Муковисцидоза

  • 121 079
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
# 361
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Здравейте,
искам да попитам дали някой е ползвал такъв инхалатор .
Става дума за сайтовете за колективно пазаруване и е на добра цена "Аерозолен инхалатор от фирма „Айрлукс“ ЕООД на цена от 119 лв. вместо 238 с 50% отстъпка! "
Нашия вече много бръмчи и не успява да направи Пулмозима без почивка, а после и Тоби...

# 362
  • Мнения: 489
Ох, става ми лошо само при вида на тези инхалатори.Не сме го използвали и не искам никой да ги използва. Подходящи за муковисцидоза поне на територията на България, са само Пари бой. Преди време поръчах на фирмата- Елпак да внасят последния модел Пари бой, една майка дори си закупи вече, давам снимка по надолу.
Сега поне има събрани пари от базара, могат да се закупят няколко човешки инхалатора за по-големите пациенти, които имат трайни увреждания на белите дробове и на които такива мижави инхалаторчета /като горепоказаното/, биха им влошили състоянието.
Но, не зависимо от това, нека Виолка подаде молба в общината, за отпускане на сума за инхалатор. Процедурата е елементарна, взима се молба от 1-я етаж на общината /здравни грижи се казва гишето/, в молбата е описано какви документи са необходими, и те са елементарни и не се тича много по набавянето им. Чака се 2-3 месеца. До тогава, нека напише молба до АМ, за отпускане на спешна  помощ за инхалатор и така. Между впрочем, как е Виолка?

# 363
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Мерси Ани   bouquet не е спешно за инхалатора, но понеже в момента този е с намаление, но явно ще дойде слабичък и няма да издържи на натоварването. Ще взема днес молба от общината да видим какво е нужно. Виолка утре ще влиза в Терапията. Започна да вдига по 40°С и остава без сили пак и ще трябва и нови изследвания за Тоби и протокол. Днес ще ходим при личната за направление. Миналата седмица щеше да влиза в Транспортна болница да й правят провил за инсулин, но нямаха места и май в терапията ще трябва да го направят.
От седмица започна да пие и казва, че много добре разрежда секрета. Тия дни ще поръчам още, че много го чаках да дойде. Ето от тук се поръчва доставката е 4$.

# 364
  • Мнения: 489
Виолка кой инхалатор ползва, оня от дарението ли? Ако ползва него и има 40 градуса, спешно трябва да се вземе нов инхалатор. Илиана ползва този от дарението само 2 дни и не издържа, само дето не тичах до Елпака да вземам друг, слава Богу, имахме парите от общината вече, по случайност я бяха одобрили почти към края на годината.

# 365
  • Мнения: 176
Привет!
По-долу ще поставя техническите  характеристики на два различни инхалатора.Някой може ли да се ангажира с мнение кой е по-добър само по техническа характеристика,без да знае марката?

1-Ел.захранване: 230 V, 50 H, 180 W
Обем на небулизаторната чашка: 5 ml
Максимален въздушен поток: 13,6 l/min
Максимално налягане на въздуха: > 2 atm
Работен въздушен поток: 8 l/min
Работно налягане на въздуха: 1 atm
Капацитет на небулизация: 0,4 ml/min
Среден диаметър на небулизираните частици: 2.0 micron
% на частиците < 5 micron: 90%
_____________________________________________________
2-Eл. захранване :220 V;50 H;60w
Габарити:15,5 x14.5x165 см
Тегло 1,7 кг
Скорост на въздушния поток: 5,1 л/мин
Налягане на въздуха 1,6 бара
Изход на аерозола: 500 мг/мин
Дисперсност на аерозола:3,5 мкм
Работен въздушен поток 20 л/мин
Частици < 5мкм -68%
Частици <2.5 мкм -31%

# 366
  • Мнения: 489
Делото в Комисията за защита от дискриминация, което заведохме на 17.03.2008г. и после обжалвахме решението им, след преразглеждане в тричленен състав на Върховен административен съд, после в 5 членен, който също се произнесе, че КЗД не е разгледала всички доказателства, които сме предиставили отново ще се преразгледа в КЗД на 22.06.2011г.
За целта трябва да предоставим фактури за закупени лекарства и технически средства,доплащане в болници и или лаборатории.
Помня, че Виолка имаше фактури, не си спомням тогава даде ли ги на някого, нещо ми се губи,ако е така да ги търся в осчетоводените документи.Моля пишете и пратете документи на адвокатката.
Който има фактури нека да ми се обади на мен или на Светлана или да пише на лични. Документацията трябва да се прати най-късно до утре.

Последна редакция: пн, 13 юни 2011, 13:47 от Annyto_e

# 367
  • Мнения: 489
Мария, подобни сравнения на параметрите на инхалатори съм правила много пъти,мога и сега да разпозная кои параметри на кой инхалатор са,но няма да има особено значение, защото най-добрия ориентир и критерий са не параметрите,а това как се чувства пациента. Повярвай ми големите пациенти могат да направят разликата и там няма грешка. В този ред на мисли си мисля, че хубавите инхалатори са за наложителни за тях, а за по-малките дечица стават и тези с по-ниски показатели, въпреки, че като се замисля, стигам до извода, че компромиси с качеството не трябва да се правят,защото в по-късен етап резултатите излизат наяве.

# 368
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Делото в Комисията за защита от дискриминация, което заведохме на 17.03.2008г. и после обжалвахме решението им, след преразглеждане в тричленен състав на Върховен административен съд, после в 5 членен, който също се произнесе, че КЗД не е разгледала всички доказателства, които сме предиставили отново ще се преразгледа в КЗД на 22.06.2011г.
За целта трябва да предоставим фактури за закупени лекарства и технически средства,доплащане в болници и или лаборатории.
Помня, че Виолка имаше фактури, не си спомням тогава даде ли ги на някого, нещо ми се губи,ако е така да ги търся в осчетоводените документи.Моля пишете и пратете документи на адвокатката.
Който има фактури нека да ми се обади на мен или на Светлана или да пише на лични. Документацията трябва да се прати най-късно до утре.

Говорих с нея по телефона, не помни това за фактурите, а днес няма кой да провери дали има такива фактури.  Confused

Да попитам за ТОБИ: за всички ли протоколите са за по 2 месеца?

За апарата
- миналата седмица изпратих запитване до Елпак, да ми препоръчат апарат, който да издържа на голямо натоварване. Писах им какво и по колко диша, за да го имат в предвид - но още нямам отговор.

# 369
  • Мнения: 489
Аз оферта взех директно от фирмата, но може би нямаш време, иначе я правят за броени минути.
За Тоби, новият ни протокол е за 4 месеца, а старият беше за 2, само във Варна е такова положението
Утре ще продължа да търся фактури от Виолка, намерих няколко на друг пациент, нейните ми се губят.

# 370
  • Мнения: 176
Мисля ,че  в момента пишеш глупости!  А аз попитах сериозно.
Кое ако не техническата характеристика ,дава представа за възможностите на уреда?

# 371
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Аз оферта взех директно от фирмата, но може би нямаш време, иначе я правят за броени минути.
За Тоби, новият ни протокол е за 4 месеца, а старият беше за 2, само във Варна е такова положението
Утре ще продължа да търся фактури от Виолка, намерих няколко на друг пациент, нейните ми се губят.

Обадиха ми се следобед от Елпак, че са приготвили оферта и брошури, утре преди работа ще мина да я взема и да видим как ще процедираме нататък.
Виолка сега докато е в болницата ще си приготви документите за новия протокол за Тоби, че май нещо изпусна срока, д-р Христов е утре на работа вече - да видим  newsm78

# 372
  • Мнения: 489
Мисля ,че  в момента пишеш глупости!  А аз попитах сериозно.
Кое ако не техническата характеристика ,дава представа за възможностите на уреда?
Възможно е, да говоря глупости, не съм специалист. Среден диаметър на небулизираните частици: 2.0 micron
% на частиците < 5 micron: 90%
/2 microna е добър параметър, но това е средна величина, 5 microna е голяма частица вече/
Междувременно намерих фактурите на Виолка, ще ги изпратя  на адвоката.

# 373
  • Мнения: 489
Все пак се консултирах с човек с технически познания- първият е по-мощен и с по-добри технически параметри. И двата обаче разпрашават почти по един и същи начин, по отношение на частицата са почти еднакви,като цяло първия е по-добър.

# 374
  • Мнения: 176
Е, точно за това ставаше въпрос. Освен ,че сравних характеристиките,се консултирах със специалист/мога да постна отговора/. Освен това направих същия тест и на един от представителите на Елпак. Отговора винаги беше един и същ. Като твоя.
Пъвия инхалатор е Микролайф Хоум,а втория Пари Турбо бой  N.Дори при Пари мощноста е доста по-малка.

Общи условия

Активация на акаунт