Питане относно пишлето при мом4енцата?

  • 4 839
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 103
Аз още не съм имала възможност да се опитам, но чакаме момче и така или иначе ще се наложи да се науча. До колкото аз знам кожичката на чурката се забелва, за да няма проблеми след това. Аз за себе си съм решила да се заема с трудната задачка, а да не чакам от самосебе си евентуално да се получи. И мен ме е страх да не причиня болка на бебо, но по-добре докато е малко и после няма да си спомня, отколкото по-късно да се травмира. Когато разбрах, че ще е момче, това ми беше първата мисъл "как ще се справяме с пишката", но няма как и тати ще помага.

# 16
  • Мнения: 857
Аз също нищо не правех, но беше голяма грешка, защото след натрупване на смегма и мръсотия, се стигна до възпаление на пикочния мехур, от там 3 антибиотика и абокат в 7-я месец.
Трябва да се почиства, без да се насилва. Но това решение трябва да го вземеш след като си претеглила "за" и "против".

# 17
  • Мнения: 1 677
Колкото "за" толкова и "против" има по темата.
Аз лично съм забелвала внимателно, когато къпех сина ми, така че той да не усеща никаква болка. Смятам, че не трябва да се допуска натрупването на смегма и мръсотия.

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 30
Мами,помагайте моля ви.Знам 4е при мом4енцата се правят някакви специални процедури на пишлето,оба4е нито знам какви нито кога да запо4нат.Дайте съвети! baby_neutral
Здравейте ! Аз имам син на 12 г. още от третия ден по съвет на лекар започнах да го забелвам всяка вечер след къпане по малко докато не се покаже главичката успях ,но понеже кожа му е по тясна се получе така че когато беше на 4г. имахме проблем със забелването .Тогава хирурга ме посъветва вместо да го водя да му срежат кожичката първо да опитам всяка вечер да му кисна пишлето по 10 мин. в смрадлика и да го забелвам постепенно и се получи.Сега вече се къпе сам и казва ,че всичко е наред.
И друго ,което мога да споделя е ,че мъжът ми е с отрязана кожичка/ точно по същата  причина / и е сто пъти по хигиенично и по приятно за други неща...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
Забелваме от третия месец някъде,леко и спокойно,въпроса е в поддръжката след цялостното забелване-ние мазахме около седмица с боров вазелин вечерно време след баня и забелване,след това доста дълго време почиствахме с реванол-това е,излишно е да казвам,че травма при детето не е имало,насилие и т.н.,както някой беше споменал по-горе...Сега пак чакам момченце и ще процедираме по същия начин,живот и здраве!

# 20
  • Мнения: 324
Бях отговорила на подобно питане в друга тема и се вкарах в страхотен спор.
За това само ще споделя моя опит
Имам две момчета-4годишно и 9месечно бебе. При големия започнах късно с тоалета на пишлето, но бавно, не рязко и постепенно - без болка и рана. Сега се къпи сам и го забелязвам, че докато си играе отвреме на време си придърпва пишлето и с гъбата го мие  Simple Smile
При бебчо беше още като му зарасна пъпчето - тогава то ми беше грижа и не обръщах внимание на други неща. Но при него беше още по-лесно. Не го правя всеки ден, но отвреме на време като се сетя само докато я бутна тя си се отваря, а на него му е смешно /след мен той започва да си играе с "атрибутчето"/
Някои са против, други го правят. А от опит в семейството знам, че се е стигало до слепване /и при момче и при момиченце/ при непочистване на половите органи.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 107
Хич няма да се хвърлям в луди спорове, ще копирам линк към статия, написана от професионалист, а не от квартална педиатърка.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=966

# 22
  • Мнения: 324

цитирам от твоя линк
Цитат
Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан. Към края на първата или средата на втората година препуциумът при повечето момченца след такива процедури прехвърля главичката на пениса. Важно е тя да се върне бързо в изходно положение, тъй като все още не до там разширения препуциум може да доведе до болезнен оток на главичката на пениса. Това се нарича парафимоза и е възможно да се наложи болезнено хирургическо репониране.

Точно за това говорим, а не за вандалско разкъсване.
И това "квартална педиатърка" ... малко грубо прозвуча.  Thinking

# 23
  • Мнения: 3 929
Аз те съветвам да не правиш нищо на детето. Аз съм забелила, защото бях невежа и единственият ми източник за отглеждане на детето в началото беше педиатърката. Все пак се опитах да го направя по най-безболезнения за бебето начин, ако изобщо има такъв. Започнах леко да издърпвам кожичката, когато стана на 2 месеца. Почиствах с памуче, напоено с физиологичен разтвор. Казват, че най-безболезнено било поз водата, в коритото. В 4 месец педиатърката на една от консултациите реши, че не е забелен добре и го дръпна рязко, след което промивах 3 дни с риванол и мажех с Банеоцин. И така го забелвам, когато го къпя, а сега всяка вечер по време на тоалета си той сам си я дърпа и се измива.

# 24
  • Мнения: 1 001
Аз не пипах.  Peace
Сега е на 6 1/2 мес. и му се забелва без никакви проблеми - 2-3 пъти съм го правила досега.
Мнението на всички педиатри, с които съм говорила досега е да не пипам и че природата си знае работата. Аз също мисля така.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 558
Има много „за„ и много „против„ тази процедура.Аз лично се доверих на медицинско  лице и я направихме,когато малкият беше на 7 месеца Peace

# 26
  • Мнения: 3 061
а я да ви питам - този физиологичен разтвор същият ли е като за нослето? солен имам предвид?

# 27
  • Мнения: 9 492
а я да ви питам - този физиологичен разтвор същият ли е като за нослето? солен имам предвид?
Да, 0,9% р-р на натриев хлорид.

# 28
  • Мнения: 2 658
Едно ще ти кажа - каквото и да решиш - трябва да е безболезнено за детето...
Има две мнения - че трябва да се пипа и че не трябва...
Аз много исках да не го пипам след серия неща, които изчетох - че то само си става, с времето постепенно и т.н. После обаче изчетох и случаите, в които не е станало постепенно и от само себе си, а те не са малко...И така реших, че тъй като не съм достатъчно смела да видя дали ще стане от само себе си...ще пробваме ние...изцяло против съм и това лекарката да го дърпа изведнъж...според мене говори с мъжа си - така направих аз и от втория месец всяка вечер при къпането в банята той го раздвижва лекичко...ще ти кажа, че детето не усеща нищо и така всяка вечер - има прогрес и малко по малко докато се усети ще стане...
Така направихме ние!
Успех!!! Hug

Това смятам и аz, от край до край (раzликате единствено е, че го правех сама, но не това е от zначение  Wink ), особено местата в червено, те са наистина много важен момент  Peace

# 29
  • Мнения: 3 453
   Моето дете го водих на уролог като навърши 6м.Забели му пишлето 24 часа мажех с Лидокаин на всяка смяна на памперса и това беше.Сега всяка вечер в банята си го забелваме.
   Мнения и хора различни..ти ще си решиш как да постъпиш аз се водих от това че имам познати на които майките така са оставили всичко на природата и имаха проблеми като по-големи.Урологът ми обясни че колкото по-малко е детето над 6м разбира се най-рано толкова по-безпроблемно става всичко и забравя детенце.Имам приятел който още помни забелването и е бил адски травмиран.

Общи условия

Активация на акаунт