Гротеска случка в "Пирогов"

  • 2 886
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 376
Отвратително и това са хора дали клетва.
Какъв срам. #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 2 332
Страхотно театро...

Чудя се...отвътре ли им идва или всичко е репетирано и отигравано многократно? newsm78

И още...как спят тези хора...
Със сигурност е отигравано многократно.
А за спането... само жертвите в такива ситуации не могат да спят след това.  #2gunfire
Стискам палци всичко да е наред с ръката на син ти!

# 17
  • Мнения: 1 250
Имах сходен опит с д-р Ка(ъ)тева от същия кабинет, отново травматолог. Директно ми обясни, че ако искам операцията да се направи бързо струва 120 лева - 100 за нея, 20 за сестрата. Иначе ще чакам месеци за планова операция и в последния момент ще ми я отменят.
Прибра си паричките, разпореди се да отворят операционна, оперира ме - беше дреболия. За смяна на превръзка ходех вече костюмирана преди работа - не се сдържа да ми каже, че всъщност ми е взела малко пари и ако реша..... мога да дам още  Sick
Радвам се, че мога да го напиша, защото подобно поведение е чиста проба изнудване и позор за лекарскат професия. Нямам грам съмнение, че ако не можех да си платя, нямаше да си мръдне пръста. Имам скрупули, че аз доброволно платих, но имах ли избро след като ми каза в очите, че планова операция няма да ме огрее  Sick
И друг път съм писала, че предпочитам, макар и да е по-скъпо да посещавам частни лечебни заведения, защото ми се драйфа от рушветчийство и получастни кабинети в сградите на държавни или общински болници. Дано на всички не ни се налага по сериозни поводи да ходим из болници.

По този повод - ходя на лекар винаги добре облечена. Защото тогава преценяват че "имаш възможност" и  не ти казват "няма ти нищо", също така знаят, че човек прави всичко за децата си. Така винаги ми казват какво има на децата, и колко ще струва.
Научих го от опит.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 288
За съжаление това не е първата рушветчийска история за 'Пирогов', която чувам. В интервюта по телевизията се изкарват супер специалисти и работещи за без пари - а там заплатите са едни от най-високите. Не знам какво да се предпиеме, за да излезе истината за тяхната работа на яве. Аз също плащам за медицински услуги, но може да дойде човек, който няма възможност - тогава ще го оставят да умре!!! Това е крайни неморално като се има впредвид, че не взимат малко пари от тези, които плащат.
А отношението им е отвратително.
Относно рушветите за лекарите - не мисля, че ще променим скоро тези навици, напротив, виждам, че се задълбочават. Само имам една молба към лекарите - моля ви, взимате достатъчно от такива като мене, не оставяйте другите без грижи и на произвола на съдбата.
Но едва ли някой ще ме чуе. smile3516

# 19
  • Мнения: 7 186
Да, жалко е, но наистина има и такива лекари, които определено петнят лекарската професия. Sick Такъв не заслужава и една стотинка да му дадеш...

# 20
  • Мнения: 1 214
 Shocked Нямам думи!Как може да има такива долни хора.Не има ли идва на ум ,че един ден може да излезе на яве какви са?И как  може да петнят така лекарската професия????
Но!Човек за детето си на всичко е готов.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 563
да сте чули за санкциониран по някакъв начин лекар? при всичкия шум, който се вдига за изолирани случаи не се прави нищо, защото както е добре известно "гарван гарвану око не вади". И ако някй си позволи да вдигне шум и да изобличи някой подкупен лекар, бива изкарван чудовище, а лекарят - света вода ненапита.  а колко са случаите, които изобщо не намират гласност? И стига с тия оправдания, че лекарите не получавали достатъчно пари. Първо не вярно, защото всичко, което взимат на пъка са си чисти пари, без данъци и осигуровки, и второ никой не ги е карал да избират такава професия. Предполага се, че са я избрали, за да помагат на хората, а не да ги изнудват. Не слагам, разбира се, всички лекари под общ знаменател. Има и такива, които напълно съвестно и според силите си вършат работата.

# 22
  • Мнения: 3 146
Случката е отвратителна, но поне остава утехата, че там докторите наистина са много добри.Опасност за ръката на сина ти едва ли има - Специалисти са хората и то най-добрите в БГ. Ако можеше и малко моралец да имат......

# 23
  • Мнения: 2 755
Случката е отвратителна, но поне остава утехата, че там докторите наистина са много добри.Опасност за ръката на сина ти едва ли има - Специалисти са хората и то най-добрите в БГ. Ако можеше и малко моралец да имат......
[/b]
Намесят ли се парите, забрави за морала. Ох, не ми се пише за здравеопазването, защото някои направо заслужават да ги... #2gunfire Но най-големите виновници са онези, които допуснаха нещата да излязат от контрол.

# 24
  • Мнения: 1 999
Нямам думи за такива "големи специалисти"! #Cussing out За такива лекари, които срамят професията си само  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Наистина, човек за детето си е готов на всичко.

Общи условия

Активация на акаунт