Мамо, как се раждат бебетата?

  • 6 662
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
     bouquet   

Ей, вярно, сега се сетих, авторката даже получи награда за режисура преди време за тази пиеса. Спектакълът беше неин дебют и се играеше от трупата на Куклен театър Добрич.
Само че ми се струва, че текстът беше по - дълъг, може би затова не го разпознах веднага.
Но ще проверя дали още се играе някъде пиесата.

# 16
  • Мнения: 3 146
Ейй, тая книжка е велика на Мари-Клод Моншо. Седи в библиотеката на дъщеря ми от 3 годишната й възраст  Wink Има и още една след нея за възраст от 6 до 12, мисля че "Истината за бебетата" се казваше. Обаче възрастта, която е дадена предвид акселерацията може да бъде снижена  Wink
Точно така е, има си и втора част - за мен е върхът тази книжка! И на моя син с тази книжка му обяснявах отчасти, отчасти покрай животните, защото много гледаме научно-популярни филми за животни и там всичко е ясно и картинно.
По Нешънъл Джеографик като дават за някое семейство лъвове или слонове (има един много готин сериал за Ехо - слоница матриарх - по Анимал Планет май беше), няма начин да не подпитат децата и да го видят. После само обяснявам, че така е и при хората. При това, редовно говорим на тази тема, още откъм 3-годинки като беше, защото като тръгна на градина това много го развълнува - нали се сещате коментарите там на дечицата.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Хаха, не знам, аз си показах белега още отдавна... даже без да бъда питана... та синът ми знае и от къде е излязъл, и как, и кой го е извадил от там...

# 18
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Малката е почти на 5 , но още не ми е задавала този въпрос , но така като чета ще го очаквам скоро.

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308

Благодаря на всички, които се отзоваха. "Истината за бебета" най-много ми допадна, ще пробвам първо с нея. Инка 62, специални благодарности на теб, обаче освен пиесата другите два линка не ми вършат работа. Статията е доста кратичка и не допринася как точно да обясним на децата, а филмчето, макар да е много сладко, не отговаря на истината - не искам да я залъгвам с щъркели.

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Хаха, не знам, аз си показах белега още отдавна... даже без да бъда питана... та синът ми знае и от къде е излязъл, и как, и кой го е извадил от там...

И моята е виждала белега ми от секциото, но знае, че по принцип нормалното раждане не е през корема  Wink Знае, че когато има някакъв проблем и бебето не може да се роди по обичайния начин, тогава лекарите помагат чрез операция. Т.е. не съм обяснила само за варианта "секцио".

# 21
  • Мнения: 593
Аз обясних на моята 6 годишна дъщеря долу-горе как излиза бебето, но тя ме застреля с въпроса "Как е влязло бебето там?" Тук много се затрудних. newsm78


Таткото е сложил едно семенце в корема на майката, от там нататък то расте, и става бебе  Wink !

Това - добре.
И моята дъщеря знае, че е била в коремчето ми, но един ден реши да ме попита "А аз от къде излязох?" - "От коремчето ми." - "Да, де, ама през коя дупка?"  Shocked
Направо си глътах граматиката, не помня какво смънках, но до ден днешен все още не съм й дала адекватен отговор...

Благодаря за линковете, момичета, сега ще разгледам какво сте пуснали.  Hug

# 22
  • Мнения: 4 187
Аз съм със секцио, не ми беше трудно да отговоря на този въпрос, но се опитах да обясня, че нормалното място е друго.

# 23
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми и синът ми схванаха без книжка простата истина, че жените, за разлика от мъжете, имат три дупки - за пишкане, за акане и за раждане на бебета. Бяха горе-долу на възрастта на твоето дете. Не виждам какво чак толкова смущаващо има в това обяснение.

# 24
  • Мнения: 593
Дъщеря ми и синът ми схванаха без книжка простата истина, че жените, за разлика от мъжете, имат три дупки - за пишкане, за акане и за раждане на бебета. Бяха горе-долу на възрастта на твоето дете. Не виждам какво чак толкова смущаващо има в това обяснение.

Ами въпросът ми беше зададен преди една година.
Възприемах 3-годишното си момиченце по-скоро като бебе, как да не се смутя.  Laughing

Но темата ми беше полезна.  Peace

# 25
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
А аз на този въпрос показах чрез жеста "раждам" на езика на глухите - движение с ръцете от корема надолу като фуния, която първо се стеснява, а после разширява. Разбра ме. После гледахме едно клипче от ютуб, където много хубаво показваха съзряването на плода в утробата и раждането, ама без да показват половите отгани на майката. Виждаха се само краката й и докторите как извадиха бебето.

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Лого5ка, а дали ще можеш да намериш въпросното клипче?

# 27
# 28
  • Мнения: 875
ето едно красиво раждане, което показва нещата такива, каквито са и същевременно с това не е придружено от крясъци. моят син това видя и това знае за раждането на този етап.

# 29
  • Мнения: 4 187
momo, може ли да провериш линка, че при мен не се получава ?!

Общи условия

Активация на акаунт