Из Италия с влак по маршрута Рим - Венеция

  • 15 975
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 893
Много ти благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 166
За нищо Simple Smile. Аз сега умувам как да включа и Орвието пътьом - на около 100 кв от Рим в посоката към Фл. Само че май няма гардероб на гарата там за багажа. Иначе изглежда чудесно място за няколко часа. И на мен ми се върти идеята за кола под наем, но ангажиментите около нея нещо ме спират.

# 17
  • Мнения: 1 893
Направо станах разногледа, всичко искам да видя. Сега реших, че може да отскочим за ден и до Сан Марино.

# 18
  • Мнения: 166
Не съм нацелила как се пътува до там, най-вероятно от Болоня е най-лесно. Иначе и аз съм така с мераците Laughing. Вчера си мислех да удължавам времето и да прежаля билетите в едната посока. Я кажи твоя маршрут, да не взема да пропусна нещо.

# 19
  • София
  • Мнения: 178
Великолепна идея за кратко пътешествие. Я да пообработя и аз съпруга!

# 20
  • Мнения: 1 893
delda, ние летим до и от Венеция. Планувах с влака да отидем за четири нощувки във Флоренция и оттам да отскачаме из околностите. С кола ще видим повече неща, но не ми стиска да наемем рент а кар. Но реших да запишем екскурзията, която ти даде  Hug . Остава само да разбера в какви дни я има. По този начин за един ден ще видим всичко, за което иначе и аз бях планувала два дни. И мисля да останем два дни във Флоренция, а на четвъртия да отскочим до Сан Марино. Оказа се, че най- лесно и кратко е пътуването от Местре. Сега остава и половинката да одобри това препускане и всичко ще е ок  Laughing

# 21
  • Мнения: 166
delda, ние летим до и от Венеция. Планувах с влака да отидем за четири нощувки във Флоренция и оттам да отскачаме из околностите. С кола ще видим повече неща, но не ми стиска да наемем рент а кар. Но реших да запишем екскурзията, която ти даде  Hug . Остава само да разбера в какви дни я има. По този начин за един ден ще видим всичко, за което иначе и аз бях планувала два дни. И мисля да останем два дни във Флоренция, а на четвъртия да отскочим до Сан Марино. Оказа се, че най- лесно и кратко е пътуването от Местре. Сега остава и половинката да одобри това препускане и всичко ще е ок  Laughing


Ако не си купила самолетните билети, виж и от Форли за една от посоките(ако е след 22.05). Аз смятам да купя билети он-лайн за музеите във Фл. http://www.b-ticket.com/b-ticket/uffizi/default.aspx. Да се спести време от опашки.
Само не знам как да ги комбинирам тези музеи в дните, че наведнаж е излишно-ще дойде много. Който има опит, да казва оптималния  вариант.
Интересното е, че дори и за май вече има продадени, а аз си мислех, че още е много рано. И аз ще се възползвам от тази екскурзия, вижда ми се читава.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 15:26 от delda

# 22
  • Мнения: 214
някой  знае  ли  цените  на  билетите от  фЛоренция  до  Венеция   bouquet

# 23
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
http://orario.trenitalia.com/b2c/nppPriceTravelSolutions.do?car= … amp;x=51&y=16

Това е от страницата на италианските железници, примерен ден съм дала. С Интерсити гледм,че е най- евтино , около 23 Евро.

# 24
  • Мнения: 2 241
http://orario.trenitalia.com/b2c/nppPriceTravelSolutions.do?car= … amp;x=51&y=16

Това е от страницата на италианските железници, примерен ден съм дала. С Интерсити гледм,че е най- евтино , около 23 Евро.

Intercity са регионалните влакове, които не са от най-хубавите  Wink
Eurostar и Freccarossa  са пъти по-бързи и удобни  Peace

# 25
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Изпревари ме Simple Smile . И аз щях да пояснявам за съотношениеето цена-удобство.Simple Smile Все пак, нали , въпрос на избор е , а на тази страница специално са всички видове влакове.

# 26
  • Мнения: 1 893
Много моля да ми кажете кое Сан Марино ми дава сайта на ит. железници.
Ето пример, задала съм Местре- Сан Марино, но като гледам цената и времето, май не става дума за република Сан Марино. И кои влакове са "R" ?

# 27
  • Мнения: 2 241
 Laughing Точно за Сан Марино става въпрос.
С регионален влак  Peace

# 28
  • Мнения: 1 893
Открих, че става въпрос за едно селце малко на северозапад от Венеция.
Много моля ако някой знае начин да стигна от Венеция или Флоренция до република Сан Марино да помогне  Praynig

ПП: Открих  Flutter
Ако и друг се интересува, да кажа. Влак до Сан Марино няма. Отива се до Римини и оттам с автобус.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 19:28 от beca

# 29
  • София
  • Мнения: 178
Отпуската ни е в периодът от средата на юли до края на август. Вероятно ще е много горещо! Дали е добър периодът за такава разходка? Септември мислим за море в Гърция!

Общи условия

Активация на акаунт