Лилавите стрии

  • 27 216
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 596
Моля ви, кажете ми как изглеждат лилавите стрии? Приличат ли на спукани капиляри? Целите ми бедра са в такива лилави нещица и умирам от ужас да не би да са стрии  cry Спукани капиляри си имах и от преди бременността, но сега просто са навсякъде и са големи. Ако това са стрии .... ще умра Sob

# 1
  • Мнения: 3 569
Не бях чувал за лилави стрии. Това са си капилярчета според мен.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Здравей Силвия!
Ами, аз мисля че са стрии.и моля те недей да умираш Grinning  Grinning  Grinning  Grinning , чака те най- хубавото преживяване в живота ти.  Аз имам и по краката и по корема и по гърдите такива лилави линии( не мога да намеря по точна дума). Появиха ми се в 7 месец, първо бяха малко и съвсем мънички, но после се увеличиха и станаха повече.  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad и сега вече незнам какво да ги правя. Гледката никак не е приятна. Незнам дали има начин да се премахнат. Ако някой знае как да сподели.

# 3
  • Мнения: 596
Е как да не си чувал?!  Shocked На всякъде във форума в темите за стрии пише, че можеш да се пребориш с тях само докато са "лилави"! Станат ли бели - край. Аз бели съм виждала, но лилави не.

# 4
  • Мнения: 596
Мила, във форума мамите казват, че лилавите стрии се махали с Контракюбекс. Мисля да пробвам. Така се надявах това да са капилярчета .....  Sad

# 5
  • Мнения: 1 975
да се премахнат не могат, ама ще избелеят след време.
аз имах такива лилави стрий по корема като бях бременна, и сега почти не се забелязват!

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: kristal_97
да се премахнат не могат, ама ще избелеят след време.
аз имах такива лилави стрий по корема като бях бременна, и сега почти не се забелязват!

И аз така мисля!
Стриите са нарушение на структурата на кожата и не мисля, че могат да се коригират някак. Могат само да се позаличат.
А като позабледнеят, а лятото се понапекат, почти не се забелязват. казвам го от личен опит.

# 7
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Silviya
Мила, във форума мамите казват, че лилавите стрии се махали с Контракюбекс. Мисля да пробвам. Така се надявах това да са капилярчета .....  Sad


Само да коригирам мазилото  - Контрактубекс. Ефикасно е срещу пресни белези и лилави стрии. Трябва да се маже човек повечко време редовно.

# 8
  • Мнения: 590
Контрактубекс може ли да се използва от бременни?

# 9
  • Мнения: 596
Мисля, че може. Ако не се лъжа на упътването пишеше, че може. Тази вечер ще погледна. Аз съм се снабдила с 1, за да имам готовност да реагирам светкавично.  Wink Ако някой знае, че не може, моля да каже.

# 10
Вече проверих. Пише, че няма данни да е противопоказен. Но дали това означава че не е?
Иначе съставките не изглеждат вредни. Дали да не се запася и аз с една тубичка. Не е много евтин - 10 лв за 20 мл?
Незнам..

# 11
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: niika
Контрактубекс може ли да се използва от бременни?


На лекарството пише че няма противопоказания за бременни.
Мен ме интересува друго-щях да пиша в другата тема,но видях тази тук- някой знае ли със сигурност,че това лекарство е за стрии? Има ли мнение на специалист? Вчера в една аптека продавачката ми се изсмя-че смятам да ползвам лекарството за стрии- каза че е предназначено за белези след операция.

# 12
  • Мнения: 596
Цитат на: rali4ka

Вчера в една аптека продавачката ми се изсмя-че смятам да ползвам лекарството за стрии- каза че е предназначено за белези след операция.


Аз като си го купувах беше същото. Аптекарката много се учуди, че го купувам за стрии. Същевременно в рекламата на лекарството (в сп. "9 месеца") пише, че е и за стрии. Все пак стриите не са ли пак някакъв вид белези? Thinking

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Silviya
Все пак стриите не са ли пак някакъв вид белези? Thinking

Стриите са нарушение на структурата на кожата и не мисля, че могат да се коригират някак. Могат само да се позаличат.

# 14
  • Мнения: 204
Аз дочух, че стрийте могат да се премахнат само докато са още лилави с лазерна терапия, която масово се прадлага на запад, но вече я има и в БГ. Ако се поразровите в разните му там женски списания и си харесате кой да е голям козметичен и дерматологичен център и питате ще разберете и точната цифра. До колкото знам скин лайн предлагат тази услуга. А имаше и тема някъде, забравила съм вече точно къде, и една от мамите от USA разказваше, точно че с лазерна терапия си е премахнала стрийте. До колкото съм чела за тях, те не избледняват чак толкова бързо, така че спокойно може да изчакате раждането на бебо и след това да си направите лазерната терапия. А дотогава ако искате пробвайте с кремчета, аз лично се съмнявам в ефективността на кремовете (особено по отношение на стрийте).
Дори и да не ви се махнат стрийте, не са болка за умиране. Дори ги намирам за много ниска цена, която трябва да платим за нашите бебета.  Laughing

# 15
  • Мнения: 596
Цитат на: Billy
Дори и да не ви се махнат стрийте, не са болка за умиране. Дори ги намирам за много ниска цена, която трябва да платим за нашите бебета.  Laughing


Не мисля, че е нужно "да плащаме" за бебетата!!! Не разбирам изказването ти.

# 16
  • Мнения: 590
Аз смятам, че някои препарати против стрии имат ефект (предимно за пресни стрии). И след като има шанс да се заличат макар и не изцяло, според мен трябва да се опита.
Особено като си представя стриите по коремите на майка ми и сестра ми.  Направо настръхвам.

# 17
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: niika
Аз смятам, че някои препарати против стрии имат ефект (предимно за пресни стрии).


Кои препарати?

Днес питах пак в една аптека:) Едната консултантка се оказа по запозната, та обясни ,че не е контратубекса лекарство за стрии, но в някакво списание грешно го рекламирали като такова,обаче спомена нещо че не било точно такова като това което продават-трябвало да е някакво 100мг  и го нямало никаде(това в аптеките било по-друго).
С две думи-питам още кой знае какво ще ми кажат:)
Някой виждал ли е точно рекламата да обясни?
И, и все пак нещо не ми се иска да сам като опитно зайче- за достатъчно неща се шашкам,чувал ли е някой от сшециалист че лекарството е и може да се ползва за стрии?Все пак е лекарство-точно по време на бременност ама хич не ми се правят експерименти  Sign Exclamation

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Контратубекс НЕ Е ЛЕКАРСТВО ПРОТИВ СТРИИ.По принцип е създадено за пресни белези/от операции, дълбоки прорезни рани от злополука и т.н./.Виждала съм как благодарение на него огромен коремен шев - вертикално от пъпа до срамната кост, зараства и става бледорозов още на първия месец.А и сърбежа около раната се облекчава.Въобще - умно лекарство Grinning Сега......това, че не е изобретен за борба със стриите, изобщо не означава, че не може да е ефикасен в тази насока Grinning Нещо като аспирина, дето го слагат в туршиите - не му е точно това предназначението, ама като върши работа Laughing Както е ясно, бременните се отличаваме с особена изобретателност Grinning Не знам кой точно е открил това благотворно действие на контратубекса, но вече от толкова много жени съм го чувала, че съм склонна да го вярвам.Не съм го пробвала лично, защото имам само от "седефените" стрии - т.е. толкова стари, че вече борбата е безсмислена.А той бил ефикасен само докато още са лилави.Но ако ми се появят нови, със сигурност ще пробвам.За бременни, доколкото ми е известно, е абсолютно безвреден.Но държа да отбележа, че не съм лекар, инфото ми е само от други майки.

# 19
  • Мнения: 204
Цитат на: Silviya
Цитат на: Billy
Дори и да не ви се махнат стрийте, не са болка за умиране. Дори ги намирам за много ниска цена, която трябва да платим за нашите бебета.  Laughing


Не мисля, че е нужно "да плащаме" за бебетата!!! Не разбирам изказването ти.


Разбира се че не е нужно!!! Всичко, което може да се избегне е хубаво да се избегне. Но аз лично не вярвам да можеш да контролираш появата на стрии с кремчета!!! Затова казвам, че предпочитам да имам бебе и целия ми корем да е със стрии, от колкото да нямам бебе и нито една стрия! Стрийте са най-малкия проблем. Ей това имам предвид!
Пак казвам - аз НЕ вярвам че козмениката помага, всичко си е до гени и разтегливост на кожата. Ако си предразположена към стрии - ще ти се появат, с каквото и да се мажеш. Аз почти не съм се мазала, остават ми три седмици до термина, по принцип смятам че съм предразположена към стрии - за сега лилави линии нямам, но може и да се нацепиш директно без да се появат лилавите линии. Чакам с нетърпение да родя и да ми се свие корема за да видя пораженията!!

# 20
  • Мнения: 596
Цитат на: Billy
предпочитам да имам бебе и целия ми корем да е със стрии, от колкото да нямам бебе и нито една стрия! Стрийте са най-малкия проблем. Ей това имам предвид!
Пак казвам - аз НЕ вярвам че козмениката помага, всичко си е до гени и разтегливост на кожата.


Така поставен въпроса - да, съгласна съм, но аз лично предпочитам и бебе, и готино телце  Wink Според мен козметиката не върши чудеса, но помага. Виждала съм доста майки, които полагат много грижи за външния си вид и изглеждат страхотно!

# 21
  • Мнения: 204
и аз съм виждала!!  Laughing
съгласна съм с теб!
обаче ако все пак се случи - да ти се появат стрий - мисълта ми е да не се ядосваш много - все пак си имаш бебе - и то го заслужава Laughing
а че ще направим и невъзможното да не се появат, да не ни се развали бюста и въобще да не си развалим фигурата - много ясно!!! Laughing
 Stuck Out Tongue

# 22
  • Мнения: 951
Доколкото знам,стрията представлява скъсан най-долен слой на кожата,от което следва,че щом е скъсан-малко трудно може да бъде възстановен.Поради това,че става въпрос за най-долния слой на кожата аз правя извод,че мазилата не помагат много,щото не могат да стигнат чак до там,НО съм на мнение,че все пак трябва да бъдем упорити и да се мажем(след раждането също известно време),за да направим кожата ни поне малко по-еластична.
Силви,ти мажеш ли се с нещо?И колко често?

# 23
  • Мнения: 951
Помислих си,дали няма да личат по-малко(когато станат седефени),ако кожата е бяла?
Сетих се за още нещо.Стриите нямат пигмент и ще проличат бая,ако решим да хванем шоколадов тен. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 596
Цитат на: vanilia
Силви,ти мажеш ли се с нещо?И колко често?


Мажа се с Мама Дона на Чико всяка сутрин, но преди няколко дни ми свърши и сега се чудя с какво да се мажа. А ти?

# 25
  • Мнения: 6 155
Упс, госта бях аз Embarassed

Важно е от самото начало на бремеността да се мажете с мазни кремове /не е необходима да са против стрии/, за да може кожата да запази еластичноста си и да не се нацепи.  И то навсякъде - гърди, корем, крака, дупе, и т.н. Аз си мазах само корема и там нямам нито една стрия, обаче понеже пропуснах краката и дупето - точно там се появиха. И сега ги боря с Контратубекса, пък да видим Confused

# 26
по време на бременността било хубаво да се ползва Нивеа Бейби Ойл, отзад на опаковката пише, че ПРЕДПАЗВА от стрии по време на бременност. За съжаление аз научих за туй чудо доста късно и сега целите ми гърди са страшно нацепени от стрии с цвят лилав

# 27
  • Мнения: 596
Влюбена, а тези стрии с цвят лилав приличат ли на спукани капиляри?

# 28
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Silviya
Влюбена, а тези стрии с цвят лилав приличат ли на спукани капиляри?


Ще ти отговоря аз - значи според мен не си приличат. Стриите са на самата повърхност на кожата и в зависимост от светлината и ъгъла под който ги гледаш се виждат повече или по-малко. И ако се опиташ да събереш кожата /да хванеш участъка със стриите така,че да свиеш кожата/ стоят като издълбани бразди.
При спуканите капиляри не е така.

Ама как само го обясних Embarassed , дано си ме разбрала Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 596
Grinning Биби, мерси за отговора, мисля, че те разбрах. Значи, когато се появят лилави стрии, кожата вече е сцепена, така ли?

# 30
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Silviya
Grinning Биби, мерси за отговора, мисля, че те разбрах. Значи, когато се появят лилави стрии, кожата вече е сцепена, така ли?


Ами,да - докато са все още лилави и кожата е опъната е малко трудно да го забележиш, но все пак си личи Rolling Eyes  Те просто са на повърхността на кажата, няма как да ги сбъркаш.

# 31
Az zapo4nah da se maja s kakvi li ne kremove o6te ot na4aloto na bremennostta.Ediniq be6e na Loreal i struva6e 15eur Confused .Kam 4 mesec vzeha da mi se poqvqvat gadnite lilavi liniiki i taka si ostanah.Imam i po gurdite,i po bedrata,no po stomaha nqmam Shocked Taka 4e az sa6to mislq,4e ako sa re6ili da se poqvqvat-nqma otturvane Close

# 32
И аз имам стрии,но се опитвам да ги ограни4а,мажа се с разни кремове.До края на бременността може и да станат пове4е,но само като си помисля,4е ще ставам мама неприятните промени в тялото си ги забравям.

# 33
  • Мнения: 5 250
Аз имам такива стрии по гърдите  Imp Неприятно е като се има предвид,че ходя без горнище на плажа.Мажа се с какви ли не бъркочи  Confused Нали поне резултата си заслужава  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз се мажа само със зехтин основно и бебешко олио на Johnson отвреме на време. Засега нямам нищо, но може би е и прекалено рано да се появи.

# 35
Радина с какво точно се мажеш,за да си заслужава резултата?Моля те сподели.А  нещо като лазер или някоя друга техника не помага ли?

# 36
  • Мнения: 3 153
Цитат на: mimka
Az zapo4nah da se maja s kakvi li ne kremove o6te ot na4aloto na bremennostta.Ediniq be6e na Loreal i struva6e 15eur Confused .Kam 4 mesec vzeha da mi se poqvqvat gadnite lilavi liniiki i taka si ostanah.Imam i po gurdite,i po bedrata,no po stomaha nqmam Shocked Taka 4e az sa6to mislq,4e ako sa re6ili da se poqvqvat-nqma otturvane Close


При мен е абсолютно същата история! Сега се мажа още по-усилено по корема, дано него поне да го спася Sign Exclamation Но и аз споделям мнението, че отърване НЯМА ако решат да се появят!!!

# 37
  • Мнения: 3 153
Цитат на: гост
Радина с какво точно се мажеш,за да си заслужава резултата?Моля те сподели.А  нещо като лазер или някоя друга техника не помага ли?


Мисля, че Радина под резултат имаше предвид малкото бебоче;)

# 38
  • Мнения: 951
Не си спомням дали съм писала,но се мажа от 2-я месец с масло против стрии на Икаров,но не знам,какъв ще е резултатът...Ето че и сега стоя пред PC-то с намазан корем и гърди,то докато попие...100 часа ще минат... Rolling Eyes  Wink Но се надявам да помогне...Завиждам на сестра ми-нито стрии има,нито вени,нито хемороиди,тежи 48 кг(168 см) и има две много хубави щерки!Само гърдите й не са същите,преди имаше страхотно оформени гърди.

# 39
  • Мнения: 5 250
Цитат на: Petinka
Цитат на: гост
Радина с какво точно се мажеш,за да си заслужава резултата?Моля те сподели.А  нещо като лазер или някоя друга техника не помага ли?


Мисля, че Радина под резултат имаше предвид малкото бебоче;)


Петинка е права  Laughing Това имам предвид под резултат  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 6 559
и при мен се появиха  #2gunfire  - мажа си аз коремчето и се кефя, че нямам в 7 месец и с 2 бебета и оп- заглеждам се в огледалото - бам отдолу на корема - дето не мога вече да си го видя  Embarassed , едни такива като вени (мъжа ми вика спокойно вени са бе, ама аз с едно огледалце ги огледах су-у-у--уупер внимателно и сега съм в депресия широки са от 0.2 до 0.5 см гадост, а бебетата са краката надолу и баш там ритат най-яко ).
Купих си контратубекс и го редувам с бебешкото олио на Джонсън и със сусаменото масло на Икаров (последното мирише гадно Sad ).
Имама позната аптекарка и тя ми каза , че нейна клиентка имала голям успех с Д-сток на Виши (онова дето на рекламите събува целулита като гащи), та и била видяла стриите (с 15 годишна давност) преди и след 3-седмично мазане.
Обаче ми го препоръча след като родя - за протокола 250 или 300 мл 32.40 лв.

# 41
  • Varna
  • Мнения: 321
bibi ,не разбрах точно- крем на Виши за целулит помага за стрии? или става въпрос за крем против стрии на Виши?

# 42
  • София
  • Мнения: 6 559
абе 3 пъти попитах и ми показаха този за целулита  Sad , аз ще си го взема пък ако не стане ще си мажа дупето  Laughing .
Има ли д-сток за стрии - трябва да проверим , даже ще искам лична среща с женичката, тя живее някъде в квартала -ще пиша пак

# 43
  • Varna
  • Мнения: 321
Ами не вярвам крем за целулит да помага за стрии честно казано-попитай.
А относно целулита-повечето кремове съдържат кофеин и не са препоръчителни по време на бременност и след това докато се кърми- провери преди да се мажеш! Освен това сега не му е и времето за антицелулитни Wink)-кожата ти трибва да става еластична не да се стяга.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 559
да бе да - виши-то ще е след раждането, ама май имам ефект от котратубекса от 5-6 дни мазане, може би навреме ги хванах Sad

# 45
  • Varna
  • Мнения: 321
Какъв резултат имаш след 6 дни от контратубекса?
При мен за почти толкова ефекта е,че гърдите ужасно много ме сърбят и го спрях  #Onfire  .И никакво видимо подобрение! Cry

# 46
ами първо не са толкова лилави второ някак си се свиха и сега са като ма-а-а-алки бледи венички - в момента се мацам с бебешкото олио Sad .
даже си показах тумбака на майка ми и на мъжа ми и те кахаза, че по- не се вижат ( ако той ме е излъгал, тя със сигурност не е  Twisted Evil ).
ама аз май ги хванах много в началото, а за сърбежите то и без това ме сърби корема  Sad .
моята приятелка (и тя мама на близначки на по 1.5 г. се мае с ампулите на Лиерак - вечер или през вечер като няма време и каза, че от вътр. страна на бедроте е имала стрия широка 2 см. Shocked  Shocked  Shocked  и се есвила наполовина след 3-4 месеца мазане - не съм я виждала лично, ама що ще ме лъже ...
абе не зная, каквото стоне - почвам да се примирявам, и без това мене ще ме срежат малко по-надолу  Rolling Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 6 559
гостътбях аз  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 48
  • Varna
  • Мнения: 321
Ами мен няма кой да ме види да прецени,аз не виждам промяна, обаче се притесних с този сърбеж-ама то гори направо затова спрях:)То с какво ли друго не се мажа:)Масла, млека-бе ужас-няма ефект:(
 Затова като чуя нещо ново за мазане- ееей такива уши наострям:))

# 49
  • София
  • Мнения: 6 559
ами пробвай лиерак ампулите. имат и нещо специално за бюст (даже 2-3 продукта, че там е по-кофти работата)- в бебешките списания пише, че е безвредно при бременност.
някои казват преварена мас с невен  Banghead - блякк-к-к-к-к -

# 50
  • Мнения: 3 153
Аз нямах никъв ефект от контактубекса Cry почти цяла тубичка нишоне направи...пак се върнах към Виши-то, пък ще видим кво ще излезе......но май отърване няма

# 51
a niakoi znae li dali pomaga krema na Soin Vergetures - крем предпазващ от стрии - Lineance  ne e mn. skap 22lv.
vidiah go v internet na tozi adres        

   http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=120_121&products_id=1046

# 52
ОТНОСНО КОНТРАКТУБЕКСА  Е ЗА ПРЕСНИ БЕЛЕЗИ  ОТ ОПЕРАЦИИ ИЗГАРЯНИЯ(АКО НЕ СЕ ЛЪЖА) И ДР. ДНЕС ГОВОРИХ С АПТЕКАРКАТА( МНОГО МИЛО МОМИЧЕ) И ТЯ МИ ОБЯСНИ ,ЧЕ СТАВА ЗА СТРИИ(ЛИЛАВИ) И ПРЕСНИ БЕЛЕЗИ ,НО МИ КАЗА ДА ГО ПОЛЗВАМ ВЕДНАГА СЛЕД КАТО РОДЯ(НЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ).  Rolling Eyes ЗА  ПО ДОБЪР ЕФЕКТ.СПОДЕЛИ ЧЕ ДОСТА ОТ МАМИТЕ СИ ГО КУПУВАЛИ ТОЧНО С ТАЗИ ЦЕЛ.ТАКА ЧЕ СМЯТАМ ДА ОПИТАМ .ПРЕЗ ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ СЕ МАЗАХ И ПЪРВИЯТ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА 9 МЕСЕЦ  МИ СЕ ПОЯВИХА ТЕЗИ Twisted Evil СТРИИ ЗА ЕДИН ДЕН НА КОРЕМА ОКОЛО ПЪПА.ДАНО ДА ИМА ЕФЕКТ Praynig

# 53
ОТНОСНО КОНТРАКТУБЕКСА  Е ЗА ПРЕСНИ БЕЛЕЗИ  ОТ ОПЕРАЦИИ ИЗГАРЯНИЯ(АКО НЕ СЕ ЛЪЖА) И ДР. ДНЕС ГОВОРИХ С АПТЕКАРКАТА( МНОГО МИЛО МОМИЧЕ) И ТЯ МИ ОБЯСНИ ,ЧЕ СТАВА ЗА СТРИИ(ЛИЛАВИ) И ПРЕСНИ БЕЛЕЗИ ,НО МИ КАЗА ДА ГО ПОЛЗВАМ ВЕДНАГА СЛЕД КАТО РОДЯ(НЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ).  Rolling Eyes ЗА  ПО ДОБЪР ЕФЕКТ.СПОДЕЛИ ЧЕ ДОСТА ОТ МАМИТЕ СИ ГО КУПУВАЛИ ТОЧНО С ТАЗИ ЦЕЛ.ТАКА ЧЕ СМЯТАМ ДА ОПИТАМ .ПРЕЗ ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ СЕ МАЗАХ И ПЪРВИЯТ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА 9 МЕСЕЦ  МИ СЕ ПОЯВИХА ТЕЗИ Twisted Evil СТРИИ ЗА ЕДИН ДЕН НА КОРЕМА ОКОЛО ПЪПА.ДАНО ДА ИМА ЕФЕКТ Praynig

# 54
ОТНОСНО КОНТРАКТУБЕКСА  Е ЗА ПРЕСНИ БЕЛЕЗИ  ОТ ОПЕРАЦИИ ИЗГАРЯНИЯ(АКО НЕ СЕ ЛЪЖА) И ДР. ДНЕС ГОВОРИХ С АПТЕКАРКАТА( МНОГО МИЛО МОМИЧЕ) И ТЯ МИ ОБЯСНИ ,ЧЕ СТАВА ЗА СТРИИ(ЛИЛАВИ) И ПРЕСНИ БЕЛЕЗИ ,НО МИ КАЗА ДА ГО ПОЛЗВАМ ВЕДНАГА СЛЕД КАТО РОДЯ(НЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ).  Rolling Eyes ЗА  ПО ДОБЪР ЕФЕКТ.СПОДЕЛИ ЧЕ ДОСТА ОТ МАМИТЕ СИ ГО КУПУВАЛИ ТОЧНО С ТАЗИ ЦЕЛ.ТАКА ЧЕ СМЯТАМ ДА ОПИТАМ .ПРЕЗ ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ СЕ МАЗАХ И ПЪРВИЯТ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА 9 МЕСЕЦ  МИ СЕ ПОЯВИХА ТЕЗИ Twisted Evil СТРИИ ЗА ЕДИН ДЕН НА КОРЕМА ОКОЛО ПЪПА.ДАНО ДА ИМА ЕФЕКТ Praynig

# 55
  • Мнения: 3 146
На  Галеник има специален крем против образуване на стрии и за вече появили се такива.Елансил се казва и смятам, че е много ефикасен.Качих близо 30 кг. , а нямам нито една стрия.И други приятелки са го ползвали и резултатът е 0 стрии.не вярвам чак всичките да сме били с ужасно еластична кожа

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 573
През предишната си бременност се сдобих с чудесни червено- синьо- виолетови стрии по гърдите, направо изглеждаха като две слънца! Появиха се 6-7 месец от бременността и изчезнаха напълно 6 месеца след като родих. Първо изчезнаха отгоре и постепенно, доста по- бавно и отдолу. Е така- от само себе си....не съм се мазала с абсолютно нищо.  На други места, освен там, не се появиха. Чела съм, че виолетовите не са проблем- махат се, но белите си ги носиш цял живот.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 559
и мен започна адски  Angry да ме сърр-р-р-рр-рби от контратубекса или може биот разтягането или пък от двете и затова го спрях  Rolling Eyes . Сега се клепам само с маслото против стрии на Икаров, дано спася или поне задържа това положение - още са червени, едни такива като венички Sad .
Един колега каза,ч е и на жена му изчезнал и , но чак една година след раждането  Confused:  Confused:  Confused:

# 58
  • Мнения: 713
Тук намерих нещо за стрии:
http://www.babycentre.co.uk/refcap/549320.html
Не знаех, че имало хомеопатично средство и за това!

# 59
Я сега да ви споделя нещо, което знам от опит.Преди да родя работих като хирургична сестра.Това мазило, по което толкова се прехласвате се изписва на пациенти с изгаряния и след оперативни интервенции.Мазането започва 10 дена след свалянето на конците и след заздравяване на изгарянето.Що се отнася до ефекта бих казала , че е нулев.Просто хората , които са предразположени да образуват груби цикатрикси (белези), нищо не им помага.Имали сме случей, при които с нищо не се е мазал човек , а белега почти не се вижда.Всичко зависи от типа кожа.Аз също имам стрий, въпреки че се мазах усилено по време на бременноста, с какво ли не.Моя приятелка единия път ме видя , как се "омаслявам" и ми се чудеше.Тя не се е мазала, а помен от стрий няма.Моите също в началото бяха ужасни навид, но вече са по-бледи и почти не си личат.Затова моя съвет е не си харчете парите за глупости!Е то всеки сам решава за себе си.Много целувки и не се отчайвайте! Stuck Out Tongue

# 60
  • Мнения: 1 464
i az imam ot gadnite strii!Do predi mesec niamah po4ti ni6to ,a sega v devetia mi se poiaviha po bedrata.Napravo sa ujasni ,ne znam kakvo da gi pravia .Kazvate ,4e pobeliavat-sled kolko vreme?

# 61
  • Мнения: 127
моя позната каза, че след раждането й се появили лилави стрии и ги е премахнала с крема против стрии на "Дева". дано помага, защото на мен ми се появиха снощи на гърдите Sad  тя каза също, че по време на бременността е използвала крема на "Виши" и ефекта от "Дева"-та бил същия, само цената била четворна.

# 62
  • Varna
  • Мнения: 321
Ами крема на "Дева" е против образуване на стрии- а не за заличаване на стари!?
 Миже да помага при някои мами, има положителни отзиви, но аз съм бясна и смятам че е боклук защото ми се появиха стрии докато се мажех много упорито точно с тоя крем:))
Явно е въпрос на кожа:)

# 63
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз минах само на Виши-то (последно крема за стрии, а не както ме бяха подвели антицелулитния), не ме сърби от него, а и не ми се образуват нови.
За белези - след раждането имам предвид например от секцио, една приятелка ми каза, че на синът й ( след катастрофа лицето му е било доста нарязано) много добре е подействала шведската горчивка - мазане сутрин и вечер с памук, напоен с течността (аз пък си мислех, че само за пиене била Embarassed )

# 64
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Imam vapros kam Bibi:kakva e tazi gor4ivka Confused: Az rajdah sas sekcio i iskam da zali4a malko belega si,vapreki 4e 6eva be6e esteti4en krai4etata sa goliami i grozni.Biaha mi kazali da se maja kontraktubeks,no priatelka-farmaceft ne mi go prepora4va. Thinking

# 65
  • София
  • Мнения: 6 559
Ами продава се в аптеките - в различни разфасовки 250 мл, 500 мл и 750 мл.  - това са един милион билки, накиснати в някакъв алкохол.
Има упътване към него - не съм го чела подробно, това което написах не е от личен опит, от личен опит съм го купувала за баща ми след операции за пиене и му действаше много добре .
аз от контратубекса получих големи сърбежи  Shocked

# 66
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Blagodaria ti!

# 67
  • Мнения: 172
А някоя мама пробвала ли е да маха стриите с лазер или светлина?

# 68
Niakoi dali e probval da si zali4ava strii s KONTRATUBEKS kazvat 4e pomagalo[/b]

# 69
Probvaite s kontratubeks na mnogo mesta sam 4uvala 4e pomaga, no trqbva da se majete s nego pone godina. :2gunfire #2gunfire  #2gunfire

# 70
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: Billy
Аз дочух, че стрийте могат да се премахнат само докато са още лилави с лазерна терапия, която масово се прадлага на запад, но вече я има и в БГ. Ако се поразровите в разните му там женски списания и си харесате кой да е голям козметичен и дерматологичен център и питате ще разберете и точната цифра. До колкото знам скин лайн предлагат тази услуга. А имаше и тема някъде, забравила съм вече точно къде, и една от мамите от USA разказваше, точно че с лазерна терапия си е премахнала стрийте. До колкото съм чела за тях, те не избледняват чак толкова бързо, така че спокойно може да изчакате раждането на бебо и след това да си направите лазерната терапия. А дотогава ако искате пробвайте с кремчета, аз лично се съмнявам в ефективността на кремовете (особено по отношение на стрийте).
Дори и да не ви се махнат стрийте, не са болка за умиране. Дори ги намирам за много ниска цена, която трябва да платим за нашите бебета.  Laughing


Една позната преди години ми каза, че е ходила във Втора градска Болница да си третира стриите с лезер и Контратубекс. Не знам подробности, но ако трябва ще разпитам.

# 71
Здравеите мами!Темата за стриите е болезнена за мен.В 9 месец корема ми стана ужасно нацепен!Ходих в една частна клиника и там ми обясниха че спасение няма моvе да се тртират само червеникавите-просто ще се сvият но няма да изчезнат!процедурата е кратка струва 60 лв Sad и не се знае колко такива 6те са необходими!мажа се с един дома6но приготвен крем които имал невероятен ефект!мири6е гадно но 6те видим ако някоя мама иска 6те и го напи6а!успех на вси4ки в борбата сре6ту стриите Simple Smile  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 590
omax, давай рецептата за крема Simple Smile Ще си запушвам носа като се мажа Simple Smile

# 73
ето й и рецептата
150гр кори от нар се стриват на прах
300гр сусамово масло
50 гр ланулин
1ампула витамин а
1 ампула витамин е
25 гр розова вода

Корите и маслото се варйт 20 мин на парна баня и се прецеждат през марля. На парна баня се затоплй ланулина и се смесва с останалите неща. Вси4ко се миксира. Това е!
продуктите моге6 да намери6 в билковитв аптеки
успех

Общи условия

Активация на акаунт