на лежащите майки,там повечето случаи са като твоя.Успех Simple Smile

# 139
  • Мнения: 5
Блгодаря на jiraf4e86 за милите думи.Да, видях доста от коментарите и на другите мами, но ми беше интересно подобно на моя слчай, говоря като седмица и см на шийката, защото имам притесненията, че моите 1,7 см в тази седмица не са много надежни.Благодаря!

# 140
  • Мнения: 9
Аз в 17г.с. Бях с 1см.шийка,направиха ми серклаж,лежах постоянно,пих лекарства и крайния резултат беше преносване със седем дена.пожелавам ти успех.

# 141
  • Мнения: 5
Anabel83 много, много благодаря!

# 142
  • Мнения: 5
Anabel83 много благодаря!

# 143
  • Мнения: 319
Момичета, реших и тук да пиша. Преди два дни бях на лекар, ужасно ме уплашиха като ми казаха, че съм с шийка 1,3 см, аз съм в 12седмица. Мериха я с коремен ехограф, незнам дали точно е измерена. Аз съм конизирана LLETZ преди три години. Оттогава никога не са ми казвали, че шийката ми е къса.
Проследяващият ме на частно лекар, обаче не иска да ми прави серклаж, сега се чудя какво да правя. Със сигурност ще поискам и друго мнение, аз съм от Варна.
Има ли според вас възможност да износя детето си без серклаж при такава шийка?
Аз лежа основно и друго не правя, но бебчо тепърва ще расте.

# 144
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
A защо лекарят ти отказва да постави серклаж?
Аз бих потърсила второ мнение. С къса шийка е 100 пъти по-трудно да износиш детето безпроблемно без серклаж. Казвам го от опит - със и без серклаж бях съответно през първата и втората ми бременност.

# 145
  • Мнения: 5
Здравей,
И аз не сьм специалист, но за моята скьсена шийка на 1,7 си беше страшно, като задьжително ми казаха серклаж.Това беше в 13 г.с, а сега сьм 23 г.с и се надяваме да стигнем до край...Успех и на теб, но направи друга консултация

# 146
  • Мнения: 5
Здравейте на всички. Имам 3 загуби на бебчета като последния път бях със серклаж,но за жалост в 20 седмица загубих бебенцето. Тъй като много ми е скъсена вече шийката ( с конизацио съм ) при следваща бременост ми обяснява доктора,че серклажа ще го направи през корема. Имам въпрос дали някой е преживял такъв серклаж и дали може да ми обясни. Благодаря предварително

# 147
  • Мнения: 5
Здр.момичета! В 23с. с близнаци на ФМ, се видя пролабирал мехур, беше ми направен серклаж и в последствие ми бе поставен песар. На всичкото отгоре бях с инфекция при която микробиологията беше чиста. Сега съм на системи и антибиотици, постелен режим. Има ли някой като мен да сподели, дали е износил плода до край? И другият ми въпрос е, как да разгранича, контракциите от движенията на бе бебетата?

# 148
  • Мнения: 34
Здр.момичета! В 23с. с близнаци на ФМ, се видя пролабирал мехур, беше ми направен серклаж и в последствие ми бе поставен песар. На всичкото отгоре бях с инфекция при която микробиологията беше чиста. Сега съм на системи и антибиотици, постелен режим. Има ли някой като мен да сподели, дали е износил плода до край? И другият ми въпрос е, как да разгранича, контракциите от движенията на бе бебетата?

Здравейте.
Моят случай не е като вашият, но мог да споделя, че в 21 седмица на ФМ се видя, че съм със скъсена шийка и вклиняване.
Направиха ми серклаж на 19мм шийка, имах някаква инфекция, която лекувахме с АБ. Родих в 39 седмица, серклажът го свалиха в 36. Шийката ми беше 30мм при свалянето.

Общи условия

Активация на акаунт