Коя марка пюрета да избера?

  • 18 658
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 435
Пак съм аз с моите въпроси за пюретата  Mr. Green
Опитах и двете пюрета, както писах преди няколко дни- на Хип и на Ганчев, и на Хип беше по- сладко от другото- ранни моркови с картофи беше, да ми кажете защо се получава така?  Thinking
Да не бъда разбрана погрешно- не съм фен на Ганчев, просто съм в този период и искам да избера най- доброто за детето си.
Вчера от любопитство опитах и с картоф и тиква на Ганчев, е, не мога да си кривя душата- супер гнусно е на вкус, но не е сладко и мирише доста на тиква.
Откъде знаете, че добавят захар, че аз ровя, ровя в нета и никъде нищо не намирам за тези пюрета, освен лоши отзиви,  Sad   а малкия така ги харесва, за съжаление.....

Специално за тиква и картоф на Ганчев, виж на етикета освен захар има и сухо мляко, което за мен е абсурд!

# 136
  • Мнения: 3 675
аз имам в нас точно това пюре на ганчев и ще напиша какво му е съдържанието

няма добавена захар, но наистина е със сухо мляко, без есенции, без оцветители, без стабилизатори и глутен
за да не спорим на тема ганчев повече, бихте ли предложили евтини и хубави пюрета, да са под 2 лева и да са с малък грамаж, защото от начало доста хвърляне ще падне
интересуват ме зеленчукови, еднокомпонентни пюрета
лекарката каза, че е хубаво да се захрани с хипп, а после да премина на ганчев newsm78
хайде примерно до 1.80 лева за пюре мога да давам отначало, но по-нататък едва ли ще мога да отделя по 3 лева на пюре, което ще ходи на едно ядене
като се замисля повечето майки затова дават ганчев, заради това, че са евтини и др.не могат да си позволят

ето пускам описание на съдържанието на бебевита, зеленчукови

Зеленчукови пюрета

Моркови с картофи над 4 мес., 125гр. (затягащо)
 
Състав: моркови 50%, вода, картофи 17%, пащърнак.
Не съдържа млечни протеини, глутен и захар.
Ориентировъчна цена - 1.40лв.

Тиква над 4 мес., 125гр. (нормализиращо)
Състав: тиква 64%, вода, картофи, захар.
Не съдържа млечни протеини и глутен.

Ориентировъчна цена - 1.40лв.

Различни зеленчуци над 4 мес., 190гр. (нормализиращо)
Състав: зеленчуци (моркови, картофи, грах), вода, растително олио.
Ориентировъчна цена - 1.70лв.
 Не съдържа млечни протеини, глутен и захар.

Ранни моркови над 4 мес., 190гр. (затягащо)
Състав: моркови, вода, растително олио.
Не съдържа млечни протеини, глутен и захар.
Ориентировъчна цена - 1.70лв.

Градински зеленчуци над 4 мес., 190гр. (затягащо)
Състав: зеленчуци 62% (моркови, картофи 20%, царевица 8%, грах), вода, ориз, царевично олио, вит.С, железен-ІІІ-дифосфат.
Не съдържа млечни протеини, глутен и захар.
Ориентировъчна цена - 1.70лв.

Тиквички с царевица над 4 мес,190гр.(нормализиращо)
Състав: зеленчуци 4% (тиквички 25%, царевица), ориз, вода.
Не съдържа млечни протеини, глутен и захар.
Ориентировъчна цена - 1.70лв.

при някои видове също има захар, т.е. ганчев не са единствените, които я слагат
нормално ли е да слагат олио в пюретата след 4 месеца
в някои от пюретата дори има сол, но за по-късните месеци

в пюретата на хипп има сметана и мляко, което не би трябвало да има, никъде не пише, че това мляко е ам

http://www.papa-bebe.com/piuretahippzel.html

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 13:49 от gitadam

# 137
  • София
  • Мнения: 12 562
аз имам в нас точно това пюре на ганчев и ще напиша какво му е съдържанието

няма добавена захар, но наистина е със сухо мляко, без есенции, без оцветители, без стабилизатори и глутен
за да не спорим на тема ганчев повече, бихте ли предложили евтини и хубави пюрета, да са под 2 лева и да са с малък грамаж, защото от начало доста хвърляне ще падне

Гербер са хубави пюрета и имат бурканчета от 80 грама. Не знам обаче каква им е цената сега.

# 138
  • Мнения: 27 524
Гитадам, едно пюре реално го ползваш 3 дни, така че хвърлянето е малко  Peace

# 139
  • Мнения: 3 675
аха, ясно
в нас има три пюрета на ганчев с тиква и картоф
изкушавам се да отворя и да го опитам, ако аз не мога да го ям, как ще накарам бебето да го яде

ще повърна направо, а бе гадост Sick
толкова е гъсто
не е за толкова малко дете
язък дето сакатих пюрето, ще се ориентирам към др.марка
мен веднага ме заболя корема от това нещо и го изплюх директно в коша, на бебето няма да дам такова пюре, поне не зеленчуково, май по-добре на гербер
викам си щом има картофи и тиква, ще е хубаво, а то гъсто, мазно и на мирис отвратително.
ето затова не искам да взема пюрета от 190 мл, ако бебето не ги иска, директно заминават в коша

едно приятелче вика, че като по-голямко покрай племеницата е опитвало плодовите пюрета на ганчев и не били лоши, ако са такива като зеленчуковите, по-добре  Stop
вярно е, че на възрастните надали ще им харесат бебешките храни заради липса на подправки, но приятелка си хапва от кухнята на детето без проблеми
онзи ден я гледам как сладко яде от порцията, чак на мен ми потекоха лигиге

















Последна редакция: вт, 04 май 2010, 14:57 от gitadam

# 140
  • София
  • Мнения: 12 562
аха, ясно
в нас има три пюрета на ганчев с тиква и картоф
изкушавам се да отворя и да го опитам, ако аз не мога да го ям, как ще накарам бебето да го яде

Ти със сигурност няма да можеш да ядеш нито едно бебешко пюре, поради липсата на подправки, сол и захар. Но това ни най-малко не притеснява бебетата  Mr. Green

# 141
  • Мнения: 5 435
Взимай на Гербер, имат много хубави зеленчукови пюрета, супички - 1,55лв, мсля че са 130гр! Месните им пюрета също са добри, плодовите също и са 1лв! А относно Бебевита, мисля че повечето пюрета имат захар, от тях взех моркови с картофи, но имам чувство че ми мирише на боя!

# 142
  • София
  • Мнения: 12 562
вярно е, че на възрастните надали ще им харесат бебешките храни заради липса на подправки, но приятелка си хапва от кухнята на детето без проблеми
онзи ден я гледам как сладко яде от порцията, чак на мен ми потекоха лигиге


аааааа ама ти бъркаш рязко двата щата. Едно са пюретата, друго е детската кухня. От кухнята ядях и аз  Grinning

# 143
  • Мнения: 80
[
Гербер са хубави пюрета и имат бурканчета от 80 грама. Не знам обаче каква им е цената сега.

Да, най-малките са еднокомпонентни и стават за захранване, гледах ги при нас по 1.05 лв.

# 144
  • Мнения: 3 675
копирам едни линк за пюретата и веществата, които се съдържат в тях

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … amp;sb=5&vc=1



малко по-надолу има описание какви вещества се съдържат в пюрето, повечето от тях присъстват на бг пазара
дали написаното за хипп е вярно или са въвели нови стандарти



# 145
  • Мнения: 20
Здравейте, прочетох много внимателно материала за съдържанието на отровни вещества в капачките и в самите пюрета, направо се ужасих. Единствено се надявам нещата да са се променили от тогава- изследванията бяха от 2004 год., а имаше и препоръка да се изчака до 2005 г., когато влизали разпоредби на ЕС

# 146
  • Мнения: 1 354
Много ми е чудно в отговор на тази статия:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … amp;sb=5&vc=1

Какво ще отговорят относно даването на зрънчо,сладки детски млека,бисквити,солети и т.н. Кое е по-малкото зло? Въобще въздухът и водата са под всякаква критика,но ако започнем да отричаме всичко....  Thinking  Confused

# 147
  • Мнения: 50
Взимай на Гербер, имат много хубави зеленчукови пюрета, супички - 1,55лв, мсля че са 130гр! Месните им пюрета също са добри, плодовите също и са 1лв! А относно Бебевита, мисля че повечето пюрета имат захар, от тях взех моркови с картофи, но имам чувство че ми мирише на боя!

И аз давах на Гербер. Плодовите са много разнообразни и вкусни.

# 148
  • Мнения: 2 231
Да Гербер са много вкусни, а имат и различни разфасовки Peace

# 149
  • Мнения: 3 675
вземала съм досега на гербер, бебивита, хипп и ганчев.първите две марки ги яде, ганчев ще дам по-нататък, но ако имаме пари ще купувам от по-скъпите пюрета, ако не - на ганчев или др. бг марка

мисля, че гербер и бебивита са мн.добри пюрета за цената си

Общи условия

Активация на акаунт