За кристалните чаши, скъпите сервизи и ред други неща ...

  • 43 812
  • 410
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Хахах, точно по водолейски  Joy

# 121
  • София
  • Мнения: 3 099
Докато бъбрим за зодии да припомним - кристални чаши не са само онези, които помните от чеиза на майка си, с плетениците. Забелязвам, че мнозинството само за тях се сещат, въпреки свободното вербално боравене с класните марки.

В днешно време не е никакъв лукс да ползваш приличен порцелан - въпрос на стил и вкус и никой да не се оправдава с друго!

# 122
  • Мнения: 364
Аззи, нещо за водолей със скорпион  Twisted Evil  и посудата да кажете?

 Hug
Много обичате скъпа посуда, но като отидете на пазар за майсенски порцелан се връщате с нови прибори за риба. Laughing

И примерно казват, че отиват до магазина, а се връщат 6 часа по-късно  Laughing (но това е друга тема)

# 123
  • Мнения: 1 008
Когато се омъжих баба ми подари купища сервизи (кристални, аркопал от кореком, лъжички и чиниики донесени от първата и екскурзия в Англия и разбира се отгладувани).Чудех се къде да ги дяна,защото "не ми вървяха на интериора".До като един ден извадих всичко, ползваме си ги,дори гости са се впечатлявали=
[това го копнах от едно л.с., което изпратих на скоро на една дама от форума   bouquet].
Имам чаши Тифани,които са подарък.
Не ги ползвам всеки ден.Пазя си ги.
Не ми се връзва Бранка да пие сокче в чаша
Тифани (това ще бъде най-мазната чаша Тифани
с детски пръстчета и трохи на дъното).

# 124
  • София
  • Мнения: 3 099
Айде дайте малко снимки да оплакнем окото, деее! Само надписите ли ще преписвате! (НЕ НА ДУРАЛЕКСА, МОЛЯ!!!)

# 125
  • София
  • Мнения: 12 576
Айде дайте малко снимки да оплакнем окото, деее! Само надписите ли ще преписвате! (НЕ НА ДУРАЛЕКСА, МОЛЯ!!!)
А на аркопала, може ли? Embarassed

 Joy Joy Joy

# 126
  • Мнения: 13 512

Последната ми придобивка са чаши за кафе - японски порцелан. Като вдигнеш чашата към светлината се вижда гейша. Антикварни са и са ми за употреба.
Имам такъв сервиз- за чай и кафе. Шри един ремонт на вилата, работници събориха бюфета, в който беше и този сервиз и почти целия се изпочупи. Остана единия чахник и по 2-3 чаши от двата вида. Би ли ми пратила снимка да видя дали е същия и евентуално да търся в ибей да го попълня.Подарък беше от майка ми, купуван преди повече от 40 години за баснословна за времетоси цена , а  да не говорим  за сантименталната му стойност.
И по темата- нямам единични чаши или чинии. Не са ли  поне 6- раздавам ги. В семейството на родителите ми не са ползвани други чаши, освен кристални и така сме свикнали и ние. Порцелана пък изобщо не го коментирам.
Не съм вманиачена, разбира се.

# 127
  • София
  • Мнения: 3 465
Нино, майка ми и баща ми са водолеи и у нас гостите винаги са били на почит Simple Smile
А моята баба беше прекрасна домакиня, просто чудеса правеше с вечерите и матинетата, които организираше. Скорпионка беше и от нея имам тази любов към организацията на дома, задължителните ритуали на храненето и изобщо тя споделяше виждането, че връзката между семейството и храненето, разговорите на вечеря и прочие са задължителни и важна  предпоставка за дълъг и щастлива брак.
В този ред на мисли, аз също ценя вечерята, като време, посветено единствено на семейството и сервирането в порцелани и кристали и прчие ми доставя удоволствие и много държа на тази традиция.

# 128
  • София
  • Мнения: 3 099
Azzy, но и порцелановата тавичка за печене се гърчи унизено из под урбанизирания вкус и аромат на "сочно(то) пиле".  Mr. Green

Да не говорим за кристалните чаши, не познали вкусът на преработено и елитно етикетирано долнопробно македонско вино...

# 129
  • София
  • Мнения: 2 623
Ейййй ужасни сте  Joy
Човек не може в банята да влезе от вас  Wink
Докато ви изчета .....  Joy

# 130
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Monda, мислех че съм запазила някъде снимките от и-бей ( от там са купени), но за съжаление не мога да ги открия.

На външен вид са като тези ( http://cgi.ebay.com/Japanese-Geisha-Tea-Set_W0QQitemZ30034304228 … 20ec#ht_500wt_956) с принт на различно гейши, комплекта е от 4.

Във вътрешността са като тази : http://cgi.ebay.com/JAPANESE-HAND-PAINTED-GEISHA-GIRL-TEA-CUP-EX … 50#ht_1113wt_1161

Виждала съм и в черно, но от доста време не е излизало нищо такова, но аз съм упорита и дебна.



# 131
  • Мнения: 364

Титина, много ми хареса вторият линк!   bouquet  Не бях виждала такива!

# 132
  • Мнения: 5 228
Вживяване, невживяване, но скоро в една пицария (която като интериор е малко по-луксозна и имаш усещането, че би трябвало сервиза да е малко поне над махленския), ми сервираха запечени картофи в онези метални панички с две дръжки като уши, ако се сещате. Е, развалиха ми целия кеф. Такива вече и в столовете сигурно не ползват.

# 133
  • Мнения: 3 447
Мен, ако питате, към зодиите да ги квалифцираме.
Любителите на луксовете са някакви везни, лъвове, телета и прочие любители на лукса
Хохохохо  Grinning Лъвът в мен понякога обича да пие хубаво вино в големи, високи чаши Бохемия. Луната ми в Стрелец обаче няма нищо против да пие евтино италианско трапезно вино в каквато и да е чаша, стига съпровождащите го разговори да са интересни.
"Сервизи" нямам, имам големи, разноцветни керамични чинии, които побират много, различни неща. Никога не съм приемала гостуването като фукня или нахранване, въпросът е да има нещо да се сложи в уста в паузите между разговорите. Празника ми го правят хората и отношенията между тях, бутилка шампанско, споделена на тротоара, може да ми направи много по-голям празник от супер подредена Лиможка маса.
П.П. Всъщност, Аззи, практичните зодии според мен обръщат по-голямо внимание на това как е подредена "масата на домакинята", отколкото т.н. любители на лукса  Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 3 099
Дона, вярно е, но махни перлите от ушите на аватара си и ще е по-достоверно!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт