Дубай

  • 185 682
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 731
Само да не ни държиш много да чакаме до следващия разказ  Simple Smile

Аз да добавя за една от екстрите на Биг Бус, дано все още да я има...пешеходна обиколка с гид из стария Дубай - тръгва се от Дубай мюзиъм, минава се покрай иранска джамия, кулите Баштакия мисля бяха, които са построени по начин да правят естествена вентилация, когато климатици все още не са съществували, минава се из тесните улички на Дейра, пресича се с абра (водно такси) залива и се посещават традиционните арабски пазари (сукове) - Текстилния, Златния, за подправките. Препоръчвам я тази обиколка, а и гида казва интересни неща, за който не му се занимава да чете туристически справочници  Peace

Roje, Кажи малко повече за този монорейл - от къде се взима, къде минава, къде му е последната спирка, колко е билета.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 861
Има я, Ани, и тази екстра. Много е хубава, напълно съм съгласен с теб Peace, защото за 1 час успяваш да разгледаш много неща с екскурзовод и още веднъж да преминеш от едната на другата страна на канала.
Утре в разказа си за следващия ден ще разкажа повече за монорелсовия влак, който наистина е една страхотна туристическа атракция, която не знам дали я има на много места в света. Зная за Япония, за другаде не се сещам. И той като метрото е без машинист. Движи се от Aquaventure на Atlantis The Palm по стъблото на палмата до началото на палмата на Jumeirah Beach Rd. И е истинското бижу на един хотел бижу какъвто според мен е Atlantis The Palm. Някой тук беше споменал, че не му е харесал хотела. Не зная какво  е видял от хотела, за да изкаже такова мнение, но за мен той наистина е може би най-красивия хотел в Дубай.
Само като си представиш, че стената на стаята ти е стена на един гигантски аквариум и можеш легнал на леглото си да наблюдаваш морските обитатели Simple Smile, че в него има толкова много зеленина и градинки с  кафета и заведения, /като кача снимките ще се убедите/, че Aquaventure му е един от най-големите аквапаркове в света с невероятно зрелищни атракции, /ненапразно там бяхме от 10 сутринта до залез слънце, дори не ни се тръгваше/, че притежава делфинариум и можеш да плуваш с делфините, и че има огроменнннн аквариум през който плуваш, че има 700метрова ивица плаж,.....едва ли е необходимо да продължавам нататък да изреждам красотите му....само ще спомена, че когато първата вечер с Биг Буса минахме покрай него около 19,00ч. пред него имаше такова стълпотворение от хора и автобуси, че не ми се вярваше, че тези хора са отишли там специално  да видят един хотел. Само на Мадинат Джумейра има толкова много хора както на Атлантис...
Цената на билета на влака е 15 дирхама в едната посока. Издават ти билет карта, като картата за пътуване в метрото и важи за едно пътуване. Сканирах я, но не зная как да кача снимка тук, за да я покажа. Ако не успея ще я кача във ФБ. Има 4 спирки, три вагона са. С един италианец/ с огроменнннн фотоапарат/ бяхме най-бързи на качване и успяхме да бъдем на най-хубавите места отпред, затова и необезпокояван можех да снимам. На гърба на картата има отбелязани 4 те спирки на монорейла.
1та е Atlantis Aquaventure Station, ІІ та е Palm Mall Station, ІІІ-та е Trum Tower Station, Gateway Station е последна спирка.

# 632
  • Мнения: 42
... Atlantis The Palm. Някой тук беше споменал, че не му е харесал хотела. Не зная какво  е видял от хотела, за да изкаже такова мнение, но за мен той наистина е може би най-красивия хотел в Дубай.

Такаа, човек явно не може да напише и един пост без някой да му се из***е отгоре. Не разбирам този "Някой" няма ли право ли на собствено мнение? Или всички трябва да мислим еднакво  newsm78? Може би този "Някой" не е видял всичко, което ти описваш и за това е изказъл такова мнение, защото си е мислил, че пише във форум, където обикновено се изказват собствени мнения! Хайде сега, вместо да се хващаш постоянно за думите на този "Някой", който вече със сигурност съжалява, че е написал изобщо нещо - разказвай си разказа с твоите преживявания като не забравяй, че пишеш във форум, където други хора също искат да споделят опит и мнение, различни от твоите! Нали не очакваш всички да сме еднакво впечатлени? Но пък мисля имаме право на глас ... все пак. Нека никой да не се ангажира с разказа на този "Някой"  Peace!
... и не спря да дъвчеш и темата за Биг Бъс-а. Ако някой ден ми се отвори парашута пак да отида в Дубай, пак няма да ползвам "евтините" му услуги. Все пак гледката не е кой знае колко по-различна от Земята и 2-рия етаж на Бъс-а, но виж в сравнение с 124-тия етаж (визирам Бурж Халифа - 828 метра, само да не греша етажа) - ето на това му викам аз гледка! Това е мое мнение  Crossing Arms

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 16:12 от buffy

# 633
  • София
  • Мнения: 1 861
Дори и за секунда не съм си помислил да ти се из****ра отгоре!
Извинявай, ако така ти се е сторило  bouquet.
Напротив, радвам се, че всеки може да си изкаже мнението и фактите, които да го подкрепят това мнение.
И аз не харесах Абу Даби, но на никой не се разсърдих, когато поне 5 души ми казаха, че греша и не съм прав. Опитах се само да се аргументирам защо на мен не ми харесал града.
А ти ми крещиш без да има защо. Когато човек казва нещо, обикновено привежда факти и доводи към твърденията си, а не крясъци.
Темата е точно затова, всеки да си каже аргументирано мнението, а който иска ще си прецени сам кое е вярното за него.
Няма нищо лошо в това хотела да не ти е харесал, ако си го разгледала, пък дори и да не си го разгледала това си е твое мнение. Ето сега тъкмо щях да пиша за този хотел, в който прекарахме от сутринта до вечерта и времето отлетя като миг, и да кача снимки от него, но ще си спестя разказа, за да не те дразня и да не мислиш, че пиша за него нарочно.
И не знам защо се засягаш от мои мнения за Биг Буса. с тях просто обеснявам защо според мен е по-добре човек да плати по-висока цена. Но ако не иска си е негово право. Аз по никакъв начин не те нападам или упреквам.
Все едно някой да ми каже, че е по-добре да съм бил отседнал не в тризвездния Ситимакс, а в Кемпински и аз да му се развикам, че ми натрапва мнението си. То е ясно, че в Кемпински е по-хубаво Simple Smile и той е прав.
Пиши си спокойно за твоите преживявания както аз за моите. На никой не натрапвам нищо, просто споделям мислите си. А всеки сам си решава с кого къде и как да пътува.

# 634
  • Мнения: 42
Не мисля, че крещя  Stop! Да, ядосах се, защото за втори път засичам коментар на думите на този "Някой", който е изказъл просто по-различно мнение  ooooh!!?. Пак казвам, напиши си твоя разказ, но не ме карай да съжалявам, че съм разказала нещо, дори и в толкова съкратен вариант. Идеята ми беше да представя нещо по-сбито като за обща представа, а пък ако някой се поинтересува по-конкретно и се отвори дискусия - мога да бъда и по-подробна (само при интерес).

Напротив, продължи си разказа за хотела, защото както на мен, така и на останалите предполагам им е доста интересно. Разликата е, че аз чета и се наслаждавам на разказа и понеже Уважавам мнението на другите, не правя коментари от сорта на "Не зная какво  е видял ..., за да изкаже такова мнение"  Shocked Факт - мнения всякакви!

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 19:59 от buffy

# 635
# 636
  • Мнения: 2 575
buffy - мисля, че аз бях човекът ( "Някой"), който не е възхитен от Атлантис в Дубай и сега мога да се обоснова защо ( очевидно очакванията ми са били други)
1. Оригиналът на Бахамите има доста по-красиво и зашеметяващо обкръжение и сравнението с гореспоменатия не е в полза на дубайския
2. За там може и да е най-красив, но това, разбира се е относително
3. Не знам къде му е 700м. ивица плаж, но от това което видях край басейна и прилежащия му пясъчен плаж, никак не съм възхитена от гледката на бетонния мост пред очите на плажуващите в супер скъпия Атлантис  ( между другото не е чак толкова скъп на фона на доста други дубайски цени - примерно в Мадинат Джумейра е доста по-скъпа нощувката)
4. Не бях чувала, че стена на стаята ти на 15-тия етаж примерно е аквариума, който е на приземния Thinking

# 637
  • Мнения: 9 912
...и Аквавенчър не е нито от най-големите, нито от най-зрелищните аквапаркове, що се отнася до самите атракции - даже по-скоро е семеен тип Simple Smile плажът, колкото и да е голям, не може да се сравни с естествените плажове в другите части на Арабския полуостров нито по големина, нито по качество. Но всичко е много субективно, така че няма смисъл да се спори. Гледните точки са важни, на мен ми  е интересно.

# 638
  • Мнения: 42
Ходихме и до хотел Атлантис 5*, който се намира на върха на палмата, пуснаха ни вътре да разгледаме - не ме впечатли особено.

Мои думи са това Asinka, аз също мога да се обоснова, защо не ме впечатли. Отидохме да разгледаме хотела с намерение само от вън, защото по предварителна информация знаех, че "уж" не пускали вътре. Да, ама не. Пуснаха ни без проблем, но в някаква част, която може би е само за туристи. Влязохме от към гърба на хотела и после от там излязохме. Аз изобщо не можах да усетя колко е голям, а той наистина е. Стигнахме и до касите на аквапарка, но решихме, че няма го ползваме, защото аквапаркове под път и над път. Да, сигурно специално този не е кой да е, а е аквапаркът на хотел Атлантис, но все пак говорим за аквапарк. Качихме се с един ескалатор на 2-рия етаж на някаква прилежаща сграда в близост до аквапарка. От там съм направила снимки, но явно сме успели да видим една малка част. Като цяло имахме други приоритети за гледане. Съответно не сме разгледали и аквариума. Т.е пак стигнахме до едно място, където май беше някакъв вход, но изобщо не съм знаела, че може да се плува и т.н Решихме, че е аквариум като аквариум. Между другото в последсвие разгледахме аквариума на Дубай Мол, който също е много красив. А за ресторантът със стъклената стена, направо бях забравила за него  ooooh!, но все си мисля, че нямаше да ни пуснат просто ей така да го разгледаме  Thinking. И на края искам да кажа, че ме е яд, че не можах да видя хотела от към тази му страна:

Ето точно тази гледка си заслужава  Peace!

Но всичко е много субективно, така че няма смисъл да се спори. Гледните точки са важни, на мен ми  е интересно.
Точно така Тити и на мене ми е интересно, но харесването е много субективно. Впуснах се в спора, защото се подразних на изказвания от сорта, че този "Някой" не се бил впечатлил от хотел Атлантис - как може  Shocked! И видиш ли как съм си била спестила 60$ за Биг Бъса - ами ей така спестих ги и пак успях да видя забележителностите  Peace

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 22:15 от buffy

# 639
  • Мнения: 265
Момичета,ще бъдем на круиз от 19-ти декември в Емирствата.Интересувам се дали някой не си е купил същият круизен пакет и да се засечем на кораба.Круиза тръгва на 19-ти декември от Дубай.Ще се радвам много,ако се засе1ем с някоя мама на круиза.

# 640
  • Мнения: 265
Забравих да уточня,че кораба е Bbrilliance of the seas .

# 641
  • Мнения: 734
Ей, хора, айде и в тази тема стана мазало.... Naughty
Хайде просто всеки да споделя впечатления и (ако може) обяснения на какво се дължат тези впечатления, на мен лично ми е адски интересно.
buffy , държа да отбележа, че уважавам чуждото мнение и в частност - твоето. Но ми стана малко странно кое не ти е харесало в х-л Атлантис - това, че не си могла да видиш еди кое си, че не са те пуснали еди къде си, че не сте знаели за аквариума, за плуването в него...т.е. не са ти харесали неща, които не си успяла да видиш.  newsm78 Или аз не съм схванала правилно?  Някак си по-обосновано ми се видя мнението на Asinka. Подчертавам, че това принципно не е от значение, просто разсъждавам на глас. Не твърдя, че Атлантис е най-великия хотел, нито пък обратното. Разбира се, важно е какво е успял да види човек (не само за конкретния хотел или плаж, но и по принцип - други държави, други хотели и плажове), защото тогава има по-голяма база за сравнение.
buffy , моля те, не се засягай, че някой се опитва да те опровергае. Със сигурност е незлобливо и съвсем няма за цел дори като страничен ефект да те обиди. Като резервирахме ние хотел, избрахме Дейра - няма да ти кажа колко критики имаше по отношение на този район. И пак на него се спряхме. Така че няма нищо лошо в различните мнения, когато всеки изложи своите аргументи, за да не е голословен. Толкоз.   bouquet

# 642
  • Мнения: 2 575
no_name - не ми се иска да засягам отново темата (досега се въздържах поне 5 пъти), но още преди доста страници тук като споделих от чисто практична, а не голословна гледна точка мнението си за Аерофлот, можеш сама да видиш колко пъти след това се натяква какъв прекрасен превозвач е и колко добре се лети с тях ( от човек, който май за пръв път ги ползва ), така че не, никой с никого не се заяжда, но никому не е приятно да се репликира от хора, които считат само собственото си мнение за меродавно и уж така между другото пускат по някоя дребна забележчица към тези, които не са съгласни с тях Stop

и за да онагледя прекрасния плаж на Атлантис, в частта му, която е за гости на хотела - последните 2 кадъра от албума
http://asinka.multiply.com/photos/album/53#

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 12:35 от Asinka

# 643
  • Мнения: 734
no_name - не ми се иска да засягам отново темата (досега се въздържах поне 5 пъти), но още преди доста страници тук като споделих от чисто практична, а не голословна гледна точка мнението си за Аерофлот, можеш сама да видиш колко пъти след това се натяква какъв прекрасен превозвач е и колко добре се лети с тях ( от човек, който май за пръв път ги ползва ), така че не, никой с никого не се заяжда, но никому не е приятно да се репликира от хора, които считат само собственото си мнение за меродавно и уж така между другото пускат по някоя дребна забележчица към тези, които не са съгласни с тях Stop

Asinka, в тази тема конкретно не съм попадала на човек, който да натрапва мнението си и да се има за единица мярка или пък най-достоверния източник. Смятам, че всеки споделя това, което сам е преживял без претенциите да глобализира и заключава. Тези, които са ползвали Аерофлот (като мен) общо за 4 полета (1 или 2 от тях бяха обаче от подизпълнител) споделят това, което са преживели. Други, като теб, споделят друго, пак на база преживяно. Никой не ти е казал, че говориш недостоверни неща или че преиначаваш нещата. Както ти имаш своите основания да мислиш по един начин, така другите споделят техни впечатления. Не виждам никакъв конфликт тук. Но пък, ако очакваш, споделяйки мнението си за Аерофлот, всички дружно да се съгласят и да не ги ползват – и това няма как да стане.  Всеки е свободен да се информира за мнението на другите, но не е длъжен да се съобразява с него (важи и в двете посоки).  Смятам, че roje22 е направил същото – споделил е своя опит (макар и само ползване за пръв път) от тази авиокомпания (ако визираш него в своето мнение). Какво лошо?! 
Иначе и аз смятам, че наличие на забележки може да подразни много хора (и мен в това число). Затова препоръчвам и предпочитам просто излагане на друга гледна  точка, без забележки.
Все пак най-приятно е, когато в темата цари приятелска атмосфера, а не някакви дрязги...

# 644
  • Мнения: 42
Не виждам никакъв конфликт тук. Но пък, ако очакваш, споделяйки мнението си за Аерофлот, всички дружно да се съгласят и да не ги ползват – и това няма как да стане.  Всеки е свободен да се информира за мнението на другите, но не е длъжен да се съобразява с него (важи и в двете посоки).  Смятам, че roje22 е направил същото – споделил е своя опит (макар и само ползване за пръв път) от тази авиокомпания (ако визираш него в своето мнение). Какво лошо?!  
Иначе и аз смятам, че наличие на забележки може да подразни много хора (и мен в това число). Затова препоръчвам и предпочитам просто излагане на друга гледна  точка, без забележки.
Все пак най-приятно е, когато в темата цари приятелска атмосфера, а не някакви дрязги...

Конфликт няма no_name, проблемът е както е казала Asinka "... колко пъти след това се натяква какъв прекрасен превозвач е и колко добре се лети с тях ( от човек, който май за пръв път ги ползва ), така че не, никой с никого не се заяжда, но никому не е приятно да се репликира от хора, които считат само собственото си мнение за меродавно", същото мога да кажа и аз, споделих веднъж, че не съм ползвала Биг Бъс-а и след това във всеки пост започнаха обяснения колко пък е прекрасно. ОК, но защо с натяквания!? Същото важи и за хотел Атлантис. Пак съм написала, че за мен не е нещо кой знае какво и от там пак се почна "Някой тук беше споменал, че не му е харесал хотела. Не зная какво  е видял от хотела, за да изкаже такова мнение, но за мен той наистина е може би най-красивия хотел в Дубай. "!? Първо този "Някой" много добре се знае кой е, за 2ри път съм наричана с името "Някой"! И второ не може ли да си разкаже исторята без да репликира!!!

Х-л Атлантис не ме впечатли особено от малкото, което успях да видя!

Спирам вече с обясненията! Asinka, много добре те разбирам   bouquet

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 12:53 от buffy

Общи условия

Активация на акаунт