Мамо, как се раждат бебетата?

  • 6 665
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Здравейте,
наскоро 5 год. ми дъщеря ми зададе този въпрос. Обясних, доколкото можах, но тя каза,че пак не разбира как точно излизат бебета от корема на мама. Затова търся някоя илюстрована книжка по въпроса, подходяща за възраст 5-6-7 години. Помогнете със заглавия, ако можете.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 156
ето това го принтни и й до подвържи: http://detstvoto.com/index.php?newsid=759
успех!

с.

# 2
  • Мнения: 857
"Бебе на нулева възраст" е чудесна книжка с илюстрации и е представена много подходящо.
Аз и сестра ми, сме се "образовали" от там  Wink.

# 3
  • Мнения: 1 489
ето това го принтни и й до подвържи: http://detstvoto.com/index.php?newsid=759
успех!

с.

Това ми хареса.Доста добре е обяснено.И аз скоро очаквам този въпрос.За сега ме е питала за много неща,но точно за това още не е.

# 4
  • Мнения: 803
Аз и сестра ми, сме се "образовали" от там  Wink.
Аз също притежавах тази книжка.Но ми се струва, че бях по-голяма от шестгодишна.
Спомням си, че бях много впечатлена, когато мама ми я подари, чувствах се специална и пораснала, сякаш са ме посветили във велика тайна.Май наистина е било така-това е вълшебството на живота.
Цвете от Луната , няма да сбъркаш с книжката, и аз я препоръчвам. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Нормално е детето ти да се интересува от процеса на създаването си.
Книжката също препоръчвам горещо!  Peace

Допринасям по темата с три неща:
1. Една детска пиеса "От къде идват бебетата?"
2. Една статия по въпроса за сексуалното образование на децата
3. Едно анимационно пълнометражно филмче От къде идват бебетата / Partly Cloudy (2009)

# 6
  • Мнения: 657
Дъщеря ми е почти на 5 и скоро ми зададе въпроса.Обясних горе долу и че са я извадили от корема ми.Последвъ въпроса - а ти как ме глътна? Laughing

# 7
  • Мнения: 266
Аз обясних на моята 6 годишна дъщеря долу-горе как излиза бебето, но тя ме застреля с въпроса "Как е влязло бебето там?" Тук много се затрудних. newsm78

# 8
  • Мнения: 4 965
Относно влизането и излизането на бебетата, аз предпочетох да им пусна сериите на NGeo - "В утробата" /има за животните, за птиците, за хората и отделно специално за близнаци и многознаци, което е ясно, че на тях им беше най-интересно/. Peace

# 9
  • Мнения: 1 062
Винаги съм обяснявала на дъщеря си нещата така, както са. Как влиза бебето, как излиза и т.н. На разбираем за нея език, но така както са нещата.

# 10
  • Мнения: 4 187
Аз обясних на моята 6 годишна дъщеря долу-горе как излиза бебето, но тя ме застреля с въпроса "Как е влязло бебето там?" Тук много се затрудних. newsm78


Таткото е сложил едно семенце в корема на майката, от там нататък то расте, и става бебе  Wink !

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
1. Една детска пиеса "От къде идват бебетата?"..........

Имаш ли представа кой е авторът? И дали действително се играе някъде или е само на хартия?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз наскоро обясних на моята дъщеря откъде влизат и излизат бебетата. Не се впечатли чак толкова колкото аз очаквах, въпреки че ме разбра. Прие го съвсем нормално. От малка всички неща и ги обяснявам такива каквито са, думите и обясненията са съобразени с възрастта и. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 13 211
Ейй, тая книжка е велика на Мари-Клод Моншо. Седи в библиотеката на дъщеря ми от 3 годишната й възраст  Wink Има и още една след нея за възраст от 6 до 12, мисля че "Истината за бебетата" се казваше. Обаче възрастта, която е дадена предвид акселерацията може да бъде снижена  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 079
Имаш ли представа кой е авторът? И дали действително се играе някъде или е само на хартия?

Мисля, че авторка е Теодора Попова.
Но не съм съвсем сигурна. Не съм виждала пиесата да се играе в театър, но съм я виждала изиграна от деца. Страхотна е.  Hug

# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
     bouquet   

Ей, вярно, сега се сетих, авторката даже получи награда за режисура преди време за тази пиеса. Спектакълът беше неин дебют и се играеше от трупата на Куклен театър Добрич.
Само че ми се струва, че текстът беше по - дълъг, може би затова не го разпознах веднага.
Но ще проверя дали още се играе някъде пиесата.

# 16
  • Мнения: 3 146
Ейй, тая книжка е велика на Мари-Клод Моншо. Седи в библиотеката на дъщеря ми от 3 годишната й възраст  Wink Има и още една след нея за възраст от 6 до 12, мисля че "Истината за бебетата" се казваше. Обаче възрастта, която е дадена предвид акселерацията може да бъде снижена  Wink
Точно така е, има си и втора част - за мен е върхът тази книжка! И на моя син с тази книжка му обяснявах отчасти, отчасти покрай животните, защото много гледаме научно-популярни филми за животни и там всичко е ясно и картинно.
По Нешънъл Джеографик като дават за някое семейство лъвове или слонове (има един много готин сериал за Ехо - слоница матриарх - по Анимал Планет май беше), няма начин да не подпитат децата и да го видят. После само обяснявам, че така е и при хората. При това, редовно говорим на тази тема, още откъм 3-годинки като беше, защото като тръгна на градина това много го развълнува - нали се сещате коментарите там на дечицата.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Хаха, не знам, аз си показах белега още отдавна... даже без да бъда питана... та синът ми знае и от къде е излязъл, и как, и кой го е извадил от там...

# 18
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Малката е почти на 5 , но още не ми е задавала този въпрос , но така като чета ще го очаквам скоро.

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308

Благодаря на всички, които се отзоваха. "Истината за бебета" най-много ми допадна, ще пробвам първо с нея. Инка 62, специални благодарности на теб, обаче освен пиесата другите два линка не ми вършат работа. Статията е доста кратичка и не допринася как точно да обясним на децата, а филмчето, макар да е много сладко, не отговаря на истината - не искам да я залъгвам с щъркели.

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Хаха, не знам, аз си показах белега още отдавна... даже без да бъда питана... та синът ми знае и от къде е излязъл, и как, и кой го е извадил от там...

И моята е виждала белега ми от секциото, но знае, че по принцип нормалното раждане не е през корема  Wink Знае, че когато има някакъв проблем и бебето не може да се роди по обичайния начин, тогава лекарите помагат чрез операция. Т.е. не съм обяснила само за варианта "секцио".

# 21
  • Мнения: 593
Аз обясних на моята 6 годишна дъщеря долу-горе как излиза бебето, но тя ме застреля с въпроса "Как е влязло бебето там?" Тук много се затрудних. newsm78


Таткото е сложил едно семенце в корема на майката, от там нататък то расте, и става бебе  Wink !

Това - добре.
И моята дъщеря знае, че е била в коремчето ми, но един ден реши да ме попита "А аз от къде излязох?" - "От коремчето ми." - "Да, де, ама през коя дупка?"  Shocked
Направо си глътах граматиката, не помня какво смънках, но до ден днешен все още не съм й дала адекватен отговор...

Благодаря за линковете, момичета, сега ще разгледам какво сте пуснали.  Hug

# 22
  • Мнения: 4 187
Аз съм със секцио, не ми беше трудно да отговоря на този въпрос, но се опитах да обясня, че нормалното място е друго.

# 23
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми и синът ми схванаха без книжка простата истина, че жените, за разлика от мъжете, имат три дупки - за пишкане, за акане и за раждане на бебета. Бяха горе-долу на възрастта на твоето дете. Не виждам какво чак толкова смущаващо има в това обяснение.

# 24
  • Мнения: 593
Дъщеря ми и синът ми схванаха без книжка простата истина, че жените, за разлика от мъжете, имат три дупки - за пишкане, за акане и за раждане на бебета. Бяха горе-долу на възрастта на твоето дете. Не виждам какво чак толкова смущаващо има в това обяснение.

Ами въпросът ми беше зададен преди една година.
Възприемах 3-годишното си момиченце по-скоро като бебе, как да не се смутя.  Laughing

Но темата ми беше полезна.  Peace

# 25
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
А аз на този въпрос показах чрез жеста "раждам" на езика на глухите - движение с ръцете от корема надолу като фуния, която първо се стеснява, а после разширява. Разбра ме. После гледахме едно клипче от ютуб, където много хубаво показваха съзряването на плода в утробата и раждането, ама без да показват половите отгани на майката. Виждаха се само краката й и докторите как извадиха бебето.

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Лого5ка, а дали ще можеш да намериш въпросното клипче?

# 27
# 28
  • Мнения: 875
ето едно красиво раждане, което показва нещата такива, каквито са и същевременно с това не е придружено от крясъци. моят син това видя и това знае за раждането на този етап.

# 29
  • Мнения: 4 187
momo, може ли да провериш линка, че при мен не се получава ?!

# 30
  • Мнения: 875
momo, може ли да провериш линка, че при мен не се получава ?!

проверих и се отвяря. при другите как е?

# 31
  • Мнения: 803
При мен се отваря това. Thinking
Може би, защото ти имаш профил, пък аз нямам и влизам като гост, знам ли. newsm78

# 32
  • Мнения: 875
упс, може би трябва да си регистиран потребител в ю тюб.

# 33
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Натисни на Confirm Birth Date и клипчето ще почне!

# 34
  • Мнения: 989
На мен идеята на Азаф за Нат Гео и "В утробата" ми се струва брилянтна  Peace

# 35
  • Мнения: 72
Преди време имаше една поредица "Моята първа енциклопедия" мисля че се казваше. Книжки малък формат с твърди корици. Незнам дали все още ги има по книжарниците. Едната книжка беше "Човешкото тяло". Бяхме купили поредицата още когато дъщеря ми беше бебе. И като поотрасна започна да разглежда книжките. Та в тази, с много картинки и малко, но подходящ текст за деца на тази възраст е обяснено точно как стават бебетата, как преминава бременността и как се раждат. Така да се каже дъщеря ми постоянно я въртеше в ръцете си и отрано беше наясно как става всичко. Тази книжка е най-оръфана от всички  Wink

# 36
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
ето това го принтни и й до подвържи: http://detstvoto.com/index.php?newsid=759
успех!

с.

Това е книжката която търся вече две години - спомням си я от моето детство, оставила е толкова ясен спомен в съзнанието ми.
Много благодаря   bouquet
Намерих и още нещо http://detstvoto.com/index.php?newsid=720

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 14:37 от Angel^wings

# 37
  • Мнения: 7 947
Че тя доста късно се е сетила да пита. Ние сме на три и половина и отдавна ми беше зададен този въпрос. Просто казах, че всяко бебче първо расте в корема на майка си, когато му дойде времето и е достатъчно порастнало - отива мама в болница и там се ражда, с помощта на лекарите. Пита ме как се е хранило в корема - обясних му за пъпната връв, като му показах неговата и моята, че са били свързани. Уклончиво обяснявам принципно и не много точно, но пък и той е малък още. ще следя обаче темата да съм готова един ден за по-сериозните въпроси.

# 38
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
По този повод сега се сетих за снощният разговор.
Гледахме снимки и аз и показах каква съм била като бременна, как тя се е намирала в коремчето на мама, че там е растяла....а тя гледа баща си и ми вика "Ами той и тати има в коремчето бебе"  Crazy Mr. Green Laughing
Налагше да обяснявам после как само майките имат бебета... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт