Колко струва да се храни бебето с адаптирано мляко?

  • 11 025
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 834
Ами какво да ти кажа зависи какво ще си хапва бебето. ние ядем Фризопеп който струва 16,50 кутиятаза 400г. направо не ми се смята. отделен е въпроса за пюретата днес например от Била купих пуйка с ориз- 3,05 + сливи -1,75

# 16
  • Мнения: 3 663
Бу, като цяло струва различно, защото зависи от много неща (марката мляко, възрастта на бебето, захранване и т.н.) но предполагам, че ти това си го знаеш Simple Smile тебе жокер ти не требе Simple Smile
казвам как беше при нас
средно около 100-120 лв на мес докато се пиеше основно мляко
в момента сме на мляко сутрин и вечер само - около 60-70лв на месец

# 17
  • Мнения: 3 356
Ние папкаме Омнео+Фризовом и ми излиза около 70-75 лв. за месец,капките и чайчетата около 35 лв.и пампите около 60 лв.Общо към 170 лв.
А като почнем сокчетата и пюретата... #Crazy

# 18
  • Мнения: 3 153
Кутия и половина на месец. Това прави към 10 лв.
Точно толкоз и ние!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Питането ми е - колко струва храненето с адаптирано мляко до годинка, ...
Благодаря!   bouquet

БУ, много общо си задала въпроса!
Не мисля че може да се даде точен отговор, даже и приблизителния такъв ще е доста субективен.
Цените в Бг се променят с неузнаваема бързина  Tired

# 20
  • Мнения: 1 464
Не съм правила сметки честно казано ,но е доста солено #Cussing out

# 21
  • Мнения: 2 807
стойността на ад.мляко бледне пред тази на пюретата, когато започне захранването.

Много, ама много си права.  Wink  Hug

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
БУ, много общо си задала въпроса!
Така е, Шани, но както и мислех, ще се включат майки с различен стаж, т.е. ще кажат средно колко излиза храненето на бебето с еди-коя-си марка през първите и през следващите месеци. Една такава съвсем приблизителна сметка.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз отговарям в кръга на шегата, защото така приемам и въпроса.
Докато кърмех, особено до 6-7 месец имах чувството, че правя само две неща на ден - или кърмя или ям. Това при положение, че нормално тежа 46-47 кг, а докато кърмех бях крупните 1-2 кг. отгоре. Със сигурност излапвах по повече от 50 лева на месец в допълнение на нормалното си меню  Laughing Часове след като реших, че окончателно спираме с кърменето апетита си отиде заедно с 1-2 от моите килца, които предполагам бяха в по-голямата си част течности обслужвали метаболизма и млекопроизводството  Grinning Та от кърмеща кльоща останах просто кльоща Confused
А с парите какво се случи не разбрах, защото дойде периода на пюретата, млекцата Нестле и мъкненето на торби с бърканчета към къщи  Grinning

# 24
  • Мнения: 143
Дъщеря ми е на 8 седмици и от три е на смесено хранене-кърма и адаптирано мляко. До този момент сме купили 4 кутии NAN 1 като цената в Студ. град e 7.90. Истината е че бързичко върви особено с увеличаването на грамажа на едно хранене.

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 00:10 от Vivi

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
темата редактирана ли е!?

# 26
  • София
  • Мнения: 15 221
Да. Изтрити са всички мнения, които провокираха разправии. Дори я бях заключила временно, но после съм я отключила по погрешка. Ако се наложи-отново ще трия и ще слагам катинарчета Grinning
Оставям темата отключена, защото се надявам, че ще бъдат дадени добронамерени мнения по поставения въпрос, и мисля, че темата ще бъде полезна за много майки, които имат нужда да се ориентират. Моля тя да не се превръща в повод за скандали.

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
До 6 навършени месеца бяхме на фризовом ( 7.50 кутията). При схема на хранене на поискване ми отиваше една кутия за 5, 4, 3 дни на края на 6 месец. Значи около 45 лв. тъй като увеличавахме други видове храна. До 10 навършени месеца давах фризомел (6.50 кутията) и една кутия ми стигаше за 4 дни. Значи около 48 лв. на месец. Сега давам нестожен (5 лв. кутията) само вечер и сутрин и на месец ми излиза по 25 лв. През деня когато не иска да яде давам кисело мляко на айран или таратор.
Доста скъпо излиза изкуственото хранене, но при липса на друг избор или когато избора е адаптирано или кисело мляко, нямам избор:)

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Да. Изтрити са всички мнения, които провокираха разправии. Дори я бях заключила временно, но после съм я отключила по погрешка. Ако се наложи-отново ще трия и ще слагам катинарчета Grinning
Оставям темата отключена, защото се надявам, че ще бъдат дадени добронамерени мнения по поставения въпрос, и мисля, че темата ще бъде полезна за много майки, които имат нужда да се ориентират. Моля тя да не се превръща в повод за скандали.

Изумително е да се въвежда подобна цензура!!!!!  Предполагам, че вече може да се очаква във всеки един момент всяко съобщение да бъде изтрито или "редактирано". Кой определя стандартите и как е обявено  Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 15 221
alegra,
На първата страница в списъка на форумите, най-отгоре, се намира форумът "Правила, условия и указания". Втората закована тема в него е ПРАВИЛА и ПОЛИТИКА на форумите!
Линк към нея е даден и в "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата"-погледни втората закована тема във форума. Там са определени стандартите. Те не са нови и би трябвало всички потребители са добре запознати с тях.
Предположението, че  "вече може да се очаква във всеки един момент всяко съобщение да бъде изтрито или "редактирано"" е повече от пресилено. Поне в този форум това не се случва безпричинно и за щастие намесата на модераторите за разтърваване на развихрили се форумджийки не са често явление. Но разправиите между кърмещи и некърмещи, поне що се отнася до мен, ще се опитвам да предотвратявам.
Моля те, ако смяташ за необходимо да си тълкуваме една на друга Правилата и политиката на форумите, да продължим да го правим с лични съобщения.

Общи условия

Активация на акаунт