Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 474 282
  • 767
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 135
да ви попитам аз сам с нередовна менструация и се чудех дали белия равнец няма да ми помогне Thinking,дра при който ходя ми каза че нямам овулация дали белия равнец може да помогне?А някъде четох че се пие само до овулация дали е вярно?
Благодаря предварително Praynig

# 136
  • Мнения: 812
Пий го,ще ти помогне,регулира цикъла и хормоните.Трябва даго пиеш всеки ден,поне 3 месеца,по 2 чаши на ден.Това за овулацията не е вярно,пий го без да се притесняваш.

# 137
  • Мнения: 135
А дали ще е същото ако пия хапчетата на др тошков бял равнец?

# 138
  • Мнения: 812
Mоже и на хапчета,аз лично пия чая.

# 139
  • Мнения: 135
Много се извинявам за многото въпроси но може ли да ми кажеш как ти помага?

# 140
  • Мнения: 812
махна ми се кистата и цикъла ми се нормализира,беше оскъден поради липса на овулация.

# 141
  • Мнения: 135
Благодаря ти много аз съм с много дълъг цикъл и от година правим опити за второ дете но ми казаха че нямам овулация на база на 2,3 прегледа и едно изследване надявам се да не е вярно

# 142
  • Мнения: 169
В книгата на Мария Требен "Здраве от аптеката на Господ" може да намерите много полезна информация за всички билки, начините на приложение и т.н мисля, че е задължителна книга за домашната библиотека.Ето линк към белият равнец Simple Smile
http://patishta.net/temi/bilki/treben3.htm


rey,благодаря за полезната информация!Съжалявам,че досега не съм му обърнала достатъчно внимание,а той беше под носа ми.
baby2012 :Не се притеснявайте!И това ще стане когато най малко очакваш!По едно време аз вече си мислех да си осиновя дете.Толкова не исках детето ми да е само.
Е,не се наложи,случи се. Разликата е малко по голяма,но така е решил някой друг.
Така че дерзайте!

# 143
  • Мнения: 234
А дали ще е същото ако пия хапчетата на др тошков бял равнец?

По-добре чаят. В такива таблетки не знаеш какъв точно силаж има  Laughing

# 144
  • Мнения: 147
Здравейте и от мен,

И аз започнах да пия белия равнец в комбинация с живовляка. Искам само да Ви попитам при някоя от Вас да се наблюдават странични ефекти от приема на билката, защото при мен противно на очакванията започна да ме боли стомаха и да ми се разширяват вените. Аз пия отварата три пъти на ден, прочетох че май много от Вас го приемат до две чаши, възможно ли е да се предозирам и затова така да се получава.

# 145
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Равнеца е много мощна билка.Моята доза е по "щипка" в чаша вода.Предупредиха ме,че не бива да се предозира.По време на цикъл не пия.2-3 пъти дневно ми се струва много,но щом е предписано от специлист.

# 146
  • Мнения: 135
аз го пия 3супени лъжици в 600мл вода и на гладно на 3пъти

# 147
  • Варна
  • Мнения: 110
Здравейте,

и аз от скоро пия Бял равнец и ще ми е интересно да следя темичката.
Така или иначе има много противоречиви мнения относно това колко продължително да се пие, дали да се прави почивка след 2-3 месеца или не.... Но пък относно положителния ефект от билката, май всички са на едно мнение  newsm10

# 148
  • Мнения: 147
Равнеца е много мощна билка.Моята доза е по "щипка" в чаша вода.Предупредиха ме,че не бива да се предозира.По време на цикъл не пия.2-3 пъти дневно ми се струва много,но щом е предписано от специлист.

А защо да не се пие по време на цикъл, доколкото знам от лекари почти всички гинекологични проблеми - като кисти и  образувания се появават именно по време на менструация, така, че даже е добре по това време превантивно да се пие. Аз така дълго  време бях на противозачатъчни хапчета и винаги по лекарско предписание започвах да ги пия от първия ден на цикъла, без да спазвам 7 дневната пауза, както е в листовката.
Междудругото явно белия равнец поради пречистващия си ефект ми е създавал такива странични ефекти, сега си го пия и се чувствам добре.

# 149
  • Мнения: 492
Може би, защото действа кръвоспиращо.

Общи условия

Активация на акаунт