Кръвно налягане

  • 2 558
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
По принцип кръвното ми е по- ниско и така се чувствам добре. От 3-4 дни не съм много добре, леко ми е замаяно и реших да си премеря кръвното - оказа се че варира- около 120 на 80 125 на 85. Аз никога не съм била с толкова високо, въпреки че това си е нормалното кръвно. Ненормално ли е за мен?

# 1
  • Мнения: 4 335
Да "ненормално" може да е за теб.
Аз сьщо сьм с крьвно 90/60,през бременнстта или при някаква тревожност сьм вдигала 120/80.Вьпреки,че това са нормални стойности за мен са много високи и ми е много зле в такива моменти.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
По принцип кръвното ми е по- ниско и така се чувствам добре. От 3-4 дни не съм много добре, леко ми е замаяно и реших да си премеря кръвното - оказа се че варира- около 120 на 80 125 на 85. Аз никога не съм била с толкова високо, въпреки че това си е нормалното кръвно. Ненормално ли е за мен?

Вероятно да, ако постоянно си с ниско кръвно. Но всъщност това е проблемът. Не би трябвало да ходиш с ниско кръвно и е трябвало да го лекуваш, за да влезе в нормалните стойности, както се лекува високото кръвно. Посети кардиолог и вземи мерки.

# 3
  • Мнения: 222
Аз съм с много ниско кръвно,но някакси съм свикнала с него.Разбира се,има моменти,в които не се чувствам добре,но в повечето случаи е нещо нормално.

# 4
По принцип кръвното ми е по- ниско и така се чувствам добре. От 3-4 дни не съм много добре, леко ми е замаяно и реших да си премеря кръвното - оказа се че варира- около 120 на 80 125 на 85. Аз никога не съм била с толкова високо, въпреки че това си е нормалното кръвно. Ненормално ли е за мен?

Явно е нормално,предвид това че времето е нестабилно.Аз съм с ниско кръвно,към 90/60,като понякога пада още.Но тези дни ми е с 20 единици по-високо.Тази година странно при топло време кръвното ми се вдига значително,а когато е студено пада newsm78.За мен 120 горна граница е ужасно високо,цепи ме глава,имам проблеми със зрението...За да си нормализираш кръвното,гледай да пиеш само по едно кафе на ден и никаква кока кола или кофеинови напитки.

# 5
  • Мнения: 1 677
Моето кръвно винаги е било около 90/60 и с него се чувствам добре. Говорила съм с лекар за това, каза ми, че това е нормалното кръвно за мен. Когато се случи да повиша кръвно, като горната граница ми се покачва до 120, 130 това вече не е типично за мен и не се чувствам добре.

# 6
  • Мнения: 800
А пиеш ли някакви лекарства (добавки)?

# 7
  • Мнения: 1 650
Пинк, смешно ми е да ти отговоря какво пия, защото четох коментарите ти и в предишна тема. Пия Ескимо Laughing. Но едвали е в него причината. Ти си спец и трябва да кажеш Laughing. Иначе не пия кафе, нито пуша, нито алкохол. А съм с ниско кръвно още от тинейджърка, за да съм взимала мерки за лечение. Напоследък съм много често със задух, който е типичен за мен през пролетта заради алергия към полените. Но какво ми стана сега, незнам.

# 8
  • Мнения: 3 929
Аз също по принцип съм с ниско кръвно и ако кача горна граница дори само 100, не се чувствам добре. Атмосферното налягане и промените във времето много силно ми влияят. Не са ми изписвали никакви медикаменти за това, въпреки че имам няколко кризи. Внимавам много с кафето, особено нес кафе и разтворимо, кока кола, както и някои видове алкохол.

# 9
  • Мнения: 800
Честито! Точно за това питах - рибеното масло винаги приближава кръвното към нормалното - това и става. Но скок с 20 мм нагоре ми се струва много. Предлагам ти да го мериш една седмица в спокойно състояние и да си го зписваш. Пак ще говорим...

заб. На повечето хора около мен рибеното масло смъкна кръвното и го стабилизира около една стойност. Ама такава ми е компанията - всички с кръвно... 

А за алергията - писал съм. До напролет има време.

# 10
  • Мнения: 1 650
Сериозно? Искаш да кажеш, че може в Ескимото да е причината? И за задуха ли? Да го спра ли за няколко дни и да видя дали ще се оправя?

# 11
  • Мнения: 800
Чисто теоретично, може да си алергична към рибено мосло (многа рядка алергия). Можеш да опиташ да го спреш.

Аз, обаче, бих предложил да приемаш  вит.Д. Освен описаните до сега качества, той предпазва от алергии и астма (напиши "asthma +vit. D" в Гугъп  и виж какво ще излезе.)

И си мери кръвното.

# 12
  • Мнения: 1 650
А под каква форма се намира вит. д и доза? Сигурно би било добре да се приема сега, като няма слънце.

# 13
  • Мнения: 800
Ама ти шегуваш ли се? Само преди минути беше в дъ-ългата тема за вит.Д! newsm78

От аптеката: Вигатнол (2-3 лв) на капки.  По 3 капки дневно, без значение как.

Почни с ударна доза от 6 капки първия ден.

И прочети темата, ако обичаш!

# 14
  • Мнения: 1 650
Е, стига де! Не ми се карай. Предположих, че може и под друга форма да има жит. Д, освен Вигантола.

Общи условия

Активация на акаунт