Настолни игри.

  • 11 133
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
Понеже не намерих подобна тема и такава в библиотеката,то реших да пусна нова.Нека ако модераторите решат да я преместят го направят.
На моята дъщеря й е много забавно да играем на такива игри.Нека тук обменяме инфо на какви игри играят вашите деца,за каква възраст са.Това са нашите игри:
Игри

Редактирах го!!!!

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 15:30 от Къдравата Сю

# 1
  • Мнения: 1 489
Редактирах го.Но за всеки случай давам и снимки
   Домино

   Игра на памет

   Игра на памет

   Не се сърди,човече

   Игра на памет 2

   Бинго

   Домино трио

# 2
  • Мнения: 255
Ние играем на черен петър и на пак този принцип но взехме 1 книжка с азбуката като карти, изрязват се и понеже са по 2 буквите пак така ги сравняваме....това е по нейно желание...незная дали е правилно или не но научи азбуката за около 5 дни(е с малки грешки все още)Тя е на 4.5г

# 3
  • Мнения: 329
Ние още не сме пораснали достатъчно за такива игри, но и аз съм им голям фен и мисля да му предложа нещо от този сорт  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 6 182
Играем на черен петър и домино, С братовчедите си някак е играла и на монополи  Crazy
Мисля, че и е време вече и за: "Не се сърди човече".
Аааа с братовчедите си играе и на "салам" с обикновено тесте карти.

# 5
  • Мнения: 2 478
http://media.snimka.bg/4836/015926937.jpg  Taзи ще е подходяща за възрастта на синът ми. Мерси за идеята.
Иначе засега играе с пластелин и рисува. Разлежда книжки .

# 6
  • космополитно
  • Мнения: 941
Благодаря за чудесната и практично ориентирана тема!  bouquet Тъкмо имах нужда от обмен на идеи. Ние също играем на черен Петър( но ми се вижда описанието на играта много по-скучно, отколкото беше по мое време-тогава така се заавлявахме.)
Играем и "Приобщи човече"-една образователна игра, възпитаваща в толерантност към различието (в частност към физическите увреждания). Направена е много добре-пъстричка. Може да се взиеме от Център за Независим живот-София (ул."Екзарх Йосиф"№60). Горещо я препоръчвам (играе се със зар, подобно на "Не се сърди човече", но има и карти, с описани различни ситуации и даващи точки за поощрение при верен отговор)...

# 7
  • Мнения: 3 491
Пазарът изобилства с такива продукти, но да припомня нещо простичко и неостаряващо: "морски шах" или tick-tack-toe, както и казват тук. Иска само молив и хартия. И друга една игра, пак само с молив и хартия - на 'танкове', ако някой се сеща. Трябва да нацелиш 'танка' на противника в противоположната част на листа, а това става като проявиш чувство за симетрия.

# 8
  • Мнения: 2 028
ейй, как не съм се сетила за Домино и морски шах, още тези дни ще поправя пропуска  Peace

ние играем най-много на "Не се сърди човече"...

а имаше една игра с едни клечки (пластмасови) с различни цветове, които се пръскат и играчите трябва да ги изтеглят една по една, без да помръдват останалите клечки... Някой сеща ли се как се казваше тази игра?  newsm78

# 9
  • Varna
  • Мнения: 603


а имаше една игра с едни клечки (пластмасови) с различни цветове, които се пръскат и играчите трябва да ги изтеглят една по една, без да помръдват останалите клечки... Някой сеща ли се как се казваше тази игра?  newsm78

хоп - стоп

# 10
  • Мнения: 230
а имаше една игра с едни клечки (пластмасови) с различни цветове, които се пръскат и играчите трябва да ги изтеглят една по една, без да помръдват останалите клечки... Някой сеща ли се как се казваше тази игра?  newsm78
Микадо
Виждала съм я в Джъмбо и Бонжур, предполагам, че я има и другаде.
http://www.cenite.com/cena/%D0%98%D0%B3%D1%80%D0%B0+%D0%9C%D0%B8 … B4%D0%BE/72182608 -  за илюстрация.
Навремето чичо ми ми беше подарил дървено, немско, голяма игра падаше....

# 11
  • Мнения: 1 489
Благодаря за чудесната и практично ориентирана тема!  bouquet Тъкмо имах нужда от обмен на идеи. Ние също играем на черен Петър( но ми се вижда описанието на играта много по-скучно, отколкото беше по мое време-тогава така се заавлявахме.)
Играем и "Приобщи човече"-една образователна игра, възпитаваща в толерантност към различието (в частност към физическите увреждания). Направена е много добре-пъстричка. Може да се взиеме от Център за Независим живот-София (ул."Екзарх Йосиф"№60). Горещо я препоръчвам (играе се със зар, подобно на "Не се сърди човече", но има и карти, с описани различни ситуации и даващи точки за поощрение при верен отговор)...
А можеш ли да дадеш линк за тази игра или да я снимаш.

# 12
  • Мнения: 1 489
Много ми харесват и игрите от този сайт http://www.dtoys.ro/modules.php?name=produse&e3=42.  това са тези,където ги рекламират по Disney channel,но никъде не ги намирам.

# 13
  • В уютен дом!
  • Мнения: 76
Здравейте мами, хубава тема, аз тъкмо разглеждах и търсех, мислех да пусна една , но вече има  bouquet
А ние като сме на 1,3год. почти какво ново и познаввателно да измислим, освен коли, рингове, кубчета и подобни Rolling Eyes
Ще се радвам ако някоя мама с бебо на тази възраст, та и тези мами, чиито сладури са пораснали ми дадът идейка от опит newsm10

# 14
  • Мнения: 329
Здравейте мами, хубава тема, аз тъкмо разглеждах и търсех, мислех да пусна една , но вече има  bouquet
А ние като сме на 1,3год. почти какво ново и познаввателно да измислим, освен коли, рингове, кубчета и подобни Rolling Eyes
Ще се радвам ако някоя мама с бебо на тази възраст, та и тези мами, чиито сладури са пораснали ми дадът идейка от опит newsm10
Тъкмо и аз се сетих и исках това да попитам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт