Сполучливи попадения от моят кулинарен опит

  • 123 199
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 126
Топчета със заливка
Източник

1 кофичка кисело мляко с на върха на нож сода за хляб
1 ч.ч. прясно мляко
1 с.л. сол
1 с.л. олио
1 с.л. оцет
1 яйце
мая цяло кубче(аз сложих 1/2 кубче мая)

СТава с всяко тесто за тутманик или питка.Късат се парчета,правят се на фитили,които се разплескват и се ръсят със сирене,загъват се и се режат парченца които се редят в тава.Втасват и се заливат с 2 кофички кисело мляко + 2 яйца(може повечко мляко и повече яйца),пече се до готовност.Много е вкусно  chef

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 10:07 от Дес

# 31
  • Мнения: 2 126
Копирам си един линк на
нещото което скоро Ще се пробвам да приготвя и то е:


ТУРСКА БАКЛАВА

# 32
  • Мнения: 2 126
Meденки с пълнеж
Тези меденки се приготвят ужасно бързо и много лесно Grinning

Продукти:
захар-1 ч.ч.
олио-1ч.ч.
мед-6 с.л.
яйца-2 бр.
сода бикарбонат-1 ч.л.
канела-2 с.л.
брашно за средно твърдо тесто

Тестото се дели на 10 топки,които се разтеглят на фитили(виж източника).Фитилите разделяме на равномерни парченца и правим точета.Печем като внимаваме да не ги препечем(много трудно се дълбаят после).Изпечениет топчета оставаме да изстинат и дълбаем.
Трохите се смесват с една чаша прясно мляко,1ч. смлени орехи и 1 пак, разстопено масло.Така получената смес пълним в издълбаните меденки.Украсяват се по желание!Много са вкусни и бързо омекват  chef

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 10:07 от Дес

# 33
  • Мнения: 2 126
Соленки  (от блога на Yoli)

Продукти

250 г маргарин
2 пакетчета крема сирене
1 ч.л.сол
брашно за омесване на еластично тесто
разбито яйце за намазване
ким,сусам,маково семе


Приготвяне

 
* От маргарина,сиренето,солта и брашното се замесва меко,еластично тесто.

* Разточва се на тънка кора и се изрязват соленки на дребни фигурки.

* Подреждат се в тава,покрита с хартия за печене,намазват се с яйце и се поръсват с ким,сусам или мак.

* Соленките се пекат в предварително загрята на 170*фурна до зачервяване.


Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 10:06 от Дес

# 34
  • Мнения: 2 126

Кекс
Източник
5 яйца
1 1/2 захар
1 1/2 брашно
7 с.л. олио
7 с.л. хладка вода
бакпулвер
Яйцата се разбиват със захарта.Прибавят се водата и олиото.Разбива се .Накрая  се добавя брашното смесено с бакпуулувера.Може да се нашари с какао прибавено към 2-3 лъжици от сместта.[/center]

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 10:04 от Дес

# 35
  • Мнения: 2 126
Фунйики от бутер тесто със солена плънка

 
Цитат
Използвам Бутер тесто Фамилия. Нарязвам го на лентички и ги завивам около предварително направени фунийки от капачки за кисело мляко. След което ги изпичам и когато изстинат тогава махам капачките от кисело мляко. Излизат около 20 на брой от един пакет Бутер тесто.
Плънката е по желание: 2 майонези на Краси, 1 крема сирене, кисели краставички, маслини, някакъв колбас-кренвирш, бекон, филе, шунка по избор, царевица, чер пипер.
Отгоре поръсвам със ситно нарязан магданоз.

Последна редакция: пт, 08 фев 2013, 10:53 от Дес

# 36
  • Мнения: 2 126
Koпирам си рецептата за меденки на Джема,,дадена от Смехурко,за да ми е под ръка когато потрябва:

Меденките на Джема:
Източник

2 яйца,
1 ч.ч захар (слагам малко по-малко за сметка на меда, понякога захарта я смесвам бяла и кафява. Кафявата захар дава много хубав цвят на меденките и приятен карамелов вкус и аромат)
1 к.ч мед, (аз слагам малко повече за сметка на захарта)
1 ч.ч. олио,
ванилия
1 канела,
1 ч.л сода хлебна,
брашно колкото поеме.

Омесва се тесто , разточва се и се изрязват сладки. Пекат се при умерена температура. Слепвам ги две по две с мармалад , слагам си в метална кутия с резен ябълка и си омекват чудесно няколко дена преди Коледа. Така, че ако нямате време да правите сега. 2-3 дни преди това ще са достатъчни. Но неслепени няма да омекнат толкова бързо, затова наистина сега му е времето да се правят.
Моя бележка: Меда и захарта ги разтопявам на котлона , докато станат в гладка консистенция, добавям канелата и ванилията. Премествам в съда в който, ще замесвам. добавям яйцата едно по едно, после олиото през цялото време бъркам докато стане гладко и пенесто, слагам и содата. Постепенно добавям брашното и бъркам докато не стане трудно за бъркане. После остава съвсем малко до финиша. Доомесвам добавяйки по мъничко брашно, докато спре да лепне. Трябва да стане меко, лъскаво тесто, с което много приятно се работи. Ползвайте само домашен мед! иначе има опасност въобще да не ви омекнат заради по-голямото съдържание на глюкоза в купешкия
Рецептата е безгрешна. Винаги са ми се получавали по тази рецепта, а Както е написала Джема, ако нямате време сега, може и няколко дни преди Коледа да се слепят а мармалад.
По същата рецепта, само дето изпускам канелата и индийското орехче, слагам само ванилия. Правя медени топчета. Оформям като малки топчета  и леко приплесквам към тавата, за да станат половинки топчета. Като ги изпека издълбавам дупчици във всяко полу-топче. Смесвам трохите с крем "ванилия" (млечно-яйчен), пълня и слепвам топчетата

# 37
  • Мнения: 2 126
Ванилени кравайчета от Наталина

Рецептата копирам дословно,а снимката е на приготвените от мен кравайчета:
Продукти за една доза(една тава, защото са малки и не се надуват):

150г брашно
70г готварско нишесте (т.е без примеси - чисто) - царевично, пшенично, картофено(според оригиналната рецепта)
70г пудра захар
80г орехи или лешници - смилат се
150г масло със стайна температура
1-2 жълтъка(зависи от големината)

За след изпичането, си пригответе една купа с около 150 - 200г пудра захар, в която сте сложили 2-3 пакетчета със ванилена захар или прахчета ванилин.

Приготвяне:

На дъската за месене пресяваме брашното, прибавяме нишестето и захарта, смлените орехи. Отгоре нарязваме на късчета маслото и прибавяме жълтъците. започваме да месим, докато тестото стане гладко. Оставяме тестото за една вечер на хладно място да отпочине. На другият ден правим от тестото цилиндър и режем еднакви по големина колелца, които правим на пръчици 6-7 см. дълги и 1 см дебели и завиваме на кравайчета (под формата на буквата С). Печем върху ненамаслена тава, на умерена температура до порозовяване (не ги правете много кафяви, за да не се втвърдят). Още докато са горещи ги овалваме в предварително приготвената пудра захар с ванилия.
Съхраняват се в картонена кутия, на хладно място. Издържат поне месец, месец и половина. Могат и да се замразят

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 10:04 от Дес

# 38
  • Мнения: 2 126
Открадвам си една рецепта на едно момиче от форума (katiousha Hug).Видях ги на снимка изглеждаха страхотно Crazy

Постни мъфини

Продукти:
1 ч.ч. хладка вода
1ч.ч. захар
¾ ч.ч. стопен маргарин или олио
2ч.ч. брашно
2 с.л. сладко
1 ванилия
1ч.л. сода
1с.л. какао

# 39
  • Мнения: 2 126
Арменски сладки


Продукти:

1 ч.ч. олио
1 ч.ч. вода
1 ч.л. сода
една мъничка щипка сол
3 ч.ч. брашно

локум и орехи

Водата и олиото се слагат да заврят. След това се прибавят содата и солта и сместта се отмества от котлона.
 Прибавя се брашното наведнъж и се бърка с дървена лъжица. Получава се топка тесто и се оставя да се охлади.
Взимат се топчета тесто и се разстилат леко на дланта. В средата се поставя парченце локум и орехче и се оформя топче.
Сладките се подреждат в тава, застлана с хартия за печене и се пекат на 180градуса докато се зачервят.
 Изваждат се от фурната и още горещи се овалват в пудрата захар.

# 40
  • Мнения: 2 126
Салата Хризантема

300гр. гъби
4 глави лук
500гр. сварени картофи
7 твърдо сварени яйца
2 с.л. краве масло
1 майонеза
2 с.л. дижонска горчица
клончета копър и магданоз,няколко лисат зелена салата.

В маслото запържете нарязаният лук и гъби.Картофите настържете на едро ренде и смесетет с половината майонеза.В саллатиера подредете листа зелена салата.Върху тях изсипете картофената смес.Настърганте на едро белтъци от 4 яйца смесете с малко майонеза и изсипете върху картофената смес.Отгоре изсипете запържените гъби с лук.смесете горчицата с останалата майонеза и намажете най-отгоре.Белтъците на останалите яйца нарежете на сламки,а жълтъците натрошете..От белтъците оформете цветовете а от жълтъците-тичинките на хризантемите.Украсете с листа магданоз и копър.

Източник:сп.Добър апетит

# 41
  • Мнения: 2 126
Коледен Кекс със сухи плодове

200гр. масло
150гр захар
2ч.л. ванилова захар
4 яйца
150гр. стафиди
150гр. други сушени плодове
200гр. орехи.
250 гр. брашно
3ч.л. бакпулвер
пудра захар

Стафидите и сухите плодове накиснете за 20 мин.,отцедете.Плодовете нарежете на ситно.Размекнатото масло объркайте със захарта и ваниловата захар.Добавете яйцата и бъркайте докато се поемат.Сложете стафидите и сушените плодове,счуканите орехи,размесете.Сипете брашното с бакпулвера и разбъркайте до еднородна смес.Тестото става гъсто.Изсипете в намаслена форма и печете на 180 градуса около 1 час.Проверява се с клечка.Поръсва се спудра захар.

Източник:сп.Добър апетит

# 42
  • Мнения: 2 126
Това е тортата която направих за НГ.Бях решила да не правя торта,но точно на 31ви реших обратното.Отворих книжката "Кейкове и торти" на Кънка Ковачева и точно това което ми трябваше попадна пред очите ми.Там рецептата е наречена "Сметанова торта",но предложеният крем не ми допадна,а и не беше обяснен как точно се прави,та аз реших да си я направя по мой вкус и се получи това:

Шоколадово орехова новогодишна торта
6 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. смлени орехи
1/2 ч.ч. олио
1 бакпулвер
3-4 суп. лъж. какао
1ч.ч. брашно

От получената смес се изпичат 3 или 4 платки(моите са 4) върху хартия.
Кремът който аз ползвах беше литър мляко с чаша захар,в което след като кипна прибавих смес от едно нишесте и половина ваниллия  и 3 яйца объркани с малко от млякото( две думи обикновен яйчен крем).След като се сгъсти сместта я отстраних от котлона и сложих половин пакетче масло.Кремът беше готов.
Всеки блат сиропирах с компот от праскови и залях обилно с крем.Върху последният блат  сложих крем объркан с течен шоколад.Украсих със сметана и така... Grinning
Получи се невероятно вкусна и  приятна тортичка Peace

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 10:02 от Дес

# 43
  • Мнения: 2 126
Какаов сладкиш(от опаковка какао на Биосет Grinning)

2 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. кисело мляко
1ч.л. сода бикарбонат
1/2ч.ч олио
2ч.ч. брашно
3с.л. какао
1ч.л. канела(аз не сложих)
Бърка се тесто в дадената последователност,като в млякото се разтваря содата.

Глазура:

100гр краве масло3с.л. какао
3с.л. вода (аз сложих 7 лъжици,защото ми се видя много малко)
6 с.л. захар
Всичко завира на слаб огън.Залива се изпеченият сладкиш.Много е вкусен Grinning

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 09:59 от Дес

# 44
  • Мнения: 2 126
Постни локумки
2/3 ч.чаша олио
 1/2 чаша бира
 3 чаши брашно
 1 бакпулвер
Правят се топчета с пълнеж от локум и орех и се пекат Peace

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 09:40 от Дес

Общи условия

Активация на акаунт