Наближава Коледа и искам да си взема детенце?

  • 8 777
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 325
Писателка, вземайки дете за Коледа или какъвто и да е друг празник, по-скоро ще му нанесеш травми, отколкото да му дадеш щастие. Защото децата в домовете, особено малките, нямат ясна представа какво са им отнели, а ти ачик ачик ще им го навреш в очите. Така ще разберат какво нямат и травмата ще е ужасна. ще страдат много повече за това,от което са били лишени. Аз съм изключително против подобни инициативи!
Инвитрото няма нищо общо с темата, не знам защо го намесваш. Аз никога няма да правя инвитро, но и никога не бих разбила крехкото равновесие в света на тия нещастни деца, като ги взема и отново захвърля в тъмнината. Разбирам, че си искала да направиш добро, но просто начина не е този. Надявам се да намериш по-добър. Peace

# 16
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
МПисателка, Искрено ти пожелавам за догодина на Коледа да си вече майка!  Praynig Тогава много по-добре ще разбереш какво искаме да ти кажем.  Peace

# 17
  • Мнения: 3 715
Ако искаш да вземеш дете за празниците, за да бъдеш после "възнаградена" с успешно ин витро, защото си направила едно добро дело, то не поставяй така нещата.

Искрено ти пожелавам успех и щастлива новина за Коледа, стискам ти много силно палци  Hug

# 18
  • Мнения: 301
....има много домове, в които ходят организирани групи от жени и правят за децата тържества и ги посещават редовно. заеми се по-добре с това. пропагандирай го сред близки и познати.
така ще направиш в пъти в повече за децата от дом от това, да им покажеш за няколко дена какво нямат и как няма да живеят. Peace
Това е начинът, ако действително нещо искаш да направиш за децата! Така и много повече радостни емоции ще имат.

# 19
  • Мнения: 52
Ако искаш да вземеш дете за празниците, за да бъдеш после "възнаградена" с успешно ин витро, защото си направила едно добро дело, то не поставяй така нещата.

Искрено ти пожелавам успех и щастлива новина за Коледа, стискам ти много силно палци  Hug

Абсолютно на същото мнение съм. Туй ми прилича на трупане на червени точки пред онзи горе. Дай боже да се случи така желаното от теб. Но ако наистина си водена от искрено желание да направиш някого щастлив, другите са ти посочили начини- в дома, с подходяща украса, разни лакомства и т.н. за децата това е напълно достатъчно. Даже не мисля че ще струва особено скъпо Peace

# 20
  • Мнения: 2 084
Пак ли? Може ли няколко медии да напишат едни големи заглавия - не вземайте дете за Коледа! И ако обяснят защо няма да е зле. Или някой министър за издаде заповед на всички директори да не допускат подобни инициативи.
Аз нямам сили да пиша защо не бива да се прави това. Момичетата са го написали. Има и стари теми по темата.
Успех за инвитрото!

# 21
  • Мнения: 2 641
идеята не е чак толкова лоша. за деца се водят всички до 18 години, нали? струвами се изключително удачно да се взимат деца над 13 години - дори за няколко дена да е, те ще разберат какво семейство могат да имат някога. че не ги чака само улица и кражби, проституция и т.н. , а че с работа могат да имат нормален живот след институциите. въпроса е дали хората искат по големи деца за да им помогнат наистина, или само малки за да правят себе си щастливи като им се радват за 3 дни.

# 22
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Anaise, а ти от личен опит ли знаеш кое е удачно и кое - не? Ако е така - сподели, моля.

# 23
  • Мнения: 955
За големите деца съм склонна и аз да мисля другояче.
Да, говоря от личен опит, контакти и наблюдения, макар че не виждам защо само конкретният (и ограничен) личен опит може да бъде приемлив източник на знания.

# 24
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ако става въпрос за системна помощ на по-големи деца и аз съм съгласна, че може би би била много полезна. Но ако говорим само за неколкодневна коледна фиеста, каквато беше идеята на темата - просто да покажем на някого какво е семейство и после да забравим завинаги за него - според мен е толкова безсмислено и жестоко, колкото и за по-малко дете. Затова попитах дали госпожата има някакъв личен опит и аз греша в разсъжденията си.

# 25
  • Мнения: 2 641
не всеки може да си позволи системна помощ. но може да има искренно желание да направи нещо и като че ли най добре го правят пак чужденците. има такива хора дето се грижат когато могат за децата от даден дом без да са ангажирани с нещо. по собствено желание, когато могат, като най вече играят с децата на разни игри и си говорят с тях. ние в БГ приемаме тези деца като нещо особено подтискащо. те са си щастливи посвоему както и всеки човек. както на всяко дете трябва да му се даде вяра в себе си и ако може обич, освен грижите. та в този дух взимането на по големи деца е голямо предимство за мен, защото те нямат очаквания да останат завинаги в даден дом освен дните за които са взети и са наясно с действителността. но могат да решат да променят някога живота си и това да стане именно като видят че има и по добро в този свят.

# 26
  • Мнения: 817
Ясно е, че мястото ми не е тук, не съм осиновителка, но темата ми е близка, покрай роднини. Та чета.

По темата, не знам какво сърце трябва да имаш за да вземеш дете, да му покажеш за два, три дни какво е дом и семейство, и след това да го върнеш отново в "системата". Не знам как едно нормално сърце би издържало.
Моля, който е решил да го направи, поне се опитайте да се поставите на мястото на децата.
Ще можете ли да погледнете тъжните очички на детето, когато го връщате в дома?

# 27
  • Мнения: 2 641
за малки деца не е добре да си сменят обстановката в която са свикнали. това важи и за тези които имат собствени деца. при промяна на мястото, хората, които ги гледат и т.н. малките деца са нервни, капризни, плачат, искат си мама, или не, зависи кой ги е гледал. аз примерно съм отгледана от баба ми и като съм била на 3 години са ме завели заедно с нея на гости при другата ми баба. там са били и родителите ми ама аз и тях едва съм познавала. цяла нощ съм ревала и накрая майка ми е дала лексотан  Mr. Green а на другия ден обратно в селото на баба ми. но когато децата са вече големи и мислят доста самостоятелно е добре да им се даде положителен пример, да се насочат в живота от някой. в нашите институции това не се прави от никой.

# 28
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
не всеки може да си позволи системна помощ. но може да има искренно желание да направи нещо и като че ли най добре го правят пак чужденците. има такива хора дето се грижат когато могат за децата от даден дом без да са ангажирани с нещо. по собствено желание, когато могат, като най вече играят с децата на разни игри и си говорят с тях. ние в БГ приемаме тези деца като нещо особено подтискащо.

Анаисе, не искам да споря с теб и да влизаме в дискусии. Само ще те помоля - недей да пишеш наизуст, а седни и прочети някои теми тук и в Благотворителния подфорум - може пък да се изненадаш какво се прави и в България и как някои хора от "ние в БГ" приемат децата от Домовете. Peace

# 29
  • Мнения: 2 084
Аз съм от хората, които в нашите институции нищо не правят. От доста време не мога да "намеря време". Само че има хора, които правят. Правят много и системно и със сърце. Така, че ако си от тия като мен, които нищо не правят поне се поинтересувай дали няма други, които ПРАВЯТ.
  bouquet за правещите!

Общи условия

Активация на акаунт