Дубай

  • 185 492
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 175
Mдааа..разликата е огромна..
Бе аз за пръв път бях в Дубай през 2002 и последно - миналата година..Ей, направо едвам го познах.. Shocked Sunglasses

Последният път се обадихме на една българка, която си е направила там турагенция и тя ни направи за половин ден тур из новия Дубай, както и разказа доста неща..

# 16
  • Мнения: 1 725
Ето и от мен едно сравнение:

Шейх Зайед Роуд в началото на 80те год.:



Шейх Зайед Роуд в днешно време  Wink


http://farm3.static.flickr.com/2176/2265387764_6cdfe2c22a.jpg

Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 16:20 от AniSim

# 17
  • Мнения: 3 215
Ани, първата снимка щях и аз да я сложа и за малко да си вкарам някакъв вирус. Пусни си един скан на компа профилактично  Peace
Сори  за офф-а  Blush

# 18
  • Мнения: 930
провокирана от предаването от вчера и аз потърсих оферти за Дубай Blush, явно на доста хора е направило впечатление

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
И аз гледах вчера предаването. Страхотна дестинация е Дубай,  но ми се струва доста скъпичко.

# 20
  • Мнения: 9 903
едва ли някой търси баш моето мнение  Blush но често прескачаме до Дубай Simple Smile трябва да се види, но 2 дни са достатъчни. Скъпо е. И е грозно, освен че е красиво  Wink изобщо е град, към който на третия ден по-скоро ще изпиташ неприязън, но не бива да го пропуснеш. Луд град, невероятен размах.

Тези лъскавите снимки наживо съдържат и доста кранове и строителен прахоляк  Whistling ние водихме гости наскоро, ми те не могат да снимат отдалеч Бурж Дубай - запушено небе.... чак този месец почна да се прояснява.
иначе е супер впечатляващо първия път да обикаляш и само да гледаш....

wILD WADI излиза на възрастен 195 дирхама, което е 35 евро, тези 60 евро в офертата малко множко идват.

струва си да се разгледа х-л Атлантис, има си воден парк, който е малко по-спокоен от Wild wadi/ама пък няма сърф/, има Lost chambers и прекрасен аквариум, по-добър според мен  от аквариума на Дубай мол.
сафарито е с нормална цена.

откриването на Бурж Дубай май няма да бъде на 2 декември, а догодина http://www.burjdubaiskyscraper.com/ Но фонтаните са супер готини, всеки път висим като прани гащи да гледаме и слушаме. Хем е величествено, хем е уютно.

изобщо сега времето е супер, да се измъкне човек насам, е добра идея, плаж, водни паркове, топличко.....

# 21
  • Мнения: 11 747
Значи на 4 януари догодина... аз се подлъгах по доста публикации за 2 декември.

Аз имам мерак и на джамията Шейх Заед в Абу Даби.
Абе, красиво, грозно, скъпо, хай тек, подтискащо или впечатляващо - искам да го видя  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9 903

Аз имам мерак и на джамията Шейх Заед в Абу Даби.


джамията е страхотна просто.

# 23
  • Мнения: 1 725
Голяма красота е тази джамия наистина, но който ходи самостоятелно да си проучи графика за влизане на немюсюлмани, за да не я гледа само отвън като мен  Confused

За Дубай, добър вариант при индивидуалните пътувания са туристическите автобуси Big Bus, обхващат се основните забележителности от Стария и Новия Дубай  Peace

В един от дните, за посещение е отворена и Джумейра Моск, отвътре не е нещо особено но има интересна лекция за традициите, културата, религията на местните. В тази връзка може да се посети и музеят в Дубай, представен е в ретроспекция какъв е бил животът и битът на местното население.

Сафарито си заслужава също, а за тези които искат да се потопят малко в арабския лукс, посещение на 7 звездния хотел Бурж Ал Араб или новия хотел Атлантис. Много приятна е и вечерята на някои от традиционните им кораби по протежението на канала, който разделя старата от новата част на града.

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 20:08 от AniSim

# 24
  • Мнения: 1 243
Ето го така търсеното предаване  Wink http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=227&video_id=22313

# 25
  • Мнения: 11 747
Изгледах го! Как ми се обостри апетита.... не е истина! Тази събота ще гледам пак.
Аз по принцип си го бях набелязала за есента на 2010г, та да видим, ще го бъде ли. Исках повечко неща да са завършени, та така да ходим.

# 26
  • Мнения: 1 243
Точно говорих с една приятелка по телефона за Дубай. Мъжът и е ходил там преди месец и я поразпитих. Според тях трябва да се поизчака с екскурзията до там ,тъй като все още всичко е една строителна площадка, е не е като при нас, но все пак не всички обекти са завършени. Може би есента на 2010 наистина е подходящо време за отскок до там. АМа много ми се пътува и на мен......pina  Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 306
И на мен много ми хареса предаването за Дубай Sunglasses. Искам да попитам дали сафарито винаги е така скоростно Shocked, както показаха във филма? Мисля си, че ако ме возят в джип по този начин по-скоро ще ме е страх, отколкото за удоволствие.

Другият ми въпрос е за Бурж ал Араб - може ли да се влезе вътре и да се разгледа, като например се консумира кафе, вино или друга напитка в някой ресторант или бар или за да влезеш вътре трябва да имаш резервирана нощувка или вечеря Rolling Eyes?

# 28
  • Мнения: 1 725
Не е чак толкова страшно сафарито  Peace аз също не съм по прекалено екстремните преживявания, и на мен ми хареса много  Peace особено катеренията и резките спускания по дюните с джиповете. Пустинята в емирствата е много красива, и не е за изпускане човек да се наслади на гледките  Wink

За Бурж Ал Араб, чела съм във форумите на Tripadvisor че англичаните си резервират в едно от заведеняита консумация на следобедно кафе/чай, като по евтин вариант на вечерята/обяда, но май директно през хотела, ако намеря нещо по туристическите брошурки, които имам ще пусна цени.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 306
ОК! А колко време продължава екшъна по пустинята? Като се връщаш от сафарито, джиповете по същия начин ли карат? Уж не съм много страхлива, но ми се стори доста сериозно изпитание. Laughing

Ако намериш информация за кафе в Бурж ал Арап, пиши. А ако може и да дадеш информация от кой сайт става резервацията  Hug

Общи условия

Активация на акаунт