майчета, помощ, искат да ни вземат жилището

  • 7 973
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 045
Все- пак заблуждават с тия кредити хората, чак ги съветваха оня ден по телевизията ако не могат да си обслужват кредита да го направят ипотечен, да работят на две места и тнт глупости- иначе  парите на тези същите боклуци отдавна не са вн бг, а и окрадоха де що може от нас и от европ. фондове....

Не е заблуждаване, а форма, чрез която един 5-годишен потребителски кредит се оформя като 20-25 годишен. Тогава и вноската, и лихвите по кредита падат.
Прехвърлянето на роднини не е най-добрата идея, тъй като де юре се лишаваш от собствеността и разчиташ на добросъвестността на родата.
Когато ситуацията е на прага на изпълнително дело, най-добре е да се търси консултация с компетентен адвокат в тази сфера, вместо да се събират мнения из форуми.

# 31
  • при него
  • Мнения: 1 264
Аз доколкото разбирам, Вие г-жа Бомболина се опитвате да преметнете банката. Надявам се, че си давате сметка, че подобни хитринки са за сметка на честните и отговорни кредитополучатели, които всеки месец си покриват вноските. Това не е никак честно от Ваша страна!  След като сте взели заем и сте го усвоили намерете начин да го погасявате!!! Другото си е чиста кражба... Явно и двамата със съпруга Ви сте млади и здрави хора - ами тогава работете! Пари се изкарват!!!!!

# 32
  • Сф
  • Мнения: 10 816

Не е заблуждаване, а форма, чрез която един 5-годишен потребителски кредит се оформя като 20-25 годишен. Тогава и вноската, и лихвите по кредита падат.
Прехвърлянето на роднини не е най-добрата идея, тъй като де юре се лишаваш от собствеността и разчиташ на добросъвестността на родата.
Когато ситуацията е на прага на изпълнително дело, най-добре е да се търси консултация с компетентен адвокат в тази сфера, вместо да се събират мнения из форуми.
[/quote]

А, и я кажете какъв е общия дял на непогасяваните ипотечни кредити към ТБ към  момента, щото съм в тая сфера.. Не забравяйте че се чака кризата да се задълбочи!
Зависи от дължимата сума, но ипотечния кредит не е за масово ползване.
Относно адвокатите - стигнеш ли до адвокат и лекар- спукана ти е работата Laughing,
В случая защо е адвокат- да наплашите длъжника и да му вземете де що може- да ама не Stop  #2gunfire

# 33
  • София
  • Мнения: 8 045
Процентът на необслужвани кредити, поне официалния, е условна величина. В момента се прилагат всякакви схеми, за да не се дозакопаят клиентите, което рефлектира точно в това - в транформация от един вид кредит в друг. На изпълнително дело отиват само онези, които са съвсем сдали багажа и по никакъв начин банката не може да се договори с тях. Не забравяйте, че банките предпочитат пари, а не имоти или движими вещи.
Когато съм болна или имам нужда от професионална юридическа помощ, предпочитам да се консултирам със специалист. Не вярвам, че аз, бидейки лаик в тези области, бих била по-добра от хората, учили за това между 6 и 10 години.
Юристът го препоръчах на авторката на темата, за да знае какви са й възможностите и как да си защити интересите.

# 34
  • Мнения: 2 931
Може малко да съм изостанала от тази материя, но кредитът към банката не прави ли съпругата солидарен длъжник - чл. 25 от СК /отм./? Доколкото разбрах е получен от съпруга като физическо лице, а не от името на фирма. При солидарните задължения всеки от длъжниците отговаря за цялото задължение. Ако е така, какво ще помогне брачния договор - жилището отново ще е секвестируемо, освен ако не попада в хипотезата на чл. 444, т.7 от ГПК. Дори Павлов иск не е необходим.

# 35
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не ми става ясно,защо четири месеца не предприехте никакви действия относно кредита!?
Поведението ви е безотговорно,банките предлагат възможности за промяна на погасителните вноски,дори отсрочка за 6 месеца,като се внасят само лихвите,но все пак трябва на среща да има и заинтригувани  и съвестни клиенти .
Защо не се обърнахте към инспектора по кредита и да представите вашите обстоятелства,поради които не можете да погасявате месечната вноска?
Ти си солидарен длъжник на кредита,не се заблуждавай,че нямаш ангажимент.

# 36
  • Мнения: 336
 Naughty Съпрузите не са солидарни длъжници по право, а само в случаите когато това  е изрично уговорено в договора. Член 25 от СК както правилно е отбелрязано е отменен и вече има нов Семеен кодекс. Но и когато беше действащ отношенията на поръчителство се уреждаха от ЗЗД където се иска изрична писмена форма за това.

# 37
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Авторката не казва нищо конкретно за потребителския заем,след като твърди,че е без ипотека,а на практика банката иска да им вземе едно от жилищата,стигам до извода че кредита не е малък....
За по голям кредит трябва поръчител,солидарен длъжник или ипотека,поне аз не съм запозната банките да раздават пари без някакъв гарант.

# 38
  • Мнения: 3 383
Искам да попитам авторката Защо 4 месеца не отидохте до въпросната банка и да разсрочите кредита? Какво тоговаряхте, когато Ви търсеха за вноските? Целта на банките не е да се сдобиват с имущества, а да дават кредити, които редовно се обслужват. Малко несериозно звучи "банката си е харесала" имота в Темелково. Банките не си "харесват" , а търсят имущество със стойност, която би обезпечелия кредита Ви. И вместо да пишете по форумите, отидете до банката. Със сигурност ще може да свършите повече работа. И ще сте наясно с казуса.

# 39
  • Мнения: 2 931
     Ако съм права, предбрачният договор няма да помогне. Питайте адвоката си дали задължението не е солидарно - нека прегледа договора с банката и да види целево ли са отпуснати средствата. Вместо да хвърляте пари, за избягване на плащането, по - добре да поискате разсрочване. Банката може да използва и други способи за събиране на вземането си.

Naughty Съпрузите не са солидарни длъжници по право, а само в случаите когато това  е изрично уговорено в договора. Член 25 от СК както правилно е отбелрязано е отменен и вече има нов Семеен кодекс. Но и когато беше действащ отношенията на поръчителство се уреждаха от ЗЗД където се иска изрична писмена форма за това.
     Извинете, не зная какво значи "солидарни длъжници по право". Известни са ми два вида солидарни задължения - възникнали по силата на закон и изрично уговорени. Както казах, поизостанала съм с тази материя, но къде открихте в поста ми поръчителство?  Чл. 25 от СК /отм./ е действал към момента на сключване на договора за кредит, за това споменах него, а не чл. 32, ал.2 от СК.
   

# 40
  • Мнения: 654
Лично на мен ми се струва, че някой на наш гръб се опитва да сполучи с нещо.
И не съм съгласна със съветите за премятане на банката.
Няма безплатен обяд, всеки си плаща.Но тези които се изнизват, сметката се плаща от нас, редовните.

# 41
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Няма как да преметнат банката....притеснена е и не знае как да постъпи авторката,много хора са затруднени да изплащат кредита си.
Съпружеското и тяло през тези месеци спокойно е можел да преговаря с банката,а не сега жената да се чуди какво да прави,ако той не иска и му се въртят бръмбари в главата,да отиде тя и да говори с инспектора по кредита за вариантите.

# 42
  • Мнения: 36
Според мен задълженията трябва да се плащат!
По-добре уредете вие погасяването, защото ако ви продадат принудително жилището ще бъде доста под себестойността му.

# 43
  • Мнения: 2 241
Авторката никаква я няма, което ме навежда на мисълта, че просто темата и е трябвала, за да напише някоя статия...

# 44
  • Виена
  • Мнения: 939
Авторката е на линия, мила Диаманд Simple Smile Но не й е много комфортно да отговаря на иначе спарведливите укори.
За сведение - кредитът е потребителски, 30 000 лева е главницата, взет е от Алфа банк, със съпруга ми влошихме отношенията си покрай тая сделка (не ми се говори за това) и в момента заради лекомислието му срещаме сериозни трудности. От кълекшъна на банката познати ни казаха,че се подготвят за възбрана на жилището в София, аз искам да си го спася, мъжът ми може да е направил глупост, обаче аз искам да с изапазя дома и детето ми да живее  спокойно.
Не виждам обаче с какво ще ощетя редовните платци към банките, съжалявам момичета, нямам за цел да ви прецакам или ощетя.
Благодаря на всички, които помогнаха безкористно

Общи условия

Активация на акаунт