Новия грип и антибиотик

  • 41 043
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
по принцип и аз не давам лесно АБ.за 4 г съм дала два пъти,убедена съм,че дори и тогава можеше да ги избегна ако не се бях уплашила.
но специално свинския грип (или новия грип,някои казаха,че не било правилно да го наричаме свински,както и да е),дава много бързо сериозни усложнения,точно затова е опасен.по-добре един АБ повече и бързо и безпроблемно оздравяване. Peace

# 16
  • Мнения: 4
Здравей,и аз мисля,че е най-добре да почнеш АБ.Не рискувай!

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря за съветите. Няма да чакам като друг път поне 3 дена, утре сутринта ще го започнем. Всъщност за първи път се навивам да давам АБ при грип.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Притеснена още вчера я заведох на лекар

как са й гърдите и гърлото?
Можеш да мажеш гърдичките с Пулмекс.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Рени, как е детенцето днес  Praynig

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гърдите и гърлото мисля, че са добре. Лекарката нищо не обясни, ние й се тръснахме без предупреждение след края на работното й време и не можеше да влезе другата лекарка- за следващата смяна, а и за нея вече чакаха много хора със симптоми на грип. Та гледах да не се бавим.
Пулмекса е добра идея, мерси, Шани, че ме подсети.
Аз още изчаквам с антибиотика- гледам, че е по-бодра, няма температура, само казва, че малко й се вие свят като стане (но по-малко от вчера). Кашлицата й е станала по-влажна, но мисля, че това е нормално.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Да, Рени, влажната кашлица е по-добра  Peace Дъщеря ми мин. събота се събуди с лаеща кашлица, която чак в понеделник премина във влажна...още си кашля тя, но не е вдигала Т. Повече течности й давай, това сигурно го знаеш, но да ти напомня  Blush Много са важни при всяко боледуване - чайчета, сок, вода, каквото обича... Най-добре е ако може някой лекар често да я преслушва, ако може вкъщи да идва ... Ако има редовно преслушване и ако не вдига Т, ще се пребори без АБ  Hug  Heart Eyes Гърдичките болят ли я днес?

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
*Бубето*, благодаря. Гърдичките казва, че не я болят днес. На течностите наблягам най-много Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Браво за гърдичките, дано не вдига Т  Praynig

# 24
  • Мнения: 106
Здравей! Моето детенце се разболя преди месец и допреди една седмица и аз се опитвах да я лекувам само със сиропи,капки за нос и бабини илачи. Преодоляхме сополите и t ,но кашлицата беше ужасна. Първо влажна,после суха-не може да спи,да играе, да се затича. Педито казва няма t,не чува нищо да има в дробовете и даде сиропи,капки и така 2 седмици. Накрая аз поисках снимка(която нямаше кой да разчете???) и педито й предписа антибиотик - така за презастраховане. Понеже и аз съм против антибиотиците затова изчаках толкова много - сега знам че това беше грешка.Отидох за второ мнение при друг лекар-той каза антибиотик и вит.С и нищо друго(детето смени 3-4 сиропа,3 капки за нос,Зиртек и какво ли още не).След 4-ия ден кашлицата започна да се повлиява и след 7-ия спря. Детето кашля 15 дни и аз се чувствам виновна за това-заради моето предубеждение към антибиотиците и заради педито което не е чула че бебето има хрипове. Другият доктор каза че сега вируса е с много лоша кашлица ,която може да продължи и 4 седмици! Моя съвет е -дай антибиотика.

# 25
  • Русе, у дома
  • Мнения: 741
Когато гърдите са чисти и няма температура, няма нужда от АБ. Температурата подсказва, че е възможно да има бактериална инфекция и едва тогава се включва АБ, за да изчисти инфекцията. Лошото, е че няма как да се преслушва детето всеки ден, за да се следи състоянието му и да се вземат мерки навреме, ако е нужно.
И при мойте кашлицата им продължи повече от две седмици, но се разминаха без АБ.
АБ с витамин Ц вече не се изписва. Витамин Ц-то се включва след АБ, когато инфекцията премине. Витамин Ц е киселина и дразни стомаха допълнително. Това ми го обясни педиатърката при коята ходим, като и казах, че съм започнала първо с Витамин Ц.

# 26
  • Мнения: 596
Аз снощи звъних на личната,понеже моята вдигна 39.9 Т и тя каза за вис.Т да давам хексалгин и изопреназин за вируса,проспан за кашлицата и ако днес е зле и много кашля да я заведа в дежурния кабинет и ако се налага там ще и изпишат АБ,но тя днес е като че ли по-добре,Т вече не е така висока и мисля да изчакам до утре.
Рени даваш ли вече АБ или още я изчакваш и наблюдаваш?

# 27
  • Germany
  • Мнения: 8 007
Момичета, само да вметна, че не е добре да се маже с Пулмекс, ако детето има температура, защото загрява допълнително.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Антибиотика още не сме го почнали, реших да отложа за утре сутринта, защото има подобрение в състоянието й. В момента сме на Изопреназин, Стодал и Ефералган (когато вдигне Т- това става вечер). Давам й също чайове с мед и цитрусови плодове. Ако утре сутринта не е оздравяла, включвам и антибиотика.

# 29
  • Мнения: 591
Рени, ако я болят гърдичките - веднага започвай АБ! Аз самата не обичам веднага да почваме, но все, като отложим, нещата се задълбават. Тази седмица изкарахме вирус, който тръгна със запушен нос, температура до 38 градуса и без кашлица. Три пъти да се е закашлял за пет дена. Гърлото не беше възпалено. Ходихме на преглед и на контрола. Лекарката не включи АБ, защото детето от два дни свали температурата. Давахме само три пъти по половин таблетка изопринозин, много витамин с, клеева тинктура сутрин в чая, много чай, но с пулмекс не го намазах, защото прецених, че ще го загрее... още говори носово, може би се стича секрет в гърлото, но определено е по-добре. Преди месец обаче беше 2 седмици със зверска кашлица. Започна рязко сутринта да кашля, следобед вдигна 40 и общо взето, първите четири дни все около 39 и нещо се държеше температурата.... Помислих си, че сме изкарали тогава свинския грип. Пихме сумамед, но го почнахме на втория-третия ден. А сега какъв беше този вирус, не знам. От детската си го докарахме. от 28 деца вчера са били 6. Ние сме си още вкъщи, но в понеделник ще го водя. А възможно е и сега да е свинският вирус, но ако го караме втори път, просто да е по-леко, знам ли?! Вчера министърът на здравеопазването каза, че се създава временен имунитет при изкаралите този грип. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт