32 СОУ, 18 СОУ или 134 СОУ за първокласник?

  • 142 017
  • 860
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 616
Рима, значи ако досега не сме кандистаствали там, все още имаме шанс?
Защо според теб училището е добро?
Имат ли занималня до 4-ти клас?
Защото в 32-ро не гарантират, т.е. нямат след 1-ви клас, и трябва да се търсят частни занимални след това.
Чуждият език на добро ниво ли се изучава?

# 586
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 328
Здравейте, момичета ... Извинявайте, че се намесвам в темата ви ... Аз нямам първокласник ... Но ми е странно това съревнование, тази борба ... за 1-ви клас ... Имам предвид: с какво пр.32-ро е по-добро от 30-то например? Има ограден двор ..., и после? И в 30-то се учи допълнително език - май е италиански ... и там има занималня - доколкото знам за сега за 1 и 2 клас, но всяка година закона за уч. образование задължава да се открият занимални до 4, а после до 7 клас ... Учителите са им добри ... Сериозно питам, защото сега на главата ми е 7 клас и ДГ, а после ще е и това Simple Smile

# 587
  • Мнения: 616
Лично аз имам впечатления само от 32-ро, в 30-то не съм ходила и не сме кандидатствали.
И съм изключително впечатлена от това училище! Първо, материалната база е на много високо ниво. Влиза се само с ел.карти и достъпът на външни лица е забранен. Родителят си взема детето чрез ползване на специален вътрешен телефон. Има охрана. Във всяка стая - учителите са с лаптоп и има мултимедийно представяне на нещата. Презентацията на училището беше повече от перфектна (на родителската среща). Учат децата на ред и дисциплина, която наистина се спазва!
Учи се много (което не на всички деца понася.Simple Smile) Участват в много проекти и са спонсорирани от много места, а децата имат най-високи резултати в много национални конкурси.  Коридорът към директорската стая е пълен със статуетки и грамоти...Може много да говря още..Simple Smile Просто съм много впечатлена!...

# 588
  • София
  • Мнения: 4 604
Рима, значи ако досега не сме кандистаствали там, все още имаме шанс?
Защо според теб училището е добро?
Имат ли занималня до 4-ти клас?
Защото в 32-ро не гарантират, т.е. нямат след 1-ви клас, и трябва да се търсят частни занимални след това.
Чуждият език на добро ниво ли се изучава?

Да, имате шанс! Има занималня. Училището е малко и спокойно и според мен до 7-ми клас е ОК!

# 589
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Здравейте, момичета ... Извинявайте, че се намесвам в темата ви ... Аз нямам първокласник ... Но ми е странно това съревнование, тази борба ... за 1-ви клас ... Имам предвид: с какво пр.32-ро е по-добро от 30-то например? Има ограден двор ..., и после? И в 30-то се учи допълнително език - май е италиански ... и там има занималня - доколкото знам за сега за 1 и 2 клас, но всяка година закона за уч. образование задължава да се открият занимални до 4, а после до 7 клас ... Учителите са им добри ... Сериозно питам, защото сега на главата ми е 7 клас и ДГ, а после ще е и това Simple Smile

няколко страници по-назад доста коментирахме този въпрос, няма смисъл само да си обясняваме доводите един по-един, върни се назад и ще видиш гледните точки на тези, които държим децата ни да са в тези училища, моето вече ще е втори клас в 18-то и определено за мен си струва преборването за добро училище, добро - по моите критерии

# 590
  • Мнения: 2
Здравейте! Синът ми е резерва в 32 СОУ, но според мен шансовете му са минимални, а в 18-то и 134-то не е приет! Според вас къде трябва да учи при условие, че живея и работя в точно този район? Защо деца от цяла София са приети , а той не? Оказва се, че ще трябва да го водя на у-ще в някой квартал където има свободни места, а аз съм без кола и помощ! Оказва се също, че другите "елитни" училища нямат "интервюта", явно ще трябва са си сменя работата и адресната регистрация! Бясна съм!!!

# 591
  • Мнения: 2
От всичко, което четох във форума мисля че шансовете му не са никак минимални. В допълнение повечето деца, които познавам и са приети в 32 и 18, предпочитат 18. Така че стискаме Ви палци
А критериите, тълкуването им и начина на записване е уникален. Запиването в детските градини, ще се окаже че е най-прозрачната класация и е далеч по-малко изпитание.
И аз бях бясна, но преглътнах. В момента само се надявам да не стигнем до 136 соу до пазара Димитър Петков Embarassed

# 592
  • Русе/София
  • Мнения: 1 839
А критериите, тълкуването им и начина на записване е уникален. Запиването в детските градини, ще се окаже че е най-прозрачната класация и е далеч по-малко изпитание.
Напълно съм съгласна с казаното от теб.Оказва се,че дори деца с предимство не са приети,а обратното.И на мен ми мина яда.Записах си детето в най-близкото до нас у-ще.Така и така си мислех след 4 клас да го местя в математическата,така май ще ми е по-лесно.
Наистина страшно е опорочено това класиране в 32.Изключително корумпирана директорка,а и все повече  родители срещам,които са разочаровани от прехваленото у-ще.

# 593
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Изключително корумпирана директорка,а и все повече  родители срещам,които са разочаровани от прехваленото у-ще.

и аз това чувах миналата година от доста места и за това се отказах да записвам дъщеря ми там, имаме две дечица от детската градина на дъщеря ми, които завършиха там 1. клас - не съм впечатлена от разказите на родителите им - нито за обучение, нито от дисциплина, нито от това, че са им искали много пари в самото начало за доста неща; но резултатите от външоното оценяване след 4.клас са много добри, така че има голям шанс за децата, които ще бъдат 1. клас сега, те ще са при учителките на тези деца, които показаха високи резултати на външното оценяване

иначе в нашия клас родителите сме много единни и екипни всички и осигурихме също лаптоп за обучението на децата, мултимедия и принтер и твърдя, че беше много добро решение - децата доста повече информация научиха, много снимков и филмов материал, изобщо развитието в училището е важно и носи добри резултати

# 594
  • Мнения: 198
Myriam че са им искали много пари в самото начало за доста неща; [/quote]


Може ли да се обосновеш по-подробно за написаното, защото на срещата-разговор тази година директорката изрично каза,че не събират пари Peace

# 595
  • Русе/София
  • Мнения: 1 839
, защото на срещата-разговор тази година директорката изрично каза,че не събират пари Peace
така каза,но това не е така.По 120 лв. събираха миналия септември.

# 596
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
това, което ми бяха казали, и помня /не в детайли/ - 55 лв. за учебници по английски, 30 лв. абонамент за театър, сума за такса за застраховка на децата, сума за издаване на тези карти с които се влиза на входа, имаше и някакви налудничави суми, но не помня, общо сумата наистина беше около 120 лв.; учебниците по англ. език например са едни и същи в 32-ро и 48-мо, където половината група от детската градина на дъщеря ми отидоха, в 32-ро - 55лв., в 48-мо - 35 лв. за учебници; ние не сме давали пари за учебници по език, тъй като по японски в първи клас няма учебници
а пари за учебници по чужд език се давали, тъй като той не е в задължителната програма на 1. клас на министерството, а всяко училище си слага обучение по чужд език, за да привлече повече деца в 1. клас, по задължителната програма нямало чуждоезиково обучение в 1. клас

# 597
  • София
  • Мнения: 1 091
Приети сме в 18-то, І Ж японски newsm44!!!Има ли други в този клас?
Много съм щастлива, защото това ни беше първото желание!
Някой може ли да ми помогне като ме ориентира къде е т.нар. "японски корпус", че утре съм там на родителска среща?
Успех на всички, които чакат второ класиране!!!

# 598
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
поздравление за Калоян, че е приет

първо родителската среща ще бъде с всички класове в киносалона, който е на третия етаж над входа точно, после ще е срещата с класната в класната стая, японския център е в малка сграда зад училището, с малко оградено от големия двор дворче, минава се през училището, ще ви упътят вътре в самото училище, след това децата от японските паралелки ще учат там цяла година, и ще си влизат от отделно входче от страничната улица до училището; много е спокойно в този център, ние ви оставяме класните стаи, така да се каже, една съученичка на дъщеря ми даже плака, че не иска да си оставя класната стая

# 599
  • София
  • Мнения: 1 091
Момичета, последно Калоян е в І Е клас в 18-то и търся контакт с родител на друго детенце от същия клас.Благодаря предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт