Герданче при никнене на зъбки ?

  • 17 943
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 219
И аз за първи път чувам и виждам такива герданчета за никнене на зъбките.Но пък идеята ми се струва интересна.Колко,обаче има полза от него.....не зная. Flutterще следя темата.За авторката на темата-ако го имах-100% щях да го изпробвам поне.

# 16
  • Мнения: 510
Аз също сега чета, че имало и такъв лек за зъбоникнене.. Може и да има ефект, но мен би бе притеснявало да не се разпилеят тези топчета, при все,че е правено специално за бебета  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 009
Не бих го ползвала. Дори и да не може  да се обеси непрекъснато ще се притеснявам колко топчета ще глътне или вдиша. А и хич не ми допада бебе с гривни, гердани и т.н.

# 18
  • Мнения: 2 090
Честно казано и аз за пръв път чувам за такова герданче Peace.
Обаче независимо дали по тази причина,или по друга герданче на бебе не бих сложила.Струва ми се прекалено опасно Tired.В линка пуснат от laluska прочетох че кехлибарено герданче може да се сложи под матрачето на легълцето.Така бих го използвала,да Peace

# 19
  • Мнения: 4 615
Чудесно е пък и ефект ако има още по-добре. Wink Всъщност това беше шега, но факт е че нищо не е всъстояние да го задържи на врата на детето ми. Успех.

# 20
  • Мнения: 2 334
Какво точно прави това герданче??? Shocked За пръв път чувам Whistling

Уж облекчава симптомите при никнене на зъби.  Thinking

Едно от децата с които излизаме има такова ,но според мен няма много файда от него.

# 21
  • Мнения: 198
Никога не съм 4увала за това гердан4е.Каква е ползата от него? newsm78

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз не бях чувала за тях  Embarassed

# 23
  • Мнения: 4 335
И аз за прьв пьт чувам,но и не вярвам,че може да има някакьв ефект.

# 24
  • Мнения: 188
За пръв път за такова герданче чух преди 5 дни. Честно казано не бих сложила на детето си такова, от страх да не го дърпа, да го скъса, да си похапне топченце и т.н. Wink

# 25
  • Мнения: 567
И аз за пръв път чувам за такова герданче, но ако имах бих го сложила

# 26
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не бих го ползвала. Дори и да не може  да се обеси непрекъснато ще се притеснявам колко топчета ще глътне или вдиша. А и хич не ми допада бебе с гривни, гердани и т.н.
Абсолютно споделям това мнение. В добавка на това, че лично за мен, това е поредната глупост! Peace

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
На деца до 3 години не бива да се слагат гердани на вратлето . Може детето да се задуши ,ако се усучи око вратлето  му , може да глътне мякое манисто.А пък и тези харлатански истории никога не са ми харесвали.

# 28
  • Мнения: 1 740
И аз за пръв път чувам за такова герданче, но не бих го сложила прекалено опасно ми се вижда.

# 29
  • Мнения: 2 197
На деца до 3 години не бива да се слагат гердани на вратлето . Може детето да се задуши ,ако се усучи око вратлето  му , може да глътне мякое манисто.А пък и тези харлатански истории никога не са ми харесвали.
Подкрепям. Това описание за действието на гердана звучи точно като осоляването на бебето, рязането на косата и повиването на крачетата, за да са прави - като пълен абсурд. Абсорбирането на олио от бебешката кожа по никакъв начин не може да облекчи дискомфорта от никненето на зъби - нервните окончания не са свързани с химикалите в кожата, а се контролират от мозъка. Не знам някое мазило да облекчава болка, освен някои охлаждащи, които имат съвсем друг ефект.
А по принцип нали знаете, че не всички бебета плачат при никненето на зъби? При дъщеря ми аз така и не разбрах кога и поникнаха зъбите. От време на време отбелязвах, че още някой зъб е излязъл. Така че предполагам, че децата, при които гердана има ефект ... просто не ги болят зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт