Първите 2 часа след раждането

  • 7 536
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 456
[
И има разлика от родилно до родилно отделение- зависи от големината на болницата, дали е част от МБАЛ/УМБАЛ или специализирана акушеро-гинекологична болница, кое е населеното място...и не на последно място зависи от това кой ти разказва история си, дали е впечатлителен или "перде", дали издържа на болка или при убождане припада...
Да, така е.
Дори в една и съща болница понякога нещата протичат различно. Може тези първи два часа да си ги прекараш в родилно, може да те пренесат в следродилна зала.

# 46
  • Мнения: 6 365
А защо те интересува? Да не пишеш статия?

Съвсем не! Simple Smile Опитвам се да работя за подобряване на грижите за бременни, родилки и новородени Simple Smile А нямам личен опит с български родилни отделениея...

Предвид последното изречение в твоя пост, ми изниква логичния въпрос, какво искаш да подобриш и промениш след като нямаш представа какво става всъщност в българските родилни отделения? Или с две думи за какво се бориш точно? И аз съм чула, че на затворниците им били тесни килиите, но в затвор не съм влизала.
И има разлика от родилно до родилно отделение- зависи от големината на болницата, дали е част от МБАЛ/УМБАЛ или специализирана акушеро-гинекологична болница, кое е населеното място...и не на последно място зависи от това кой ти разказва история си, дали е впечатлителен или "перде", дали издържа на болка или при убождане припада...

Според мен в България има доста добри условия, сравнено с останалия свят. Е, може да не отговарят на нечии мокри нюейдж сънища за "раждащи богини". Ама все пак Приснодевата Света Богородица е прекарала тия заветни два часа не другаде, ами в обор...

# 47
  • София
  • Мнения: 44 349
Хич не са ни добри условията...нито битово, нито като начин на работа и протичане на раждането...има много какво да се оправя у нас....

но точно тези 2 часа....са ми били най-малката грижа.... някак не съм ги забелязала особено.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 921
1во раждане, Правителствена болница.
Предродилна - сама, родилна зала - сама. След раждането лежане на носилка в коридора, за времето ще излъжа може би 1/2-1 час. След това в стая, сама за няколко часа. После си имах компания. Бяхме 2 майки в цялото отделение.
Родих в 9.20 сутринта. Щерката се роди 20 дена по-рано. Подържах я малко след раждането, след това ми я дадоха на обяд.

2ро раждане, бившата Тина Киркова.
Предродилна - сама, родилна зала - сама. След раждането лежане в интензивното на родилите секцио. (аз раждах нормално). Прехвърляне в родилно отделение. Полежах си в коридора докато се освободи място в стая. бяхме 4 майки в стая.
Родих в 4.20 сутринта. Бебето ми го дадоха за целувка. Роди се нодоносен, но ми го дадоха на обяд (8 часа след раждането).

# 49
  • Мнения: 445
Раждах в различни болници. И двата пъти бяхме по две едновременно в родилна зала. 

# 50
  • Мнения: 566
и при двете ми раждания бях сама в залата,но чувах в съседната как правят секцио и естесвено първият плач на бебето,но въобще не ми е пукало вече. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 1 621
В предродилна зала бяхме общо 4 жени и родихме през час горе долу. Не си спомням вече какво съм видяла и чула. Гледах себе си и моите си грижи. После в родилна зала раждах сама. А първите 2 часа след раждането изкарах извън родилна зала в някаква стая до нея с торбата пясък върху корема. С мен имаше още една майка, която роди около час преди мен. Не съм ставала свидетел на ничие раждане, защото нямаше видимост даже и приглушено се чуваше какво става в родилна зала.  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 23 130
И в България можеш да родиш в единична родилна зала, ако го направиш в частна болница. Същото важи и за времето след раждането. Там където раждах, нямаше други раждащи около мен - не бих понесла такова натоварване, стигаше ми моето собствено!

# 53
  • Мнения: 5
Аз също бях от късметлииките-сама в предродилно и родилно.Но защото по това времв нямаше други родилки

# 54
  • Мнения: 228
Аз бях от късметлийките и в предродилно и в родилно бях сама и не станах свидетел на друго раждане.
и аз така  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 5 079
И двата пъти раждах с "компания", после със същите майчета бяхме настанени в една стая и станахме големи приятелки. Grinning

# 56
  • Мнения: 2 746
А защо те интересува? Да не пишеш статия?

Съвсем не! Simple Smile Опитвам се да работя за подобряване на грижите за бременни, родилки и новородени Simple Smile А нямам личен опит с български родилни отделениея...


Намери начин да погледаш 2-3 дни раждания в родилно отделение в БГ държавна болница и ще си направиш преценката. Макар и съвсем бегло, но ще имаш представа що е то болнично раждане у нас. Simple Smile

По темата ти: и двата пъти си раждах сама. Първият път бяхме три жени в предродилна, другите родиха преди мен, но само слушах, без да виждам картинката. Вторият път бях във ВИП отделение, бях сама, а родилното легло беше супер удобно, много съм доволна!

Подкрепям казаното от Франческа Салиери:

Предвид последното изречение в твоя пост, ми изниква логичния въпрос, какво искаш да подобриш и промениш след като нямаш представа какво става всъщност в българските родилни отделения? Или с две думи за какво се бориш точно? И аз съм чула, че на затворниците им били тесни килиите, но в затвор не съм влизала.
И има разлика от родилно до родилно отделение- зависи от големината на болницата, дали е част от МБАЛ/УМБАЛ или специализирана акушеро-гинекологична болница, кое е населеното място...и не на последно място зависи от това кой ти разказва история си, дали е впечатлителен или "перде", дали издържа на болка или при убождане припада...

# 57
  • Мнения: 4 070
В Тина Киркова родих преди 8 месеца и половина и изкарах близо 3 часа след раждането в коридора- там ме наблюдаваха и ми изтръпна д...то на една подлога, но беше вълнуващо-дават ти да говориш по телефона и освен това след мъките ти се струва супер кеф.

# 58
  • Перник
  • Мнения: 396
Бяхме 3, аз родих втора. Раждането беше свършило, вече ми бяха сложили упойката и бях много щастлива от всичко случващо се. Дадоха ми телефона и се започна... Между другото докато ме шиеха, нищо не усещах и се загледах за секунда в другото момиче. А акушерката ми хвърли един смразяващ поглед.

# 59
  • Мнения: 1 310
Когато родих, докторите ме сложиха на носилка с колелца, поставиха ми пясъци на корема и ме преместиха в една друга празна зала. Разбира се, че имаше още раждания, но аз не станах свидетел на нито едно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт